• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod leden a únor 2013, Brno

15. března 2013 
autor
@fretecka a mas kde ho vyzkouset? me ta cena prijde extremne nizka. :confused:
no ja chci takovej tva kojiciho polstare prave, tady ten dlouhej...
15. srp 2012 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote chválí si pevná kolečka, ale ta váha je horší,ale původně ten co jsem měla vybraný v panterovi je ještě těžší
15. srp 2012 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote má ho kamarádka tak ho mám okouknutý,od ní jsem dostala kontakt,kde ho kupovala
15. srp 2012 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@fretecka ta vaha je asi jako u toho Mutsy co ma kamaradka.... Ruzovy panter me prijde drahy, vse co chci tam maji o dost drazsi nez jinde a to tam ma manzel sestrenici, takze by byla i sleva...
15. srp 2012 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fretecka Ja prave mela moznost Jane vyzkouset v terenu. Stabilni, otocit ho jde na miste a ma rucni kotoucovou brzdu na predni kolo, kdyz treba jedes z kopce, tak nevlajes za kocarkem.Je jeden z lehcich, i kdyz jeste lehci je od Jane ctyrkolka. Ten co jsi si vyhledla Ty je opravdu moc pekny. Ale ja se tech tezsich trosku bojim... Co kdyz nepojede zrovna nizkopodlazni salina nebo bus, jak budu mimiska nakladat. Taky bych asi radej novy a levnejsi, ale kvuli te vaze se mi libi Jane a proto porad koukam tady na bazarek :slight_smile:. Nemyslim si ale, ze by levny, musel znamenat spatny. Pokud ti vaha nevadi, tak si myslim, ze opravdu ten Speed vypada super :wink:

@mitote Cetla jsem clanek, ze opravdu je potreba dat pozor u trikolek na stabilitu, ze nektere levnejsi modely by mohli byt v tomto ohledu horsi. Ale to neni pripad toho kocarku, co jsem si vyhledla...
15. srp 2012 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@daisyjane jj vsak rikam ze kamoska si Jane nemohla vynachvalit...ja jen vim, ze se to traduje jako ze s tim byva problem :wink: s tou vahou mas jinak naprostou pravdu, ja si neumim predstavit ze pri svych padesati kilech tahnu 15kg kocaru, 5-10kg ditete uvnitr a treba jeste nakup... vzdyt by ten kocar vazil nalozen pulku me :sweat_smile: a se svyma chabyma rucickama to uz vidim v zivych barvach, jak kocar leti z kopce a ja vlaju za nim :grinning:
jinak za me, asi bych si radeji koupila ojete Jane nez novej levnejsi :wink:
15. srp 2012 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote @daisyjane @fretecka @pajusa tedy vy jste toho tady "nakecaly" :slight_smile:
Pár mých poznatků k tomu, co se zrovna řeší:
ad) kojící polštář: mám ještě z prvního těhotenství, nepoužívám ho ani tak na spaní, jako spíš když je čas si na chvíli lehnout přes den a odpočinout si a super

ad) předporodní kurzy: napoprvé jsem nic nestihla a kvůli tomu, že jsem rodila císařem a bylo to všechno tak nečekaný a rychlý, tak si teď připadnu vážně jako prvorodička a jsem o dost nervóznější než poprvé, ale obávám se, že nejsem ta povaha, které by k uklidnění pomohl nějaký kurz, ale třeba se někam nakonec přihlásím..

ad) nakupování: po první zkušenosti jsem zjistila, že jsem to dost přehnala, a pak jsme doma měli kupu naprosto zbytečných věcí, takže teď buď většinu věcí máme po Violi nebo je znova kupovat nebudu a už to všechno beru něja praktičtěji :grinning:

Jinak já byla včera na kontrole, tak bolest v okolí jizvy je prý bohužel normální a mám jen zvýšit příjem hořčíku, snad se to nebude zhoršovat a já jen doufám, že se neobjeví ještě i tvrdnutí dělohy jako u Violi, protože to bych teda neudělala už vůbec nic.. no a hlavní zpráva je, že šlo poznat pohlaví a budeme mít doma "páreček" - takže je tam kluk :grinning:
15. srp 2012 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
autor
@gabrielaa a jaky kojici polstar jsi mela :slight_smile: predporodni kurzy....no ja zkusim vse minimalne pro ten pocit, ze jsem se snazila se pripravit :grinning: k nakupovani, co napr zbytecneho jsi nakoupila?
15. srp 2012 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote tady tenhle typ, jen teda jsem ho kupovala přímo v obchodě a jiný povlak (tehdy stál nějakých 800,-) http://www.polstare.cz/?25,kojici-polstar-eps-kulicky-modry-povlak každopádně ten větší a delší, u kamošky jsem si předtím zkusila ten kratší a nebyl tak pohodlný jak tenhle :wink:
Tak hlavně jsem měla nakoupeno zbytečně moc malých věcí na oblečení - do toho nepočítám bodyčka a overaly na spaní, těch se hodí mít víc, zvlášť když mimčo třeba ublinkává, ale spíš co se týče těch pěknějších kousků, co jsem koupila jako že když se půjde třeba k doktorce a podobně (takže takový trička, rifličky a podobně - naprosto zbytečný toho mít víc)
Zadalší jsem si zbytečně dopředu koupila drahou odsávačku na mlíko a nakonec jsem ani nekojila, takže odsávačka šla pryč (jedna z věcí, která se dá prostě koupit, až když je potřeba)
Kosmetiky jsem měla taky zbytečně moc, nakupovala jsem ji podle těch "super" seznamů, co jsou na netu a nakonec jsem prvního půl roku potřebovala vážně jen krém proti opruzeninám, tělový krém a jednou za čas mýdlo (s tím se to na začátek moc nepřehání, aby se mimču na kůži nedělaly "šupinky" a kůže se zbytečně nevysušovala).
Chůvičky jsme napoprvé taky nepoužívali, páč jsme byli zatím ještě v podstatě v jednopokojáči a až letos budeme mít snad konečně opravený komplet přízemí i patro, takže to je jedna z mála věcí, který budu dokupovat :slight_smile:

Jinak ale třeba co si nemůžu vynachválit a jsem naopak spokojená, že jsem to koupila, tak např. vibrační lehátko (jestli znáte víc seriál Sex ve městě, tak určo víte, že i Miranda z tohoto vynálezu byla nadšená :grinning:) nebo dřevěná ohrádka (malá v tom měla různý deky, hračky a já aspoň zvládla uvařit)
15. srp 2012 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote jo a ještě je celkem nanic nakupovat větší zásobu plenek a vlhčených ubrousků, protože nemůžeš dopředu tušit, která značka bude mimču "sedět" a nebude mít po něčem třeba vyrážku.. plinky máme teda od začátku pampers a ty jí naštěstí sedí, takže jsem neměnila, u vlhčáků je to horší, tam jsem toho vyzkoušela víc a uplně nejlíp jí sedí značka Gaga sensitive (4 balení kupujeme kolem 130,-) a pak ještě johnson´s baby, třeba u vlhčáků pampers za mě neprošly
15. srp 2012 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@gabrielaa ten vetsi delsi chci urcite, uz jen kvuli memu spani... aha tak jajsem na tom s oblecky zatim celkove bidne, nejmensi nemam tusim jeste ani jedno, akorat bodycky 56 a tri overalky 56. Odsavacku, sterilizator a veci na kojeni mam v planu po porodu, podle toho, jak na tom budem a preci jen jsme v Brne, ze. Za 15min jsme v nakupnim centru. Takze kosmetiku myslis ze zadny lih na pupik a podobne veci?
o ohradce zatim nepremyslim, dokud se to nebude plazit... ale tak to muzem dat dystak do cestovni postylky ne? lehatko vypada bude asi nevibracni ale k nemu bude hacka, kamaradka si ji nemohla vynachvalit.
jo s plenkama souhlasim, koupim jeden balik do porodnice a dal uvidime. Docela jsem se tu hytal aza hlavu kdyz tu jedna uzivatelka v 9. tydnu resila, zjak dlouho bude jeste akce v drogerce aby nakoupila zasoby :sweat_smile: nelaka me predstava ze zjistim ze pamprsky ne-e a ja bych vyhazovala pet baliku :grinning:
15. srp 2012 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote líh na pupík určitě jo, ten jsem nepsala(a zapomněla), protože malá jak byla v inkubátoru, tak domů už jela se zahojeným pupíkem :wink: Jinak ohledně té kosmetiky, tak ještě je dobrý brát ohledy na to, jestli třeba nejsi ty nebo manžel na něco alergičtí, nějaký ekzémy a podobně..já kvůli tomu kupuji konopnou kosmetiku (Cannaderm řada Robátko), kterou mohou i děti s atopickým ekzémem (protože přítel na to dost trpěl)..
Cestovní postýlka je taky možnost pokud ji budete mít, to je jasný. Tu mi třeba nekupovali, protože u mých rodičů mají normální postýlku, když jsme tady, a když jsme jeli třeba na hory nebo tak, tak jsme vždycky vybírali takový hotel, ve kterým byli na děti vybavení :slight_smile:
Jinak vyhazovat 5 balíků je ještě v pohodě, to mi věř :wink: jedna moje kamarádka byla bohužel tak akční a nedala si říct a těch balíků, kterých se pak potřebovala zbavit bylo asi 30 (od velikosti č. 1 až po 3) :slight_smile:
Jo a ještě jsem si vzpomněla, že abych nekecala, tak v prvním půl roce až roce jsem ještě použila z kosmetiky opalovací krém (od Avéne - můžou ho i nejmenší a nemá v sobě žádný chemický sr...)

A když už jsem u těch "rad", tak ještě taková jedna bokem - pokud se někdo chystáte na těhu focení, tak to nenechávejte na poslední týdny :wink: já si to takhle plánovala až tak na 37-38, kdy budu mít pořádný bříško, no a rodila jsem dřív a zadruhé když vidím většinu těhulí v pokročilým týdnu, tak jsou rády, že jsou rády, a pak taky oteklý kotníky a podobně na fotce nevypadají nejlíp (i když dnes se toho už dá hodně vyretušovat).. takže já to tentokrát plánuji už někdy na září, a pokud se mi pak bude ještě chtít, tak třeba druhý focení v prosinci :slight_smile:
15. srp 2012 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@gabrielaa nene my mame oba kuzi uplne bez problemu ale i tak se radeji chystam nakoupit Biodermu nebo neco z lekarny... cestovni postylka musi byt, ja jezdim na vycvik do Jeseniku 6x rocne a manzel se mnou, tak aby mel prcek kde chrupkat.
30 baliku? :sweat_smile: to je ulet :grinning:
me rikala fotografka ze tehu foceni je ideal v 6.-7. mesici, ze je brisko nejhezci... uz se s jednou domlouvam, protoze preci jen ti, co foti pekne, jsou rychle zamluveni :-/
15. srp 2012 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@daisyjane jo ten polštář fakt dobrý, taky na něm teď spím :D :D
jinak chodila jsem plavat se starším synem cca od 5 měsíců na Lesnou. A dobrý - i když pak měl období kdy se bál vody, ale teď zas OK. tehdy to stálo 1300 na půlrok no to bude určitě dražší.

Ad tři děti - to přijde časem.... :grinning: kdyby mi to někdo před pár lety řekl, že budu mít do 26 tři děti, tak mě klepne...

Ad kočárky: o těch mi ani nemluvte! musím někde sehnat tandem a to asi z druhé ruky, jelikož tak dlouho ho neužiju a nevím teda kde :frowning2:( je malá nabídka...takže starší v kočárku a mladší v šátku asi :-/

jinak to Bugaboo - já jsem ho měla, hm asi tak týden :D koupila jsem ho na ebay z holandska, teda z druhé ruky, ale byl pěkný, sice starší typ (ten co byl před Cameleonem), no ale týden jsems ním jezdila a pak jsem ho zas prodala :D nevím no, byl pěkněj, ale zdál se mi tak nějak malý (syn měl cca 7 měsíců) do korbičky se teda fakt skoro nevlezl (v hlubokem mi jinak spaval pres rok!) a ten sportak no proste to bylo jakesi rozviklane nebo nevim co, i když jsem bydlela v uplne, centru Brna, tak třeba na kočičích hlavách se mi s ním nejelo dobře, tak jsem ho prodala no.
Ale novej bude asi OK, vidám s tím čím dál víc maminek.

Ad nakupování - fakt nepřehánět . sice to nebyl můj případ, ale dost věcí jsem dostala a navíc, fakt to stihnete i potom, zaúkolujete rodinu a tak. samozřejmě ten základ mít doma, to jo, ale oblečení a tak, stačí na začátek. mně se třeba druhý syn narodil jako obřík, takže 56 velikost měl na sobě možná v porodnici...
je fakt, že teď ale začínám být nervozní, jelikož to vypadá, že budu mít holčičku a doma jen haldy chlapeckého oblečení :D

Ad focení - já se fotila tak 3 týdny před prvním porodem (rodila jsem na termín) a dokonce ji mám i na FB - povedla se. Spíš jsem to ale chtěla pro dokumentaci velikosti břicha, to jsem udělala i podruhé, ale už jen doma (taktéž pro dokumentaci - tu bych totiž už nikde neukazovala...)

Děvčata, kdybyste si chtěla někdy navečer udělat procházku, tak bývám skoro každý den v Tyršově sadu na pískovišti (kolem 18). Dejte klidně vědět!
17. srp 2012 v 01:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky
@mitote Ja Vetrnik nechci ani pomlouvat ani doporucovat :wink:
K tematum:
1. Kocar jsme meli Inglesinu a ted drandim s Janeckem (slalom) - je prostornej a stabilni. Mam ho z druhe ruky a pohodka.
2. V cestovce nekdy deti nechtej byvat, protoze z ni nevidi ven krz tu sitku, ohradky se spruslama jo. Ale treb synek se vztekal i tak :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. Plavani deti jsme moc chtela, chodili jsme na vanicky uz od dvou mesicu, lec syn se v pulroce rozmyslel a nechtek rok bazen ani videt (doma ve vane byl naprosto spokojen). Ted uz se zase vesele caka, uvazuju zase zacit chodit.
4. Kojopolstar super vec, jak na spani, tak na kojeni. Mam velkej a s vlaknama (kulicky nemusim)
5. S kosmetikou jsme na tom byli stejne jako Gabriela, nic moc neni treba.
6. A s velikostma - zalezi jak mimi roste. Syn plne kojen v pulroce mel 9kg - to ma vetsina deti v roce. A tak ty male velikosti fakt frcely :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. srp 2012 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@pajusa myslim bugaboo frog? ten nebyl ani schvalen pro prodej v ceske republice, ze nesplnuje normy... ja mam cameleona jednickoveho vyzkouseneho, tak se nebojim, ze bych se ho zbavovala...
jinak s prochazkou souhlasim, jak jsou prazdniny ve skole a ja doma, tak me z toho zacina solidne hrabat :rolling_eyes:
@jinjin no ja s ditkem planuji od 3 mesic cviceni nebo tancovani a od 4 mesicu hudebku :grinning: sice oboje k tanci i hudebce ma daleko, je to spise triskani necim do neceho, ale min ja se odreaguju a treba se to skvrneti bude libit.... :sweat_smile:
17. srp 2012 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote my taky na hudebce skoncili. Ac ja total hudebni hluchota, dite to bavilo, tak co naplat :slight_smile: kam planujes? My chodili pak do Mataty...
17. srp 2012 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote jojo frog to byl :D tak tím se to asi vysvětluje...on ten kočár byl asi dělanej na to Holandsko nebo co...
17. srp 2012 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, jsem ráda, že píšete. my jsme teď byly s Míšou na týden na Vranovské přehradě a bylo to fajn. Včera jsem absolvovala NT screening a vše je v pořádku. Viděli jsme miminko poprvé, tak jsme si to moc užili :slight_smile:

@mitote Ptala jsi se na kurzy... Já u prvního těhotenství chodila do Mamicentra a kurz mi přišel hodně alternativně orientovaný. Nechci pomlouvat, ani doporučovat, jistě je super pro určitou skupinu maminek, já bych dala přednost nějakému normálnímu. Z 8 lekcí se 5 lekcí probíral porod, což mi přišlo hodně. Rozhodně ten kurz nebyl ztracený čas, dozvěděla jsem se dost informací (např. na kojení jsem byla dobře připravená), ale porodní asistentka Laďka Ryšavá, co to vede, je hodně pro přirozený porod (např. žádná medikace). Sice řekne, ať si to každá dělá, jak uzná za vhodné, ale je z ní hodně cítit, že věří svému alternativnímu názoru. Třeba nás hodně strašila, že budeme muset v porodnici bojovat s tím, že něco chceme přirozeně, např. mimi na břicho po porodu, (ne)píchnutí plodové vody, že nám budou cpát léky... A ono to pak v reálu tak nebylo. Měla jsem pocit, že se porodní asistentky snaží, ať je pro mě porod co nejlepší a to, co jsem viděla jako důležité, respektovaly bez řečí :slight_smile: Takže kurz je vhodný spíše pro alternativnější maminky. Jo a když se mého manžela zeptáte, co byl nejhorší zážitek z porodu, tak řekne, že když se musel na předporodním kurzu dívat na video porodu :grinning: :grinning:
17. srp 2012 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@daisyjane Až budeš v Žabinách, někam vyrazíme :wink: My se sem stěhovali před rokem (jela jsem přímo z porodnice) a jsme moc spokojení. Jediné, co je mínus je 4. patro bez výtahu :frowning2: Ale jinak bylo vše podle našich představ, tak se děsím, jestli budeme mít 3 děti, jak se sem vejdeme... stěhovat se mi nechce. Jinak manžel taky studuje doktorát, ale naštěstí i pracuje :slight_smile:
17. srp 2012 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@jinjin no hodebni skola Yamaha dela od 4 mesicu hudebku. Ja sama jsem kdysi hrala v divadle, zpev, tanec, herectvi a proste si myslim, ze by ditko melo mit alespon min zaklady hudebky a nejake pohybovky... a pak se samo rozhodlo co bude dal.
@pajusa jj Frog prave neni povolen v CR kvuli malym rozmerum korbicky....
@vilibalda ja uz jsem asi rozhodla pro to centrum na Janske-Jofeske, ted nevim presne. Libi se me, ze to vedou dve doktorky z porodnice a dve porodni asistentky.
17. srp 2012 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote jo Yamaha. Ta u nas dela az od roka a pul. Ten kurz pro nejmensi neotevreli.
Jinak ja i manzel jsme instruktori potapeni, taky jsem si myslela, ze malej bude vodni zivel, ani me nic jineho nenapadlo :grinning: A nebyl. Zato rytmus slysel a uz v necelem roce tancil jako maloktere dite, houpal se v bocich, maval do rytmu rukama atp. :grinning: Jak jsem psala, po me to nemel a manza taky na nic nehraje, k hudbe ma normalni spotrebitelsky vztah :slight_smile: Tak jsme sli do hudebky, koneckoncu, nemela jsem dite, abych se na nem realizovala ja :wink: Ale prekvapil nu :slight_smile:
17. srp 2012 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mimochodem jsem se na tu ukazkovou lekci Yamahy sla podivat a zdalo se mi to fakt vymakany a super! Decka delali i male vytvarne ukoly do jejich knihy-zpevniku, ktery jim zustaval a bylo to myslim hodne kreativni a pro deti zabavny :wink:
17. srp 2012 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@jinjin ale tak v centru je pro ty nejmensi ne? ja jsem take zvedava s cim prekvapi :grinning: ono me nic jineho nenapada co delat s takovym malym pidizvykem, nebo jsou i jine kurzy kolem toho pul roku nez plavani, cviceni a hudebka?
17. srp 2012 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote co je v centru nevim, ja to mam z ruky. Snad budou :wink: Asi toho vic neni, ono je to stejne vsechno mix vseho a asi zalezi hodne na instruktorce :wink: Vsak zkuste, na me to udelalo fakt super dojem.
Jo jeste vlastne se delaji baby masaze.
17. srp 2012 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@jinjin a odkud ze jsi? ja myslim ze me doma bude dost hrabat, ze budu schopnat dojet kamkoliv autem neb busem, jen abych netrcela doma
17. srp 2012 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote Kurim :wink: A rodina Reckovice-Medlanky. Kdyz bude cas, radi se potkame.
17. srp 2012 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@jinjin jo Kurim, tama porad jezdime za tchanem do Predklasteri :slight_smile:
17. srp 2012 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jinjin
@mitote Yamaha je pro ty malý děti výborná...já sjem tam pře lety vedla chvilku jeden kroužek pro školkové děti, totiž ta ředitelka, co to tady v Brně založila mě zná odmala - zpívala jsem v jejím sboru, tak mě pak chtěla v Yamaze zaměstnat, ale to jsem pak už měla syna. Teďka bych mohla začít chodit s mladším, taky má moc rád muziku, když hraju na klavír, tak se mu to líbí víc než staršímu, tak uvidíme...
17. srp 2012 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@pajusa myslis Dasu Polakovou? :grinning: ja Yamahu moc dobre znam, nekolik let jsem tam delala popularni zpev, kdyz jeste zacinal, tenkrat zadna slava, ale to bylo dano spise volem, co to ucil :sweat_smile: Kazdopadne nevim o nikom jineymkdo by takto male deti delal a aoni je uz delali snad deset let, co pamatuju...
17. srp 2012 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek