• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod leden a únor 2013, Brno

15. března 2013 
@mitote tyjo a nezname se? :slight_smile: já jsem u Dáši zpívala od 10 let na Vinohradech, jezdila na tábory a když Yamaha začala v Líšni, tak jsem tam hrála v takové "kapele" i na plesech...ale to mi bylo cca 13-14, ty seš myslím o něco mladší, ne?
18. srp 2012 v 00:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@pajusa no me bylo taky tak 13 kdyz jsem tam chodila, v Lisni na Hornikove, ale v kapele jsem nebyla. Prvne jsem chodila k Adele Lichkove a pak k Milanovi Rihakovi
18. srp 2012 v 00:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote no tak to se aspoň od vidění znát nějak musíme...Adélku znám taky hodně dlouho. jám tam hrála v letech 1999 - 2001. :slight_smile:
18. srp 2012 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@pajusa no to ja tam nekdy 2001 mozna tak prisla... mozna 2000, nevim presne
18. srp 2012 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote Taky mě ty jejich kurzy na Josefské zaujaly, ale neseděl mi bohužel termín. Manžel byl pryč, vrátil se měsíc před porodem a oni ty kurzy pak měli právě v době mého porodu, tak jsme tam nešli. A taky jsem chtěla chodit pravidelně na víc lekcí, abych se seznámila s ostatníma maminkama (což se nakonec moc nestalo :grinning:)
Jinak jste mě holky nalomily s tou Yamaha školou... já na to koukala vždy přes prsty (ani sama nevím proč), ale když o tom tak hezky píšete, zapřemýšlím a třeba taky začneme chodit, když to máme kousek. :slight_smile:
19. srp 2012 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda no popravdě já na Yamahu svým způsobem taky koukala přes prsty :D :D odchovaná klasickou zuškou a pak i JAMU, ale ty programy pro děti jsou naproto unikátní a velice dobře metodicky zpracované...
19. srp 2012 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@vilibalda tak pro me je jeste dnes Yamaha trohu mimozemstan, prave take tim, ze zvyk je ZUSka, ale jaksi ZUSka snad bere az predskolni deti, ale rozhodne ne od 4 mesicu :grinning: Takze aktualne u me v planu je cviceni, hudebka a plavani, pokud se to prteti bude libit...pokud ne, tak hold jen to, co bude chtit... ale doufam, ze se mu bude libit vse, aby maminka nezcvokla doma :sweat_smile:
19. srp 2012 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@pajusa co jsi studovala na JAMU?
19. srp 2012 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote hudební manažerství :D rodiče mi v 15 zakázali jít na konzervatoř, chtěli, abychy měla gympl. Hrála jsem hlavně na kytaru, klavír a sem tam nějaký další nástroj. U umění jsem chtěla zůstat, tak proto pak to manažerství JAMU
19. srp 2012 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@pajusa tak tos dopadla jeste dobre, mas aspon JAMU... ja se na konzervator nehlasila, rozmluvila me to ucitelka dramatkau, ze pry budou brat jen jednu holku na dramatak, no brali tradicne tri...sla jsem teda na gympl P. Krizkovskeho na dramaticky obor, takze sice maturitu z herectvi mam ale je me jaksi na dve veci, ze :confounded: No a na JAMU jsem se nadvakrat nedostala a lituju, ze jsem to nezkusila potreti, dalsi rok mel muzikal otevirat Lary Kolar se kterym jsem hrala v divadle, takze by tam sance byla vyssi a na cinohru jsem se libila dvema ze tri, kteri meli vest rocnik, ale ta treti ze me moc nadsena nebyla a ja to vzdala. Ted jak jsem tehotna tak se nekdy budim, jestli jsem to nevzdala brzo, ze se uz vazne k divadlu nejspise nikdy nevratim a popravde az ted si zacinam uvedomovat, jak strasne je to zklamani po tom, co sem tomu objetovala cely zivot.
19. srp 2012 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@pajusa na druhou stranu je fakt, ze ten tlak v divadle me nedelal dobre... konkurence, nevrazivost, duraz na vzhled, navic pokud se clovek nedostane do angazma do MDB tak muze leda tak za bar, aby se uzivil.... nevim no :confounded: Ale na druhou stranu kdyz si vzpomenu, jake to bylo hrat v MDB, tak to bylo tak nadherne, az to boli...
19. srp 2012 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote tak to mě mrzí :frowning2:(( ono to někdy opravdu chce zkoušet víckrát, vím, že v některých ročnících, jsou třeba o několik let starší holky než čerství maturanti. ale abych tě povzbudila - tak mám i kamarádku, které se narodil syn a ona pak dělala přijímačky a dostala se. takže pak do vyučování i chodila s ním. sice nevím, jak to probíhalo atd, ale teď by už někdy měla končit studium...
19. srp 2012 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajusa @mitote teď jste to holky vystihly! Jsem odchovaná ZUŠkou :grinning: flétna, příčná flétna, zpěv a maličko klavír. A to i přesto, že jsem jako malá zpívala falešně. Ale věnovala se mi jako předškolní učitelka ve skupinovým zpívání a díky ní se mi hubední sluch nějak rozvinul. Takže jsem přesvědčená, že pokud je vůle, lze s hudebním sluchem něco udělat. Ale samozřejmě jsem se tomu nikdy nechtěla věnovat profesionálně, na to ani náhodou nemám :slight_smile: S tou Yamahou jste mě fakt nalomily, ale ještě jsem našla zpívání u Salesiánů, na které jsem slyšela chválu, tak uvidím, kde bude místo. :slight_smile:
19. srp 2012 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote a v čem si tam třeba hrála?
19. srp 2012 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@pajusa no to ja vim taky,staci se podivat kolik hvezd ceskeho herectvi se dostalo az napotreti... vetsina, ze :angry: treba na muzikal uz nemuzu, tam je nepsane pravidlo ze berou do 23 let... a celkove je to stejne na nic, uz jesm z toho vypadla... hrala jsem v Kdyby tisic klarinetu a Zahrada divu...
@vilibalda myslim ze nase generace je jeste cela odchovana ZUSkou :sweat_smile: i kdyz ja uz pak spise individualni vyukou ruznych ucitelu z JAMU atp a pokud me dite to bude chtit delat, tak ho povedu asi stejne... on je pak taky rozdil mezi ucitelem z konzervatore nebo JAMU a mezi ZUSkou :sweat_smile:
19. srp 2012 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote tak to muselo být skvělé :slight_smile: jinak podle jména tě rozhodně znám...ale v té Yamaze jsme se asi spíš minuly...
19. srp 2012 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@pajusa ja Tebe podle obliceje neznam :sweat_smile: :grinning:
19. srp 2012 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote jasně no.právě že myslím, že jsme se nikdy nepotkaly. ale určitě o tobě v Yamaze mluvili...koukám, žes měla i svatbu v divadle, to je super nápad!
19. srp 2012 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@pajusa jj mela :slight_smile: nechteli jsme zamek, ani urad, ani nic podobneho, pak nas napadlo tohle, ale neverili jsme, ze by na to divadlo kyvlo... no a nakonec nebyl problem, ani za to nic nechteli, jen jsme se domluvili s osvetlovacem, zvukarem, inspicientkou a technikama kolik chcou za nachystani a koordinaci a bylo :grinning:
19. srp 2012 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mitote Já se chci zeptat při každé návštěvě u doktora na nějaký doporučení a vždycky na to zapomenu. Co se týká předporodního kursu, asi bych volila jen takový ten krátký o tří částechh v porodnici, aspoň to tam okouknu, ale to bych nejdřív musela vědět, kam půjdu rodit :wink:. Zítra jdu zas k Dr., tak doufám, že zas nezapomenu.
19. srp 2012 ve 23:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@daisyjane jo, ráda, teď jsem pořád na půl rukama zanořená v míchačce a v kýblech se sutí, nějak nestíháme dodělat bydlení :slight_smile:, tak to stejně dřív než na ten říjen, kdy půjdu na mateřskou nevidím
19. srp 2012 ve 23:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@corny01 no tady ten nad kterym uvazuju je prave ctyri setkani vc tatinku a mas mit pak prohlidky nemocnic zdarma...
19. srp 2012 ve 23:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@daisyjane my jsme byli na poslední společné cyklodovolené ve dvou, no až na ty kopce, který jsem sotva vyfuněla a hrozně časté zastávky za keřík to bylo bezva. Odkud jsi? Mohly bychom časem něco podniknout.
19. srp 2012 ve 23:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote A co je to za kurz? máš nějaký odkaz?
19. srp 2012 ve 23:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote Diky, juknu na to, manzel me zene do postele, tak zatim :wink:
19. srp 2012 ve 23:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Koukám, že ZUŠ tady navšetěvoval vážně asi každý :grinning: taky jsem hrála na zobcovku, příčnou flétnu, chodila do sboru (nedobrovolně-zpívat neumím) a hudební nauky..a nejvíc mě bavilo hrát v kapelách, protože tam byla ohromná převaha kluků :sunglasses: :grinning: :grinning: Jinak já třeba s Violi do žádnýho "hudebního kroužku" zatím nechodím, ale mám pro ni doma nakoupený různý první nástroje: bubínek, rumba koule, tamburínu, xylofon..a nejvíc ji baví pískat na moji zobcovku a líbí se jí, když na ni hraji, takže zkoušíme aspoň takhle :slight_smile:

@corny01 mi to připomíná naši situaci, taky vůbec nestíháme s doděláváním bydlení :unamused: až jsem z toho chvílema nervózní..

Jak zvládáte ty hrozný vedra?
20. srp 2012 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda vy jste se rozepsali.Já jsem dnes hrozně nervozní,zítra nas čeká screening,tak snad bude vše ok. Nějak se stále nemohu rozhodnout kam jít na cvíčo pro těhule.
20. srp 2012 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@gabrielaa ja myslim ze dodelavky nestihame nikdy...potrebujeme novou plovoucku do obyvaku a predsine, nove vsechny dvere a dodelavame ted kuchyn.. hruza :confounded: takze financne taky super a te dme doslo vymereni skolneho na pristi semestr, hura :confounded:
@fretecka neni proc byt nervozni, sance ze mimi neco bude je mene jak nulova :wink:
20. srp 2012 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabrielaa Spíš mám pocit, že se tu sešly vzdělané maminky :slight_smile: Do ZUŠky (aspoň teda v mojí generaci) nebylo tak jednoduché se dostat :slight_smile: Taky s Míšou do žádného hudebního kroužku nechodím, klavír domů budeme stěhovat, až nebude přebalovák (takže to ještě potrvá :grinning:), flétna Míšu nazaujala, ale na xylofon jí to hraje skvěle! Právě jsem si říkala, že ještě než se narodí druhé, že bych nějaký hudební kroužek zkusila, protože pak už nebude tolik času. Já s Míšou chodila jen plavat (dokončovala jsem školu, tak nebylo moc času na další aktivity), ale s břichem se mi do bazénu nechce. MInulý týden jsme byli na Vranovsdké přehradě, takže hezky venku a u vody. Teď v Brně je to děs, odpoledne půjdeme k bráchovi na bazén.
@fretecka Přeji, ať je screening v pořádku! Taky jsem byla nervozní, děsila jsem se, jestli má miminko srdíčko. když do něj dloubala doktorka ultrazvukem, ať se vzbudí a lépe otočí, tak jsem se bála, že je něco špatně a pořád jsem hledala, kde se hýbe srdíčko, ale naštěstí vše super :slight_smile: Se cvičením mám asi jasno. vzhledem k tomu, že nemám šalinkartu, chci chodit někam blízko (tj. v Žabinách), tak to vypadá na Větrník. Pokud víte o nějakém dobrém cvičení v okolí, tak si ráda nechám poradit :slight_smile:
20. srp 2012 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek