• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod leden a únor 2013, Brno

15. března 2013 
@petrinha @trexx25 Myslím, že se můžete klidně přidat, není nás tu moc :slight_smile:
22. srp 2012 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile: Já bych měla mít miminko v lednu :slight_smile: Smím k vám?
22. srp 2012 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sal80 Pro mě, za mě klidně, ale víš, že jsme všechny brňačky? :slight_smile: To jen aby ses nedivila, že řešíme konktrétní doktory, porodnice, obchody, kurzy... :grinning:
22. srp 2012 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda Aha...toho jsem si nevšimla :sweat_smile: Omlouvám se :slight_smile:
22. srp 2012 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@vilibalda nevim, doufam... ja myslela ze vsichni delaji vsechno :confused: jinak ja chodim do Prenatalu...
@trexx25 holku chci jaaaaaaaaaaaaaaaa :grinning:
22. srp 2012 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote Já vím určitě, že utz ve 30tt nedělal. Aspoň teda před rokem a půl se k němu na něj nedalo objednat :frowning2: Mně se právě v prenatalu moc nelíbilo, tak se pomalu rozhlížím, kam ve 30tt jít... Ono je docela těžký najít někoho, kdo do prenatalu nejde :grinning:
22. srp 2012 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda dík. Já jdu 28.8. na UTZ ve 20tt na Veveří, což je předpokládám jak píše Milote Prenatal :sweat_smile:
K doktorovi na běžné kontroly chodím zde u nás v Tišnově.
22. srp 2012 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote a ty čekáš teda chlapečka?
22. srp 2012 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote jé, už to vidím v tabulce, že nevíte a tajíte...tak už se neptám :grinning:
22. srp 2012 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@vilibalda tak me doktorka prenatal predhodila, tak jsem ani jinou variantu nehledala. Neni to ani ze by se me tam nelibilo. Vyhrady bych mela,ale to mohl byt jen blbej den :slight_smile:
@trexx25 jo co ja vim :grinning: v 11. tydnu to tipovali na kluka, ale to je takovy 50% sance ze se trefi, ze :grinning: netajime, v tabulce je to mysleno, ze je nam to prckem tajeno :sweat_smile:
22. srp 2012 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote Prenatal je v Brně nejlepší (teda všichni to tvrdí, tak to asi bude pravda). já tam byla jen ve 32tt a prostě se toho sešlo víc dohromady a byla jsem z toho zklamaná :frowning2: Tak právě uvažuju, zda nejít jinam. Proto sháním reference, ať jde o dobré pracoviště. Jinak zase půjdu tam.
22. srp 2012 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote jj, mě to napadlo, že spíš mimčo tají :grinning: Ty jsi myslím tak 18tt ne? Půjdeš ve 20tt do Prenatálu?
@vilibalda já si o placený test v Prenatalu ve 13tt řekla doktorce sama. Platili jsme si ho už u Nikolky, tak teď jsme chtěli taky... Přece jen jsme víc klidní. Nezvládli by jsme postižený dítě, na tom jsme se s manželem shodli.
22. srp 2012 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda jinýho nic neznám, aji moje kámošky byly tam. Já mám na Prenatal jen dobré vzpomínky ať už s prvním těhu tak i teď.
22. srp 2012 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@vilibalda tak me se to taky blbe, pri odberu se sestricka neceho lekla a jak brala krev zaryla me jehlu jeste tak centak, takze manzel se malem slozil a ja bolesti take. A Mudr. Vondrackova nemastna, neslana. Ale tak pro me bylo hlavni, ze je prcek ok, krasne jsme ho videli na televizi :sweat_smile:
@trexx25 no podle UTZ jsem uz 19tt+0 a podle MS jsem 18tt+5. Do prenatalu jdu 3.9. jinak ja byla taky na NT+ placenem.
22. srp 2012 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote No já jsme dnes 19tt+5. Mám oba termíny stejné, prý to podle UTZ odpovídá. No uvidíme v lednu :grinning: Hlavně jsem teď zvědavá na UTZ ve 20tt (toho 28.8.) Jestli mi zase řeknou holčičku, tak si to manžel už snad připustí, rozdejchá a začne vybírat nějaký jméno. Zatím se o tom nechce vůbec bavit. No a kdyby se snad ukázalo, že to bude kluk, tak začíná zas boj o jméno pro mně, protože manžel chce chlapečka pojmenovat po sobě a to já nechci. Ne proto, že by se mi to jméno nelíbilo, ale mám problém s výslovností :stuck_out_tongue_closed_eyes: Vy už nějaký jména řešíte?
22. srp 2012 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@trexx25 taky jsem před týdnem screening ve 13tt absolvovala a výsledky jsou naštěstí dobré. Taky bych pravděpodobně nezvládla postižené dítě. Prostě jsem měla smůlu, že do Prenatalu se mnou nemohl jít manžel (byl pracovně pryč), v čekárně jim tam škaredě omdlela jedna těhulka (vím, že za to nemůžou, ale pro mě to byl dost ošklivý zážitek, když jsem tam byla sama), pak jsem tam přes hodinu čekala (ač jsem byla objednaná) a oni pro mě nelogicky brali maminky, co přišly po mně,ale byly objednaný přede mnou a samy se opozdily a zase naopak maminky, co byly objednaný až po mně a přišly dříve... Právě protože jsem tam byla sama jsem chtěla připlatit za video, ale prý by nebylo nic vidět (no asi nebylo, když mi udělali jen krátký utz oproti tomu, jaké jsem měla dříve), tak i z toho jsem byla smutná, že to manžel neuvidí. No a nejvíc mě rozhodilo, že po vyšetření mi doktorka řekla, že se jde poradit a vrátila se s tím, že mi udělá ještě utz jiná doktorka, protože jsem u nich poprvé. Tak jsem čekala další asi hodinu a půl, nevěděla jsem, jestli jde fakt jen o běžné vyšetření, když jsem tam poprvé nebo jestli je něco s miminkem špatně... tak jsem se tam celou dobu stresovala :confounded: Pak mě ta druhá Dr. vzala, ale vypadala naštvaně, že musí dělat něco navíc... Takže jsem prostě měla fakt smůlu a neměla z toho vůbec dobrý pocit. Ale jinak věřím, že tam pracují odborníci a jen mně se tam subjektivně nelíbilo :frowning2:
22. srp 2012 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@trexx25 my take jmeno nevybirame, pry zacnem, az budem vedet, co to je :sweat_smile: takze aktualne je to prcek, male, pidizvyk, meloun, meduza :sweat_smile: mimochodem muj manzel je z Predklasteri - Tisnova :sunglasses:
@vilibalda aha tak to me v Prenatalu meli na UTZ snad 20min, male vubec nespolupracovalo a naopak kdyz tam prisla holka o hodku drive tka ji rekli ze je o hodku driv a ze ji nevezmou... asi zalezi, kdo tma zrovna je :confounded:
22. srp 2012 ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
jméno.............věk..........TP MS.................TP UTZ..............pohlaví...............jména.......kolikate tehotenstvi
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
mitote.............23..........18.1.2013..........15.1.2013..........utajovano..........nevime..........1.
Leeerinka......27..........x.........................29.12.2012........kluk emoticon................?....................1.
fretecka ........31 ..........26.2.2013......... 1.3.2013.......... prý kluk.................Tobiáš....................1.
corny01.........29 ...........13.12.2012 ......10.12.2012 ......holcicka .............?..............................2. (0)
Gabrielaa......24..........24.1.2013..........23.1.2013..........kluk.................možná Jiří.........2.
vilibalda........31..........5.3.2013............5.3.2013...........až po porodu............X.............. 2. (Michalka)
daisyjane......24..........24.2.2013..........15.2.2013.........asi kluk.....................?...............1.
22. srp 2012 ve 22:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda tak to se Ti nedivím, že už tam nechceš...já teda taky u prvního těhu čekala tak hodinu, než nás vzali, ale nebrali ty co přišli po nás, ale ty před náma na podruhé, protože měli otočený mimčo a já se nakonec do jejich řad musela přidat, protože i naše malá se k nám otočila zády a nechtěla nic ukázat, tak jsme tam jednu chvíli pochodovaly 3 maminy. :grinning: To s tím druhým utz by mně taky rozhodilo a mně si teda nikam nepřehazovali, takže se jim asi u tebe fakt něco nezdálo, ale měli Ti k tomu říct něco bližšího a nestresovat Tě. A o videu ani nemluvím. To bych asi, být ve stejné situaci jako ty, snad i obrečela. No já si pokaždé aspoň vyžebrala fotku :pensive: Ve 13tt u tohoto těhu to tam bylo v pohodě, na řadu jsem šla tak do 10min na odběr a dalších 10 min na utz. No uvidím jak dopadnu teď v tom 20tt...
Snad najdeš nějaké jiné prenatální středisko a nebo už kápneš na lepší podmínky, pokud tam půjdeš...
22. srp 2012 ve 22:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote Věřím, že to byl teda jen den blbec, protože jinak si to tam všichni chválí. Ale pokud bude někdo vychvalovat jiné centrum, kde dělají velký utz, tak bych ráda šla jinam. Pokud ale nenarazím na nějaké dobré doporučení, tak po odborné stránce je jistě Prenatal dobrý a zase skončím tam. :slight_smile:
22. srp 2012 ve 22:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@trexx25 me dali foto v prenatalu automaticky, dokonce to maji napsane, ze je v cene :confused:
@vilibalda uvidime jak tam ted pochodim ja, pak bych rada jeste 3D
22. srp 2012 ve 22:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote jé, tak to to tu dobře zná :wink: Já tu bydlím 10tým rokem, ale měla jsem tu babičku a dědu(po nich máme barák) tak to tu znám jak kdybych tu bydlela odjakživa.

Nic, mažu už chrnět. Dobrou noc všem...
22. srp 2012 ve 22:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@trexx25 jj, ja uz to tam trochu take znam, jak jezdime ke tchanovcum...
22. srp 2012 ve 22:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote 3D je krásný :slight_smile: Před těhotenstvím se mi to vůbec nelíbilo, ale když pak vidíš svoje miminko, je to zážitek! Ráda si poslechnu, u koho jsi byla a jak jsi byla spokojená (až to budeš mít za sebou) :wink:
22. srp 2012 ve 22:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@vilibalda jj, my to urcite chceme, preci jen, nerodim kazdy rok, ze :grinning:
22. srp 2012 ve 23:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda jj, dělají tam i ty utz v 12. a 20. i 30. týdnu, za ten v 12. se platí 1400,- (od minule to zvedli z 1200), jinak mi dělají teď utz pokaždé a pokaždé dostanu zadarmo 1-2 fotky, 3D tam nedělají, na tom jsem byla na Veveří a tentokrát ani nepůjdu :slight_smile:

@trexx25 vítej mezi náma :wink: taky máme doma už jednu holku, takže jsem se modlila, aby to byl kluk a ono to vyšlo ))

K tomu 3D utz, pořádně předtím choďte a žádný vysedávání :grinning: :grinning:
23. srp 2012 v 07:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fretecka tak to mě mrzí s pejskem...u nás proběhlo loni v létě něco podobnýho...měli jsme ale už hodně starou fenku - u našich - ale pořád vypadala spokojeně, netrápila se, nebyla nemocná, jen pomalejší a hluchá...a v létě naši odjeli na dovolenou a barák hlídal brácha se slečnou - slečna je dominantní. A když se naši vrátili, tak byla fenka utracená, že prý trpěla...moc tomu nevíme hlavu ani patu, ale dost nás to všechny trápilo...Nicméně, pejskům je líp v pejskovým nebi, je to smutný, ale život jde dál....
@vilibalda proč nechceš do Prenatalu? já tam byla na NT i teď na velkým UTZ a jsem spokojená :slight_smile:
@trexx25 vítej mezi námi :slight_smile: se jménama je vždycky asi boj...já nemůžu muže moc donutit o tom aspoň mluvit :slight_smile: navíc máme termín kolem vánoc, tak chci, aby aspoň svátek měl jindy :slight_smile: zatím jsme se shodli na jednom jménu, ale já vytrvale říkám bříšku Vojtíšek a třeba si manžel zvykne :slight_smile:
23. srp 2012 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, s dovolením se k Vám přidám, i když termním mám březen. Jak tak ale koukám do tabulky, tak je tu víc :slight_smile: Ja jdu na NT v pondělí a začínám být z toho mírně nervozní, bude mi ho dělat přimo muj gyndař, tak se dlouhého čekání vyhnu. Snad mi poví dobré výsledky.... My bříšku říkáme ta/ten "Vlasta" - pracovní název pro holku i kluka :slight_smile:
23. srp 2012 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabrielaa No já na 99% věřila, že to kluk bude, předpověděly mi to 3 kartářky a dokonce i taťka, kterej se nikdy nespletl, tak mi to hádal prstýnkem. Prvně Nikča a pak kluk... No příroda si dělá co chce a nebo nás čeká ještě překvapení :grinning:

@leeerinka jméno Vojtíšek se mi taky líbí, já bych pro kluka chtěla Jakub, další mám Matěj a právě taky Vojta, ale manžel jede furt to svý - Lukáš. Ale já mám trochu problém s vyslovováním L, tak bych se tomu chtěla u dítěte vyhnout. Přece jen na ně budu volat často. Manželovi se hůř vyslovuje Ř a sám si u první dcery rozmluvil Kateřinu(kterou chtěl) právě kvůli tomu Ř a souhlasil s Nikolou, ale teď je jak mezek...No zatím jsem to vždy ukončila tím, že jsem mu řekla ať počítá s tím, že pak už si řízek bude vždy objednávat v restauraci sám :grinning:

@anit_001 U Nikolky byl pracovní název "fazolka" a teď u druhýho to je "hrášek" ale teď to nepoužívám tak často, protože s tou mou ani ne dvouletou cácorkou není moc času se těhotenstvím kochat a přemýšlet nad ním...
23. srp 2012 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabrielaa Tak teď jsem z toho jelen...Čemu teda říkáte Prenatal? Myslela jsem že to máte jako zkratku pro to Prenatální centrum na Veveří... já byla teda jen tam. Kde to 3D nedělají?
23. srp 2012 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek