• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod leden a únor 2013, Brno

15. března 2013 
@gabrielaa Já asi nic dokupovat nebudu, zejména pokud to bude holčička :slight_smile: Chybí mi asi jen papírové plenky a zvažuju nosítko ergo nebo manducu (zatím máme jen šátek) a pak lehátko (to jsme neměli). Jo a pro Míšu na kočár ještě skejt.

@mitote Gratuluju k holčičce! Cvičit asi budu chodit do Větrníku, ale zatím jsem se nepřihlásila. Dnes jsem domluvila cvičení pro Míšu, zítra jdeme na ukázkovou hodinu do hudební školy Yamaha, tak uvidíme :slight_smile:
5. zář 2012 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@pajusa netusila, rekla me to pred tydnem doktorka, ze asi holka a v prenatalu to ted tak rekli
5. zář 2012 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@vilibalda tak to me pak musis napsat jake to v Yamaze je, take se tam s prckem pak chystam :slight_smile:
5. zář 2012 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote já chtěla k salesiánům, ale tam na nás nevyšlo místo :frowning2: Tak zkusím tu Yamahu, když jste o ní tak hezky mluvily :slight_smile: Chci ještě využít poslední půlrok, kdy je Miška jedináček :grinning:
5. zář 2012 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote Tak o yamaze už asi nechci slyšet, protože jsem se te´d dost naštvala :rolling_eyes: Minulý týden jsem psala na kontakt uvedený na stránkách yamahy, že se mi nehodí ukázková lekce u nás v žabinách (šly jsme na očkování) a jestli můžu dojet do centra Majka. Odpověď byla blesková, že to lze. Tak jsem dnešek podřídila tomu, že Míša ve 14 hodin nesmí spát, že jdeme do yamahy, takže jsme ani dopoledne ven s kamarádkou nešly, protože to by Míša spala právě až po obědě... Tak se tak na poslední chvíli koukám, kde vlastně to centrum je a klikám si na různé kurzy, co pořádají, až se dostanu na Yamahu, kde jen tak náhodou zjistím, že je třeba na tuto ukázkovou hodinu rezervace... :angry: Volám tam a prý už je plno... takže fakt super, když mi z Yamahy napsali, že není problém přijít a tato mi řekla, a´t rozhodně nechodím, že má plno... Takže fakt zuřím! Tohle není seriozní přístup!
6. zář 2012 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda, taky mám termín v lednu.. :sweat_smile: Sem tam sem juknu, dočítat těch 16 stránek ale nebudu, spíše od teď se budu snažit sledovat.. :grinning:
10. zář 2012 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lucbuc no je tu ale nejaky ticho :rolling_eyes:
10. zář 2012 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mitote gratuluju k odtajneni holcicky!
@vilabalda to me mrzi, ze vam to tak skarede nevyslo s hudebkou :frowning2:
@lucbuc vitej :wink:

U nas nic noveho. Nastesti :slight_smile: Prcek je v poradku, jen se nechce ukazat :grinning: Me to nevadi, ale manzel a svagr asi puknou zvedavosti brzy :slight_smile: A doma mam misto dvouletyho kluka malyho zlobra, tak doufam, ze uz ho to brzy prejde a zacne se chovat nejak normalne :sweat_smile: :frowning2: Dela same naschvaly :frowning2:
10. zář 2012 ve 22:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@jinjin a nema klasicke obdobi vzdoru? to by vekove souhlasilo, ne?
jinak dekujeme, jsem rada, ze uz vime, s kym mame tu cest, hned se lepe nakupuje a premysli do budoucna
10. zář 2012 ve 23:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote doufam, ze ano a ze je to jen docasne.
Ja s tim cvicen zatim nevim, ale diky za echo ;)
11. zář 2012 v 07:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@jinjin to bude docasny, neboj, to zas prejde :wink:
11. zář 2012 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, budete chodit/chodite na nějaký předporodní kurzy? a případně kam? diky
11. zář 2012 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@anit_001 myslim ze se to resilo par stran zpatky, zatim tu padlo tusim mamicentrum, vetrnik, centrum pro rodinu a peci a dal nevim :slight_smile:
11. zář 2012 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote diky, projdu si diskuzi :slight_smile: tehu cviceni zkusim v tom centru pro rodinu a predporodni kurz se jeste rozmyslim :slight_smile:
11. zář 2012 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@anit_001 ja mam asi zatim vybranej kurz take v tom centru pro rodinu,ale tak nejak porad nevim :confused:
11. zář 2012 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dneska UTZ na Veveří a furt je to baba, chjo, už je to asi definitivní.. :rolling_eyes: Předporodní kurzy nemají moje sympatie, ale do Mamicentra jsem chodila se synem na cvičení batolat a taky na šátkování a vlastně ještě i do laktační poradny k p. Laďce a doporučuju - perfektní přístup a krásné prostředí.. :wink: Já su líná, tak budem chodit akorát se synem na Salíček do Saleska a žádné kurzy, přípravy ani popravy absolvovat nebudem. Úplně mi stačí, že mi teď říjen + listopad nebude fungovat výtah a budu tahat syna a nákup pěšky do 7. patra, to budu vycvičená k porodu až až si myslím.. :grinning: Páček! :slight_smile:
11. zář 2012 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lucbuc nechtela jsi holcicku? :grinning: no ja nevim co bych bez kurzu asi delala, vzdyt ja nic neumim, nic nevim, jak se mam o malou postarat? :sweat_smile:
11. zář 2012 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote kluk by mi byl milejší, když už jsme se rozhodli si mimčo nechat a nejít na potrat.. ale přítel se očividně těší, tak to bude holt tatínkova princezna se vším všudy - nic jinýho jí asi nezbyde, já si vždycky rozuměla víc s chlapama jak s babama, je s nima větší sranda a neřeší kraviny, tak nebudu mít pro spoustu věcí asi pochopení.. :grinning: K těm kurzům - když z toho máš dobrej pocit, tak tam jdi.. Já jen že jsem u 1. těhu studovala na netu kdeco a sepsala si poctivě porodní plán a pak byla realita úplně jiná - co jsem si původně nepřála jsem odkývala a tak vůbec.. Na některý věci se člověk připraví nejlíp praxí aneb nejlepší škola je život sám.. :grinning: Na 2. stranu mi docházela po porodu domů porodní asistentka, která mi se vším radila - hradí to plně pojišťovna. http://www.jarmila.cz/
11. zář 2012 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
musíš kliknout v pravo ve výběru na "návštěvy po porodu"
11. zář 2012 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucbuc Díky za zajímavý odkaz, na tuto porodní asistentku jsem zatím nenarazila.
Jen mám poslední dobou nějak smůlu :frowning2: Hudebka pro Míšu nevyšla, cvičení jsme si daly na čtvrtek a zjišťuju, že všechny další zajímavý věci jsou taky ve čtvrtek, což nechci 2 aktivity zároveň. Cvičení pro těhotné tady v okolí se mi nedaří sehnat v rozumnou dobu (až přijde manžel z práce), resp. jediné cvičení večer je ve Větrníku zrovna v den, co manžel učí, takže nevím, jestli to stihne :confounded:
11. zář 2012 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda já se snažím chodit plavat, jinak jenom prochajdy a lítání kolem syna.. fakt jsem úplně rezignovala - až odrodím a dokrvácím, začnu chodit zase na box, do tý doby mám se cvičením stop stav, jenom to plavání, když mám příležitostně možnost .. :slight_smile:
11. zář 2012 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak uklízím, proto tu věčně čučím - je to pakárna... :confounded:
11. zář 2012 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucbuc Já se teď v těhotenství do bazénu bojím :frowning2: jinak taky procházky a lítání kolem Mišky. :grinning: Se 2 dětma čekám, že to bude náročnější, tak si ještě chci užít - věnovat se hodně Míše a taky někam vypadnout bez ní, na což se právě hodí cvičení. jen ať si s tatínkem zvykají, že budou spolu trávit víc času. :grinning:
11. zář 2012 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky chodim trochu plavat. Minule tehu to neslo krz neustale potize s kavsinkama, tak si to ted narame uzivam! Navic malyho davame na hlidani a chodime s manzelem, tak mame kousek casu pro sebe :dizzy_face:
11. zář 2012 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote já jsem 15.1. dle dr. a dle genetiky 17.1.
11. zář 2012 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@andos tak to se potkame v porodnici :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
11. zář 2012 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lucbuc to me je jasny, ze praxe je pak jina kapitola. Na to po porodu mrknu pak doma, ale nevim, jestli mazel bude chtit, aby k nam nekdo dosel
11. zář 2012 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@vilibalda proc se bazenu bojis? :fearful: Ja jsem teda byla pred tydnem v Laa a naopak me to udelalo moc dobre :slight_smile:
11. zář 2012 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote Nikdy mi nic nebylo, ale při 1. těhotenství se u mě najednou objevily kvasinky :confounded: No a pak po porodu se to 2x vrátilo. :frowning2: Nebylo to teda z bazénu, ale vzhledem k tomu, že je tělo v těhotenství náchylnější, mám strach. Bojím se, že chytnu nějakou infekci (plíseň) a zkomplikuje to těhotenství. Dřív jsem na to netrpěla, ale v tom těhotenství mě to dost zaskočilo. Vím, že existují nějaké tampony, ale moc tomu nevěřím, že by to fungovalo. Štve mě to, že se bazénů bojím, zejména s velkým břichem to musí být ve vodě úleva, ale kdybych fakt něco chytla, tak si to neodpustím. :rolling_eyes: Do termálního bazénu bych nešla určitě, protože se nedoporučují ani horké koupele. Ale do Laa se těším (ještě si budu muset minimálně rok počkat :grinning: :grinning: :grinning:) a na květen si plánuju saunu :wink: dřív to nepůjde :angry:
11. zář 2012 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@vilibalda ja nevim, ja sama trpim na kvasinky a mykozy fakt hodne, ale nikdy z bazenu, vzdy spise z vedra...ptala jsem se na to sve doktorky a t ame rekla koupani bez omezeni... a jinak delam proplachy rosalginem... ono zase sance ze neco chytnes a budou komplikace me prijd eminimalni, miminko je vyborne chranene a to bys musela mit rozsahou zanedbanou infekci... v Laa sice termaly jsou, ale uprimne v te kose me 34 stupnu prislo tak akorat, ne-li studene :sweat_smile: ale ja jsem silenej teplomil. Jejich sauny jsem teda ozelela, i kdy je miluju a asi tam budem jezdit i s prckem. Ted tam byy taky maminky s uplne cerstvymi miminky. Nrikam, ze pojedem s cerstvym, ale s par mesicnim uz asi ano, to bude pomalu leto.
11. zář 2012 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek