• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod leden a únor 2013, Brno

15. března 2013 
@mitote Já to měla v únoru, září, listopadu, takže teplo nic moc :unamused: Nevím z čeho a to se mi moc nelíbí. :frowning2: V tom těhotenství mě to překvapilo i proto, že mě to ani nijak nebolelo, jen to vyšlo ze stěru. Minule doktorka mluvila, že nechodit do bazénu (to bylo na začátku těhotenství), ale pak později mluvila o těhotenským plavání, že raději než kurz zajít sama, tak nevím, jak to je...
ten Rosalgin jsem nepochopila, jak se aplikuje, asi je potřeba koupit ještě něco... navíc v těhotenství se výplachy prý nemají. No nejraději bych o kvasinkách nic nevěděla a nepotřebovala znát!
11. zář 2012 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@vilibalda hm... a byl prelecen i manzel/partner? U nas kdyz se manzel nepreleci tak si to leda tak predavame porad. Ale jinak ja jsem na to nachylka kazde leto, takze asi tak :rolling_eyes: k rosalginu musis koupit aplikator, je to takovy ruzovy valec, ktery se zmackne celej, do nej namichas ten roztok, zasunes a vyplachnes :slight_smile: me ho naopak doktorka doporucila ted v tehotenstvi
11. zář 2012 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote No právě manžel trpěl snad i více než já, takže se léčil se mnou. :unamused: Nabízí se otázka, zda to nakonec nepřinesl on od nějaké milenky... :grinning: Ale hodně mu věřím a pokud bych zjistila, že má milenku, tak by mi to fakt hodně zlomilo vaz. Takže si stojím za tím, že to od nikoho nemá :slight_smile:
Víš s tím bazénem... nikdy nevíš, kdo tam chodí... A i normálnímu člověku se může stát, že mu něco je a neví o tom. Možná to v té vodě nepřežije, je tam přece chlor a spousta jiných chemikálií, ale prostě nevím... nemám k tomu moc důvěru. Nebo jen prostě nemám dost informací, že se to takto nedá přenést :confounded:
11. zář 2012 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na kvasinky je výborný i Fermalac Vaginal - jsou to v podstatě lactobacily, jen se vkládaj přímo do pochvy a uchovávaj se v lednici. Pak se mi osvědčilo též Globulus Cum Natrio Tetraborico 0,6 CSC - obojí je volně prodejné. Jinak já trpěla na mykózu v 1. těhu jen dokud jsem zvracela a v 2. těhu zatím vůbec. Kamarádky ale taky nechodily v těhu plavat, protože se báli infekce, takže to chápu, že to dost těhul oželí, když z toho maj blbej pocit.. Mně to baví a nezadýchávám se u toho - to zvládnout kopec s naloženým kočárem - kočár 7 kg, syn 13 kg + nákup - to funím vždycky jak sopka před výbuchem a říkám si za co.. :grinning:
11. zář 2012 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@vilibalda to ne, to manzel chytne hned, ze spatneho pradla, zapareni se, atd.... jasne ja to chapu, ja proste v tehotenstvi se ridim heslem vseho s mirou, takze treba na klasicky plavecak bych nesla ale do santonu do bystrce klidne zajedu, tam je sance ze neco chytnu nulova :slight_smile:
11. zář 2012 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote taky jsem si říkala, že menší bazény jsou v pohodě... a chystáme se s manželem na víkend relaxovat i někam, kde bazén je, takže do vody i někam vlezu. Ale na plavání s Míšou do školního bazénu jsem se rozhodla raději nechodit. No do Santonu už odpočítávám čas do května, kdy se tam chystám do sauny! Rodím v březnu, pak 6nedělí, tak to vyjde nejdřív na květen. Ještě teda taková menší komplikace a to sehnat hlídání pro 2 děti :grinning: :grinning: :grinning:
@lucbuc Naštěstí s nákupem kopce neabsolvuju, je to jen rovina. Ale nedávno jsem místo golfáčů (8kg) vytáhla kočár... to byl rozdíl - kočár 15 kg, Míša 8kg... a to s sebou netahám zatím břicho :grinning:
11. zář 2012 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@vilibalda my teda v santonu zboznujeme tu soukromou virivku :sweat_smile:
11. zář 2012 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote Tak tu jsme nezkoušeli, párkrát jsme byli v sauně, Míša nás moc často nepustí a před porodem jsme bydleli daleko, tak mě nenapadlo tam jet. A navíc je to docela drahé, takže si to nemůžeme užít moc často. I když teď koukám, že bez osušky a prostěradla slevnili. :dizzy_face:
11. zář 2012 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@vilibalda je vyborna :sweat_smile: romantika jak blazen. No me kdyz nekdo nevi co za daek a ja taky nevim tak reknu at me koupi tu virivku poukaz :grinning:
11. zář 2012 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda A v těhotenství saunu zkoušet nebudete? Já chodím cca 3 roky pravidelně 1x týdně od října do dubna právě do Santonu i s manželem a doktor mi řekl, že snad vyjma první trimestr nevidí důvod, proč přestávat, když je tělo zvyklé...právě si myslím, že se hezky prohřeju, prokrvím a přinejhorším budu na místo finské chodit do tropické sauny.
12. zář 2012 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote A co instinkt? :grinning: To bylo myšleno k tomu příspěvku, co by bylo bez předporodních kurzů...:slight_smile:
12. zář 2012 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zzikk V tehotenství určitě ne. Pokud chodím do sauny 1x za 2-3 měsíce, tělo zvyklé není, tak to nebudu pokoušet. Když člověk chodí pravidelně, je to o něčem jiném a lze to vyzkoušet i v těhotenství. Navíc mi stačilo prožít 1. trimestr v létě ve vedrech a "sauny" jsem si užila víc než bych chtěla :grinning: Jinak se mi teď často točívá hlava, když vstanu, tak bych se i bála, budu chtít jít ven z horka a někde tam sebou švihnu.
12. zář 2012 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já nevím, ale co si tak pamatuju, tak horké koupele se v těhotenství nedoporučují a tím pádem bych předpokládala, že ani saunování nebrat. Každopádně mně bylo blbě i včera a to bylo venku podle teploměru nějakých 29 stupňů a omdlévala jsem v šalině cestou do centra i zpátky.. Upřímně mám radost, že ty vedra končí, kéž by skončilo i to dusno - dneska se potím jak vrata od chlíva a motá se mi šiška už od samýho rána.. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. zář 2012 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zzikk no ja vim, ze nejaky instinkt ma najet, ale co kdyz ne? :sweat_smile: ja tomu proste neuverim dokud asi nebudu po porodu
12. zář 2012 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote Já bych se nebála, podle mě už najel...určitě jsi opatrnější atp., prostě už se nevnímáš jako sama ale s mimčem, ale jak už tu někdo psal, pokud ti má předporodní kurz dodat na klidu a pohodě, vzhůru do toho!!! :wink:
12. zář 2012 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucbuc Co doktor, to názor, já se řídím tím, co dělá dobře mně, se líbí i mimču :slight_smile: Taky pro mě 30 stupňů není teplota...a do sauny jsem začala chodit ve třech letech a je to moje vášeň. Popravdě ve Finsku se saunují už mimča mladší roku, ale má to svůj režim. Rekordy však v žádném případě trhat nehodlám :wink:
12. zář 2012 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda Tomu rozumím, není potřeba se přepínat! Mně teda z horka špatně není, na konce prvního trimestru jsem byla dva týdny u moře a opékala jsem se pořád, a bylo to jediné příjemné - voda 27 stupňů všem přišla teplá a já měla husinu:slight_smile:) a z jídla mi bylo pořád šoufl.
12. zář 2012 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucbuc ahoj, vítám tě tu. Vidíš, všem, co jsem řekla že budeme mít asi chlapečka, tak ohrnovali nos. Kamarádka teď dokonce "studuje" jak na druhou holčičku. Zdá se mi, že kdyby se jim náhodou povedl kluk, že ho ani nebude chtít. Myslím, že je úplně fuk, co to bude, když to bude zdravé. Já jsem třeba byla vychovávaná taťkou skoro jako kluk. Strašně si ho přál a nic. Věřím, ta tvoje bude starším bráchou stejně sváděná k různým kulišárnám :wink:

@zzikk Já jsem se celé léto koupala všude možně a v pohodě, ale ze sauny mám obavy. Šla bych, ale nechodila jsem předtím nijak zvlášť často, tak to asi nebudu pokoušet. Trošku se obávám toho horka. Ani letní pařáky mi nedělaly nejlíp. Jinak, co je to ta tropická sauna? Je tam nižší teplota?
12. zář 2012 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zzikk jo? no mozna jsem, ja nevim :sweat_smile: no doda me to urcite na klidu, spise je to hlavne pro ten pocit psychicky, ze jsem neco pro to udelala :sweat_smile:
@daisyjane nam rodina, nekteri clenove, ohrnovali nos nad holcickou...neskutecne me tim vytocili, maji byt radi, z eje to zdrave
12. zář 2012 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@daisyjane Tropická sauna je výrazně "studenější" má do 70 stupňů a vyšší vlhkost než finská sauna, nicméně rozhodně se neblíží páře. Je to spíše taková pseudo - sauna:slight_smile:
12. zář 2012 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote Já to tak mám zase se cvičením, vyčítala bych si, kdybych nechodila:slight_smile: Jo a pobavil mě tu tvůj příspěvek s holčičkou, jelikož moje máma a celé moje okolí si myslelo, že čekám holku, dokonce i mě snad o tom přesvědčili, ale on je to chlapeček a teď těžko rozdýchávají to selhání x-tého smyslu :slight_smile: Intuice nula :stuck_out_tongue_closed_eyes: Blbý kecy ohledně pohlaví pusť z hlavy, beztak je to tvoje milované dítě, ať je to co je to!!!
12. zář 2012 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zzikk ja jdu na cviceni poprve 20.9., tak jsem zvedava :slight_smile:
prave, me to prislo spise lito, maji byt radi, ze se dockali napr pravnoucete, nebo ze mame zdrave miminko a ze se mame dobre a misto toho... no nakopat
12. zář 2012 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote Jen klidně na kurz běž, já jsem i po kurzu tvrdila (a trochu praktikovala), že se dítě bere za uzel na zavinovačce :grinning: :grinning: :grinning: Prostě jsem se bála toho drobečka i převlíkat a zvedala jsem ho bez zavinovačky co nejméně... A koupání... no to bylo pláče na obou stranách... Já se bála, jak byla malá, ohebná, kluzká a jí se nelíbila zima a ta voda. Ale překonaly jsme to, tak to zvládnout jde! :slight_smile:
12. zář 2012 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@vilibalda moje zavinovacka nema uzel? :sweat_smile: to budu nosit za tu snurku nahore :grinning: jo ja jsem zavelela ze koupani bude starost manzela, kupodivu na to reagoval slovy: Vlk (kolega z prace) taky koupe :sweat_smile:
12. zář 2012 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote :grinning: U nás taky koupe manžel. Ale ze začátku byly třeba čtvery ruce a přece jen jsem ji za den zvedala častěji, tak jsem ji držela spíš já, protože jsem měla větší praxi v nošení, aby jí neupadla hlava (či jiná čast těla :grinning:). Ježiši to zase bude :sweat_smile: Já už ani nevím, jak jsme ji přendávali z vaničky do osušky... a teď se do toho ještě bude motat Míša :grinning: To bude komedie :sweat_smile:
12. zář 2012 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
já si taky asi už nic nepamatuju - hlavně mně učila porodní asistentka jak dítě chytit a umýt mu prdel pod vodou - je to šetrnější než vlhčené ubrousky, synovi se po častém používání vlhčených ubrousků dělali na pokožce oděrky.. Jak mimču bambelá ta hlava, chce to grif a já už ho dávno nemám.. jinak koupání je kapitola sama o sobě - hodně tatínků to převzalo za maminky ( viz. kamarádky ), Ty jen asistují a všechno podávají, chystají a uklízí.. :grinning:
12. zář 2012 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ad) koupání v bazénu - někdo může být náchylnější, já měla kvasinky první těhu taky, taktéž jsem pak musela koupání omezit..

ad) koupání miminek - já když si vzpomenu, jak jsem to naše 2 kilový mrně umývala jen pod kouhoutkem a bála se, aby mi nevypadla, tak si říkám, že už mě nic nerozhodí :grinning: spíš čekám, jak budu zvládat kojení, to u nás nějak vůbec neproběhlo, tak snad teď u druhýho se zadaří :slight_smile:

Včera jsem byla na kotrole v 21. týdnu, UTZ jsem si užila, byla jsem tam nějak dlouho tentokrát, kontrolní UTZ srdíčka mám za sebou už minulý týden, jinak vše OK a potvrzen kluk, tak jsem moooc spokojená :sunglasses:
12. zář 2012 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@vilibalda no to bude :grinning: kor kdyz jsme videla jak jsem manipulovala s panou pri zkouseni nositka :sweat_smile:
12. zář 2012 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabrielaa já mám opačnej problém - o mlíko jsem definitivně přišla teprve tento týden a syn to pořád nějak nemůže pochopit, tak mně každej večer mučí tahaním naprázdno, bez mlíka, je to pakárna - 2. dítě kojím max. do roka a pak má smůlu, poslední 3 roky su buď těhotná a nebo kojím a nebo obojí a už mně to fakt nebaví..
12. zář 2012 ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucbuc @gabrielaa Já jen doufám, že druhé dítě bude stejně tak pohodové jako Míša. Aspoň aby kojení šlo stejně hladce (a odstavení taky). Ale nevěřím, že bych měla takové štěstí na další hodné dítě, tak si to s dalším asi hezky užiju! :grinning:
12. zář 2012 ve 23:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek