• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod leden a únor 2013, Brno

15. března 2013 
@vilibalda Lexa ještě pořád nespí. Normálně chodí spát kolem 20:30, ale dneska ani za Boha a neskutečně vyvádí a řve. Tak nevím, co mu je, ale střídáme se s uspáváním a už nás asi oba trefí brzo.. :rolling_eyes: Takže já pro změnu doufám, že druhé děcko bude ukázkové. Dneska už mám, všeho plné zuby, půl dne je mi blbě, už jsem byla 2x zvracet a šance na spánek je stále nulová, leda bych šla k sousedům.. :confounded:
12. zář 2012 ve 23:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucbuc Jejej :frowning2: a já si málem chtěla stěžovat, že je dnes Míša protivná a ukňouraná (což se není co divit, když má první rýmu) a jsem na ni tento týden doma sama... Ale fakt koukám, že mám hodný dítě, až si to nezasloužím! Moc děkuju za připomenutí a přeju pevné nervy a hodně sil!!! :dizzy_face: Drž se!
12. zář 2012 ve 23:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@vilibalda ja chci take hodne ditko :sweat_smile:
12. zář 2012 ve 23:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda Lexa usnul lehce před 23:30, teď pro změnu nemůžu usnout já.. Dneska měl Lexík 10 dnů po očkování na spalničky + zarděnky + příušnice, tak snad nebude mít do rána nějakou reakci - ta bývá nejčastěji 7.-10. den po očkování. Ale teplotu nemá a ani vyrážky, tak snad to nic nebude. Je to moje zlatíčko, jenom občas už jsem s nervama v kýblu. Jestli bude 2. dítě stejné a dožijou se oba puberty, bude ze mně zasloužilá matka.. :angry:
13. zář 2012 v 00:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lucbuc tak to je zase druhý extrém :unamused: i když některý maminy kojí ještě dýl.. já bych byla ráda, kdybych tentokrát aspoň do toho roka, a hlavně abych vůbec mohla kojit :slight_smile:
@vilibalda to bych taky brala, s Violi byla sice "práce" na začátku, než jsme ji trochu vykrmili a rozhýbali, ale od té doby je zlatý dítě, spává celý noci..to je můj sen i u druhýho :grinning: :grinning: možná jsme trochu naivní :grinning:
13. zář 2012 v 07:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote Tvrdím, že mám tak hodné dítě, protože jsem poslední 3 měsíce před porodem odpočívala a byla v klidu :slight_smile: Kamarádka zase říká, že má hodné a klidné dítě právě proto, že byla aktivní až do porodu, pořád někde běhala a pracovala snad do porodu. Že se prcek vyřádil v břísku a teď je klidný :grinning: takže recept na to asi není :grinning:
Některé věci asi moc ovlivnit nejdou, např. jestli bude miminko vytvalé a šikovné a naučí se krásně sát. Nebo že někomu vadí i jen malé cvrknutí do plenky a hned chce přebalit a jiné miminko je celé mokré, ani nekníkne a je spokojené. Ale něco se dá ovlivnit přístupem... Lidi si myslí, že je Míša aspoň 2. dítě, protože některé věci neřeším. Tím myslím přístup, jak u 1. dítěte, když vypadne dudlík na zem, člověk ho hned vyvařuje, u 2. už jen opláchne a u 3. jen olízne.... Jsme "krkavčí" rodiče :sweat_smile: , tak Míša nedostane vše hned, jak si dupne. Zatím si myslím, že se nám ten přístup vyplácí a problémy jsou vždy jen krátkodobé. Ale chápu, že někdo nenechá dítě ani zaplakat a snáší mu modré z nebe...jen se pak může stát tak nějak otrokem. Ale je těžké to vybalancovat :grinning: Dokud je dítko hodné, je to super, ale jakmile se objeví problém, je těžké radit, jak je správné to vyřešit a jaký způsob výchovy zvolit.
@lucbuc taky nás tohle očkování do vánoc čeká :confounded: Děti po něm prý bývají neklidné a plačtivé, tak snad to u vás brzy přejde.
@gabrielaa Taky je to můj sen :dizzy_face: Ale nevěřím, že bych měla takové štěstí na 2 hodné a v podstatě bezproblémové děti :grinning:
13. zář 2012 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda Reakci na očkování Lexa nemá. Jen teda dneska opět nejí a vystačí si s džusem a mlíkem. Ani ovoce, pečivo, brambory, maso, prostě nic. Ale já už su zvyklá. Zas nebude 3 dny jíst a pak se nají o víkendu u babiček, aby jim dokázal, že mu doma nedáme najíst. Měli jsme zatím reakci jenom na poslední hexavakcínu - otok + horký flek 8 cm kolem vpichu, jinak nikdy nic. Já bych se toho nebála, jen jsem nechápala, co se s ním včera děje, tak jsem si říkala žeby.. ale je v pořádku.. :slight_smile: Lezem zas ven, ať večer chrní - musím ho utahat na odražedle.. :grinning:
13. zář 2012 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, na nějakej klasickej předporodní kurz taky kašlu. Nechtěně jsem si vyzkoušela, jaké to je strávit 4 dny na Obilňáku a bylo to fakt šílený. Aspoň mi to trochu pomohlo s výběrem/nevýběrem porodnice. Koukla jsem se na Milouše, tam mají něco jako přípravu na porod a pak druhou lekci kojení. Tak asi povleču manžela na ten jeden dvouhodinovej kurs, kde je to hlavně spojený s prohlídkou sálů, o což mi jde - ale po zkušenostech z obilňáku si nemyslím, že by mi ten kurs pomohl, je to spíš kvůli tatínkovi, aby to tam s ním pak nešvihlo a byl trochu připravenej.
13. zář 2012 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda Já jsem taky celkem intenzivně chodila do sauny před těh., ale ptala jsem se doktora a ten říkal, že nebrat ne ani tak z důvodu toho tepla, ale změn tlaku, když člověk leze z tepla do studené vody atd, že to může ublížit. Takže jsem si to nechala ujít. Ale dneska jdu plavat do normálního bazénu - za celé léto jsem byla ve vodě jen jednou a vzhledem k tomu, jaká je venku kosa, tak určitě i do páry a děsně se těším. Beru si klasickej tampón namočenej do oliv. oleje (viz kniha Zdravé těhotenství a přirozený porod)., tak to snad bude ok.
13. zář 2012 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@corny01 Takový to 2-hodinový info k porodu jsem absolvovala v Bohunicích a pokud někdo nemáte čas se samovzdělávat na netu, tak to asi není úplně špatný - krátký info jak poznat rozebíhající se porod + kdy přijet do porodky + jak porod probíhá a o čem všem může rodička během porodu rozhodovat a hlavně teda ty proghlídky porodních sálů. To fakt není špatný.
13. zář 2012 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucbuc Jak se do tech Bohunek na tu prohlidku salu + pripadnou pripravu k porodu prihlasit? Mam problemy se srazlivosti krve, takze asi mi nezbyde nic jinyho, nez jit do Bohunic.. Tak bych si to tam chtela prohlidnout.
14. zář 2012 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda jsem si až teď všimla, že máme vlastně podobně stará dítka :D

@gabrielaa já myslím, že to budete mít dobrý holky, první syn byl takový méně spavý, ale naučila jsem ho a druhý spával už jako mimčo docela dlouho, teď se sem tam probudí, ale většinou už skoro spí celou noc (na Vysočině vždycky, asi to bude vzduchem).
15. zář 2012 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajusa No to máme, ale mám to jednodušší v tom, že mám jen jedno a ty musíš zvládnout ještě dalšího broučka. Navíc budeš mít děti od sebe blíž než já, i když zase jsi na víc dětí už zvyklá :slight_smile: Trochu podobně to máme i se školou, jen se mně podařilo odstátnicovat naštěstí už v květnu. Jinak smekám, že to zvládáš! :slight_smile:
15. zář 2012 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda díky :slight_smile: od středy je to za mnou, konečně Mgr. po 7 letech na VŠ :D jinak to seš ale teda taky dobrá, žes to dala i dcerkou...
Starší syn mi vůbec nepřijde jako práce navíc kupodivu, chodí do školky a když jsou oba doma, tak se skvěle zabaví, fakt mi to přijde jednodušší...všichni mi to říkali, ale dokud jsem to nepoznala sama, nevěřila jsem. Na ten rozdíl mladších dětí jsem taky zvědavá, ale tak nějak už smířená no...co bude to bude...
15. zář 2012 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pajusa Tak to moc gratuluju!!! :slight_smile: U mě se není čím chlubit, po 12 letech na VŠ ten magisterský titul nakonec taky mám :grinning: Ono to naskáče, když si člověk dvouletého magistra prodlouží (díky přerušení) na 5 let :grinning: Jinak právě dítě mi pomohlo k dokončení školy. Dřív jsem nebyla schopná se po celodenní práci dokopat k dopsání diplomky. teď jsem sedla večer s čistou hlavou po celodenním hraní, přebalování a šlo to líp.
15. zář 2012 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabrielaa Teď jsem narazila na tvoje album s jídlem a slintám! :slight_smile: Vypadá to moc krásně. Až budu mít víc času, nechám se inspirovat :wink:
15. zář 2012 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pajusa gratuluji k titulu :wink:
@vilibalda děkuju moc :slight_smile: víc času, věčný problém :grinning: dělám si totiž i svoje webovky, který se tomu věnují (vaření a pečení pro děti), ale taky bych potřebovala víc času, aby to už konečně vypadalo podle mých představ
15. zář 2012 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, dnes jsme byly s Míšou poprvé ve cvičení u Salesiánů, zítra tam jdeme na herní dopoledne a ve čtvrtek nás tam čekají zpívánky (kam jsem se nakonec dostaly :slight_smile:) tak jsem zvědavá, jak to budeme zvládat :grinning: Zejména, jestli se ta moje holčička rozhodne zapojit do programu nebo jestli bude raději kontrolovat tašky jiných maminek jako dneska :unamused: Jinak se dnes chystám poprvé na těhu cvičení do Větrníku a po dopoledním cvičení s Míšou jsem už teď mrtvá, tak to bude zajímavý :grinning:
18. zář 2012 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak cvičení bylo fajn, jen mě překvapilo, že jsem tam jediná druhorodička :confused: @mitote Jak jsi dopadla se cvičením ty?
19. zář 2012 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, zitra jdu na tehu jogu v solne jeskyni, jsem zvedava jake to bude a jestli tam nebudu sama :slight_smile:
19. zář 2012 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@vilibalda ja jdu poprve zitra, tak pak dam vedet, jen nevim, co na sebe, jestli se jeste do neceho cvicebniho vejdu :sweat_smile:
19. zář 2012 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anit_001 To zní zajímavě :slight_smile: No já hledala něco blízko bydliště, tak zas takový výběr nebyl nebo se mi nepodařilo toho moc najít.
@mitote Aha, vlastně jsi psala, že jdeš 20. :grinning: Já jsem taky měla problém s oblečením, protože jsem nebyla nikde cvičit už 2 roky a jediný použitelný legíny zrovna nosím na doma, takže jsou zapatlaný a nestihla jsem je vyprat. Jinak mám těhotenský tepláky z Litexu, ale do těch mi zase chybí břicho :grinning:
Včera jsem potkala kamaráda, co mě 2 roky neviděl, tak mi povídá, že jsem nějaká menší (rukama máchal jakože užší), že vypadám dobře, že jsem určitě zhubla... Tak jsem si uhladila své upnuté tričko, vystrčila břicho ještě víc a řekla, že jsem ve 4. měsíci... No nechtěl tomu věřit! :angry:
19. zář 2012 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@vilibalda tak ja mam dost cvicebniho/tanecniho obleceni, ale nevim jak teplaky, snad to dyztak nejak sroluju pod bricho. :sweat_smile:
19. zář 2012 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda No je to v centru, na Orli, pro me idealni. Ja prave resim nejaku obleceni na cviceni, normalni leginy a teplaky co mam me uz dost tlaci pres bricho. Asi budu muset poridit nejake tehu teplaky, to je hruza, to jsou porad nejake vydaje... :slight_smile: Na me to uz jde videt ze jsem tehu, hlavne od obeda do vecera, rano ani ne. :sunglasses:
19. zář 2012 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@anit_001 jo me to na Orli nabizela Lenya, tady uzivatelka, ona to tam cvici.... na me je to take videt, ale ja jsem uz v 6. :sweat_smile:
19. zář 2012 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote no tak v 6.m by naopak bylo divny, kdyby to nebylo videt :wink: ale ja jsem ve 4. :slight_smile: a uz se mi povedlo si brisko trochu spalit o plotynku, jak nejsem zvykla ze vykukuje :sweat_smile:
19. zář 2012 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@anit_001 to na me to ve ctvrtym jeste moc videt nebylo, kdo me neznal :sweat_smile:
19. zář 2012 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na mně to prej taky vidět není, za 2 dny začínám 6. měsíc, ale podle doktorů vše OK, tak neřeším.. :wink: U syna jsem začala přibírat až ve 24. týdnu, teď už mám 2 kilča nahoře, takže v podstatě přibírám rychleji než v 1. těhu a říkám si, kolik bude asi tak finále - u syna bylo 8,5 kg.. :confounded:
19. zář 2012 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda s tím oblečením na cvičení to mám podobně :D
20. zář 2012 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek