• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod leden a únor 2013, Brno

15. března 2013 
Na mě je to vidět už od druhýho - už tehdy jsem měla problém se vejít do normálního oblečení, nejdřív jsem to řešila stretchovýma džínama, ale dlouho to tak řešit nešlo. Takže pak přišel na řadu bederní pás, co jsem nosila v zimě kvůli teplu na záda, pak větší velikost pásu přes úplně rozepnuté gatě a teď už nedám dopustit na těhot. kalhoty s teplákovinovým pasem (teď jsem začátek 7.) - nakonec jediný rozumný jsem sehnala v HM v Olympi, v jiném se bohužel neobtěžujou těhot. hadry prodávat.
21. zář 2012 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@corny01 taky jsem sehnala rifle akorat v HM v olympii, jinak des a hruza

tak holky ja jsem tak nejak na rozpacich s tim cvicenim, cvicil to nejaky zaskok, ne ta, co cvici normal a teda nelibilo se me to :rolling_eyes: bylo to jak aerobik jen s tim, ze jsme u toho skakali na balonech a aerobik a podobne nesnasim. A pak me docela vadily reci typu, abychom pri cviceni zatahly mocovou trubici - do haje, copak ja vim, jak se to dela? :confused: Pak ze pozname jeslti nam spravne funguje panevni dno tim, ze si strcime dva prsty do pochvy, nebo abychom poseptali neco miminku a podekovali mu, jak pekne cvicilo. Premyslela jsem, komu ze se to srazi mleko na mozku. Nejak jsem k takovym recem jeste fakt nedospela :confounded:
21. zář 2012 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote :slight_smile: Tak přesně z těhle důvodů jsem na podobný cvičení ani předporodní kursy radši nešla :slight_smile: a jak vidím,tak jsem dobře udělala. Tos byla na té orlí?
21. zář 2012 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@corny01 nene na Lesne... no o kurzu uz premyslm, jestli radeji neabsolvovat individual nez nejaky zase skupinovy :sweat_smile:
21. zář 2012 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote a máš už představu kam jít rodit?
21. zář 2012 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@corny01 vubec :confused: mam pocit, ze je to z blata do louze, nejradeji bych JIhlavu nebo Vyskov, ale uz vidim, jak nekam dale v lednu jedem :sweat_smile: a v Brne? Milosrdni? Ja nevim, nelibi se me zadna
21. zář 2012 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
hm, taky to tak vidim, já jsem zas uvažovala o alternativě vyškov nebo Ivančice, ale jdu se teda pro formu podívat k Miloušům, taky si říkám, že to dojíždění v zimě nemusí být ok, navíc s pracovním vytížením mýho chlapa bych pochybovala, že by stihl přijít na návštěvu ještě v návštěvních hodinách. Nakonec se asi ve finále rozhodnu podle toho, kde mě řeknou, že mají volný porodní box, aby se nestalo, že mi manžela pošlou domů a mimi se mezitím stihne narodit bez tatínka - jak se stalo kámošce od mé známé.
21. zář 2012 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@corny01 no tak my se asi pujdem podivat do vsech tri porodnic nejspise.... ale uz vidim jak v Lednu ve snehu jedeme nekam hodinu po dalnici... manzel sice ok, zavolam a za 10min je z prace tady, ale i tak. No ja bych rada nadstandart a docela se desim toho, ze bude plnej :-/ ale predstava ze porodim a manzelovi reknou: Nashle, v navstevnich hodinach, tak asi budu schopna se sbalit a odejit :sweat_smile:
21. zář 2012 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote když to klapne, tak půjdem ve středu k miloušům, tak pak dám vědět, když budu mít čas jít na net
21. zář 2012 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@corny01 super, urcite dej, ja tohle nejak jeste nemam kapacitu resit, nejdriv po veletrhu. Ted mam leda tak pocit, ze me z toho vseho hrabne :confused:
21. zář 2012 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote no já už to pomalu řešit musím, přece jen mě to čeká o něco dřív a měla jsem nějaký potíže, který vyhodnotili jako hrozící předčasnej porod, i když je to zaženaný (ťukťukťuk), tak člověk neví dne ani hodiny :wink:, i když v tom případě by asi byl jasnej obilnňák :-/
21. zář 2012 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@corny01 predcasny porod=obilnak? jeeee, to neeeee :rolling_eyes:
21. zář 2012 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote Tak to bych to taky zabalila, sice i v mamicentru nám říkají ať vtáhneme pochvu nebo ať jakoby přerušíme čůrání, ale do aerobiku to má daleko a miminkám se neděkuje :wink:
21. zář 2012 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote @corny01 za mě teda Milouši vůbec :confounded: i kdybych měla rodit před porodnicí v autě, tak radši to, než jít k Miloušům.. co se týče předčasnýho porodu, tak ano, to směřují všechno na Obilňák, tam jsou na to patřičně vybavení, sousedka tam rodila dvakrát a byla spokojená.. tam by se mi teda ale taky nechtělo.. Jak jste tu zmiňovaly Vyškov, tak tam je to báječný, ležela jsem tam teď s tím zvracením a musím říct, že jsem byla velice mile překvapená, super doktoři, sestry, jídlo, klid na oddělení..a k těm návštěvám - tatínci (a nejen ti) tam chodili i mimo návštěvní hodiny :slight_smile: Taky je tam samozřejmě větší šance, že získáte nadstandart, což třeba v Bohunicích (což je moje druhá varianta) téměř nehrozí :frowning2:

@mitote cesta do Vyškova je po dálnici v pohodě i v zimě, sníh stejně nebude :slight_smile: od nás j to do Vyškova horší, těma kotěhůlkama, ale i tak mě to tam táhne nejvíc

Co se týče cvičení, taky nejsem zvědavá na takový řeči, a proto si radši zacvičím doma.. to s tím zatahováním jakoby přerušování čurání, to se říká začátečníkům, aby si vůbec uvědomili, kde to pánevní dno mají, ale třeba jak někdo říká, ať si to u čůrání zkoušíme, tak to je naprostá hovadina a jen to škodí.. mně se to nejlíp osvědčilo "odcvičit" v leže na zádech s lehce pokrčenýma nohama, ale abych se přiznala, v poslední době to dost flákám :angry:
22. zář 2012 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, tak ja byla na te Orli na joze a bylo to ok, hodne relaxacni, lektorka rikala, ze postupne bude cviky ztezovat, coz mi vyhovuje, protoze me to prislo opravdu dost relax. Kazdopadne jdu za tyden zas, bylo to fajn a zadny blby kecy. :wink:

@gabrielaa muzu si porodku normalne zvolit sama, treba i ten Vyskov? Ja teda pocitam s Bohunicema, ale ty zaplneny nadstandarty a navstevni hodiny jsou pekne na prd.
22. zář 2012 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anit_001 podle mě by v tom problém být neměl, sestřenka ve Vyškově rodila obě dvě holky a ani pod Vyškov nespadá, ale protože tam byla taky spokojená na gynekologii, tak tam šla i rodit.. já tam taky ležela na gynekologickým a oni to oddělení mají "dohromady" se šestinedělím, plus na konci chodby novorozenecký, takže jsem si to tam pěkně omrkla :sunglasses: a ze všeho nejvíc mě tam potěšil přístup doktorů a sester, bylo to tam jak v rodinným hotelu :grinning: a když jsem tam chytla alergickou reakci na jednu látku, tak jsem se z toho nemohla pořád dostat a doktor co měl noční, tak tam se mnou seděl v noci na pokoji a povídal si, protože jsem nemohla spát a jako těhotné mi nemohli dát nic na spaní :grinning: :grinning: Plus teda co je obrovská výhoda vyškovské nemocnice (ne teda asi v zimě a pro čerstvý rodičky), tak je tam oooobrovský park na procházky, takže já jako těhule jsem tam pochodovala každý den :grinning:
22. zář 2012 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabrielaa já rodila v Bohunicích v nadstandartu a dostala jsem se tam bez problémů, stejně jako moje 3 kamarádky, které rodily v rozmezí čtvrt roka ode mně.. na Obilňáku teče prej ve sprchách studená voda a jsou tam hnusný pokoje pro 6-ti nedělky a navíc v Bohunicích je sprcha a WC pro každé 2 pokoje, zatímco na Obilňáku je jedna socka na patro.. K Miloušům bych taky nešla ani za Boha, všichni co tam absolvovali porod tak říkali nikdy více..
22. zář 2012 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucbuc to jsi měla štěstí, myslela jsem to spíš tak, že je rozhodně větší šance dostat nadstandart ve Vyškově než v Bohunicích, kde těch porodů je přeci jen víc.. a teda mně jde hlavně o ten předporodní box nadstandart, protože ty klasický jsou prý hodně nechutný (jako že tam nestíhají třeba uklízet po rodičce, která tam byla před tebou - když je větší nával) :wink:
22. zář 2012 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@gabrielaa dik za info, asi nevis, jestli ve Vyskove delaji i odber pupecnikove krve, coz?
@lucbuc no ja mam prave i lidi co si nemohou Milouse vynachvalit, stejne tak Obilnak, takze fakt nevim. Kazdej rika neco jineho. Asi proste vse obejdu a uvidim jak to bude na me pusobit.
22. zář 2012 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@gabrielaa diky moc... tak se asi podivam i tam :grinning:
22. zář 2012 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote jj, zase je fakt, že vy přímo z Brna to máte pohodlnější v Brně.. já rodit v létě, tak jednoznačně Vyškov, ale takhle mě trochu děsí ta doprava tam od nás
22. zář 2012 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@gabrielaa a kde bydlis? No ono to nekdy neni lepsi, kdyz je zacpa muzes jet do porodnice klidne taky hodinu :confounded: Nebo snehova kalamita, to se z Vinohrad skoro nedostanes, protoze sjet autem ten kopec je silenost a trolejak vetsinou zustnaou v kopci.
22. zář 2012 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote heh, to mi povídej, my tam takhle jednou stáli dvě hodiny a nemohli jsm se hnout, protože silnice byla uklouzaná a celý to tam bylo seklý :angry: v Kanicích (jestli víš, kde to je) - od nás je pak v zimě kolikrát lepší dojet do Brna a od tama teprve do Vyškova než přes vesnice (je tam pár míst v lese, který nejsou zrovna nejlíp průjezdný a udržovaný)
22. zář 2012 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@gabrielaa no ja nikdy nezapomenu jak jsem pred necelyma dvema roky muselat jet do prace a z prace do Mokre-Horakov, dopadlo to tak, ze jsem to sklouzala dolu na Tomkac, kde jsem se nervove zhroutila, zaparkovala auto do prvni diry, zavolala do prace ze nikam nejedu a sla hledat neco co me odveze zpet domu. Jj Kanice, tam jsme se byli divat na pozemek a na rozestaveny dum :slight_smile:
22. zář 2012 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
děvčata, já vím, že tady @gabrielaa měla u Milošů špatnou zkušenost, ale já zase třeba dvě dobré!!! Fakt na NIC si nemůžu stěžovat. Je ale dost možný, že to bude i tím, že jsem obě děti rodila o víkendu, takže tam byl obecně menší frmol a šestinedělí pak bylo OK (jako relativně, taky by mohli zapracovat na zaučování kojení, žejo, ale to snad nemají vychytaný nikde).

Ale ten Vyškov mi chválilo už hodně kamarádek, takže asi bude fajn :slight_smile:
22. zář 2012 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabrielaa já to taky tak myslela, že jsem se bez problémů dostana na nadstandartní porodní box a moje 3 kamarádky taky tak, takže se nikomu z lidí z mýho okolí nestalo, že by se tam nedostali.. :grinning: Na odd. 6-ti nedělí jsem byla v normálním pokoji, proto jsem psala o té socce na každé 2 pokoje. Jako naprosto souhlasím s tím, že rodit v klasickém porodním boxu v Bohunicích musí být zážitek už jen z toho důvodu, že rodičky maj k dispo akorát to jedno jediný WC, co je v čekárně na Kardio - což vzhledem k tomu, že se standartně dává před porodem klystýr musí být opravdu zážitek, zvláště pak když je na WC obsazeno.. :wink: Budu doufat a věřit v to, že budu mít stejné štěstí i na podruhé.. :sweat_smile:
22. zář 2012 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajusa o zaučování kojení bych co se týče Bohunic raději pomlčela - 1x ukázáno letem světem hnedka po porodu, 1x pak ještě zběžně při vyzvednutí mimča u dětských sestřiček a pak už jenom s blbejma kecama o základním instinktu a selským rozumu.. :grinning: Já naštěstí měla mlíko až 6. den po porodu, což bylo už doma, takže jsem si chodila hezky k dětskejm sestrám pro příkrmy a Lexík ode mně cucal akorát mlezivo..
22. zář 2012 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lucbuc holka ty me desis, ja snad porodim doma :sweat_smile: ne, musim mit nadstandart a manzela u sebe, jinak to teda asi nedam :sweat_smile:
22. zář 2012 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote jej to ne, já nikoho děsit nechcu šmarjá, jen že co se týče nějaké ochoty personálu, tak že ochotní tam teda nijak extra nebyli.. ale jako nakonec si člověk vždycky vydupal, co chtěl, jen musel u všeho poslouchat to brblání - to přežiješ ne.. :wink:
22. zář 2012 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek