• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod leden a únor 2013, Brno

15. března 2013 
autor
@lucbuc no to necekam, ze by nekdo byl ochotny nebo mily :sweat_smile: ale kdo vi jak se mnou porod a hormony zamavaji a rada bych tam mela oporu v podobe manzela a dost me desi predstava, ze by se mohlo stat, ze by tam nebyl :confounded:
22. zář 2012 ve 22:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@mitote A proč by tam neměl být? Jako u porodu? Na to přece nemá vliv, jestli rodíš v nadstandartu a nebo v běžném porodním boxu. Nevím o nikom, komu by zakázali doprovod u porodu krom císaře, kterýho absolvovala kámoška na Obilňáku, ale to je úplně jina situace. U všech porodů to je dneska snad samozřejmost, toho bych se fakt nebála. A ten nadstandart na odd. 6-ti nedělí bývá prázdnej - lidi nemaj prachy platit 500,-/den, když tam ležíš 3-4 dny, takže pokud chceš mít návštěvy i mimo návštěvní hodiny a nevadí Ti výdaje navíc, nebála bych se ani toho, že by na Tebe nezbylo místo.. :wink: Jako ty sestry v Bohunicích byly fakt na facku, ale žádný drama jsem tam nezažila, jen prostě brblaly a tvářily se, že je strašně obtěžuješ, ale jako to je v pořádku, že po nich něco chceš, takže tvářit se můžou jak chcou, brblat taky, důležitý je, že si nakonec člověk vydyndá to, co potřebuje.. Já bych to fakt nějak nadvakrát dramaticky neprožívala. Někdo tu psal o ochotě personálu, tak jsem jen vyjádřila svůj názor. Nicméně jsem rozhodnutá tam jít rodit znova, takže kdyby to byla nějaká hrůza, už bych tam nelezla, to mi věř.. :wink:
22. zář 2012 ve 23:40  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@lucbuc No spise po porodu, mam strach, ze porodim a oni ho odlifrujou se slovy, ze ma prijit v navstevni hodiny. Jde me hlavne o nadstadart na sestinedeli. Myslis, ze lidi na to nemaj prachy? Kazdej porad rika jak je o to zajem a ze je to zazrak kdyz ho mas :rolling_eyes: Ja jsem teda myslela ze nadstadart je kolem tisicovky, jestli jen petikilo, tak dobry :grinning:
22. zář 2012 ve 23:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, náhodou jsem natrefila na Vaši diskusi, tak jsem četla jen poslední příspěvky, rodila jsem v Bohunicích loni - nakonec císařem, a i tam mohl být po celou dobu manžel :wink:
A pokud jde o nadstandard - nebyl volný, takže určitě není pravda že by lidé neměli peníze. Mně i kamarádce se stalo, že nebyl volný, potom se uvolnil ..... ale já nakonec byla ráda za bezva paní na pokoji, byli jsme tam dvě. Personál jako všude - někdo super, někdo ne, ale to je tak všude. Je zbytečné se děsit dopředu. Příjemné těhotenství, a těch pár dnů v porodnici určitě vydržíte. :wink:
22. zář 2012 ve 23:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Já tam nechtěla, ale 2 kámošky se tam dostaly bez problémů.. Já Ti nevím, nám říkali na tý prohlídce porodky, jaký je nával rodiček a že když se naplní kapacita, tak že se odesílá rodit na Obilňák, atd. atd. a ve výsledku byly volný 3 porodní boxy ve standartu a jeden v nadstandartu.. A moje 2. spolubydla ( byly jsme jen 2 na pokoji, ale s 1. spolubydlou jsem absolvovala jen jeden den ) tak ta rodila ten den snad jediná nebo co, protože zatímco my jsme chodily koupat děcka k dětskejm sestrám jedna za druhou jak na běžícím pásu, tak jí přišla dětská sestra na pokoj, že je ten den jediná, komu to bude ukazovat.. Bych se všeho hned tak nebála, lidi toho nakecaj a ve výsledku to pak není tak horké.. :wink:
22. zář 2012 ve 23:50  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@lucbuc no ja cim vic se doslycham, tim se teda bojim :sweat_smile: ale to je spise dane mou povahou, ze se bojim vseho neznameho, co nevim, co me ceka :grinning: a mam pocit ze u te porodnice si clovek nevybere, slysela jsem spatne veci na Bohunice, Obilnak i Milosrdne :rolling_eyes: ale zatim asi jako k jedinym jsme naklonena k Milosrdnym, i kdyz urvana z toho take nejsem. Ale kdo vi, treba me praskne voda drive a budu rodit o vanocich v Praze, to by byla prca :grinning:
22. zář 2012 ve 23:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@mitote úplně Ti rozumím - říkám si totiž, že s mým štěstím mi prdne voda dřív, bude sněhová kalamita a budu rodit na Vánoce v Ostravě.. :grinning: Neboj, já taky měla samý děsivý myšlenky v 1. těhu, teď se teda na porod samozřejmě netěším, ale nějaká protivná sestra nebo omezení na 2 hodiny návštěv denně mně fakt nemůžou rozházet.. Nakonec budeš možná ráda, že Ti tam nebude věčně někdo courat na návštěvy a budeš moct vždycky aspoň na chvilku zalomit, když bude mimčo zrovna chrnět.. :wink: Mně ty 3 dny utekly jak nic a jak už tu někdo psal - když máš fajn spolubydlu, je to docela prča - pokecáš víc jak s manželem a navíc s tím už budeš pak doma every day.. :wink:
23. zář 2012 v 00:03  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@lucbuc no ja mam termin 15. ledna a po stedrym dni urcite pojedeme tradicne do Prahy, resp. Brandysa nad Labem a asi fakt pro jistotu vezmu veci i pro svista, autosedacku a tasky do porodnice, jinak nevim co bych delala. Ja nevim, ja se proste bojim, manzel me rika, ze jsem jak surikata, ze taky porad nekde ciham, kde je potencionalni nebezpeci a teda porod, porodnice a dite je jedno velke nezname, tudit take nebezpeci, protoze nemam paru, jaky ten vetrelec maly bude, jestli pujde hladce nebo ne, jesltli bude spat nebo ne, jestli ja to nervove zvladnu nebo ne.... aaaaaaaaa, proc sakra nemuzu vedet, co me ceka? :grinning:
23. zář 2012 v 00:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@mitote To nebudeš vědět nikdy, co Tě čeká.. :grinning: Jako upřímně já za tu spolubydlu byla třebas ráda - rodila už podruhý a narozdíl ode mně věděla snad všechno, zatímco já nic, takže jsem se jí na všechno ptala a bylo to pro mně jednodušší než věčně lozit za sestrama, když jsem si něčím nebyla jistá.. kecaly jsme skoro furt, když jsme teda zrovna nespaly.. a hodně holek se pak se spolubydlou schází později někde na kafe i s prťatama.. :wink: Tak hopsa hejsa do Brandejsa.. :grinning: No při nejhorším budeš mít malýho pražáka.. :grinning:
23. zář 2012 v 00:18  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@lucbuc no to ne, to je na tom to nejhorsi, ale tohle je asi nejvetsi zmena, aspon ja to tak vnimam... zmeny skol atp jsem take nesla spatne, ale ted me to prijde jako nic ve srovnani s miminkem :sweat_smile: manzel me porad uklidnuje, ze to zvladnem, ze jsme na to dva atp, ale ja proste nevim jak to skoordinuji, jak to zvladne pes, co se mou udelaji hormony a to ze neberu leky atp... ono asi jak ktera spolubydla... co ja byla posledni na chirurgii, tak prvni den me dali ke dvema zenskym lezakum, no to byl horor, bylo to strasna, nastesti me pak presunuli za podobne starou kockou a jednou pani a uz to bylo fajn, koukaly jse na filmy na notasu... ale pripomina me to, jak moc zalezi, s kym na pokoji jsi...
23. zář 2012 v 00:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@mitote no to sice jo, ale rodit chodí hlavně mladý kočky.. :wink: ja taky ležela 3 týdny na chirurgii a to hned 2x během půl roku, tak tuším tu atmošku, cos tam asi zažila - já byla na pokoji jediná chodící, jen se zdrátovanou rukou a bylo to pro mně takový celkově depresivní.. to bych ale vůbec nesrovnávala.. každopádně chápu i to, že chceš na nadstandart - někdo má radši klídeček a soukromí a taky já spím jak medvěd, nebudilo mně ani mý vlastní dítě, ale kámoška si stěžovala, že nemohla spát kvůli pláči dítěte spolubydly.. takže fakt záleží no.. do mně chodila spolubydla vždycky šťouchat, že mi brečí dítě.. :grinning: Bych klíďo spala sladce dál, mně to nerušilo.. :sweat_smile:
23. zář 2012 v 00:31  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@lucbuc no tak to ja se budim hned, staci aby pes bouchl packou do misky ze nema vodu a ja letim jak blesk, nejen to, staci aby manzel vstal z postele, pes zaskrabal na dvere, kralik dupnul vedle v obyvaku, cokoliv.... budim se hned a hned strilim z postele :sweat_smile: a ja jsem asi ten clovek, co prave chce ten klidek a soukromy... je to pro me jakoby pohodlnejsi a bezpecnejsi... :sunglasses: ale asi se stresuju zbytecne a dopredu, stejne to ve finale moc neovlivnim :rolling_eyes:
23. zář 2012 v 00:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@lucbuc no vidíš, to, tos možná ani nemusela pro ty příkrmy chodit, pokud Ti teda nějak šíleně nehubnul, já jsem taky pokaždé měla to pořádné mlíko až doma a myslím, že to nebyl problém.
23. zář 2012 ve 13:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@pajusa právě, že hubnul, byly jsme mimo tabulky, přibral zpátky na svoji porodní váhu až 3 týdny po porodu a pak to taky nebyla žádná sláva.. a zůstalo mu to do dneška, že se neumí pořádně najíst - 7 soust = oběd, 3 sousta = snídaně, atp. Ale nevypadá na to a jako batole byl pěknej pořez, teďkom je z něho takový normální kluk, ale rozhodně žádný hubeňourek, jaké vídám na dětských hřištích a kroužcích, faldíky nám zůstali a je takový dobře stavěný chlapík.. :grinning:
23. zář 2012 ve 13:55  • Odpověz  • To se mi líbí
tak já taky přidám svůj názor na porodnice :slight_smile: Rozhodovala jsem se mezi Bohunicemi a Obilňákem a nakonec jsem se rozhodla pro Obilňák a nelitovala jsem. Pro porod tam mě přesvědčil fakt, že na Obilňáku má každý porodní pokoj svoje sociální zařízení (sprchu, wc) a dveře z pokoje na chodbu mi přišly silnější=větší soukromí. V Bohunicích se mi při prohlídce sálů nelíbilo, že jsou tam jen skleněné zašoupávací dveře a navíc mi přišla neskutečně dlouhá chodba z pokoje na záchod a do sprchy. Teda ta chodba byla jen asi 10 m :grinning: (tedy žádná dálka), ale nedokázala jsem si to v kontrakcích představit, že bych tam chodila. To na Obilňáku jsem mohla vylézt ze sprchy nahá a dojít si ty 3 metry k posteli. Jinak jsem nepočítala s tím, že by byl volný nadstandard v Bohunicích, i na Obilňáku jsem se dostala na poslední volný porodní box... Taky mi jako plus přišlo, že má Obilňák lepší vybavení pro brzy narozené miminka (což jsem teda nepotřebovala).
V Bohunicích je nádherný šestinedělí a hodně nadstandardů na nich, takže poporodní prostředí je opravdu mnohem hezčí než staré pokoje na Obilňáku, které jsou po 2-4 maminkách. Na Obilňáku je jen pár sprch a záchodů na patro, ale za celé 4 dny se mi nestalo, že bych někdy musela na něco čekat!!! O nadstandardu na šestinedělí na Obilňáku nikdo nemluvil, ale pokud o něj člověk moc stál, byly nějaké pokoje v jiném patře (i tak hodně plné), takže to bylo daleko, když chtěl člověk s něčím pomoci u dětských sester (např. s kojením). Jinak o Bohunicích jsem neslyšela o dětských sestrách nic moc pěkného, na Obilňáku byly dětské sestřičky super a vždy se snažily pomoci. Ale personál se mezi těmito porodnicemi stejně časem mění, přesouvají sestry a PA sem a tam, takže sestra, na kterou se nadává v lednu v bohunicích, může být v únoru na Obilňáku... :angry: To už člověk neovlivní.
Opět se chystám rodit na Obilňáku, ostatně mám to teď nejblíž :slight_smile:
23. zář 2012 ve 22:40  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@vilibalda jo, viděla bych to stejně, pěkně shrnuto.. :wink:
24. zář 2012 v 09:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Už máme asi vybrané jméno pro mimčo.. snad to nezakřiknu, u syna jsme si byli taky jistí a pak jsme to ještě stihli 2x změnit.. :grinning: V našem případě je možná i štěstí, že nejsme manželé a proto jsme museli mít jména pro mimčo na papíru z matriky už s sebou v porodce, jinak bysme byli schopni to změnit ještě i po porodu.. :grinning: No ale hned je to jiný, když má ten malej kopálista už svý jméno.. :wink:
24. zář 2012 v 09:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Já když jsem ležela před měsícem na Obilňáku - a to jsem ani nerodila (naštěstí), tak jsem měla nervy natolik na pochodu, že jsem nebyla schopná se vůbec prosadit a to se považuju za dost asertivního člověka. Pokud člověk kápne na blbej personál, kterýho mě přišlo, že je tam skoro polovina (klobouk dolů aspoň za to, že se jich většina při prvním kontaktu představí), tak čeká klidně půl hodiny už na příjmu, než si paní povykládá s kamarádkou a svíjející se pacientka ji nezajímá. Dalších 45 min. čekání v čekárně na pohotovost u porodního sálu, než si tě vůbec někdo začne všímat. Pak mě dostala do ruk začínající Dr. a nelenila dát dg. hrozící předčasný porod, pak mě vyšetřoval zkušenější doktor, ale vyšetření jak s dobytkem, bolestivý. Aź po 4 dnech jsem se domohla informací, že nezkušená doktorka špatně naměřila cervix skóre a není to taková hrůza. Do té doby si dovedete představit, co to bylo za strach. Další problém byl, že rozsázeli pacientky, podle toho, na kterým pokoji bylo volno - takže v noci na rizikovým se spát nedalo (neustále někomu něco píchali, měřili a rožínali) a přes den na chodbě malovali - bylo nutný i z wc vyhazovat malíře. Častý přesuny z pokoje na pokoj, balení a vybalování věcí - zcela zbytečný a nedali se ukecat, aby mě nepřesouvali - s teplotou nic moc (nehledě na to, že jsem tam pak část věcí kvůli tomu zapomněla). No a po třech dnech totální spánkový deprivace a dalším přesunu nám šupli na pokoj,kde maminy udržovaly těhotenství, ženskou, která rodila (protože na porodním boxu nebylo místo!!!! a manžela jí poslali pryč) a celou noc se svíjela v bolestech, vzdychala - spát absolutně nešlo a sestry naprosto neochotný ji nějak řešit, po x-té urgenci o půl 6. ráno, že už to nevydrží, přišli až po další hodině. Zapomněli jí dát atb i když si o ně říkala. Na dotaz, jestli si může zavolat manžela, řekli, že ještě ne. Můj dekurs si nečetli, personál se střídal jak na trhu a jedna ruka nevěděla, co dělá druhá, co mi píchli a co ne, o datu propuštění nebo informacích o vyšetření nemluvě - každý podával úplně jiné. Svačinu člověk, aniž by si řekl, na přízemí nedostal. A milion dalších věcí. Brr. Už jsem byla z toho všeho tak na hadry, že jsem to obulela a zařekla se, že jestli mě nepustěj, podepíšu reverz. Jediný možný řešení vidím v tom přijít tam s max. pětiminutovýma kontrakcema, otevřená a zjistit si předem, jestli je volný porodní box, ale to vám taky nezaručej, ani kdyby tam člověk dojel do 5 minut.
24. zář 2012 ve 13:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@corny01 Tak po takové zkušenosti bych se tam taky už nechtěla objevit!!! Asi záleží, na kterém oddělení člověk je. Šestinedělí mi přišlo v pohodě, nic jsem teda po sestrách nechtěla :grinning: a dětské sestry jsem potkala jen zlaté a vždy ochotné :slight_smile: Paní, co nosila jídlo, mi chtěla odnést snídani, ale když jsem ji poprosila, že jsem kvůli kojení a vizitám nestihla jíst, v klidu mi tam vše nechala. Ale třeba jsem měla jen štěstí... Jinak na kontrole pár dní před porodem mě jedna mladá (navíc jen zaskakující) doktorka pěkně vystresovala, další mladá mě uklidňovala a pak si mě pozvaly za hodinu, že dooperuje primář (či nějaký zkušenější lékař, netuším, jak se mu říká) a ten rozhodl, že mě hospitalizovat nakonec nemusí. Takže taky zážitek nic moc :confounded: Nicméně mě po porodu šila zrovna ta "zaskakující" doktorka :grinning: Ale zašila v pohodě :slight_smile: Lidi si prostě člověk někdy nevybere :frowning2:
A s porodem jsem měla štěstí, praskla mi plodová voda, tak jsem přijela bez kontrakcí o půlnoci. Nevím, jak se to běžně dělá, asi dávají maminku na nějaký společný pokoj a buď začne časem rodit nebo vyvolávají. Já jsem měla štěstí v tom, že na tomto pokoji nebylo místo, tak mě dali na poslední volný porodní box. Takže když mi pak nad ránem začaly kontrakce, nemusela jsem se nikam stěhovat a jen za mnou dojel manžel :slight_smile: Maminka, co porodila až hodinu po mně, právě přijela do porodnice s odtokem vody dřív než já a dostala se právě na ten pokoj, kde teda pak i s kontrakcema čekala, kdy se uvolní porodní box :unamused:
Zdá se mi, že pokud člověk opravdu rodí a není volný box, tak odesílají jinam (z obilňáku do Bohunic, z Bohunic na Obilňák) a nenechávají čekat... Ale nevím, jestli je to pravda, nicméně 2 kamarádky se takto dostaly kvůli plným sálům na Obilňák, i když měly v plánu Bohunice.
24. zář 2012 ve 20:45  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@lucbuc no a jak se teda bude jmenovat? :dizzy_face: to my teda tapem, vubec nevim :sweat_smile:

jinak holky my byly vcera na pohotovosti, spinila jsem a vcera se to zacalo zhorsovat. Jeli jsme do Bohunic. Pry jsem ja i mala v poradku, cipek ok, neotviram se, nic. A to spineni je asi po vytoku, ktery jsem mela. Takze mam Macmiror a magnezko. Ale teda chteli si me nechat a chteli podepsat reverz, ze am nezustanu...no tak jse podepsala. Prostredi me prislo dost nic moc, mozna to bylo tim, ze byla noc, ale hruza. Ovsem doktor a sestricka moc fajn. Motala jsem se tam jak tele a blekotala, jak jsem nervacila :sweat_smile: No doktor takovy borecek, odhadly by jste mu 20 let, triko bez rukavu, namakany svaly a drevenej nahrdelnik kolem krku :sweat_smile: normalne jsem se fakt stydela :grinning: no a jinak mame zakazan sex a narizen klid a teda nebavi me to vubec :rolling_eyes:
24. zář 2012 ve 20:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@lucbuc jéééé jméno :slight_smile: Už jsme v knížce Jak se bude jmenovat přečetli několik písmen a stále nic :angry: Asi to bude tím, že je ta kniha z 80. let... :grinning: No jméno vybereme asi až měsíc před porodem, to o tom začneme seriozně přemýšlet :sweat_smile:

@mitote jejej :frowning2: Šetři se, až jste v pořádku! Já jsem v tomhle srab a zůstala bych v nemocnici.
24. zář 2012 ve 22:53  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@vilibalda no ja ted resim, jestli me neodtika plodovka.... jak to poznam? zjistim?
24. zář 2012 ve 22:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@mitote Někdy mezi 20-30tt jsem si taky myslela, že mi snad odtíká plodovka, bývala jsem dost mokrá, ale byl to výtok, hodně těhotných to mívá. :wink:
Na plodovou vodu existuje roztok, jmenuje Temešvaryho (nebo nějak tak), ale nemají ho prý v každé lékárně. Já ho nakonec nesháněla. Jinak plodovka je čirá či narůžovělá, nesmrdí, jen trochu nasládle voní (nebo není cítit vůbec). Jestli pojedeš na pohotovost, tak si neber vložky typu Allways, z těch nelze plodovka zjistit. Ať je vše v pořádku a nic to není!
24. zář 2012 ve 23:01  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@vilibalda no ja jeste dopo spinila (vcera jsem teda mela cipek co me napsali, Macmiror) a odpo se to zacalo menit na svetle ruzovou az prusvitnou, bez zapachu.
24. zář 2012 ve 23:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@mitote Bohužel nevím, mohl by to třeba být jen ten čípek a obyčejný těhu výtok...Sice mi plodovka praskla, ale to bylo ve 40tt, tak jsem to moc nezkoumala a jeli jsme. Pro klid duše můžete zase zajet do FN :frowning2:
24. zář 2012 ve 23:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak já to měla přesně naopak - začaly mi kontrakce doma hned po 4 minutách, po hodině už to bylo po 3 minutách a když mně přijámali v porodce na porodní box, už to bylo po minutě, nicméně prej podle doktorky slabý, takže jsem dostala hned po přijetí spasmospanové čípky, na které jsem měla ovšem silnou alergickou reakci. Ty čípky měli kontrakce buď zesílit a rozběhnout porod a nebo zastavit, pokud by se nejednalo o pravé kontrakce. No, následně 3 infuze na sražení alergické reakce, zabral až 3. pokus = Dithiaden, takže jsem celej porod na půl prospala a probíhalo to na půl lehce mimo mně - spala jsem několik hodin s kontrakcema po 7-mi minutách a bylo mi to upřímně jedno.. :grinning: Každopádně plodovka mi prdla cestou na WC až po x hodinách v porodce a hlásila jsem to až po hodině, protože bych to nepoznala ani za Boha - žádný mokrý kola jak ve filmech - stačily mi na hodinu 2 vložky a až když byla ta druhá nacucaná, volala jsem sestru a ta se pak strašně divila, proč jsem jí to nedala vědět dřív.. každopádně v porodce to polili nějakým tím roztokem a když to šumí a pění - je to plodovka.. do dneška bych to nepoznala, že se jedná o plodovou vodu - žádná vúně/ pach, barva, nic.. Takže pokud se dá ten roztok koupit v lékarně, koupím si ho pro jistotu i já, ať to poznám.. :grinning:
25. zář 2012 v 01:06  • Odpověz  • To se mi líbí
A ještě dodatek - přítel byl od přijetí na porodní box celou dobu se mnou - si teda neumím představit, že by měl odjíždět domů a čekat na telefon, že už teda rodím a může zas naklusat zpátky do porodky.. mně ten pocit, že tam je strašně uklidňoval, takže ve skutečnosti spal na rozkladacím křesle a vstával až na ten porod jako takový, ale nicméně byl celou tu dobu se mnou.. :grinning:
25. zář 2012 v 01:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@lucbuc no tak to jo, tabulky jsou mor :D mně první syn přibral na svou porodní váhu až po měsíci, naštěstí jsem měla prozíravou doktorku, hlídala nás, ale dost mě podporovala v kojení, takže jsem nakonec nepřikrmovala.

ad ten průběh porodu, tak poprvé jsem taky dojela jen s kontrakcema a hned jsem šla rodit, byla jsem na 8cm (do telefonu mi pořád říkali, ještě nejezděte, jste prvorodička, to bude trvat, hahah), vodu mi píchli na sále a pak už to bylo šup šup.

podruhé mi začala téct plodovka bez kontrakcí - tušila jsem že to je ono, ale taky to nebyl nějaký proud, jen po troškách. V porodnici mě dali na pokoj než se mi rozběhnou kontrakce a přítel jel domů. Přijel až ve chvíli, kdy mě dali na porodní box.

Popravdě napotřetí bych si asi vybrala ten první způsob, nebavilo mě v porodnici čekat sama. Nebo na to kašlu a prostě do porodky nepojedu dokud mi nezačnou kontrakce :D :D (jojo vím, že by se nemělo, blablabla, no a co)
25. zář 2012 v 11:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@vilibalda Tak té chudině, co nám rodila na pokoji, dali ve 3 odpo. vyvolávačku, asi doufali, že to nezabere a zabralo, otevřená byla na 2 prsty hned na začátku, moc to nepostupovalo, ale očekávala bych aspoň nabídku nějakých léků na bolest. Ale přes noc se jim to fakt asi nechtělo řešit, až ráno od 7 hodin, pracovní doba je pracovní doba. No jsem zvědavá na ty Milouše. Ale taky mi přijde debilní nemoct mít při takových bolestech chlapa při sobě - kvůli tomu ho tam chci mít - jako podporu, ne aby si užil jen divadýlko poslední půl hodinky.
25. zář 2012 ve 12:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@mitote Držím pěsti, aby to nic nebylo, třeba je to fakt jen tím čípkem - kterej dost často způsobuje řídkej výtok, takže člověk po jeho použití musí použít vložku. A v kombinaci s tím špiněním by i ta barva odpovídala. Ale to jen z vl. zkušenost, radši to nepodceňovat.
25. zář 2012 ve 12:25  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek