• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod leden a únor 2013, Brno

15. března 2013 
@corny01 @lucbuc Já jsem tam měla manžela na celý porod. O té půlnoci ho poslali domů, protože jsem ještě nerodila a šla spát. Mělo se čekat minimálně 12 hodin, jestli se porod rozjede a je zbytečný, aby se krčil v křesle a byl nevyspaný. já normálně spala. :dizzy_face: Kontrakce mi začaly asi ve 4 ráno, v 5 jsem to řekla PA, která natočila monitor, podívala se a v 6 jsem volala manžela, ať dojede. Než se tam objevil, tak mi stihla dát klystýr, k čemuž jsem teda chlapa vedle sebe fakt nepotřebovala a upřímně jsem byla ráda, že tam nebyl :grinning: Jinak jsem byla překvapená, že na Obilňáku nevyžadovali oholení.
Jinak jsem asi taky doplatila na to, že jsem začala rodit, když se zrovna střídala směna, protože než se vyměnily, bylo najednou prý pozdě na epidurál... V reálu teda pozdě nakonec nebylo, nerodila jsem tak rychle, ale prostě mi ho nechtěli dát! Ale nakonec jsem ráda, že jsem to zvládla bez něj.
@pajusa Ono jen záleží, kolik té plodovky odteče. Pokud troška, tak je to v pohodě, miminko to ucpe hlavou a chystá se pomalu ven, ale pokud najednou odteče hodně např. půl litra, může se do porodních cest dostat pupečník, mimčo ho hlavičkou zalehne a začne se dusit. To je prý jediný důvod, proč chtějí, aby maminka přijela do porodnice do 2 hodin od prasknutí. A taky pokud se nezačne rodit do 12 hod. po odtoku, dávají se antibiotika, protože miminko už není tolik chráněno vodou, tak aby se nedostala někam infekce. je fajn, že sis vyzkoušela oba druhy porodů :slight_smile: já teda taky tvrdím, že jsem taky měla oboje, protože mi praskla voda a čekala jsem na kontrakce. No a pak jsem měla kontrakce a PA se divila, že mám vak s plodovou vodou neporušený, tak mi musela prasknout vodu znovu, prý jsem měla dva vaky s vodou, což se občas stává :slight_smile:
25. zář 2012 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mně taky v porodce říkali, že chlap může jet domů, že ho pak zavoláme, až začnu rodit, ale já jsem řekla "nikam" a bylo.. :grinning: Co já se tam budu trápit sama a on bude chrápat pohodlně doma v betli, žádný takový.. :grinning: U početí byl taky celou dobu a neodskočil si na šlofíka, tak co.. :wink: Hlavně teda byly i obavy, aby potom fakt dojel včas a chtěla jsem mít k dispo svědka v případě čehokoliv, s čím bych nesouhlasila - bez svědka těžko něco zpětně dokazovat že.. Ale je to každýho věc, četla jsem i názory, že ženská chlapa u porodu vysloveně nechce, že to jako zvládne sama a nemá tam chlap co dělat, atd. atd. Abych řekla pravdu, tak já to měla naopak, potřebovala jsem ho tam celou dobu krom porodu, to mi bylo všechno jedno, i kdyby mi tam skákal po břiše slon a točila to TV Nova na kameru.. :grinning:
25. zář 2012 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak holky ja to mam uz jasne ze rodim na obilnaku jen doufam ze to vydrzime co nejdele
25. zář 2012 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucbuc Tak zase já to brala tak, proč mám spát hezky na posteli, když se nic neděje a on se krčit v křesle? To ať se oba vyspíme, ať jsme silní oba dva a nemusím ještě řešit, že je vyčerpaný, protože nespal, i když mohl :slight_smile: Prostě se připojil ještě než jsem začala trpět. Bez něj bych na porodním sále nechtěla být a moc mi pomohl. Ale stačilo, že tam byl až od chvíle, kdy začaly kontrakce bolet, tj. asi 5 hodin, co jsme rodili spolu :grinning:
25. zář 2012 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote Takže ležíš tam? Dnes na tebe myslím celý den, jak jsi dopadla... Drž se!!!
25. zář 2012 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@vilibalda lezim, dam si te do pratel at vidis zpravu, nechce se me to popisovat znovu
25. zář 2012 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote Takže to byla ta plodovka..?? Budeš v porodce až do porodu..?? Máti mně taky strašila, že jak mám prasklej děložní čípek z 1. porodu, tak že když by to nevydržel, že mně zašijou a odležím si zbytek v porodce na zádech.. Ale říkám si, že není proč malovat čerta na zeď a nic si z toho nedělám.. :wink: Ať jsi brzy OK.. :wink:
25. zář 2012 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lucbuc jojo je to plodovka. No do porodu stopro, otazka je kdy bude. Jestli zitra, za tyden, za mesic. Do ledna urcite ne.
25. zář 2012 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda Hele v tomhle se asi neshodnem, já na to mám zkrátka jinej názor a celkově si myslím, že na světě není žádná satisfakce za porod, kterou by chlap odtrpěl stejně a nebo aspoň podobně, takže z mojí strany nebudou brány ohledy na chlapa ani tentokrát a bude prostě k dispo celou dobu, ať se mu to líbí a nebo ne.. mně se porod taky nelíbil a měla jsem smůlu, musela jsem si to odtrpět, tak ať trpí hezky se mnou..
25. zář 2012 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mitote A ve kterém měsíci si..?? Držím palečky, ať všechno dobře dopadne.. :wink: Moje babička, bývalá dětská sestra, vždycky říkala, že je lepší porodit dítě v 7. měsíci než v 8. měsíci.. Že porody v 8. měsíci jsou na prdku..
25. zář 2012 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lucbuc podle ms 24. Tyden, podle utz 25. Tyden
25. zář 2012 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucbuc @mitote jj, jak píše luc, tak pokud vydržíte do 7. měsíce, tak to bude zlatý :wink: samozřejmě čím dýl, tak tím líp.. to s tím 8. měsícem jsem taky slyšela i mi to říkali v porodce, když jsem rodila 34. týden, i když tomu popravdě moc nerozumím
25. zář 2012 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@gabrielaa jj to je znamy ze je lepsi sedmy mesic nez osmy, ja sespise celkove s tim nemuzu srovnat, za tu pa k mala bude a my pujdeme domu
25. zář 2012 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote to chápu, taky mě pustili po 8 dnech domů a já pak jen jezdila za malou se dívat, když jsem tehdy odcházela z nemocnice, tak jsem se málem složila, doma jsem nedělala nic jinýho, než že jsem brečela, ale něco ti řeknu, my matky jsem hrozně silný stvoření a nevěřila bys, co všechno zvládneme a vydržíme :wink: takže i když tě teď čeká moc těžký období, tak musíš myslet co nejvíc pozitivně.. to vaše pouto pak bude ještě silnější, než u jiných :wink:
25. zář 2012 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@gabrielaa me i silene chybi manzel a pes, od svatby jsme bez sebe nebyli
25. zář 2012 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote to taky chápu :wink: já jsem s Violi už skoro 3 měsíce u našich, protože přítel co nejrychleji dodělává tu rekonstrukci, aby jsme se mohli do porodu vrátit a bylo tam vše hotové..takže i když nebydlíme daleko, tak sem každý den jezdit nemůže a někdy se vidíme třeba jen jednou týdně, což já teď s poplašenýma hormonama těžce nesu, ale nic jinýho se nedá dělat :confounded: a co jsem ta pochopila, tak máš skvělýho chlapa a určitě tam za váma bude co nejčastěji chodit :wink:
25. zář 2012 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahojky.
Holky mohu se přidat i když zatím těhulka nejsem.
Hodně ráda si z někym plkám :slight_smile: .
Bydlela jsem v Brně ale bohužel už jsem 8.let v Blansku z přítelem postavyli barák a bydlíme tu z dětima ze třema mám tři kluky.A ráda bych někde našla nějakej recept na holku ale vubec nevím jak to a kde zjistit.
Dneska valím do Brna z klukem na KO do děcké.
Všem přeji krásnej slunečnej den. :slight_smile:
Stana. :slight_smile: :wink:
26. zář 2012 v 07:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote Ahoj, ted to tady ctu :frowning2: Drzim pesticky at vydrzite co nejdyl a hlavne hodne sily! Pohlidaji si vas a vsechno bude v poradku :wink:
26. zář 2012 v 07:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mitote to bude dobrý, taky držím pěstičky..!!! :wink:
26. zář 2012 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Včera večer nám od 19.hod. do 20:30 nešla elektřina, zaregistrovaly jste to taky někdo..?? Lexík byl nadšenej, že může sfoukávat svíčky, nechtěl jít ani spát, asi strašný vzrůšo pro prcky nebo co.. :grinning:
26. zář 2012 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda snad nám zdejší prvorodičky prominou, že to tak podrobně probíráme, ale s těmy plodovými vaky ono to tak je - máš vnější a vnitřní a mně podruhé úplně stejně jako Tobě praskly jen ty jedny a ty druhý mi praskly taky až v porodce - po intervenci PA - to okamžitě ale syn klesl už dolů a rodila jsem do 30min, do té doby mi jen sílily kontrakce a otevírala jsem se. Ad antibiotika - taky bych radši vynechala, už jsem je taky schytala, podstatnější kontrakce mi vlastně začaly až tak po těch 12h. Takže máš pravdu, že kdyby mi té plodovky odteklo víc, tak už taky jedu :D :D zas takovovej šílenec nejsem.

@mitote Gábi, myslím moc na Tebe, drž se, ať to všichni vydržíte co nejdýl!!

s tím porodem v 7. nebo 8. je to dneska spíš nesmysl, cokoli navíc se počítá. možná dřív to byl rozdíl, protože 7. měsíc kvůli plicím byl svým způsobem "bezpečnější" a dořešil se léky a v 8. v tomto ohledu hrozilo více komplikací, ale jak jsem psala - dopíct co nejdýl :slight_smile:
26. zář 2012 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@gabrielaa jo manzel je tu cele navstevni hodiny a jinak jsme oba porad online a piseme si
26. zář 2012 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Poznámka admina: “inzerce do fóra nepatří”
27. zář 2012 v 09:39 • hojda
Lexíkovi opět začaly astmatické záchvaty.. :cry: Naštěstí na 3. pokus léky zabraly a tak jsme nemuseli na pohotovost a zvládli jsme to sami doma. A jak se máte Vy? :wink:
30. zář 2012 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, mám termín na začátku února, tak bych se taky ráda přidala do skupiny :slight_smile: tak už máme půlku za sebou . Jak se cítíte??
30. zář 2012 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lucbuc my se mame porad stejne, nezbyva nez cekat a verit
30. zář 2012 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote tak ještě vydržte 2 v 1.. :wink:
30. zář 2012 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lucbuc snazime se
30. zář 2012 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ještě Ti odtýká ta plodovka..?? Jak se to vlastně řeší - asi klidovej režim a častý kontroly co..??
30. zář 2012 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@herkuleska Ahoj! :sunglasses: Cejtím se jak dělová koule, přitom teprve 3 kg nahoře, ale pupek mám jak v 8. měsíci už - s podobným jsem šla v minulým těhu skoro rodit.. ještě týden zpátky skoro nic a teď to vyhupslo nevím odkud.. :grinning:
30. zář 2012 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek