• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod leden a únor 2013, Brno

15. března 2013 
@lucbuc chichi. to já už má 7 kilo nahoře :confounded: , ale pupík nic moc... Pořád ho můžu schovat a né všichni poznají, že jsem těhu :wink: Ale jako koule??? Co bude v 9.měsíci :grinning: ???
30. zář 2012 ve 13:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@herkuleska To se teprve pozná, co bude v 9. měsíci.. :grinning: V 1.těhu jsem si sama sobě přezdívala vorvaň, tak třeba to teď dotáhnu ještě dál.. :grinning: Před měsícem jsem z těhu riflí ještě vypadávala - chyběl mi do nich ten pupek, takže mi ten pružný pas plandal kolem těla - tak je musím přezkoušet znova, všechny normál rifle jsou mi už těsný.. :angry: No a když si s nima vystačím až do konce těhotenství a nebudu muset kupovat větší číslo, budu spokojená.. :wink: Jinak v 1. těhu jsem takový pupek jako teď neměla, mám takový podezření, že mám docela povolený břišní svaly, jinak nevím, jak si to vysvětlit - když jsem šla rodit, ptali se mně v porodce, kde mám břicho a teď - teď už ho mám v 2. trimestru.. :grinning: Třeba je to tím, že to bude tentokráte holka.. :sweat_smile:
30. zář 2012 v 17:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@herkuleska vítej mezi náma :wink:
@lucbuc taky mám o dost větší pupek než u prvního těhotenství, až se děsím, kam až to půjde :angry: :grinning: jinak já mám nahoře cca 4-5kg, nedokážu říct uplně přesně, protože jsem se na začátku vážila na špatné váze, která ukazovala míň :sweat_smile:

Jinak já teď už celkem pravidelně cvičím doma, protože jsem zjistila, že už se i zadýchávám a takhle by to teda nešlo :grinning: bych pak u porodu asi nevydržela :angry:
A stále dumám nad porodnicí, už se vidím, že se budu rozhodovat na poslední chvíli :unamused:
30. zář 2012 v 19:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@gabrielaa Tak to jsi moc šikovná, že cvičíš doma. Já jsem si dneska udělala pěší výlet rychlou chůzí od Kotlanky na Muchovu boudu v Mariánském údolí a zase zpátky a pak byl teda bílej sex s ledničkou, ale jinak tomu pohybu teď moc nedám. Akorát večer cca hodinová procházka se psem. Jinak přes léto jsme byli věčně u vody a nebo na dětským hřišti, takže se pořádně hýbu leda tak při nikdy nekončíčím úklidu.. :grinning: Ale mám doma DVD Hanky Kynychové - těhotenské cvičení na balónech, tak se možná taky časem hecnu - nafoukám Fit ball a vlítnu na to.. :wink: Akorát že já normálně chodím na box, takže mi tyhlety těhotenský cvičení přijdou strašně nezáživný - je to zkrátka nebe a dudy.. už jsem přemýšlela pořídit si boxovací totem domů - na lekci nemůžu, kliky a sklapovačky by mně zabily a tepová frekvence by mně dorazila - ale tu a tam si třísknout bych potřebovala, už mám značnej absťák.. :grinning: :grinning: :grinning: Mně zas víc než porodka trápí, že bych chtěla, aby mně pak šil ten samej doktor, co minule.. jenže nevím jeho jméno a nemůžu najít žádný webovky s fotkama.. :unamused: A tak si říkám, že nějak to dopadne a polezu teda každopádně opět do Bohunic..
30. zář 2012 ve 22:00  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Ahoj,
konec ledna 2013, také z Brna:slight_smile:
1. říj 2012 ve 14:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@lucbuc, po druhé to prý jde bříško ven rychleji, nejsi sama:slight_smile:

Holky, nevíte kam v Brně pro těhotenskou bundu, rozumně vypadající a za přiměřenou cenu? Koukala jsem na kabát skoro za 6:slight_smile: na tři měsíce... :rolling_eyes: I když se ráno ochladilo, bylo mi v obchodě docela horko... :slight_smile:
Minule jsem to řešila tchánovou zimní bundou:slight_smile: ale tentokrát to asi nepůjde - jsem ještě větší velryba než v minulém těhu, podezírám se, že kdybych lehla na Mendlák tak mám břicho málem ke Špilasu:slight_smile:
1. říj 2012 v 15:11  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@latte007 mazéééc.. :grinning: pobavilas, jj - chce to nadhled, občas se fakt děsím, na jaký váze a v jakým stádiu kulatosti se to zastaví.. :grinning: Mně se každý kilo drží jako klíště, to zas bude po porodu doma veselo, až budu s brekem dávat haldy oblečení ségře s beznadějí, že se do toho už v životě nevejdu.. :frowning2:
1. říj 2012 v 16:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@lucbuc u mne minule 32, takže co ti budu říkat, bez nadhledu to prostě nejde:slight_smile:)) ale nezoufej, mám od kamarádky výživové poradkyně návod na skvělý detox, u mne to jde tak po osmi kilech, dvakrát do roka, bez joja, bez vyhozených peněz, paráda... ale krabice u ségry skončily stejně, po nějaké době jsem prostě propadla zoufalství:slight_smile:
1. říj 2012 v 19:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@latte007 No a tak to se s tím nedá něco dělat průběžně..?? Jako i teď během těhu..?? Teď by byl aspoň čas na to se s něčím chystat, po porodu to bude zase věčnej kolotoč kolem mimina a nebude pořádně čas na nic.. Jako neříkám hubnout samozřejmě, ale tak nějak to spíše regulovat, mít to pod kontrolou.. Jinak hodně štěstí se sháněním bundy, dneska je tam hnusně, podzim je tu.. :rolling_eyes:
2. říj 2012 v 11:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@lucbuc @latte007 podle mě to přibírání během těhotenství zase tak moc ovlivnit nejde :angry: je jako jasný, že se dá omezit bílý pečivo, přejídání sladkým a pití slazených nápojů, ale to je podle mě tak asi všechno :slight_smile: Kevšemu každý těhotenství je uplně jiný, já třeba u prvního se cpala o dost víc jak teď a do toho 34. týdne jsem měla 9kg, teď budu mít rozhodně víc a jím mnohem zdravěji než tehdy.. A já se na to hubnutí po porodu těším :grinning:

Jinak dnes mám za sebou test na těhu cukrovku, moc se mi tam tentokrát nechtělo, ale nakonec jsem stejně radši šla..tak snad budou výsledky ok
2. říj 2012 ve 13:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@gabrielaa Urcite budou Ok :wink: . Jak dlouho ty vysledky trvaji? a je ta cukrovka povinna a vubec jake to bylo? :slight_smile:
2. říj 2012 ve 14:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@gabrielaa naprosto si to vystihla - u prvního těhu jsem nabrala 8,5 kg a teď přibírám jak divá.. já nevím, kdy jsem to tu psala, že mám jen 2 kilča naroru - tak 3 týdny max. zpátky.. no tak už mám přes 4 kg, to je snad 1 kg za týden Boha jeho.. a s tím jídelníčkem taky tak - žádnej cukr, tento týden jsem vyšupla teda nově už i pečivo a na smažený jídla a tučný jídla nejsem odjakživa, takže to nejím od začátku těhu a dál už nevím co.. zašít hubu leda tak, chjo.. :sweat_smile: Na cukrovku se taky extrémně těším, obzvláště pokud nebudu mít hlídání pro Lexu a budu to muset absolvovat i s ním.. ale jsem o týden dál než ty a nikdo mně tam neposílal, tak žeby tentokráte nic..??!!! :sunglasses: Mně ten sladkej blivajz minule i chutnal, co si tak vzpomínám, jen to čekání v čekárně je teda na palicu, já neumím sedět jen tak - minule na gyndě jsem čekala 2 hoďky než mně MuDra milostivě vzala a vyluštila jsem přes 80 křížovek - to abych začala ještě štrikovat nebo já nevím, co se dá tak ještě dělat v čekárně.. :grinning:
2. říj 2012 v 15:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@gabrielaa jsem ráda, žes to tu napsala s tím přibíráním, docela mně to totiž děsí - já to neshodila ani po tom 1. těhotenství jen tak, ale byla to fuška.. tak mně to potěšilo, že v tom nejsem sama - já si tak totiž teď dost připadám, tak nějak na všechno sama.. kámošky co odrodily jsou chytrý jak rádio BBC - no přesně jako já ještě nedávno, ale když to člověk zažívá na vlastní kůži, je to hned jiný kafe.. tak si asi momentálně nejvíc pokecám s těhulama, jsou na stejný vlně.. :grinning: takže díky.. :wink:
2. říj 2012 v 16:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@lucbuc Nestrašte mě, já čekám první a kila valí šíleně nahoru už teď a to jsem byla od 15 furt na stejný váze úplně bez námahy, naopak, měla jsem spíš problém nehubnout, no tělo si to asi umí zařídit po svým. A s bundou to bude ještě veselý, ale na 2 měsíce fakt nehodlám kupovat novou,taky popátrám v příbuzenstvu.
2. říj 2012 v 17:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@anit_001 cukrovka je 3x odber krve, prvni na lacno, druhy dva s hodinovym odstupem po vypiti sklinky s glukozou, je to nepovinny, dela se pokud je rizikova anamneza
2. říj 2012 v 17:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@mitote taky držím pěsti, snad to bude ok, nedejte se! Myslím na Vás, páč nás málem potkalo to samý.
2. říj 2012 v 17:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak si do vás holky trochu rýpnu :wink: :grinning: Já totiž po prvním těhotenství kupodivu zhubla a další kila šla dolů teď v prvním trimestru :grinning: Dnes jsem byla u obvodní na preventivní prohlídce a sestřička říká, máte o 3 kila míň než minule (před 3 roky). Tak jí na to říkám, že tenkrát jsem ani nebyla těhotná a ona pokračuje: "jééé, vy máte i v pase míň než minule..." :grinning: Tak ani nechci vzpomínat, jaká jsem musela být, když v 5. měsíci mám méně než tenkrát. A to už hrdě nosím své bříško, co za poslední 2 týdny vylezlo. Docela by mě zajímalo, jaké míry bych měla netěhotná. To bych si připadala jako modelka :grinning: I když teda hodně malá modelka, mám 164 cm. Ale minule jsem nejvíc nabrala v 3. trimestru, takže se nebojte, doženu to i tentokrát :wink: Jím teď snad jen výhradně nezdravé jídla (hranolky, smažené, bílé pečivo, mraky sladkostí, sádlo, slaninu), prostě na to mám chuť :angry:
@corny01 Prosím Tě, kde se dělá odběr na cukrovku s trojím odběrem krve? Já v Brně slyšela jen, že všude berou 2x (což prý není úplně nejpřesnější a mají být lepší 3 odběry, ale moc tomu nerozumím). Ráda bych šla někam, kde berou 3x, ale všem v okolí brali jen 2x. :unamused: Bere se tam krev z prstu nebo z žíly? Díky za odpověď. Jinak obecně žádné vyšetření v těhotenství není povinné (snad jen krevní testy na HIV či podobné věci). Cukrovka se má dělat všem nad 25 let a u mladších jen pokud je riziková anamnéza. Ale jde test odmítnout.
2. říj 2012 v 17:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@vilibalda Tak to se teda vážně máš, já jsem upadla do těžké deprese...
2. říj 2012 v 18:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@anit_001 povinná je snad jen pro těhule, který mají nějaké rizikové předpoklady (vyšší věk, cukrovka v rodině...), ale můj dr. tam posílá preventivně všechny..byla jsem tam i u prvního těhotenství, a i když jsem měla výsledky ukázkový, tak mě teď poslal taky...

ad) cukrovka: ptala jsem se na to právě v jedné mé KZ jak to mají ostatní těhule, zda je lékaři posílají nebo ne...a je to hodně různý, někteří doktoři skutečně vůbec nepošlou. Je fakt, že je to celkem dost zátěžový test, ale zase když si pak vezmu ty rizika nezjištěné cukrovky, tak se ty dvě hodiny dají přežít :wink:
Dělá se v 24.-28. týdnu, byla jsem na Viniční a taky mi dělali jen dva odběry a berou ze žíly, což mi nějak nevadí,,

@lucbuc taky jsem všechno nabrala až poslední měsíc, což je šílená představa, ale je to tak :angry: já se tím snažím nestresovat, jen se trochu bojím, že kdybych dál víc nabírala, tak mi to rozhodí srážlivost krve a na hematologii ze mě asi nebudou mít radost.. jinak mně ten blivajz nechutnal, protože nejsem zvyklá na sladký pití (nesladím fakt ani čaj, caro, nic...), takže jsem to dnes cítila celej den :grinning: :grinning:

@corny01 já pokud si neobjednám z ebay, tak to budu řešit tak, že si vezmu dlouhý triko, na to teplý dlouhý svetr (nakoupila jsem 2 v akci v tescu) a na to rozeplá zimní bunda, kterou jsem měla jako netěhotná :slight_smile: a kdyby mi byla zima, tak se dá přidat pod svetr ještě nějaký triko

@vilibalda teď tě tady nebudeme mít rády :angry: :grinning: :grinning: tohle nám sem vůbec nepiš, "tichá" závist :wink:
2. říj 2012 v 19:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@gabrielaa v pondělí začínám 7. měsíc, už aby to bylo za mnou.. never more.. :rolling_eyes: se srážlivostí krve mám taky problémy a neřeším je - v 1. těhu se mi v posledním trimestru udělaly šílený modřiny v tříslech, úplný jelita - vypadalo to jako otisky palce nebo 5-ti koruny jedna vedle druhé a brala jsem na to nějaký léky, který s tím vizuálně stejnak nic neudělaly a navíc se pak nemohly brát během kojení a já kojila až do minulýho měsíce, takže smolík, neřešila jsem to 2 roky.. tak su zvědavá, co to bude tentokrát, naberu sto-pro víc jak těch 8,5 kg, takže zátěž bude každopádně větší, než minule.. :wink:
2. říj 2012 ve 20:29  • Odpověz  • To se mi líbí
něco, co jsem našla na netu - ať můžete taky odškrtávat.. :grinning:
2. říj 2012 ve 20:31  • Odpověz  • To se mi líbí
@lucbuc tak to já chodím na kontroly, protože moje mamka je hodně riziková (co se týče srážlivosti krve), po druhým porodu měla plicní embolku, k tomu asi dva potraty, třetí těhotenství jí už ani nedovolili.. od té doby nějaký ten zánět žil, bere každý den prášky na ředění krve.. já teda oproti tomu mám jen nějaký podezření, že tam je něco poděděného, ale neví se, s čím a jak se to zmutovalo, takže třeba ani žádný takový problémy nikdy nemusím mít, ale jistota je jistota..
2. říj 2012 ve 20:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@gabrielaa tak rozhodně to není na škodu, být na sebe opatrná.. já mám i křečový žíly, na který bych měla něco brát a neberu, tak na to možná jednou dojedu, ale chtěla jsem být čistá, dokud kojím, a tak jsem i na alergie brala jenom homeopatika a alergie se mi za dobu kojení teda podstatně zhoršily.. Ono na tom léčení a neléčení něco bude.. :sweat_smile:
2. říj 2012 ve 21:15  • Odpověz  • To se mi líbí
Teď se tady stavila kamarádka, co má termín porodu za 5 týdnů a čeká kluka, a vyčenžovaly jsme věci po mojem Lexíkovi za věci po její holčičce.. A teď se jdu tou záplavou růžové brodit, protože mi zvědavost nedovolí čekat, až se vrátí tatínek z práce a chcu to vidět hned.. :grinning: Je to nezvyk - žádný bagry a cheeky monkey, ale princezny a Kitty cat.. :grinning:
4. říj 2012 v 09:31  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@lucbuc to je super, ze budte mit parecek :slight_smile: ja bych taky nevydrzela se temi vecicky nezacit prohrabovat :sweat_smile: :grinning:
4. říj 2012 v 09:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, jsem další těhotná z Brna a čekám prvního mrňouse - chlapečka.

Díky lucbuc za kalendář. Měla jsem docela zmatek s měsícema, když těhotenství trvá devět kalendářních nebo deset lunárních týdnů. Sedmý měsíc začínám v sobotu :o)

Na glukozovým testu jsem byla asi proto, že v rodině máme cukrovku a většinou ženský. Byla jsem u Dobráku a bylo to docela hrůza. Vypít půllitra šíleně sladký vody. Bylo mi z toho špatně, ale mrňous se dokázal vrtět snad hodinu v kuse :o)
4. říj 2012 v 10:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@anit_001 Tak jsem se tím úspěšně prokousala, mám vybrané necelé 2 tašky ze 6-ti a zbytek budu vracet - mám v plánu hodně kombinovat s věcma po Lexíkovi - nechávala jsem si khaki kalhoty, rifle bez zdobení a nášivek atd. a doplním to tu a tam o nějaký to růžový triko bez obrázků a je to.. Mít všechno jenom růžové je přece jenom moc, když já nevlastním jedinou růžovou věc a chodím zásadně v černé.. :grinning: Každopádně času máme ještě dost a dost, ještě si počkáme, takže to zase všechno sklidím hezky do skříně a jde se na pravidelnou večerní procházku s pejskem.. :sunglasses:
4. říj 2012 v 19:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@maruszka Vítej! :grinning:
4. říj 2012 v 19:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@vilibalda Tak mě se teda ptal můj doktor, jestli máme v rodině někoho s cukrovkou a to ještě takovým tónem, že jsem měla pocit, že to vyšetření je zcela zbytný (sama jsem byla přesvědčená, že cukrovku prostě nemám). No a protože v rodině curk. máme, tak říkal, že mě tam pro jistotu teda pošle, dal mně na výběr bohunice nebo obilňák, tak jsem šla na obi., páč jsem to měla blíž. Ale o přesnosti moc nemůžu mluvit, četla jsem, že mezi odběrama měl být člověk v klidu a mě poslali, ať se du někam projít. Tak nevím. Bodali do žíly, ta sestra (doktorka?) se tam s tím nepáře, z výšky bodne do žíly a podle toho to tak vypadalo, na každé ruce modráky, to jsem ani z infuzí takové neměla. Ale jinak v poho. Pro výsledky si tam teda člověk MUSÍ dojít osobně a dostane je na příjmu - jen papír do ruky, nic mu k tomu neřeknou, tak jsem si ty výsledný hodnoty musela hledat na netu, jestli teda ok nebo ne. Jo a glukózu si nekupuj v normální lékárně, já tím teď sladím návštěvám kafe, vyžadujou koupenou z jejich lékárny - naváženou přesně v malým pytlíčku, asi by to byl fakt velkej problém to odvážit na místě. Tak to řeší tak, že Ti daj jejich pytlíček a v mezičase mezi odběrama tam musíš dojít do lékárny a koupit a donést jim to zpětně. Což jsem třeba nevěděla, tak jsem tam lítala jak pako.
5. říj 2012 v 11:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@corny01 Díky za odpověď na Obilňáku jsem byla zhruba před rokem a půl, tak naštěstí vím, jak to chodí a že je tam protivná sestřička :angry: koukám, že se tam nic nezměnilo :frowning2: Ale psala jsi, že Ti brali krev 3x. Mně tam právě brali krev jen 2x. Už to teď změnili? Nebo berou jen někomu 3x, pokud je v rodině cukrovka? Nevíš, prosím Tě?
5. říj 2012 v 11:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek