• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod leden a únor 2013, Brno

15. března 2013 
No to nevím, na žádance určitě nebylo nic jiného než OGTT, o anamnéze nic, takže počet odběrů je asi v jejich kompetenci. Protivná sestřička ani ne, spíš taková od rány a trochu zmatená, navíc spletla čas, kdy jsem měla přijít na 2. odběr - bylo to skoro za hodinu a čtvrt - ještě jsem se jí na ten časovej údaj znova ptala (páč mi to bylo divný) a pak když jsem tam došla, jak mi říkala, tak mě sprdla jak malý děcko, že už jsem tam měla dávno být :-O. možná si tam zavolat a zeptat se na to, jestli berou standardně 3x. No prostě Obilňák.
5. říj 2012 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Poznámka admina: “Pro reklamu na našich stránkách slouží Profil Profesionála.”
5. říj 2012 v 16:27 • lenya79
@fretecka Ahoj, myslím, žes měla jít na UTZ okolo 17tt, tak už bys ho mohla mít za sebou. Myslela jsem na Tebe, je vše v pořádku? Doufám, že ano :wink:
5. říj 2012 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda ahojky jojo uz mám za sebou vše bylo ok a byl potvrzen chlapeček,jen jsem minulý týden byla na pohotovosti,spadla jsem a začalo mi bolet břicho a špinit,nakonec mimi je v pořádku a břicho bolelo,protože jsem měla zánět,tak jsem dostala léky a už je to v pořádku.dnes jsme začali 20.týden,nahoře mám 8 kg nevim s čeho a mám z toho depky
5. říj 2012 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@corny01 tak to je mazec :frowning2: na té Viniční je super sestra (po odběrech normálně mívám modráky, ale od ní absolutně nic), žádnou glukózu si člověk kupovat nemusí, mají to nachystané a je tam speciálně čekárna pro těhule (jedna pohodlná pohovka), lehátko, kdyby se někomu udělalo nevolno a ještě křesla :slight_smile:

Jinak já mám výsledky OK, ale místo toho mám teď nějakou infekci a k tomu mě dost bolívá břicho, takže mám "nařízen" klidový režim, ale tak s mojí malou je to celkem nereálný :slight_smile:
5. říj 2012 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak já dostala předevčírem obr krabici a další pytle s oblečením od kamošky, co má dcerku stejně starou jako můj nejstarší a nemám to kam dát!! :D :D zběžně jsem to prohlídla, ale na třídění asi nemám sílu...:D

na cukr asi nepůjdu, to by mě tam už poslal. byla jsem jen při prvním těhotenství, pak už ne
5. říj 2012 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, holky. Držte mi prosím palce. Včera mi nedopadl dobře 2. screening :frowning2: , i když první jsme měli nádherný výsledky.. Byla jsem hned na amniu a strašně se bojím :cry: Mimi málo vyrostlo a paní dr. se nezdál nosík. Určitě má jen takový knoflíček po mamince i vzrůstem jsem spíš menší.. Ale po konzultaci s paní na genetice a mým gyndařem jsem na AMC nakonec šla, on by mě do toho zbytečně nehnal. Teď se bojím, abychom byli oba v pořádku.. Nebudu moct 14 dní spát, než se dozvíme výsledky. Ale Downa nemáme, to mi volali ještě včera večer. Maličký teď o sobě dává vědět a pořád kope... Ať se Vám všem moc daří a jste hlavně zdravé vy i prcci...
6. říj 2012 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabrielaa Tys byla na Viniční? Mně poslala doktorka na Údolní. Na Obilňáku prej dělaj ty 3 odběry místo 2, ale musela bych tam jít ještě pak pro výsledky a ty jí donést a z tý Údolní to posílaj prej automaticky doktorce, tak jsem kývla na tu jednodušší variantu..
8. říj 2012 v 07:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@daisyjane Držíme pěstičky, palečky, úplně všechno, tfuj tfuj tfuj, ať je to v pořádku..!!!!!!! :wink:
8. říj 2012 v 07:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lucbuc jj, a pro výsledky jsem nikam nemusela, mají svýho řidiče, který rozváží výsledky všem do druhýho dne
8. říj 2012 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@daisyjane Dej vedet jak jsi dopadla, drzim pesti, aby bylo vse v poradku!
8. říj 2012 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gabrielaa Super, asi tam cinknu, je to blíž než se táhnout až do centra... :wink:
8. říj 2012 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě doktorka na "glukozu" poslala na Dobrák. Krev tam brali vsem jenom dvakrát a ze stejné ruky. Pohyb nam tam nezakazovali, pouze nedoporucovali. Sestricky byly usměvavé a opatrné. Jediné minus byly nepohodlne lavice a židle. Pohyb tam pouze nedoporučovali, nema totiz vliv na vysledky testu, spíš se může omdlít a upadnout poté, co se na lačno vypije roztok glukozy...
9. říj 2012 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem se konečně dopočítala, že 7. měsíc u mně začal včera.. Už aby to bylo za náma co... :wink:
15. říj 2012 v 08:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucbuc souhlasím, ale ještě mají ty naše mimi čas :slight_smile:
15. říj 2012 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucbuc A jak jsi to počítala :slight_smile: ? Od prvníh dne menst. ?
15. říj 2012 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@herkuleska nene, mám tabulku v Excelu ještě z 1. těhu a šla jsem na to přesně obráceně - nejdřívě jsem vytvořila od 1. dne posledních měsíčků posloupnost po dnech až po den termínu porodu a pak jsem vytvořila další sloupec po týdnech ( každejch 7 dnů = 1 týden že jo - dá se sloučit a označit číslem týdne ) a pak jsem to srovnala tak, aby v den termínu porodu končil 40. týden těhotenství. Což v mým případě dělá oproti 1. dnu posledních měsíčků 3 dny rozdíl. Ale je to info, který k ničemu nepotřebuješ - já dělala v práci hodně s Excelem, tak občas takhle něco vyrobím, abych nevyšla úplně ze cviku, ale i tak strašně zapomínám - minule jsem nemohla najít něco, co bych běžně dělala naprosto automaticky a ani bych nad tím nepřemýšlela, tak jsem dostala vztek, že se tomu budu muset asi začít víc věnovat, je to ostuda.. Jinak přítel seděl včera na sedačce s manuálem Java, asi ho štve naprosto to samý.. :grinning: Nemáš v těhu průkazce napsaný týdny ve formě "týden+den"..?? Já tam mám třebas jen ty týdny, ale minulej gyndař mi to psal.. jinak 7. měsíc začíná 26+5 tt.. :wink:
15. říj 2012 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucbuc Jestli tomu rozumím správně, tak vycházíš z termínu porodu?? Já už v tom mám zmatek, ale udělali ho doktoři... Na screeningu ve 12.t. určili termín porodu a tím mě posunuli o týden zpět v těhu, ale na ultrazvuku ve 20.t. mě posunuli týden dopředu. Takže se tom směju a jsem v 6.měsíci a hotovo :D
15. říj 2012 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Poznámka admina: “Pro reklamu na našich stránkách slouží Profil Profesionála.”
15. říj 2012 ve 12:00 • rendulka007
tak jsem požádala doktora, aby mě poslal na OGTT, půjdu tam v pátek - na Údolní. Snad to bude OK :slight_smile:
Dneska UZ byl fajn, holčička má cca 1200g. Já jsem za chvilku už 8. měsíc, je to šílené!! Toto těhotenství mi zatím ubíhá nejrychleji, no asi se není čemu divit...
15. říj 2012 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajusa Na Údolní jsem byla nakonec taky, nějak jsem nezvládla zavolat na Viniční a tak už jsem to nechala tak, jak jsem to měla domluvený a spokojenost maximální - sestřička moc milá, byly jsme tam celou dobu jen 2 maminy v čekárně a ještě nám nabídla, že nám kdykoliv uvaří čaj.. :wink: Dokonce nám dávala na výběr barvu náplasti s obrázkama, což beru jako infantilní, ale proč ne že, někoho to třeba dokáže potěšit, já jsem se aspoň měla čemu smát.. :grinning:
15. říj 2012 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@herkuleska tak nějak jsem to měla v 1. těhotenství taky - termín porodu +/- 2 týdny, páč jsem měnila doktory, každej si chtěl dělat všechno sám, jedno datum podle PM samozřejmě, 2. datum podle UTZ v I. trimestru, 3. datum si stanovil novej pan doktor opět podle UTZ ( mimčo se mu zdálo veliký, tak mi ubral 2 týdny dopředu ) a tak jsem se na to taky vyprdla, protože to byl mega zmatek.. :grinning:
15. říj 2012 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
děvčata, co jste tady dýl v diskuzi - vy asi víte, že mitote už má holčičku, nevíte, jak se jí daří? Myslela jsem na ni, jak musela do porodnice s plodovkou, ale nemám ji v přátelích....
15. říj 2012 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajusa Pokud vim, tak se o tom moc nechce bavit, kazdy den to muze byt jinak. Takze ted muzeme drzet male pesticky at je dostatecne silna a nabere nejake gramy. Verim ze to holky zvladnou.
16. říj 2012 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Ahoj holky, zítra si jdu pro výsledky z amnia.. Moc se bojím. Mám nervy na dranc. A to nám taťka ještě odjel na služebku, přijede až těsně před vyhlášením orteIe. I kdyby tam "nic nebylo", tak mě stejně děsí, proč maličký málo roste. Snad to od minule dohnal. Snad se jen poprvé doktorka sekla v týdnu těhotenství. Třeba je jen mladší, než si doktoři mysleli. Kéž by to tak bylo. Zítra nás čeká samotný Vlašín, tak snad bude aspoň trochu vstřícný. Jinak mitote přeju hodně štěstí a hlavně zdravíčka pro maličkou.
18. říj 2012 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@daisyjane doufám, že vše bude v naprostém pořádku :wink: podle mě ty odhady miminka jsou dost orientační, neboj se :slight_smile:

@pajusa Gabča dá určitě vědět, až na to bude mít sílu :slight_smile:
18. říj 2012 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky držíme palečky oběma maminkám - @milote i @daisyjane.. :wink:
18. říj 2012 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@daisyjane Dej vedet jak jsi dopadla. Doufam, ze bude vse v poradku!
19. říj 2012 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anit_001 @lucbuc @gabrielaa amnio vyšlo dobře, ale přesto je brouček z největší pravděpodobností nemocný. Dle ultrazvuku má atypický tvar čela a nosánku. Prý je to pravděpodobně nějaká porucha nebo postižení, na které mě z amni nevyšetřovali, snad to ani nejde z amnia vyšetřit. Zní to možná hloupě, ale raději bych, aby to pojmenovali, takto je to rozhodování ještě horší, když nevíme, co s malým je. Miláček v bříšku ale nedbá na doktory a maminku krásně kope a dává o sobě vědět. Miluji ho. Měli jsme pro něj vybrané jméno Šimonek.

Holky asi se budu muset brzy vymazat z Vaší skupiny :frowning2: . Třeba se do té doby ještě stane zázrak a řeknou nám, že je maličký zdravý. Je to má poslední naděje, ale nevím, kde ji hledat... :cry:

Ať Vás nikdy nic podobného nepotká a máte zdravé miminka. Mějte se a díky Všem za podporu.
21. říj 2012 ve 23:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@daisyjane tahle zpráva mě teda hodně mrzí :frowning2: a moje problémy mi příjdou zase najednou malicherný.. To tě teď čeká ještě nějaké vyšetření nebo je nějaká možnost další konzultace? Jsem zastáncem toho, že doufat se musí do poslední chvíle :wink: Budu na vás myslet!! Buď silná..
22. říj 2012 v 08:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek