• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod leden a únor 2013, Brno

15. března 2013 
autor
@vilibalda kdo rika, ze to zvladam? :sweat_smile: ale chapu te, ja se teda bojim mit dalsi dite, protoze to riziko ze opet nedonosim je :frowning2:
2. lis 2012 v 11:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@mitote Vím, že někdy musíš být úplně na dně a ani si to neumím představit, ale přijde mi, že bojuješ! A to se mi na Tobě líbí. :slight_smile: Vzhledem k závažnosti situace se s tím pereš moc dobře. Jsem ráda za zprávy od Tebe a zdají se mi čím dál lepší. Neumím to moc vyjádřit, ale tím, co děláš, mně dodáváš naději a sílu. :dizzy_face:
2. lis 2012 ve 12:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@mitote Jojo, nomen omen, dobře jste udělali.
A i když to pro Tebe určitě není lehký, tak aby Tě to aspoň tak moc nemrzelo, že sis to neužila, nemáš fotky z prenatálu - já kvůli své blbosti taky ne, prostě jsem si o ně neřekla, těhotenské focení jsem taky neprodělala, páč na to prostě nezbyl čas a byť je to slabá útěcha, tak jsi se vyhnula fyzickým nepříjemnostem třetího trimestru. Myslím, že to je tak trochu mýtus z amerických filmů - taková ta představa nesmírně pohodovýho a užívanýho si těhotenství, těch lidí, co to tak nemaj, je asi většina. Děti si prý vybírají své rodiče, ne naopak, asi když má mít malá takovej složitej vstup do života, vybrala si Tebe, protože věděla, že to s ní zvládneš. Teď hlavně hodně sil k předávání pozitivních myšlenek a podpory Laurince, těšte se z každýho dne, kdy je všechno ok a delate pokroky! Ať je to kilo na displeji brzo!
2. lis 2012 ve 12:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@vilibalda Ty jsi psala, že jsi ze žabin, viď?kdybys potřebovala pomoct, dej vědět, zlehka ojet hadrou podlahu bych snad ještě zvládla :wink:, na nějakou hoďku si odskočit ze stavby určitě můžu.
2. lis 2012 ve 12:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@mitote Jo a jak jsem psala o té kámošce, co měla kilovýho chlapečka, tak se jim pak úplně normálně a celkem bez snažení po 2 letech narodila v termínu zdravá nesmírně šikovná holčička, takže to určitě nemá vliv, nějak směrodatný je podle mě větší počet ranejch potratů, ale to se Tě asi netýká. Teď to neřeš, co další mimi, to Ti ukáže čas.
2. lis 2012 ve 12:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@corny01 Díky moc, jsi strašně hodná :grinning: Ale nemůžu tě takto s velkým bříškem otravovat :wink: Však ono to nějak dopadne, podlaha neuteče a dítě se z toho taky neotráví, když se umyje o den, dva později. jinak jsem ze Žabin.
2. lis 2012 ve 12:33  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@vilibalda ted ten posledni tyden je asi lepsi, ale ty predchozi jsem myslela, ze nemuzu prezit... nejhorsi asi byla ta JIP, to se na me hrnuly jen negativni zpravy, at neonatolog nebo nekdo jiny...porad jen rikali rizika, problemy, vsechno a ja se pak hroutila
@corny01 fotky mam z prenatalu, nechala jsem si je delat na kazde prohlidce :slight_smile:
2. lis 2012 v 16:58  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
holky, ja bych mela takovou technickou, neuzavrem se do soukrome skupiny? stejne k nam uz asi nikdo moc nepribude a vzhledem k tomu, ze nechci nic moc o Lauri verejne psat, bylo by to pro me lepsi...
2. lis 2012 v 16:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@mitote Já jsem v tomhle netechnik, záleží co ostatní, ale když mi někdo řekne, co pro to mám udělat, tak klidně
2. lis 2012 v 19:34  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@corny01 ic delat nemusis, zalozila bych ji, dala vam tam pristup a to by bylo :slight_smile:
2. lis 2012 ve 20:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@mitote já jsem pro, přecejen pokud chceme mluvit o necem osobním, tak by to bylo vhodne.
3. lis 2012 v 15:58  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ok tak ja ji zalozim a hodim vas tam, kdybych na nekoho zapomnela, tak napiste :slight_smile:
3. lis 2012 v 18:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@mitote Gábi, jasně, zamkni to tu...nejde to změnit nějak přímo v této skupině? že by se jen zamkla bez přesouvání :slight_smile: ale nevím, skupinu jsem nikdy nezakládala :slight_smile:
3. lis 2012 v 18:35  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@pajusa praveze nejde, jde jen vytvorit nova zamcena a uz jsem udelala, mely by jste tam byt vsechny :slight_smile: a napsala jsem vam z ni tak snad se vam to zobrazi
3. lis 2012 v 18:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@mitote mně se nic neukazuje a ani nic nemůžu najít :frowning2:
4. lis 2012 v 10:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,tak to tu dočítám,některé informace mi vehnaly slzičky ,držím palečky ať vše dopadne dobře. My máme OGTT za sebou hrozně jsem se bála, protožemamina má diabetes a používá pumpu,cukr kolem 15-20,Ale dopadli jsme výborně.Huráá. No a 18.12 UZ v 30.tý
14. lis 2012 v 17:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Chtěla bych vás požádat o radu. Nejsem spokojená se svojí gynekoložkou (je stará a nemá ani ultrazvuk) a potřebovala bych přejít k někomu jinému. Jen se bojím, aby nebyl ještě horší než moje doktorka. Tak se chci zeptat, jestli některá nemáte dobrého gynekologa, který má ordinaci v Žabinách (nebo okolí jako např. Kr. pole) nebo ve středu města. Nechci daleko dojíždět, zejména ke konci těhotenství je cestování náročné. A i pak když člověk odbíhá od dětí, je lepší nejezdit daleko. Nebo naopak, jestli jste narazili na nějakého špatného doktora, ať se mu raději vyhnu. Děkuji za názory :slight_smile:
16. lis 2012 v 17:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@vilibalda Dr. Kotrba sanatorium Helios maximální spokojenost všechny možná vyšetření se dělají tam tudíž jsem jela do porodnice až rodit :slight_smile:
18. lis 2012 v 18:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte holky mám TP 10.02.2013 a chtěla bych se s Vámi poradit ohledně porodnice? Kam půjdete rodit v Brně? Já zvažuju Obilňák nebo Milosrdné. Obilňák je prý starý, ale zase perfektní lékaři? A Milosrdné jsou pěkně zařízené, ale zase na prd lékaři? Nevíte kde zapůjčují monitor dechu domů po porodu?
24. lis 2012 v 11:15  •  čeká miminko, termín má v únoru 2013  • Odpověz  • To se mi líbí
@daisyjane držím vám moc pěsti....aťje vše v pořádku. S těmi dalšími vyšetřeními jste určitě udělali dobře, víš jak to bývá-co člověk, to názor, takhle si snížíš riziko a nevzdáš se mimíse zbytečně... Věřím, že kdyby byl nějaký zásadní problém, potvrdili by ti to i na jiném pracovišti.
27. lis 2012 ve 12:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@vilibalda Ja chodim na Gynprivat - je to u nadrazi, v usti Masarykovy ulice, nad levnymi knihami. Lekari i ordinace super, spojeni perfektni, mensi zakroky si provadeji primo tam.
27. lis 2012 ve 12:15  • Odpověz  • To se mi líbí
Jinak holky také mam prosbu - vím že se tady o zátěžovém testu už mluvilo, ale kde jste na něm v Brně byli a jak to probíhalo? Hledám rozumné zařízení:slight_smile: protože A) nesladím, teď v těhu mimi zcela odmítá a po sladkém se mi dělá fakt špatně a zvracím B) bez snídaně ani ránu, zvracím:slight_smile: C) při odběrech mi žílu nabírají třeba na třikrát, dlouho trvá, než naberou a já se pak začnu kácet.
Při představě že to bude 100 gr glukózy na lačno a třikrát odběr.... Asi tam budu za problematickou matku:slight_smile:
Tak bych asi raději dvakrát odběr se šikovnou sestrou, pokud v sobě tedy ten sajrajt udržím:slight_smile:
27. lis 2012 ve 12:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@latte007 Ja byla v Synlab - odberove misto na Udolni 18, tel.cislo 602 527 235 . Uplne nova krasna ordinace, prijemna sestra a mam z toho spis pozitivni zkusenost. Odber byl 2x - prvni hned po prichodu a druhy po 2h. :slight_smile:
@kaczuska Ja bych chtela rodit v Bohunicich, druha varianta je Obilnak. Bohunice mam po D1 nejbliz.. Co jsem zjistila, tak kazdy ma jiny nazor, to spis asi zajdi na ty prohlidky a rozhodni se podle sebe. Taky se pujdu podivat. :wink:
27. lis 2012 ve 14:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@latte007 Díky za doporučení doktorů, ještě uvidím, ale jsi už druhá, co mi to doporučuje :slight_smile: Jinak nalačno musíš být na tento test vždy,a ť ho dělají kdekoli. Jen pokud jim tam zvracíš, tak hledají jinou alternativu... Tak se buď na tento test vykašli (není to povinné) nebo to budeš muset nějak přetrpět. Já jsem byla na Obilňáku, berou tam krev 3x, sestřička byla velmi šikovná, odběr mi dělala vždy ze stejné ruky (na druhé nejsou žíly) a ani jsem to necítila. Na Obilňáku je teď (zbytečné) zdržení, že musíš jít nejprve do ambulance, kde Tě Dr. vyzpovídá a pak až jdeš na odběry. Přišla jsem tam 7:55 a odcházela jsem 10:20. Platíš 30 Kč regulační poplatek a 35 Kč za glukozu.
28. lis 2012 v 15:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@vilibalda @anit_001 ok, holky diky:slight_smile:
28. lis 2012 ve 23:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@latte007 byla jsem na cukru taky na Údolní a taky fajn :slight_smile:
a ad porodnice - já dvakrát rodila u Milosrdných a jak jsem zde i jinde už psala - vždycky jsem byla spokojená - ALE je opravdu si potřeba říct, co vlastně očekáváš a chceš aby fungovalo. Já třeba narazila na dobré doktory, mladé, ale vyhovovali mi. Je tam jeden, kterého třeba fakt u porodu nechci MUDr. Nagy (a naštěstí jsem vždy rodila v neděli, jelikož je tam jeden z těch šéfů, tak asi neměl služby), jelikož měl takové předpotopní chování, lékař je asi OK, ale u mě je třeba důležitý ten přístup k pacientovi.
všechny PA, které jsem v průběhu těch dvou porodů potkala byly taky fajn (asi 6-8 celkem? - některé mi jen dělaly monitor, u porodu je vždy jedna, nebo když se střídá směna). Prostředí se mi líbí, ale je fakt, že nejsou tak dobře vybavení na "problémové" děti jako druhé dvě porodnice.
Dále pro mě bylo podstatné šestinedělí, vlastně mě ani nenapadlo, že bych nějak řešila porod a vše okolo, ale bála jsem se své reakce potom, jelikož jsem citlivka i normálně a při rozhozených hormonech po porodu jsem fakt nebyla zvědavá na nepříjemné sestry a plné pokoje dalších matek. U Milošů je pokoj po třech, a potom společný "předpokoj" pro dva pokoje dohromady, kde je WC+sprcha, přebalovák, skříňky a sprcha na miminko - to vše je právě docela nové a pěkné. Před prvním porodem jsem tam byla na prohlídce a právě to vše na mě působilo tak nějak příjemně.

Sestry jsou taky OK, občas se najde nějaká zrovna přepracovaná výjimka, ale osobní špatnou zkušenost nemám. Ukážou přebalení, vykoupání (někdy naráz pro víc dětí, ale je možné si říct o speciální lekci). Kojení jakžtakž taky naučí, ale někdy to vyžaduje víc času a to už nestíhají, chodí tam ale poradkyně, dá se vyžádat. Obecně se dá vlastně požádat o vše a je vyhověno, jen to právě chce ten proaktivní přístup :D

jak psaly holky, zajdi si na prohlídky, tu "správnou" určitě vybereš :slight_smile:
29. lis 2012 v 01:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@kaczuska ten můj dlouhý příspěvek o porodnicích byl samozřejmě pro Tebe :slight_smile:
29. lis 2012 v 01:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@pajusa @anit_001 @vilibalda
Ahoj, tak jsem dala na doporučení a byla jsem na Údolní.
Shrnutí:slight_smile: šikovná sestřička, v obou případech mi odebrala hned na poprvé (klobouk dolů), bez regulačního poplatku a nutnosti nákupu glukózy- mají připravený v lahvičkách roztok s citronovou příchutí, takže je to i relativně pitelné. Takže:slight_smile: díky..
30. lis 2012 v 10:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj děvčata je tu někdo z Brna, kdo má termín okolo 19. února nebo i dřív? :slight_smile:
17. led 2013 v 15:43  •  čeká miminko, termín má v únoru 2013  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek