• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod leden a únor 2013, Brno

15. března 2013 
autor
@gabrielaa uvidime, on vi jak toprobiha, je to na nem, ale na ten screening uz urcite pujde :slight_smile:
19. čer 2012 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote však jasně, pokud mu to neva, tak ať jde :wink: já bych ho tam teda nepotřebovala :grinning: a popravdě jsem si utz užila víc v klidu, když jsem tam byla sama :grinning: :grinning: páč ten můj měl vždycky takový dotazy, že bych ho nejradši něčím praštila :angry: :grinning:
19. čer 2012 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@gabrielaa je to na nem jak bude chtit :slight_smile: jo me by manzel nejradsi zavrel do bubliny na celou dobu tehotenstvi :grinning:
19. čer 2012 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote Dobré ráno, těhulko :wink: Tak na UTZ se ukázalo, že jsem měla později ovulku, proto jsme teď taky v očekávání :slight_smile: (metoda plodných dní po 3 letech nevyšla, tomu říkám docela dobrá úspěšnost). Tudíž má drobeček teď pravděpodobně 4 týdny. V pondělí to vyšlo na 4+4 až 5+2, zatím je to jen malinká tečička. Ode dneška za 2 týdny další kontrola, tak třeba už půjde vidět víc. Těším se, třeba uvidím i srdíčko :slight_smile: Můj chlap je ještě trošku vyděšen, že čekáme, takže zatím žádné milé oslovování nepraktikuje. Trošku se mu i daří podceňovat, že jsem nemocná, ale já si to o to víc hlídám. Naštěstí jsme to zvládli bez antibiotik, to jsem moc ráda. Přemýšlím nad nějakou knížkou, aby pochopil, co všechno teď můžu a ne. Zatím jsem zvracela jen jednou, ale blbě mi bývá teda hlavně večer, je to normální? @leeerinka Bydlíme na Lesné, no ale snad se pokusím přesvědčit chlapa, že garsonka nestačí, takže otázka je, kde sežene něco většího (Ale chápu, proč se nechce stěhovat. Právě se zbavil všech zbytečností, abychom se do bytečku pěkně poskládali.) Žabiny jsou uplně nej lokalita, to máte super :wink: Jak máte velký byt, že se chceš stěhovat? Taky si nedokážu představit, že se poskládáme. Do cvičení bych se přidala, pokud něco budete mít vyhlídlé ;) ale budu chodit ještě v zimě do školy (jsem v posledním ročníku na výšce), tak snad mi to nějak časově vyjde. Jinak dovča nám vychází na 17. týden, takže prý asi budu muset místo v tom 17. jít na kombinované testy ve 12. týdnu. Máte s tím zkušenost, zda je to stejné spolehlivé? Prý se musí platit, ale jinak jsou prý ok, říkal doktor. @edicen gratuluji k dvojčátkům!! :slight_smile:
21. čer 2012 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak ještě dotaz pro všechny: Kam chodíte na gyndu? Jste spokojené? Taky vám doktor řekl, že můžete všechno, pokud se přitom budete cítit dobře a nebudete to přehánět? Mám namysli veškeré potraviny, sýry, sport, sex, kávu a deci vína. Alkohol a kávu rozhodně neplánuju, jen jsem teď při nemoci brala kapičky, které měly malý obsah alkoholu. A to jsem se lékárnice 3x ptala, jestli to opravdu můžou těhotné. Dokonce mi nabízela pastilky se šalvějem a obvoďák, že můžu JOX. Třeštím na všechny oči, že to neví, že se to nesmí. Ještě dotaz: Chodí Vaše protějšky s Vámi na gyndu? Jdou i dovnitř? Od kdy je to tak OK? Na ten vnitřní UTZ asi ještě ne, že? Ráda bych, aby ten můj viděl příště (7. týden) srdíčko.
21. čer 2012 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@daisyjane myslím, že chlapům to vždycky dochází trošku později. Oni nevidí a necítí to, co my prožíváme. To, že zvracíme zaregistrují, ale že jsme unavené, nemáme chuť nic dělat, je nám špatně a nic se nám nechce, to nevidí a tudíž nechápou. Můj manžel to trošku pochopil ve chvíli, kdy jsem neustále blokovala záchod a zvracela 8x za den. To, že něco můžeš a něco ne chlapovi nevysvětlíš, to si musíš ohlídat sama, já jen pořád opakuju: tohle bych si dala, ale nemůžu...
Bydlíme v 1+1,ale malým.Navíc to není náš byt, platíme nájem, takže stejně hledáme něco trvalejšího. Navíc já jsem vyrostla a celý život žila v domě, takže 6 let v bytě, kde slyším úplně vše, co se děje nad námi, mi úplně stačí. Mám ráda vlastní soukromí a to nemyslím jen soukromí rodiny, ale i mé vlastní. Potřebuju mít místo jen sama pro sebe, navíc chci místnost, kde bude moct spát manžel když bude dítě nemocné, uplakané a pod, protože on potřebuje brzo vstávat a dobře se vyspat...

S doktorem jsem spokojená, je to rodinný známý, ale protekci žádnou nemám. Má příšernou sestru, ale on je v pohodě. Dostala jsem v 6.týdnu papír, co je doporučeno a co je zakázáno - tam je jen alkohol, drogy a kouření. Ostatní je doporučeno omezit - majonézy, tavené sýry, hermelíny, nějaké bylinky a tak...taky co se sportu týká, tak tam mám napsáno, že se vyhnout aerobiku, volejbalu, doporučené je plavání...

A co se týká posledního dotazu, manžel mě na gyndu dvakrát vezl - v 6. a 9.týdnu, čekal ale v čekárně. Ještě teď ve 12.týdnu mě můj dr vyšetřoval spodem a myslím, že to manžel vidět nepotřebuje a já jsem taky klidnější, když tam není :slight_smile: Vždycky jsem mu ukázala fotku a to bylo vše.

Dnes jsme byli ráno v Prenatalu na NT+testu - ten se dělá v 11.-13.týdnu - je to kombinace výsledků krve a velkého utz. Já platila 1450, ale opravdu to stálo za to. Je to test, při kterém se určí riziko Downova syndromu a dalších možných rizik, malformací a pod. Ty zkombinované výsledky budu mít až večer, ale už teď jsem si jistá, že je mimouš v pohodě :slight_smile: Paní doktorka všechno pěkně vysvětlila, ukázala srdíčko, žaludek, močový měchýř, prsty na rukách, páteř,...vše v pořádku a hodnota NT (šíjové projasnění - norma je cca do 0,25) máme 0,1 cm. Jestli máš na mysli ten triple test v 16.týdnu, tak ty jsou prý méně přesné a často falešné (i falešně pozitivní i falešně negativní), takže pokud máš na výběr, běž na NT+. Sice stojí peníze, ale já jsem opravdu spokojená :slight_smile: :wink:
21. čer 2012 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@daisyjane ja chodim na Vinohrady k MUDr Dobrovolne, jsem u ni od ledna a zatim teda moc spokojena. I sestricka je super, to je porodni asistentka. Ja se ji neptala co muzu, beru to tak nejak, ze vse s mirou. Jen sex nam ted na mesic zakazala. Tak to hold respektujem. Jo a muz tam se mnou jeste nebyl ,chtel jit ted prisit tyden v utery, kdy uz se ma male hejbat, ale bohuzel ma v praci testovaci den, tak nemuze, takze pujde az po dovolene na screening. A je dovela videt, ze se tesi. Porad by me ohmatava bricho, obcas se pta jestli tam nekdo je a prej to mu to odpovedelo klepanim :grinning:
21. čer 2012 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@leeerinka a uz ti rekli odhad miminka? jako co by to mohlo byt? :slight_smile:
21. čer 2012 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote bohužel ne, neptala jsem se. Paní doktorka mi popisovala všechno, co vidí - plný močový měchýř, počítala prstíky a tak...myslím, že kdyby to bylo vidět, tak by řekla...prý je to velká náhoda, to poznat v tomto týdnu
21. čer 2012 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@daisyjane vítej :wink: Já chodím už nějakých 6 let na Gynline na Kolišti, konkrétně k dr. Kovářovi, pak je tam ještě dr Páral, který dřív dělal v porodnici a má i různý atestace, takže třeba na ten kombinovaný screening jdu právě k němu a nemusím se objednávat někam mimo, pak je tam ještě jedna doktorka, která je občas střídá a ta je taky moc fajn.. sestřičky jsou tam výborný, celkově parádní prostředí a chování velmi profesionální a zároveň lidský :slight_smile: přítel byl v prvním těhu a utz až od toho 12. týdne, taky jsme byli dvakrát na tom 3D, ale bohužel jsem měla blbě umístěnou placentu, takže nebylo nic moc vidět..

co se týče toho co se může nebo nemůže, já si myslím, že to každá z nás vycítí uplně nejlíp :wink: v prvním trimestru bych byla celkově opatrnější, co se týče sexu i sportu, jinak ke sportu - vynechala bych dál takový sporty, při kterých hrozí pád - jako jízda na koni, lyžování.. jinak se dá třeba i dál posilovat, ale vynechat posilování břicha, ale třeba ruce a nohy klidně, jen to nepřehánět se zátěží.. ale třeba takový posilování pánevního dna je naopak plusem :slight_smile:
K jídlu - mně je stále zle, takže jsem ráda, že občas něco sním.. ale jak bude líp, tak se vrátím zpět ke svýmu vaření a už se na to těším - myslím si, že když se člověk řídí nějakýma zdravějšíma zásadama, tak to neuškodí ani mu, ani mimču :wink:
21. čer 2012 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@leeerinka no me zase vetsina rekla, ze v prenatalu to v tom dvanactym odhadli a trefili...
21. čer 2012 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote :( každopádně mě nic paní doktorka neřekla, byla jsem u Drábkové. Tak třeba ty budeš mít štěstí :slight_smile: já si na to ještě chvíli počkám, každopádně vědět to chci :slight_smile:
21. čer 2012 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@leeerinka ja nevim ke ktere jdu :grinning: ale ja se teda na drsnacku zeptam, o fotku si taky vzdycky reknu :grinning:
21. čer 2012 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@daisyjane u nás půjdeme všichni, dr má monitor na utz ve výšce, takže já budu "na koze, a Honza s klukama mně za hlavou, a budou koukat na monitor. vždycky jsme takhle chodili, není důvod to měnit :slight_smile:
21. čer 2012 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@pepibubu honza s klukama? chodis i s detma?
21. čer 2012 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote jasně, aby viděli, Pepa vždycky chodil "na mimi" se díval, tak to nebudeme měnit.... Na gyndě mají i krabici hraček pro dětičky.... :slight_smile:
Nikdy neviděli nic, co by neměli :slight_smile:
21. čer 2012 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@pepibubu nevim no, ja si to moc neumim predstavit, ja sice jako mala s mamou chodila, ale vzdy jsem sedela vedle a mama byla s doktorkou zavrena jinde... a nejak me predstava vodeni deti na gyndu nelaka...kor po posledni zkusenosti, kdy tam byla maminka s malou holcickou a rekl )a ji ze uz pujdou a holcicka sla a otevrela dvere od ordinace kdyz tam byla jina pacientka, tak to maminka zavrela a rekla ze jdou vedle do kabinky a holcicka opet vesla do kabinky a rozvalila dvere do ordinace... no popravde ja byt ta pacientka v ordinaci, tak me rani :angry:
21. čer 2012 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to jasně, u nás to kočíruje H, vezme Pepu za ruku a stojej hezky mně za hlavou, prostě to záleží i na rodičích a nátuře dětí

Kouknou na monitor na miminko, a pak hned jdou, navíc ordinace s čekárnou jsou do L, takže i kdyby nakrásně otevřeli, tak juknou na sestřičku, a nikomu "až do kuchyně na stůl" :grinning:
21. čer 2012 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@pepibubu no u nas prave jo :grinning: sice pacientka lezi otocena na druhou stranu, ale uz i tak ten pocit, ze tam nekdo leze kdybych byla na koze :angry:
21. čer 2012 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leeerinka a dozvíš se na tom NT testu v 11-13tt i pohlaví? :slight_smile:
22. čer 2012 v 16:22  •  čeká miminko, termín má v lednu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
@edicen hodně záleží, kdo ho dělá. Já třeba byla ve stejném zařízení se známou - ale každá u jiného doktora - ona se to dozvěděla, já ne. A taky záleží na tom, jak mimčo spolupracuje. Já si musím počkat do toho 20 tt :wink:
22. čer 2012 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
já se už nemůžu dočkat :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: a ty jsi leeerinko v kolikátém týdnu?
22. čer 2012 v 19:28  •  čeká miminko, termín má v lednu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
@edicen ve 13. - máš to u každého pod jeho příspěvkem :slight_smile: já byla na NT včera, kdy jdeš ty?
22. čer 2012 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leerinka Tak s tím bydlením to máte teda podobné, my jen nemáme oddělenou pidikuchyňku. Přítel nahlas uvažuje, jak bychom to tady zvládly a má to teď tak 50:50. Snad co nejdřív uvidí, že to tady opravdu nepůjde. Děkuji za tipy ohledně zákazů, je fajn, že mám doktora, který mě zbytečně nestresuje, ale zase nechci nic podcenit. Auto nemáme, ale přítel kupodivu dobrovolně na prohlídky doprovází, tak bych mu ráda ukázala to srdíčko. Zeptám se asi příště na místě. Píšeš, že si jsi jistá, že je mimouš v pohodě, takže gratuluji :slight_smile: jen tak dál. Půjdu asi na ten testík jak ty. Doktor mi předběžně říkal, že to bude stát 1500 a dělá se to ve 12. týdnu.

@mitote to máš doma vtipálka, mě zatím přítel párkrát bříško pohladil, ale zatím tam mám jen malý špíček, takže třeba ty pořádné taťkovské pudy přijdou, až budu mít větší bubínek. Včera jsme jeli šalinou a přítel byl dost zamyšlený a přitom se divně usmíval, tak se ptám, na co myslí a prý, že si představuje, jak to řekne rodičům. Chceme to jeho rodičům říct dřív, našim až po dovolené v září, jelikož moje máma měla se mnou, když mě čekala, velké komplikace. S vědomím, že jsem těhotná, by mi asi zatarasila cestu vlastním tělem, abych nikam nejezdila nebo by se hodně trápila, tak to holt budeme zatím tajit.

@gabrielaa Já chodím k Dr. Nevrlkovi. Našla jsem ho na známém lékaři a měl úplně nej hodnocení. Mám z něj vždy i nej pocit. Uklidní veškeré mé obavy a teď když mě ještě schvátila chřipka, tak jsem to fakt potřebovala, aby mě nikdo zbytečně nestresoval. Ale na druhou stranu můžu s mírou snad úplně vše, proto mě zajímá, jak to máte vy. Zda Vám lékař také nic nezakazoval. Je super mít možnost všech vyšetření přímo v ordinaci vlastního lékaře, vůbec nevím, jestli to u toho mého je také k dispozici.

Popravdě mi je taky každý den zle. Něco do sebe dostanu, ale žádné velké hody to nejsou. Nejvíc je mi špatně, když si čistím zuby. Nebo teď jak jsem byla nemocná, tak při kloktání. Zatím jsem zvracím jen výjimečně, ale několikrát denně jsem od toho jen kousek. Nejlepší to je zaspat, ale v práci to jaksi nepůjde :frowning2: Jinak jak jsem byla nespavec, tak teď bych spala přes den pořád, v noci se zase budím o to víc.

@pepibubu To má u Vás Dr. dobře vymyšlené. U toho mého by přítel viděl jak na mě, tak na ten UTZ. Raději se teda domluvím s doktorem, od kdy by tam přítel nejlépe mohl nakouknout :wink:
25. čer 2012 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@daisyjane no hele ja bricho zatim zadne nemam vubec :grinning:

holky jak jste na tom s vybavickou? ja bych asi tak vse sepsane mela ale teda s pocty oblecku a velikostmi si nevim rady :sweat_smile:
25. čer 2012 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
muj prozatimni soupis

3x body vel. 50
5x body vel. 56
5x body vel. 62
4x dupačky 56
4x dupačky 62
3x kabátek 56 – 62
5x overálky - jake velikosti?
5x trička jake veliksoti?
5x ponožky - jake velikosti?
3x botičky/capáčky
2x rukavičky
2x čepička
2x pyžámko - jake velikosti?
3x punčocháče
1x zimní overal - jakou velikost?
25. čer 2012 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote Juuu, ty už to máš takto vymyšlené? To my ještě nic nekupujeme. Jsem zvědavá, kdy mě to taky popadne :sunglasses: Ale popravdě jsem nad tím ještě nepřemýšlela. Jen jsem si chtěla udělat radost nějakou drobností, třeba mini ponožkami, aby mi to těhulkování připomínalo... :wink:
25. čer 2012 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@daisyjane no zatim nic moc nekupuju ale chic mit seznam a proste jen odskrtavat :grinning:
25. čer 2012 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote
@daisyjane já zatím taky nic nepořizuju, v diskuzi leden 2013,kde jsem - tak tam holky mají už snad všechno, řeší se postýlky a tak...připadám si trošku mimo. Nejen, že to zatím opravdu nemám kam dávat, ale i mi přijde, že je na to ještě čas. Pořizovat budu tak v červenci srpnu. Ale @mitote máš pravdu, seznam se hodí, asi hod od tebe okopíruju, jestli nevadí. Já jsem úplnej nováček, vůbec netuším, jaký velikosti - teda je mi jasný, že třeba od těch 50 do 62, ale jinak jsem teda nepopsaná deska :(
25. čer 2012 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@leeerinka ja mam neco malilinko, spise to planuji vse nakoupit na jeden nebo dva nakupy :slight_smile: krom oblecku. Kompletni seznam mam v Clancich, jen ty oblecky jsem si uz trochu upravila. Proste pak chci jen kupovat a odskrtavat a ne porad vzpominat co mam, nemam, co jeste... :slight_smile:
25. čer 2012 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek