• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod leden a únor 2013, Brno

15. března 2013 
autor
@gabrielaa no jo ale ja si s ebay nejak netykam :rolling_eyes: nevolnosti jinak dobry, zjistila jsem ze zvracim po jednech lecich z tech tri co beru, nastesti jsou to jen vitaminy tak jsem je prozatim zrusila
7. črc 2012 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabrielaa mě zvracení pustilo ve čtvrtek, takže jsem si to užívala poměrně dlouho. Teď je mi pár dní dobře, tak doufám, že už to je konec :slight_smile:
@mitote mě je šoufl z gs mamavit, tak jsem to teď přestala brát :( přemýšlím, co koupit jinýho...
7. črc 2012 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@leeerinka me nevadi mamavit ale vadi me ty kapsle DHA u mamavitu, tak beru jen prasky a kapsle s rybim tukem ne
7. črc 2012 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leeerinka tak to závidím, mě to ještě nepřešlo a zajímalo by mě, kdy tomu bude konec..

Můj názor: pokud máte vyváženou stravu a dostatek vitamínů z přirozených zdrojů, tak stačí brát kyselina listová :slight_smile: já se ty vitaminy snažím tda jíst teď na tom začátku, protože s těma nevolnostma ta strava není žádná sláva, ale pokud se to zlepší, tak ty další kupovat asi ani nebudu
8. črc 2012 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ad vitaminy: vzdycky jsem brala mamavit a myslim ze mi z nej ani nebylo spatne, tedkom jen listovku a zelezo (donedavna jsem jeste kojila, tak doporucoval gyndar) a jinak nic a myslim ze dobry

ad zvraceni: to je uplne moc individualni bohuzel, u prvniho jsem vubec nezvracela, jen nechutenstvi cca do 10tt, u druheho jsem taky nezvracela, ale hodne silne nechutenstvi snad az do 17-18tt. a ted? dost hodne jsem zvracela, az jsem z toho byla prekvapena, ale kolem 9tt vsechno prestalo, vratila se i chut k jidlu a od te doby uplne pohoda, ze bych ani nepoznala, ze jsem tehotna :D tak preju Gabi, aby to brzo prestalo!
8. črc 2012 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajusa Tak to se těším na příští týden. Čeká mě devátý, tak snad mi už taky přestane být zle. Ale musím říct, že už se mi to trochu zlepšilo :slight_smile:
8. črc 2012 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@gabrielaa no ja se se stravou take snazim, ale i pred tehu jsem mela poruchy krvetvorby a treba na chudokrevnost samotna kyselina listova nestaci, je k ni potreba cecko a becka a dalsi veci, aby se dokazala vstrebat... takze pro me by samotna listovka byla na nic
@daisyjane no u me to devatym tydnem neskoncilo, mam to jak kdy, nekdy blbe, nekdy ne...

jinak holky u me to vypada ze vaha porad klesa
8. črc 2012 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote já ten mamavit prostě nesnesu. Myslím, že tento týden, co jsem zvracela, tak to bylo fakt z toho. Od čtvrtka ho nejím a je mi fajn - předtím po,út, st vždycky k míse po snězení vitamínu...
Jinak mám váhu mám tři kila pod váhou, kterou jsem měla při otěhotnění - stejná mi zůstala do 9tt a pak šla dolů. Tak uvidím, bříško se mi pomalu klube, tak doufám, že i váha půjde nahoru. Teda, nepotřebuju nijak radikálně, ale zdravě :grinning:
@daisyjane to je vážně u každýho jinak. Mě bylo hodně špatně právě od 8tt, do té doby jen nevolnosti, ale pak jsem zvracela prakticky v průběhu celýho dne...a přestalo mi to teď ve středu - 15 tt. Uvidíš, přeju, ať je to co nejdřív za tebou :slight_smile:
8. črc 2012 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@leeerinka no me delaj problem z mamavitu jen ty kapsle.. ale uvidime, mam pocit, ze se to u me meni jako pocasi... me zatim vaha pomalu klesa, ted to vypada na minus 4kg od prvni kontroly u dr, uz minule kdy jsem mela minus 2,5kg cosi sestricka poznamenala, ze jim nejak hubnu.... ale brisko se me taky klube a prsa taky :sweat_smile: ja se zacinam obavat toho, ze poku budu mit priste zase min, ze to budou chtit resit, tim, ze ma v anamneze anorexii :rolling_eyes:
8. črc 2012 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote tak snad začneš brzo přibírat a bude to dobrý. Vůbec nevím, jak se to pak řeší. Vím, že když má maminka problémy s neustálým zvracením, tak jde do nemocnice na kapačky, ale takhle nevím. Ségra strašně zhubla před otěhotněním a pak taky hubla. Celkově přibrala jen 6 kilo a nikdo nic neřešil...
8. črc 2012 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@leeerinka no ja tolik nezvracim, tak jednou do tydne, ale do ted jsem mela prakticky prujem slabsi tak dvakrat denne :rolling_eyes: a ja proste ted nejak nemam chut na jidlo a kdyz tak na neco typu zeleninove salaty s masem nebo meloun, zmrzka... ale nic jineho se v tech vedrech neda
8. črc 2012 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, můžu se přidat? termín vychází na začátek března, ale třeba se ještě posunu při přesnějším ultrazvuku :slight_smile:
@leeerinka Taky bydlím v Žabinách :slight_smile:
9. črc 2012 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda jů, bezva a kde? Mužeme spolu chodit s kočárkama :slight_smile: já mám teda termín koncem prosince, ale taky jsem tu zůstala :slight_smile:
9. črc 2012 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leeerinka Blízko kina Lucerna. Ráda někdy vyrazím na procházku. Jestli se chceš projít už někdy v létě nebo na podzim, klidně můžeme, s Míšou na procházky chodím :slight_smile:
9. črc 2012 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda tak to bydlíme opravdu jen kousek, já bydlím na Voroněžské, takže 5 minut od Lucerny :slight_smile:
9. črc 2012 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajusa tak jsem psala na tu Hybešovu a přišla mi tato odpověď:
Dobrý den, u nás je provoz o prázdninách nepřerušen ani neomezen, co se týče služeb pro
těhotné. Ono se ani to těhotenství na prázdniny nezastaví :slight_smile: takže pokud
chcete přijít na cvičení, jste srdečně vítána. Cvičíme tak jako po celý
zbytek roku, čili v úterky a středy od 17 do 18 hod. Pokud chcete, můžete
přijít. V obou skupinách je ještě myslím jedno-dvě místečka volná. Jen mi,
prosím, napište, o kterou skupinu byste měla zájem.
Já se jí asi ozvu, hodí se mi úterky, pokud bys chtěla chodit taky, asi bychom se tam vešly obě. Tak se mi prosím ozvi :slight_smile:
10. črc 2012 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leeerinka jee super, a jaká je ta předplacená cena? UT myslim ok
11. črc 2012 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajusa Nevím, co myslíš předplacenou cenou. Cena je tady:
Jednotlivá hodina – 90,-
Permanentka na 5 vstupů – 450,-
Permanentka na 10 vstupů – 800,-
Akorát se asi musíš objednat sama, je tam formulář: http://www.majka-kurzy.cz/cviceni-pro-tehotne/ Snad se tam vejdeme obě :slight_smile:
11. črc 2012 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leeerinka tak jo, odesláno :slight_smile:
12. črc 2012 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leeerinka odpověděli ti nějak už když ses objednala přes ten formulář?
13. črc 2012 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajusa zatím se mi neozvali, tak nevím...zatím čekám :slight_smile:
14. črc 2012 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, právě jsem si koupila poukaz na kurz předporodní přípravy, připadá mi to za tu cenu hodně dobré...
kdybyste měly zájem, tak link je tady:
http://www.slevopolis.cz/cs/sleva/3584-projdete-kurzem-predporodni-pripravy-pro-budouci-maminky-ziskejte-dostatek-informaci-a-praktickych-dovednosti-k-porodu-vaseho-miminka
15. črc 2012 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajusa hoj, tak už mi odpověděli, co tobě? Přemýšlím, jestli půjdu už toto úterý...ozvali se ti?
15. črc 2012 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak hlasim ze zvracim komplet po mamavitu :grinning: takze neberu nic ted...
jinak me ma ted dojit pas do kalhot na zvetseni, tak jsem zvedava... bylo by to fajn kdyby pomohl a nemusela bych kupovat tehotenske kalhoty....

hele chci se vas zeptat, uz s tim mam nekolik tydnu problem, po kazdem curani me jakoby boli mocak nebo "veci" v podbrisku jak se mocak smrskava, stava se vam to?
16. črc 2012 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote já už si objednala calibrum mami, tak snad to bude lepší. Teď jsem nějakou dobu nebrala nic a mám z toho špatnej pocit, tak zítra rychle vyzvednout do lékárny.
S tím pasem pak dej vědět, taky se mi nechtějí kupovat těhu kalhoty, je to šílený, jak je všechno drahý, když je to těhotenský :(
Jak píšeš o těch problémech, tak to neznám, to ti neporadím, ale zkus něco z brusinek, to na močový cesty a tak pomáhá. Já mám spíš problémy s nadýmáním :angry: tak jsem zkusila noball, co mi doporučil dr a vypadá to, že to pomáhá...
16. črc 2012 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@leeerinka no ja uz tak dva tydny taky neberu nic :-/ hele pas uz mam, mam ho v albu Co uz mame... jsem nadsena, moc prijemny material, ale je me zatim velkej na nejmensi delku... :sunglasses:
16. črc 2012 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hlásím, že jsem se po 4 dnech vrátila z nemocnice, byla jsem ve Vyškově a mile mě to tam překvapilo..dost vážně uvažuji o tom, že bych tam i šla rodit :slight_smile:
@mitote ten pás vypadá vážně dobře
16. črc 2012 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, přidávám se z Žabin / a občas ještě taky ze Šlapanic :wink:. Čekáme mimčo sice už v prosinci, takže sem taky úplně nezapadám, ale jak koukám, tak je nás víc :slight_smile:.
16. črc 2012 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@corny01 ahoj :slight_smile:
16. črc 2012 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote Jinak s močákem jsem měla dvakrát náběh na něco podobnýho, většinou jsem předtím málo pila. A nadýmání a zácpu mě trochu pomáhá řešit fenyklový čaj, tchýni jsem ze sklepa vybrala všechny švestkové kompoty :slight_smile:, ale když člověk sedí celý den v na kancelářské židli, tak je mi to na nic.
16. črc 2012 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek