• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod leden a únor 2013, Brno

15. března 2013 
@fretecka taky mam potvrzene srdinko :slight_smile: A taky jdu po trech tydnech, skoro 4.
Urcite to bude dobre, snad jsme si to uz vybraly :wink:
22. črc 2012 v 16:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@jinjin no já v to věřim a nic jiného nepřipouštím
22. črc 2012 ve 20:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Vítám nové budoucí maminky :slight_smile:
hlavně se opatrujte!

já už čekám první pohyby, ale zatím nic...no ještě tak týden to chce asi...vždycky je to takový zvláštní pocit, protože do té doby jakoby nic (teda pokud vám není permanentně blbě, to pak sakra víte, že jste těhotná :slight_smile:))
24. črc 2012 ve 13:50  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Holky potřebovala bych radu,máte ozkoušený něco na tlak,mám stále tlak 90 na 50 a je mi dost blbě.
24. črc 2012 ve 14:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@jinjin @fretecka vítám vás :wink: a jak psala pajusa, opatrujte se, ať je vše tak jak má být :slight_smile:
Na tlak netuším, já s tím nikdy neměla nějaký větší problém, tak se zkus zeptat přímo doktora nebo sestry :wink:

Plánujete někdo teď dovolenou? My předtím chtěli hned v červnu, ale protože mi nebylo dobře, tak z toho sešlo a teď to vypadá, že čas bude mít přítel možná až někdy v září, takže kdo ví, jestli se letos někam dostaneme :unamused:
24. črc 2012 ve 14:58  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@corny01 cyklistika... mam nove kolo... uz min osm let... osm let totiz stoji ve sklepe :sweat_smile:
24. črc 2012 v 15:11  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@fretecka kafe na tlak? deci cerveneho?
@gabrielaa na dovolene jsme uz byli prvni tyden v cervenci ale jeste bych rada nekam alespon na prodlouzeny vikend, tak uvidime
24. črc 2012 v 15:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@gabrielaa No mi tento rok určitě nikam nepojedeme k moři,pojedu za rodiči na sever čech a to bude vše,ani tak nevim jestli dám 5 hod v buse
@mitote no to vím,jenže mám alergii na kofein a víno,to bych se musela překonat,nemám víno červené moc ráda,ale zkusim to,dnes jsem úplně na odpadnutí.5hod jsem lítala po městě a myslela že to ani nedám,dvakrát jsem musela vystoupit z busu ,protože bych to neustála.
24. črc 2012 v 15:33  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@fretecka alergii? ty jo :sweat_smile: na tyhle dve veci bych alergii teda nechtela :sweat_smile:
24. črc 2012 v 15:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@mitote tak kafe mi nevadí to jsem ani nepila před tím,než jsem to zjistila,no a víno jsem se nenaučila pít,vlastně skoro žádný alkohol,jediné co vypiju je frisco :slight_smile:
24. črc 2012 v 16:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@fretecka kafe ti tlak zvýší jen krátkodobě, a pak ho nopak zase sníží (podle toho co vím), takže by to mělo jen chvilkový efekt.. a decku červenýho bych si asi vážně stejně dala jen když už bych byla na omdlení, jinak bych žádný alkohol v těhu nepodporovala :slight_smile: ale ty stejně píšeš, že ti to nechutná :slight_smile:
A 5 hodin v autobuse bych teď taky nedala :wink:

@mitote se máš, že si dovolenou zvládla :slight_smile: prodloužený víkend bych taky brala, klidně někde tady v ČR, ale stejně bych radši na týden k moři se vyvalit jako vorvaň :grinning: :grinning:
24. črc 2012 v 17:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@pajusa
@gabrielaa dekujem :slight_smile:

My sice na dovcu k mori vyrazili dle planu v cervnu, ale bylo mi mizerne a vubec jsem si ji neuzila :sweat_smile: A navic den po navratu zaspinila a klusala na pohotovost :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jinak dame asi nejake dva tri vikendy po cechach...

Na tlak tedy nevim co jineho nez kofein - snad jeste nejake silne caje? :sweat_smile: Nebo nejaky sportovni napoj mozna. To bych asi radej konzultovala s dr :sweat_smile: Me bylo taky mdlo, ale kola to vyresila.
24. črc 2012 v 18:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@corny01 @jinjin @fretecka vítejte mezi náma. Přeju, ať je hlavně dobře a všechno s mimískama je v pořádku....
@gabrielaa my letos nikam bohužel nejedeme, jsem doma na PN a s vycházkama se moc nikam nedostanu...
@fretecka s tlakem jsem měla taky vždycky problémy, ale v těhotenství se mi zvedl. Mě doktorka vždycky říkala - kávu, alkohol, sex...tak pokud něco z toho jde, tak zkoušej, samozřejmě v bezpečné míře (myšleno první dvě varianty :grinning:) Ale všechno to tlak zvýší jen na chvíli...jinak si s sebou nos pořád vodu a hodně pij...jinak moc nevím...prášky na nízký tlak jsou, já je brala, ale moc nepomáhaly a nevím, jak jdou dohromady s těhotenstvím :(
24. črc 2012 v 19:41  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@leeerinka no snažím se hodně pít alespon,obcas zelený čajík,ale určo mi vyleze až půjdu do poradny,jsem vždy z doktorů na mrtvici :slight_smile:
24. črc 2012 v 19:59  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@fretecka frisco, brrrrr :sweat_smile: dobre bychom se doplnovaly, ja nic takoveho, ty zadne vino a kafe, to by byla dvojka :grinning:
@gabrielaa my jsme byli u more, ale ideal to nebylo, bylo dost problemu s hotelem, k tomu tchyne... proto mam pocit ze dovolena nebyla
24. črc 2012 ve 21:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@mitote frisco jsem ovšem naposled měla před třičtvrtě rokem
24. črc 2012 ve 21:18  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@fretecka me teda vubec nechutna :sweat_smile:
24. črc 2012 ve 21:20  • Odpověz  • To se mi líbí
tak jsme tu nějak umlkly. Jdete nějaká v nejbližší době na screening nebo ho máte za sebou
10. srp 2012 ve 13:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@fretecka To je fakt, že tu dlouho nic nepřibylo. Já jdu na screening příští čtvrtek. moc se těším, protože poprvé uvidím miminko :slight_smile: Snad bude vše v pořádku
10. srp 2012 ve 13:19  • Odpověz  • To se mi líbí
no mě to čeká 21. jsem zvědavá zda půjde vidět pohlaví,trošinku
10. srp 2012 ve 13:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@fretecka My se necháme překvapit až do porodu :slight_smile:
10. srp 2012 ve 13:27  • Odpověz  • To se mi líbí
my nevydržíme
10. srp 2012 ve 13:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@fretecka nechci strašit, ale kamarádce se miminko nechtělo ukázat až do 30tt, tak se nakonec rozhodli, že se nechají překvapit :wink: Jinak myslím, že je na pohlaví ještě brzy.
10. srp 2012 ve 13:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@vilibalda nám zatím také trucuje ,nešlo pořádně ani změřit,tak jen to zkusim se zeptat,
10. srp 2012 ve 13:54  • Odpověz  • To se mi líbí
maminky bolí vás taky podbříšek
12. srp 2012 ve 13:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@fretecka @vilibalda ve 12/13 týdnu se poštěstí málokomu, aby jim řekli pohlaví :wink: Jinak já se to u prvího těhu dozvěděla až v 32. týdnu a 34. jsem rodila, takže jsem se klidně mohla nechat rovnou překvapit :grinning: Tentokrát to snad v tom 20. týdnu bude vidět a necháme si to říct, ale zároveň si to nejspíš necháme jen pro sebe :slight_smile:
Jinak podbříšek mě občas bolí, to není nic zvláštního, dokud nezačne tvrdnout, což doufám tentokrát nebude :angry:
12. srp 2012 v 19:51  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@corny01
@leeerinka
@fretecka
@jinjin
@leeerinka
@vilibalda
Holky je tu nejake ticho... tak... mam otazku. Kam na predporodni kurz? Chci nejaky normalni, nic alternativniho. Mate zkusenost jak to zvladaji partneri na kurzu? Nasla jsem i kurz prvni pomoci, ten si myslim, ze bybyl fajn a pak kurz pro budouci babicky a dedecky :sweat_smile: Ten by se mozna dost hodil pro nektere, protoze je tam kapitola Rad v rodine - role rodicu a role prarodicu :grinning: Mate zkusenosti s nejakymi kurzy?
A jak je to s navstevami porodnice? Kdy? Do jake?
12. srp 2012 ve 23:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@mitote ahojky,slyšela jsem že dobré kurzy jsou v mamicentru,tam bych chtěla začít chodit cvičit.mají stránky tak se mrkni. No já chci asi k Miloušům,porodnice nmají dny otevřených dveří pro těhule a nebo se to dá tel.domluvit,a dojít se podívat.Já čekám jak dopadne screening a pak se začnu zajímat :slight_smile:
13. srp 2012 v 07:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, jsem ráda, že jste to tu oživily :slight_smile:
Nt máme za sebou a ač tomu pořád nějak nemůžu uvěřit, tak mám v bříšku zřejmě zdravého krásného pidižvíka :dizzy_face: Byl to krásný zážitek.
Pohlaví jsem si říct nenechala, i když jsem byla v Prenatalu u Dr. Vlašína, kterej je vyhlášenej tím, že to trefuje už takto brzy. Ale já to vědět nepotřebuju, mě "stačí", že je Prďolka zdravá (pravděpodobně) :dizzy_face: Chtěl manžel, ten je zvědavej, ale nakonec kvůli práci se mnou nešel, takže má smůlu :grinning:
@mitote Já byla na předporodním kurzu minule u Blanky Čermákové ve Větrníku. Docela spokojenost. Chlapa vzít s sebou na některé přednášky se u nás MOC osvědčilo (hlavně taková ta péče po porodu, aby mu někdo nezávisle řekl, co se od něj očekává a že i jemu se změní režim, ale i péče o mě při porodu i o dítko...)
Kamarádka dávala kurz prarodičům jako dárek k výročí svatby a moc si to všichni pochvalovali :grinning:
A porodnice jsem navštívila v rámci kurzu, bylo to nějak domluvené, určité dny... myslím to má každá porodka někde vypsané.
Rodila jsem na Obliňáku a půjdu tam zase.
13. srp 2012 v 10:59  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@jinjin hej to je na nastvani, ja pohlavi vedet chci a ani na prvni ani na druhy screening se me Vlasin nepovedl a t k nemu jdes a pohlavi znat nechces :sweat_smile:
No me tu nekdo pred Vetrnikem varoval a nekdo zase chvalil :confounded: A teda obilnak urcite nechci, predstava sestiluzkoveho poporodniho ve me vyvolava potrebu okamzite posepdat revers :grinning:
13. srp 2012 ve 12:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek