• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod leden a únor 2013, Brno

15. března 2013 
@mitote já jen byla minule s tatínkem na předporodním kurzu speciálně pro tatínky, aby věděl, co jej čeká...bylo to na josefské - jak jsem psala výše i o tom cvičení. poprvé jsem byla na kurzu vyloženě v porodnici - u Milošů.

ad porodnice - tak na webu Milosrdní mají napsané, kdy se tam dá jít podívat, v ostatních porodnicích jsem nebyla...
když jsem rodila Štěpánka, tak jsem i dovolila zrovna procházejícím maminkám a tatínkům, aby se podívali ke mně do pokoje :D
14. srp 2012 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda @corny01 Holky, stěhuju se s přítelem do Žabin. Doteď jsme bydleli na Lesné, ale jen v garsonce, tak musíme pryč :frowning2: Ale Žabiny jsou nádhera, mám kousek školu, jen ten byteček nevypadá úplně podle našich představ. Je takový starší. Ale zas mě utěšuje, že to je jen přechodná stanice, než přítel bude mít lepší pozici v práci, teď ještě dělá doktorát. Budeme tam od října, tak jestli chcete můžem zajít třeba na procházku, nebo pak s kočárkama :wink:
14. srp 2012 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fretecka Já byla na screeningu minulý čtvrtek v Prenatalu a nádhera. Byl to zážitek, malý se mrskal jak rybka! A nejvíc byl dojatý taťka, který maličké viděl úplně poprvé. Až jsme litovali, že jsme si nekoupili to jejich předražené DVDčko, opravdu se miminko předvedlo v plné kráse. Ale to hlavní je, že je zdravé! Co ty? Kdy tě to čeká?

@corny01 Já mám ráda kolo i turistiku! Jen si teď moc netroufám, jak jsem těhu. Tak pokud chceš někoho na společný výlet "nižší obtížnosti", tak se hlásím :wink:
14. srp 2012 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@daisyjane mě to čeká příští týden,v úterý.dostali jste fotečku,platili ji a na jak dlouho to bylo
14. srp 2012 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@pajusa na JOsefske v tom Centru pro rodinu a socialni peci? Tam me kurz take zaujal.
@daisyjane myslim ze ja pojedu na prochazku s kocarem klidne do bystrce z vinohrad, takze zabiny budou za bukem...jinak me hrabne kdybych mela byt doma :sweat_smile:
@fretecka ja byla v prenatalu, platila jsem tusim 1450Kc a fotka byla v cene
14. srp 2012 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote jdu také do prenatalu
14. srp 2012 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@daisyjane já se taky pak klidně přidám s kočárkem
14. srp 2012 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote jojo presne ten, bylo to uplne v pohode, takova starsi PA, cokoli jsme se ptaly, tak povedela tak normalne z praxe, myslim ze pro pritele to bylo vhodne (ja uz vedela :D)
14. srp 2012 ve 22:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@pajusa ja bych chtela nekoho takoveho nejake nestraneho, nevyznavajiciho urcite metody a nekoho idealne z prace z porodnice :slight_smile:
14. srp 2012 ve 22:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote no tak to mi ona zrovna prisla takova, ale nevim, jestli jenom ona dela ten kurz nebo se tam nejak stridaji...takze se asi ptat a ptat na zkusenosti a doporuceni.
14. srp 2012 ve 22:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@pajusa no kazdopadne to maji vezt dve doktorky a dve porodni asistentky...takze nakonec asi zvitezi tohle
hele pouzivalas kojici polstar?
14. srp 2012 ve 22:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote kojící polštář - NUTNOST :D :D u prvního jsem ho neměla asi měsíc a trpěla jsem, pak jsem pořídila takový co drží tvar, je z mikrovláken - nejsou v něm ty kuličky a akorát se tak obmotá kolem těla a nedám na něj dopustit. málem jsem ho i prodala - než jsem zjistila, že jsem podruhé těhotná, tak jsem ráda, že jsem to nakonec neudělala. Vzala jsem si ho pak i do porodnice a všechny mamky záviděly. Já jsem právě byla zvyklá kojit vsedě (umím to i vleže, ale nevyhovuje mi to tak moc) a když si vlastně to mimčo položíš na ten polštář a vyzdvihneš ho až k prsu, tak můžeš mít rovný záda, jinak mě strašně bolela
15. srp 2012 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@pajusa no ja ho zatim chci pro sebe do postele na spani :grinning: a prave vybiram mezi dvema :confused:
15. srp 2012 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fretecka V Prenatalu 1450, fotka v cene :wink: Nejdriv mi vzali krev a ptali se na nejake veci. Za chvilku uz nas volali na ultrazvuk. Byla jsem u Doubkove, velmi prijemna. Bylo to rychle, myslim ani ne 10 minut, protoze miminko nam ukazalo vsechno krasne, tak to slo opravdu rychle. Ukazala obe hemisfery mozku, srdecni komory, prutok krve, pustila nahlas srdicko, pak nam ukazala zaludek, nosni kustku i sijove projasneni. Hned po vysetreni sdelila, ze predbezne vypada vse v poradku. I pohlavi nam rekla, pry na 80%. Myslim, ze se trefila, protoze mi to s pritelem taky oba videli velmi jasne :grinning: Odpoledne hned volali vysledky po telefonu a take je pak na internetu zverejnena cela zprava od doktora s vysledkem. Myslim, ze to DVD stoji 500,- ,ale musis rict dopredu, ze to chces nahravat.

Jinak na vychazky s kocarkem se vylozene tesim. Mate uz nejaky vybrany? U me zatim vitezi trikolka Jane, ale je dost draha, tak asi z bazarku. Uvidime...

@mitote Do Bystrce z Vinohrad s kocarkem? To bych teda nedala, mas muj obdiv :wink:
15. srp 2012 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@daisyjane myslim ze s Bugaboo v pohode :sweat_smile: do mesta i tak budu jezdit hodne s kocarem, ne-li denne, tak bude natrenovano :sweat_smile:
15. srp 2012 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@daisyjane k Doubkove jdu ted na 2: screening. Byla dobra? Koukala i jestli neuvidi pohlavi? me ta Vondrackova prisla takova nemastna, neslana.... jinak jo, ja mam kocar vybranej uz par let a v zari ho snad koupime :slight_smile:
15. srp 2012 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@daisyjane děkuji za info,já už mám kočárek vybraný mám ho v albu,ale dokud nebudu vědět,že je vše ok tak ho nekoupim,no já ze Šlapek abych vyrazila ráno :slight_smile:
15. srp 2012 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mitote Mne se teda u Bugaboo moc nezdaji ty kolecka, tak nejak preferuju - cim vetsi, tim lepsi.. A k Doubkove jsem uz vsechno napsala - prijemna, vse vysvetlila, rekla i pohlavi a nebyl to jen tip. Bylo jasne videt, co mam malicke mezi nozkama :wink: O Vondrackove jsem necetla tady na koniku nic moc dobre reakce. Chtela jsem Vlasina, ale mel bud plno, nebo dovolenou. Nakonec jsem za Doubkovou byla hodne rada.
15. srp 2012 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@daisyjane kolecka, kolecka, kolecka :grinning: vecne tema bugaboo :grinning: az na to ze ta mala predni kolecka jsou vymenna za velka snezna kola :wink: a popravde ja s tim kocarem jela po lese i po kostkach v Praze a neverim, ze je lepsi kocar :grinning: Ono zase velka kola se dle meho nazoru hure ovladaji, a jestli nejsou aretovaci tak to je pak pro me totalka, protoze abych kocar otocila, musela bych se na nej cela povesit :sweat_smile:
tak to je super, tak snad nam Doubkova rekne, co to je :grinning:
15. srp 2012 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fretecka Tvuj kocarek nevypada vubec spatne! Byla jsem tak oslnena tim Jane, ze jsem zatim nekoukala po jinych, ale mozna zacnu :wink:

@mitote Ta kolecka - to je jen muj nazor, zadne recenze na Bugaboo jsem necetla, ale verim, ze je dobry. Ja na nej ale nemam penizky, tak ho vic nestuduju :wink: S Jane jsem mela moznost drandit v prirode a byl fajn :slight_smile:
15. srp 2012 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@daisyjane no ja kdybych nemela tak bych ho asi koupila ojetej... Jane mela kamoska, hodne si ho chvalila ale ja se zase bojim ze trojkolky jsou dost vratke... chce to vyzkouset a nejlepe i s "nakladem" :grinning: treba jsem vezla kamaradci Mutsy s rocnim ditetem a nakupem jen po Luzankach a reknu Ti, to byla tiha... kocar ma asi 15kg a k tomu kdyz se to nascitalo, tak jsem funela jak parni lokomotiva.... ale je fakt ze zrovna ma kondicka a sval jsou dost pod bodem mrazu :grinning:
15. srp 2012 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
15. srp 2012 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajusa Tak o kojopolstari jsem neuvazovala, ale potom co pises, to zni fakt jako nutna obrana proti bolavym zadum. Asi zkusim pohledat :wink: Nemas zkusenosti s plavanim pro tehotne nebo plavani s miminky? Obdivuji te, ze cekas treti detatko. Taky bych jednou chtela 3, ale partner zatim vstrebava, ze bude tatou poprve.
15. srp 2012 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@daisyjane kojici polstar si chvali snad vsichni, jak na spani v tehotenstvi tak pak na kojeni, ja prave premyslim, ze uz ho objednam, uz se nejak nemuzu poskladat v posteli...
15. srp 2012 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote nemám kojící,ale používám polohovací bumerang na bazální stimulaci (pracovala jsem s tím v práci)a je to úžasné a pak to využiji i u miminka při polohování a bazálky.
15. srp 2012 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@fretecka co to je?
15. srp 2012 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@daisyjane taky nemám ,peníze na drahý a tento nový stojí 3600 jen je prý těžší,ale našla jsem i těžší a vyhovují mi kolečka,chci je trochu do terenu.http://www.maxim-kocarky.cz/speed/
15. srp 2012 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@fretecka a ma ten kocarek dobry reference? me ta cena prijde hodne nizka na novej. To je trojkombinace?
15. srp 2012 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
15. srp 2012 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote v diskuzích si ho chválí,jen říkají že je těžší,je to trojkombinace a skořepinka se kupuje zvlášt za 1500
15. srp 2012 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek