• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod říjen 2012, hledám holky z Táborska, jsem z Malšic

18. května 2012 
Ahojky, zdravím všechny holky, co bydlí na Táborsku. Já sama jsem z Malšic a protože jsem se sem přistěhovala před půl rokem a trvalé bydliště mám 50 km daleko, hledám tímto nové kamarádky, které jako já čekají miminko a rády byste se seznámily s někým novým ve svém okolí a popovídali o průběhu těhotenství a samozřejmě o všem možném. Teď v květnu mi bude 30 let a čekáme první miminko. Termín porodu mám okolo 22.10.2012 :slight_smile:
5. dub 2012 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Zuzko, já jsem z Tábora, tedy konkrétně ze Všechova a termín porodu mám 9.9.2012 :slight_smile:. Jak zatím snášíš těhotenství?
6. dub 2012 v 18:07  •  čeká miminko, termín má v září 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj, tak to je bezva, že tyto stránky čte taky někdo v mém okolí. :slight_smile: Tak to budeš rodit o minimálně měsíc a půl dříve jak já, tak to aspoň budu vědět, co mě čeká a jaké je to v Táborské porodnici :slight_smile: Taky čekáš první miminko? Jinak já snáším těhotenství bez problémů, defakto ani nevím, že jsem těhotná, žádné nevolnosti, takže pohoda :slight_smile: . Co ty? Jak je Tobě?
8. dub 2012 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
:slight_smile:
10. dub 2012 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
:slight_smile:
12. dub 2012 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzka111
@ajakobuska ahoj holky, já mám termín 26.10.2012, je to moje první těhotenství. Po dlouholetém snažení a několika pokusech IVF k nám miminko nakonec přišlo přirozenou cestou...O to větší radost, překvapení to pro nás je.:slight_smile: Jsem přímo z Tábora. :wink:
12. dub 2012 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojky, zdravím Tě mezi Táborskýma :slight_smile: Tak to máme termín porodu hodně podobný, třeba budeme spolu v porodnici :slight_smile: Plánuješ porod asi v Táboře, vid? To je úžasné, že nakonec miminko přišlo přirozenou cestou, to bylo asi překvapení, viď? No a jak si jinak užíváš těhotenství? Chodíš ještě do práce nebo jsi doma na neschopence?
13. dub 2012 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@jara Ahojky, zdravím Tě mezi Táborskýma Tak to máme termín porodu hodně podobný, třeba budeme spolu v porodnici Plánuješ porod asi v Táboře, vid? To je úžasné, že nakonec miminko přišlo přirozenou cestou, to bylo asi překvapení, viď? No a jak si jinak užíváš těhotenství? Chodíš ještě do práce nebo jsi doma na neschopence?
16. dub 2012 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzka111 Chodím do práce a jsem tomu ráda. Žádné větší potíže jsem neměla (nevolnosti ano, ale dalo se to zvládnout), takže jsem ráda. Doma by mi byla asi dlouhá chvíle a o to víc by se člověk pozoroval. I když..kdyby samozřejmě nebylo zbytí, tak bych to doma také musela nějak vydržet. :wink: Jak Ty? Chodíš do práce nebo jsi doma? A jaké jsi měla první 3 měsíce nevolností? Mně se zdá, že mi už nevolnosti ustoupily. Přibrala jsi něco? Porod určo v Táboře.
17. dub 2012 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@jara Ahojky, já kdybych nevěděla, že jsem těhotná, tak bych to podle příznaků nepoznala. Snad jen nafouklé břicho, jinak vlastně nic. Já už nepracuji. Dělala jsem obchodního zástupce a často jezdila autem a to se doktorovi nelíbilo, kvůli otřesům na silnicích, pořád mě strašil, že to může mít třeba vliv až po 20 tt a můžou se objevit kvůli tomu komplikace, tak jsem jezdila ještě měsíc a teď od dubna jsem už doma. To je dobře, že už Ti nevolnosti ustoupily, muselo to být dost nepříjemné. Zatím jsem přibrala asi 1 kg. K jakému gynekologovi chodíš v Táboře? Já k Vychodilovi a zatím jsem spokojená. No a jinak co děláš za práci a jak dlouho jí ještě plánuješ dělat? Jinak já jsem sice doma, ale ten čas mi fakt utíká, pořád se něco děje, takže já se fakt nenudím :slight_smile:
18. dub 2012 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzka111 Jak dlouho jste se snažili o mimčo?? Jsi vdaná? Já zatím nepřibrala nic, naopak mám půl kila dole..ale bříško se mi zvětšilo (pod svetrem ale není zatím moc znát). Nevolnosti nic moc, ale brala jsem to tak, že si tím holt musím projít a také jako ukazatel, že je vše v pořádku...naštěstí nejsem zvracecí typ, tak to šlo.. :wink: Vychodil je tuším na Poliklinice, viď? Já chodím k Dr. Ježkovi a jsem také moc spokojená. Hodlám pracovat co nejdéle to půjde.. :slight_smile:
18. dub 2012 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@jara Nám se to povedlo už po třech měsících. Nechávali jsme to náhodě, protože člověk neví, kdy se to povede, tak se to povedlo docela rychle a jsme za to rádi. Co ty? Jak dlouho jste se snažili než jste to začali řešit? Vdaná nejsem, jsem s přítelem teprve 8 měsíců a dohodli jsme se, že si penízky za svatbu ušetříme a schováme pro mimi a pak se v budoucnu uvidí. Ty jsi vdaná? Tak aspoň, že ty tvé nevolnosti byly bez zvracení:slight_smile: Jo a Vychodil je opravdu na Poliklinece. Dr. Ježka vůbec neznám, když jsem hledala gynekologa v Táboře, tak jsem o něm nic nečetla ani neslyšela. Tak ta tvoje práce je asi fajn, když jí v pohodě zvládáš. Bydlíš tedy někde přímo v Táboře? V rodinném domku nebo bytě? Už jsi něco koupila pro miminko? Kdy Ti doktor řekl. že by mohlo být vidět, zda bude holčička nebo chlapeček?
18. dub 2012 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzka111 3 měsíce...fíha, to byl fofr u vás, koukám...my jsme čekali cca 4 roky. :wink: Jinak jsem vdaná..šťastně vdaná. Pro mimčo jsem zatím nekoupila lautr nic...po mých zkušenostech jsem opatrnější a myslím, že je zatím čas. I když abych byla upřímná, tak z dálky pokukuju a okukuju ty rozkošné věcičky. Ty už něco máš? Spíš budu muset za chvíli začít řešit těhotenské kalhoty. :wink: Moje oblíbené rifle už jsou mi v pase dost těsné (dnes jsem musela chodit s horním knoflíčkem rozepnutým). Ale mám ještě jedny s takovým fajn pružným pasem, tak snad chviličku ještě odchodím v nich. Ty kalhoty dopneš?? Co bříško, roste?? A váha???
Jé, my jsme se s Dr. zatím nebavili o tom, kdy bude vidět holčička nebo chlapeček. Hlavně nejsem ani rozhodnutá, jestli to chci vědět. Ty ano?
21. dub 2012 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, my jsme to měli taky rychlý, vysadila jsem prášky a za pár měsíců to bylo... Čekáme také první mimi a dokonce kloučka, jak jsme si přáli... No a když čtu tu vaší váhu, tak jsem v údivu, já mám nahoře 7 kg...
22. dub 2012 v 01:17  •  čeká miminko, termín má v září 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
A co kočárek, já vím, že je ještě brzy, ale nedá mi to a furt koukám po netu... Co vy, máte už nějaký vytipovaný??
22. dub 2012 v 01:18  •  čeká miminko, termín má v září 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ajakobuska ahoj, gratuluju ke kloučkovi..také si přeju klučíka a myslím, že tam je. :wink: No jo, ale ty jsi o něco dál než my, takže 7 kg bych neřešila. Já se skoro každé ráno vážím a číslo né a né povyskočit směrem nahoru. I když už se začínám zakulacovat. Máš už nějaké těhu oblečení? Kde v Táboře sehnat hezké těhu kalhoty? Za chvíli budu asi potřebovat...
Kočárek zatím neřeším. U mě času dost.. :wink:
22. dub 2012 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@jara Ahojky :slight_smile: ano bylo to rychlé, ale my jsme popravdě netušili, jak dlouho to bude trvat, tak jsme tomu nechali volný průběh :slight_smile: Tak to Vám nezávidím, že se to povedlo,až po 4 letech, ale hlavní je, že se to povedlo a že jste se dočkali mrňouska :slight_smile: Tak já doufám,že rizikové období máme za sebou a teď už to bude jen dobré :slight_smile: Jinak džíny ještě obleču, dokud v nich jen chodím tak je to dobrý, ale na sezení mi to už dost vadí, takže většinou rozepínám. Ale teď jsem si koupila tříčtvrťáky nahoře do gumy, vypadá to jako slabá džínovina a s těma jsem spokojenená. Teď byla v Lidlu akce pro těhotné, tak jsem si tam koupila jedno těhotenské triko na léto a 2 těhotenské pásy. Ale ještě to mám schované. JInak bříško bych řekla, že roste. Na váze jsem už týden nebyla, takže vím jen o tom jednom kile navíc a jsem ráda, protože za chvilku to asi začne skákat mnohem rychleji, takže myslím, že se brzy dočkáme :slight_smile: A k tomu pohlaví je to tak, že my to chceme určitě vědět, tak se už těšíme. Teď ve středu jdu na druhý odběr krve na Downův syndrom, tak snad bude vše v pořádku. V jakém hotelu pracuješ tady v Táboře? A co víkendy? Máš volné nebo chodíš do práce?
22. dub 2012 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@ajakobuska ahojky, s tou váhou mám stejný názor, už jsi pár týdnů před námi,takže si myslím, že to tak má určitě být. :slight_smile: Jinak my kočárek máme zrovna teď vytipovaný tento, ale asi to nebude poslední verze. Chodím se koukat do prodejny Honzík v Táboře. Jika jsem slyšela, že těhotenské oblečení se dá koupit v CA, ale ještě jsem tam nebyla, včera už měli zavřeno. Tady je odkaz na kočárek :slight_smile: a co jinak? jak se cítíš?
http://dorjan.cz/Kocarky-DorJan/Danny-Sport-3-Line-2012/DorJan-Danny-Sport-3-LINE-1-7.html
22. dub 2012 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzka111 V Lidlu jsem také byla a 2 těhu pásy čekají v koši na prádlo na vyprání. :wink: Tak ať je ve středu vše ok. Držím palce. U nás se dělá víkendy nevíkendy...takže, ano chodím do práce i o víkendech. :wink:
25. dub 2012 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jara Ahojky, těhu oblečky jsem hodně podědila po sestře, takže jsem nic nekupovala.... Ale kalhoty a jiné těhu věci mají v Honzíkovi na Blaňáku. A jak říká Zuzka to CA, tam by taky něco mohli mít... A v jakém jsi týdnu? Kdy ti poví, jestli je to klučík???
25. dub 2012 ve 13:16  •  čeká miminko, termín má v září 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ Zuzka Ahojky Zuzko, kočárek hezký, taky chodím šmírovat do prodejny Honzík a líbí se Jedo Fynn 4 ds, hlavně proto, že má velkou korbu a Maxík se narodí na zimu, tak bych chtěla, aby mi v korbičce vydržel co nejdéle... A jinak se cítím dobře, v podstatě ani nevím, že jsem těhotná :slight_smile:, jen přavalování z boku na bok začíná být obtížnější :slight_smile:... A jak snášíš těhu? A co cvičení, chodíš někam???
25. dub 2012 ve 13:20  •  čeká miminko, termín má v září 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ajakobuska děkuju za tip..možná tam nakouknu.:slight_smile: Jinak jsem ve 14tt, i když koník ukazuje už 15tt. Mno, víš, já si to asi nenechám říct, jestli je to klučík nebo ne. Bude překvápko. :wink:
25. dub 2012 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ jara Ty jo, já byla zvědavá, chtěla jsem to vědět co nejdřív. To tě obdivuju, že to vydržíš... A co nákupy hadříků na mrňouska?? Budeš kupovat univerzální barvy?? Na to jsem se hrozně těšila, že už budu moct nakupovat, až budu vědět jaké barvičky..
25. dub 2012 v 16:27  •  čeká miminko, termín má v září 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@ajakobuska ahojky, tak ten kočárek, co jsem vybrala já,tak má taky velkou korbičku kvůli zimě :slight_smile: Jinak mi teď za poslední 2 týdny narostlo bříško, už je pěkně vidět, hlavně, když mám opnuté tričko. Já zatím cvičit nikam nechodím, ani jsem zatím nekoukala, co by bylo tady v Táboře k mání. Víš o něčem? Včera jsem byla s přítelem v Jindřichově Hradci na plavečáku, to byl relax, voda měla 30 stupnů. Jinak se chystám asi , že bych chodila tady v Táboře na plavečák. Jinak nevím, zda jsi psala, ale chodíš do práce nebo jsi doma na neschopence? Dnes jsem byla na prohlídce u dr. a vše prý v pořádku. Příště mě už bude objednávat na velký ultrazvuk. Byla jsi tam už? A kde? Dá se nechat nahrát i ten 2D ultrazvuk třeba na dvd? a co 3D? Půjdeš? Jinak dnes jsem se vážila a mám o 2 kg více. A nevíš třeba, kdy si zajistit nějaký ten předporodní kurz?
3. kvě 2012 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@jara ahojky, tak jsem zjistila, že ty těhu pásy je v balení jeden kratší a jeden delší, ale jesti je to schválně, toť otázka :slight_smile:.a jak jsi se jinak měla v těchto teplých dnech? Já se stačila i trochu spálit hned první den a pak jsem se už jen schovávala:slight_smile:
3. kvě 2012 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ajakobuska jj, vydržím...nevím proč, ale nějak v sobě nemám tu potřebu vědět, jestli to bude holka nebo kluk. :wink: Přesně, asi něco univerzálního...nakonec bílá je stejně nejhezčí.:slight_smile:
3. kvě 2012 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzka111 taky jsem koukala, že jeden pás je větší než ten druhý.:slight_smile: Už v něm honíš vodu?? :wink: V těch parnech jsem byla v práci, kde se mi ráno udělalo mdlo a celé dopoledne jsem byla bídná. Pak už to bylo ok. Já byla na "poradně" včera. Mrňous má už 14cm!!! Jinak vše v normě.:slight_smile:
3. kvě 2012 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@jara už 14 cm, jo? já měla před 3 týdny 6 cm od hlavičky k zadečku a to máme skoro stejný termín porodu, že by tak rychle mimčo rostlo? Já dnes na ultrazvuku právě nebyla, takže nevím, jak moc je velké. No tak tu práci v parnu ti nezávidím, snad teď už bude lépe.
3. kvě 2012 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzka111 právě mi to příjde taky docela dost...jsem se dívala na netu, tak by prý mimčo v 15tt mělo mít 10-12cm..ale říkal Dr., že to vypadá na pár dní starší těhu - o 4 dny. Ale stejně mi přijde, že už je to cvalík. :grinning:
3. kvě 2012 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@jara no taky jsem ted koukala, že 14 cm by mělo mimčo mít až kolem 18tt, podle nejakých tabulek :slight_smile:, ale nemáš to změřené třeba i s nožičkama?
3. kvě 2012 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzka111 vyčetla jsem to z ultrazvukové fotky...jinak Dr. se vůbec o cm nezmiňoval..tak nevím, jestli je to měřené od hlavičky k zadečku či jak... :confused: Ale Dr. nevypadal nějak znepokojivě, tak se také neznepokojuji. :wink:
3. kvě 2012 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek