• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod říjen-listopad 2012

(Zamčená)
25. října 2012 
@aknel72 Už máme koupenej X-lander, tak na zimu snad bude ta korba stačit :slight_smile:
13. kvě 2012 v 18:17  • Odpověz
Ach jo, tak mi zjistili těhotenskou cukrovku...v 16.tt, tak se bojím, jestli jsem ji už neměla před otěhotněním a nemohlo se něco stát...dneska si celý den měřím cukr a zatím dobrý, ale ta dieta mě asi zabije... :frowning2:
13. kvě 2012 v 18:25  • Odpověz
@anom To asi jo,ty podzimní děti to je v tomhle výhoda ,já měla první v červnu a v zimě jsem ji musela podkládat hlavičku aby se mi do kočárku vešla.
13. kvě 2012 v 18:29  • Odpověz
@mm_mm To zvládneš buď ráda že ti na ni přišli celkem brzy ublížilo by to mimču!Já ji zvládám už 22let i s inzulínem a 3 těhotenstvím a taky mě to nezabilo :grinning:
13. kvě 2012 v 18:33  • Odpověz
@anom hele, kuba se narodil s 54 cm a 4 kg, 56 jsme uzili, v 62 plaval...
@mm_mm to bude dobry, je to jen o zvyku, v prvnim tehu jsem tim tez prosla, ted se obavam toho sameho...ale da se, kolik si mela hodnoty?
13. kvě 2012 v 19:06  • Odpověz
@imzadi Já to beru podle toho, že já měřila 55cm a měla jsem 4,3kg :slight_smile: Ty menší věci budu nakupovat asi těsně před porodem abych měla jistotu, že to opravdu nebude slon :grinning:
13. kvě 2012 ve 20:32  • Odpověz
@anom Slyšela jsem ikdyž je jedna velikost tak je některé oblečení menší a jiné větší tak to abys běhala a přeměřovala ,já měla dupačky ještě po sobě a 56 byla tak tak a taky děti měly 53cm a 4kg .Podle ultrazvuku ti stejně řeknou přesněji jen váhu délka se nepozná,když je mimčo skrčené.
14. kvě 2012 v 09:11  • Odpověz
@aknel72 Oblečky nějak nehrotim, protože se vždy dá něco od známejch sehnat :slight_smile: Tak uvidim po porodu.
14. kvě 2012 v 09:48  • Odpověz
Před tím cukrem 5,8 a po dvou hodinách 8,5. Včera jsem si měřila celý den po jídle a hodnoty všechny dobrý. Dneska jsem byla na kontrole a našli mi ketony v moči, sakriš, ale já se cpu jak čuně, takže fakt nevím, co s tím mám dělat. Před desátou večer jsem snědla chleba se šunkou a bílý jogurt, ráno ve 4 vezmu moč a jsou tam. To je vážně pitomý. No, jednu pozitivní zprávu mi dali - ten dlouhodobý hemoglobin mám v pořádku, takže se ta cukrovka opravdu rozvinula až teď v těhotenství, to se mi ulevilo. Takže až zase někde budou psát, že těhotenská cukrovka s rozvíjí v druhý půlce těhotenství...je to blud. :slight_smile:
14. kvě 2012 v 09:50  • Odpověz
@mm_mm jejda, tak to ti nezávidím. ale co jsem slyšela tak těhotenská cukrovka je docela běžná. vůbec nevím, kdy se na tu cukrovku chodí, ale myslela jsem, že nějak později. zažádala jsi o to vyšetření sama a nebo jsi měla nějaké problémy?
14. kvě 2012 v 11:51  • Odpověz
@mm_mm ty hodnoty jsou super, ja pred 4,6 a po jidle 9.8 ... :cry: vecer si radsi dej mrkev :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. kvě 2012 ve 12:04  • Odpověz
@jana21278 Měla jsem šílenou žízeň, kterou nešlo ničím uhasit. Takže ať už jsem pila, nebo nepila, pořád jsem cítila, že jsem dehydratovaná, v noci mě to po hodině budilo, jak jsem měla sucho v krku...tak mě tam doktor poslal dřív...a takhle to dopadlo...
Prej ji má asi 10% těhotných, no co nadělám...
14. kvě 2012 ve 13:34  • Odpověz
@imzadi Super? No, mně naznačovali, že ani trochu, vůbec se jim to nelíbilo...
Mrkev? To je prej jediná zelenina, kterou nemám jíst, protože má dost cukru, ale koukám, že ty informace asi nebudou úplně jednoznačný...No, snad se brzo rozkoukám a zjistím, co můžu a co ne. Zatím mám pocit, že můj jídelníček bude trošku stereotypní. Od pátku protáčím rýži, brambor, kuřecí maso; chleba, vajíčko, šunku; salátovou okurku, ředkvičky; a piju vodu...
A ty ji máš teď nebo jsi ji měla v předchozím těhotenství?
14. kvě 2012 ve 13:39  • Odpověz
@imzadi No, teď koukám, že špatně čtu, že jsi mi psala, že jsi ji měla v prvním těhotenství...Tak držím palce, ať nepřijde. Divím se, že tě na ten cukr ještě neposlali. Prý když se to objeví jednou, tak pak posílají hned v prvním trimestru. Tak se drž, třeba budeš výjimka a ta mrcha se ti vyhne
14. kvě 2012 ve 13:41  • Odpověz
@mm_mm ja mam hrozne laxni doktorku, ted mi delali odbery, tak uvidime..ale zatezovy test zatim ne...
14. kvě 2012 ve 14:38  • Odpověz
@imzadi Tak já mám doktora puntičkáře, takže jsem na každý kontrole víc jak půl hodiny. Na počátku těhotenství se mu něco nezdálo, tak jsem lítala každý týden do ordinace na kontrolu. Teď mi zjistil moc nízko placentu, tak to chce taky co nejdřív znova vidět, takže za pár dní naklušu. Ale nestěžuju si, jen si říkám, že mít v 16.tt za sebou 7 ultrazvuků, několik dalších kontrol a nějaký vyšetření je docela masakr...
14. kvě 2012 v 16:57  • Odpověz
tak triply negativni, huraaaa :grinning:
14. kvě 2012 v 17:50  • Odpověz
@mm_mm Ty ketony mohou být proto že hladovíš,nebo jíš moc a slinivka nestíhá a nebo když máš nadbytek tuku v těle ,proto teď nic tučného a ani smažené.Mrkev je sladká ,ale když si dáš jednu malou nic se neděje na noc doporučuji kousek chleba a třeba ten jogurt.Pečivo raději celozrnné nebo žitné ,ovoce jen čerstvé né sušené nebo šťávy!
14. kvě 2012 v 18:14  • Odpověz
@aknel72 Aha, tak to jsem vůbec netušila. že to může být i tím, že jím moc. Já jsem si včera před desátou dala chleba se šunkou a ještě jogurt a přišlo mi strašně divný, že mi moč ukazuje, že hladovím. O tom tuku mi taky nikdo nic neříkal. Dneska jsem jim říkala, že ty moje bílý jogurty, co jím, jsou hodně tučný a neřekli ani slovo. No a o smaženým taky nikdo nemluvil. Já smažím na másle, myslíš, že i to vadí? Musím to nějak vychytat. Je něco dostupnýho v lékárně, čím si ty ketony můžu měřit sama? Na kontrolu jdu až za 3 týdny a bojím se, abych něco nepokazila. A ještě jedna věc: To, že mám keton v ranní moči znamená, že jsem hladověla tu noc a nebo že hladovím dlouhodobě? Ty jo, tohle je na mě složitá matematika...
Každopádně ti moc děkuju za rady. Kdyby tě ještě napadlo něco, co by mi mohlo pomoct, budu ráda.
Mimochodem - teď jsem dovečeřela bramborový knedlík s vajíčkem. Je to špatně?
14. kvě 2012 v 19:16  • Odpověz
@mm_mm bacha na bramborove knedliky...po nich mi cukr vzdy vyletel...radsi brambory samotne, ryzi a mensi porce...koukala jsi na tehotenskacukrovka.cz? teda jestli to jeste funguje :sweat_smile:
14. kvě 2012 ve 20:50  • Odpověz
@imzadi Koukala jsem tam a přišlo mi, že ty hodnoty sacharidů nejsou u těch bramborových knedlíků tak šílený. Měla jsem jen 150g, ale nezměřila jsem se, takže nevím, jestli to něco udělalo. No, stejně jsem si nějak zvlášť nepochutnala, tak to nebudu opakovat. Zkusím těstoviny, ale tady taky některý ženský říkaj, že jim to vyletělo...
Jinak děkuju za info.
15. kvě 2012 v 07:19  • Odpověz
@mm_mm tak je mozny, ze kazdej to ma trochu jinak...juuu, ja uz jsem 19tt...toto leti :dizzy_face:
15. kvě 2012 v 08:26  • Odpověz
@mm_mm V lékárně se dají koupit testovací proužky na měření cukru a ketonu v moči ,to hladovění dlouhodobé.Co bys měla za den sníst-100-150g sýr ,150g jogurt ,250ml mléko,maso a vejce 180-250g ,pečivo 50g a přílohy 150g 3-5x denně ,ovoce 2x 100g a zelenina 3-4x 100g ,žádná umělá sladidla!!!!! Vše si rozděl během celého dne.To smažené teď opravdu vynech a když tak na na trošce rostlinného oleje .Pokud budeš mít chuť na brambor.knedlík dej si jen polovinu tj.70g ,jogurty do 3%tuku vpohodě můžeš.Mohlo by ti pomoct na ty ketony kup si Psyllium ráno 2lžičky do vody nebo jogurtu a rychle vypít ,když to necháš nabobtnat je to nedobrý :stuck_out_tongue_closed_eyes: Už mě nic nenapadá kdyžtak se ptej :wink:
15. kvě 2012 v 09:38  • Odpověz
ťuky ťuk - mladý mi dnes při přebalování v nestřeženém okamžiku ubalil jeden přátelský kopanec do břicha a sourozenec mu to zabublal zpátky - prvně :slight_smile:
Bylo by to docela fajn, kdyby moje břišní stěna nestála v cestě jejich konverzaci - tak jsem si to úplně neužila :slight_smile:
15. kvě 2012 ve 12:55  • Odpověz
@imzadi Já dnes začínám 17. tt, tak doufám, že vše poletí správně dál :slight_smile:
15. kvě 2012 ve 13:25  • Odpověz
@aknel72 Děkuju za info. Psyllium bere dlouhodobě manžel, tak to vyzkouším...i když vím, jak se u toho tváří :unamused: Snažila jsem se vypáčit co nejvíc informací z doktorky a sestry, ale samý polovičatý odpovědi. Ten sýr myslíš plátkový? Pečivo 50g - to jako jeden chleba na celý den? Nerozumím těm přílohám - mám 3-5x denně vařit? To asi ne...Jogurtyy mi zrovna došly, takže ani nevím, jak moc byly tučný, ale myslím, že dost...Chjo...No, ty proužky zkusím. Já ti kdyžtak písnu normálně zprávu, kdybych si nevěděla rady, můžu? Abych tady nazaplácala celou diskusi svojí cukrovkou. Ještě jednou díky.
15. kvě 2012 ve 13:35  • Odpověz
@xuxie Já chci taky!!! Včera mi něco zabublalo v břiše, ale bylo to nad pupíkem a navíc mám blbě placentu, takže pohyby prý ještě chvíli neucítím, ale bylo to fajn... :slight_smile: chvíli jsem tomu věřila :slight_smile:
15. kvě 2012 ve 13:37  • Odpověz
@mm_mm Bude, neboj, ještě se nakope až až :wink:
Když jsem čekala první, tak do 20. týdne ani šťouch, už jsem i měla strach, jestli není něco v nepořádku... ale to bylo úplně jiné těhotenství a taky jsem neměla tak roztahanou dělohu a všechno, jak nyní :frowning2:
Jsem se nedávno dívala na fotky z dovolené - v pátém měsíci jsme byli v Egyptě, já v dvoudílných plavkách a břicho jsem měla asi jako když si pár dní nedojdeš na WC. Teď jsem začala pátý a mám buben jak pětilitrovou mísu na těsto :grinning: Jsem na to zvědavá, jak tohle potáhnu v devátém.
Posíláme pohlazení na bříško a opatruje se, hlavně se hlídej, ať ti ten cukr moc nelítá a psylium je super i na zažívání :wink:
15. kvě 2012 ve 13:58  • Odpověz
@xuxie Já mám břicho po ránu malý a večer jak balón. To je vždycky až legrační, protože v práci to pořád ještě maskuju (a možná naivně doufám, že to nikdo neví), a když se na sebe podívám večer, tak je jasný, že tohle bych nezamaskovala. Já mám taky pořád strach, jestli je vše v pořádku, tak bych nějakej signál zevnitř uvítala. :slight_smile: No, právě jsem se objednala na čtvrtek na ultrazvuk, bojím bojím, snad bude vše ok. Po každý kontrole jsem tak 3 dny v klidu a pak začínám zase plašit...no a teď už je to 10 dní, takže skoro panika... :slight_smile:
Máš odvahu jet v 5. měsíci do Egypta, jsem srab, takže to bych asi nedala...
Tak se měj co nejlíp!
15. kvě 2012 ve 14:38  • Odpověz
@mm_mm Pečivo na snídani a svačiny popř. na večeři vždy 50g příloha na oběd a večeři vždy 150g ,já osobně teplé večeře nemusím.Sýr plátkový nejlíp 30%t. v s.nebo tvarohové -Lučina, Gervais můžeš i pomaz .máslo ,Almete atd.
15. kvě 2012 ve 20:41  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.