• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod říjen-listopad 2012

(Zamčená)
25. října 2012 
A ještě jsem chtěla říct,že držím palečky těm,které dnes nastupují do nemocnice-pajdula a teď si nevzpomenu zaboha na nick,myslím že bluecurrant-termín 10.10. :grinning: Držte se holky a ozvěte se,jak budete moci. :wink:
21. říj 2012 v 10:51  • Odpověz
@simour1 ahoj Simi, chce to svatou trpelivost, co? Doufam, ze se dneska dockas, už sis toho uzila dost. Myslím na tebe!

Holky, děkuji vám všem za gratulace a přání. Dnes jsme si užili noc s prvními bolestmi briska. Bylo mi toho našeho drobecka strašně líto, jak se tak kroutil jako zizalka. Snad už to přešlo a uzijeme si trosku klidu.
21. říj 2012 v 11:51  • Odpověz
@simour1 - moc bych ti to přála:o) Já nemívám ani ty poslíčky, jen bolí kyčel a taky i záda, ale to mě příjde už prostě z toho, že jsem těžká jako slon..občas tvrdne břicho, možná poslendí tři dny nějak více, na břichu se mi dělají boule, jak se tam mele..dostala mě sestra na v té porodnici, jak viděla mé mega břicho, svými slovy - nemáte jich tam více? I to se stalo, že bylo překvapení u porodu..já na to - to snad ani není možné v době utz..a ona on - to by jste se divila..Pak jsem to tu asi už psala - ale sestra i přes přítmí poznala, že čekám holčičku - podle očí nějak...se slovy, že je čarodějka..tuším, že v té porodnici to bude dobrodrůžo..
Já vůbec nevím, jak vyřeším ve čt ten nástup, protože manžel má být ve čt a pátek na slovensku, i přes noc a potřebuje je brzy ráno. Já si nemůžu vzít auto a odjet těch 80km daleko a nechat tam auto..to by pak museli jet pro auto leda vlakem..nejdříve můžu až v sobotu.
21. říj 2012 ve 12:43  • Odpověz
@minni15 pridavam se s blahopranim!!! A prdiky trapi i nas:frowning2: ze je to vetsinou dostihne v noci...
21. říj 2012 ve 13:16  • Odpověz
Teda já mám dneska nervy napjatý jak špagáty. Nevím, jestli je to počasím nebo mi zkrátka nedělá dobře to čekání na určitý datum, ale to je fakt hormonální smršť. Už ani nevím, kvůli čemu všemu jsem brečela...fakt psychouš... :frowning2:
21. říj 2012 v 15:08  • Odpověz
Děkuju holky,je to od vás moc milé. :pensive: Když už jsme to vydržely tak dlouho,tak ten finiš musíme dát taky. :slight_smile:
@mm_mm z toho rozpoložení si nedělej vůbec nic.Já takhle brečela ve čtvrtek po kontrole,nějak mě všechno rozplakávalo.Včera večer když už jsem cítila,že bolesti se začínají od sebe vzdalovat mě to taky vzalo,ale pak jsem se nějak otřepala z toho.
Teď jsem přijela s dětma z Brna.Dva mladší už mám oblečené a obuté na zimu,ale nejstarší ne a ne něco kloudnýho vybrat.Ani dnes nebyla úspěšná,a tak jsem si asi po sto letech koupila zimní bundu já a ještě do toho rolák. :grinning: Teď jsem dožehlila zbytek prádla,co byl dopoledne ještě vlhkej a Markét to nežehlila a půjdu si dát asi vanu.Dnes asi po tom muchlování jdou ze mě zase hleny,ale úplně čirý.Bolesti ale vůbec žádný.I to lítání po obchodech se mnou nic nedělá do prčic už! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. říj 2012 v 17:10  • Odpověz
Ahoj, jsem ve 36. týdnu, ofiko ermín je 22.11., ale doktoři mi řekli, že porod můžu čekat od 36. týdne. Dneska odpoledne před pátou hodinou mě začalo tupě bolet v podbřišku a v zádech (kříž nejvíc) vystřeluje mi to do třisel, mám křeče v intervalu cca 40 až 60 minut, není to pravidelné, začala jsem to pro jistotu zapisovat. První bolest byla docela silná až mě rozbrečela, ale rychle jsem se vzpamatovala. V té době mi také začal pocit, jakobych měla každých 3 až 5 minut na záchod, ale nepila jsem zase tolik abych musela a většinou ani nemusím. Pro jistotu jsem si vzala vložku, ale žádná krev ze mě neteče, nevím jestli je to začátek odchodu plodové vody, nejsem si jistá, na vložce to poznat není jelikož je to čiré. Zkusila jsem si při jedné z křečí dát sprchu, ale nepomohlo mi to, křeč neodezněla. Malej byl od 18. týdne aktivní miminko, které nevynechalo jediné příležitosti ke šťouchání a kopání. Každý den od páté hodiny začala jeho doba "zlobení" a někdy přešla až ráno, delší dobu nemůžu v noci spát, usínám mezi druhou a pátou ráno a spím cca do jedenácti. Jenže od zhruba sedmé hodiny se moc neprojevuje. Spíš jen tak decentně šťouchne abych o něm věděla. Nevím, co se děje a jestli něco nezanedbávám. Díky za info.
21. říj 2012 ve 20:13  • Odpověz
@blandik Děkuju za odpověď, teď jsem to prolítla, ale pak se k ní ještě vrátím, až si sednu, je tam hodně myšlenek, co si chci zpracovat a popřemýšlet, hlavně ta druhá část příspěvku mě zaujala, nikdy mě nenapadlo to zkusit řešit takto a přitom mi to připadá relativně schůdné a i pro mě takové "životadárné".
21. říj 2012 ve 20:46  • Odpověz
@blandik Ještě mě v souvislosti s tím napadá - náš malej nechce chodit kakat na nočníček, vždycky jen do plíny. Bohužel je to tak na pomezí, že ví, že by měl do nočníku (to jsme mu vštěpovali my a byla to chyba, zpětně to vidím), ale nezvládá to a nakonec si vyžádá plínu. Ale poznám to, že to v té hlavě řeší, protože dříve chodil každý den a teď jde ob den nebo i dva dny. Napadá Tě, jak pomoci? Nebo ho nechat být, dávat plínu a nezasahovat s tím, že si na to přijde sám? Mé kamarádky chlapeček je o rok starší než Vojťula a má stejný problém (bohužel je to problém u nich i ve školce), když mu tu plínu vzali, prostě nešel, způsobili mu zácpu a slyšela jsem i horší příněhy (klystýr, chirurgie...).
21. říj 2012 ve 20:54  • Odpověz
@minni15 Gratulujeme k panamskému Paolovi, hodně zdraví a štěstí Vám všem :dizzy_face: .
21. říj 2012 ve 20:59  • Odpověz
Ahojky, já si dneska užívala nic nedělání. Byli jsme u manželových rodičů v Praze a bylo moc příjemný nemuset nic dělat a dostat obídek na stůl a pak i kafíčko se zákuskem. Ale jinak je mi celý den nějak divně od žaludku, také se mi špatně dýchá a mimčo se celý den snaží vykopak z břicha ven. Doufám, že dneska to ještě nebude, ale že už se to připravuje a do týdne pojedem. Kolem mě teď všechny holčiny přenášejí a mě už to začíná deprimovat :frowning2:.

@simour1 doufala jsem, že dneska už se tu dočtu, že sobotní aktivita pomohla a ty už jsi šťastná mamča. Ale neboj, brzo už to zkončí a ty budeš chovat Isabellku v náručí a na tohle utrpení si ani nevzpomeneš!

@papuchalk když jsi popisovala vzdor Vašeho Vojtíška, tak jsem měla pocit, že přesně popisuješ naší Barborku. A v tom jak se občas cítíš jsem zase poznala sebe. Hodně mi dali i blandika odpovědi a rozhodně mám teď nad čím přemýšlet. Budu se muset naučit nastalý situace řešit z jiného pohledu a hlavně se nejdřív musím naučit zvládat svůj vztek.

@minni15 velká gratulace k Paolovi a hlavně hodně zdraví a štěstí!
21. říj 2012 ve 23:48  • Odpověz
@ostruzinka_lenka Ahojky maminko,já myslím,že se vůbec nemusíš stresovat.Tyhle stavy známe úplně všechny,co sem přispíváme.Můžou to být poslíčci začínající,což je předzvěst,že se děloha chystá k porodu,ale nemusí to být nic překotného.Já například mám poslíčky už dobré 2 měsíce-a někdy jsou to fakt krutý bolesti,a jak vidíš,dnes přenáším devátým dnem. :grinning: Ale taky to může být něco jiného,každá to máme jinak.Tak se šetři,ať malej ještě chviličku vydrží v bříšku. :wink:
@ajjik No abych Ti řekla pravdu,tak to fakt vypadalo nadějně v tu sobotu.Ten koktejl opravdu má něco do sebe.Jenže já jsem zřejmě v tomto zvláštní případ-i v porodnici,když mi vyvolávají porod,tak mi bolesti začnou,stupňují se a po několika hodinách začnou zcela ustupovat,takže skončíme zase na začátku vyvolávání.Je to hodně únavný a samozřejmě nepříjemný,když už nemáš sílu.Proto jsem se snažila,aby aspoň tentokrát se to spustilo samo.No tak bohužel.Ono se v bříšku něco děje,cítím to,ale je to pořád slabota.Já už jsem asi hoďku vzhůru,nervičky skrz zítřejší vyvolání už mi opravdu pracují na plné obrátky. :grinning:
Myslím na bumbum,určitě už má prďolku na světě. :dizzy_face: To je fakt super,že už to běží jako na běžícím pásu tady mezi náma ty porody. :slight_smile: A taky pajdula dnes císař,tak držím palečky,ať jsou oba s prckem zdraví!!! :wink:
22. říj 2012 ve 03:40  • Odpověz
@blandik Tak vidím,že i ty už přenášíš.Ve čtvrtek máš nástup?Jaj,tak to teda držím palečky,ať to s manželem nějak vymyslíte.To by vlastně nemohl ani k porodu,viď,pokud nemůže tu práci přesunout? Kdyby aspoň člověk nemusel žít v té šílené nejistotě,kdy to přijde.Je to nápor na nervy,jak blázen.Já zítra v 8 hod. ráno nastupuji,otázka je,jestli se budou hned snažit mi to vyvolat nebo tam budu jako pokusnej králík ležet :frowning2:
22. říj 2012 ve 03:45  • Odpověz
@minni15 - gratuluji k miminku!
22. říj 2012 v 07:32  • Odpověz
Ahoj holky, :slight_smile:
od včera jsme doma a tochu chaoz:slight_smile: Matyášek má přehozenou den a noc takže paráda . Už 3 noc nespím. No ale věřím, že se to poddá. Teda doufám.
No jinak ve čtvrtek jsem jela do rizikovy v 8:00 byla na moitoru, v 9:15 doktorky a ta mně exportovala na sál. Provizorní podmínky, ale pro akutky měli jeden v provozu. :slight_smile: Zavolala jsem manželovi ten dojel když už jsem byla na sále v bolestch, vybrala jem křížáky ale jen chvíli protože porodo postupoval dobře. Už v ordinaci jsem byla na 6 cm. No a v 11:40 se Maty narodil. Holky když bych věděa že máme 4,5 tak bych se bála jak čert. Finále bylo náročnější, mám nástřich ale to přejde. Jsem ráda že Matyáška nemuseli tahat nějakým zvonem nebo kleštěma :slight_smile:
Všem kdo porodili gratuluju, nemám dočteno tak se omlouvám, ale třeba při noční směně to zmáknu :slight_smile:

No a kdo nastupujete na vyvolávačku nebo císař tak držím palce, za chvíli to máme všichni za sebou :slight_smile:
22. říj 2012 v 10:43  • Odpověz
@simour1 moc ti držím palce a myslím na vás :slight_smile:
22. říj 2012 v 10:53  • Odpověz
22. říj 2012 v 11:04  • Odpověz
@martina26 Jééé,to jsi mě potěšila,že už jste doma.Tak to byl opravdu rekordní fofr ve Tvém případě.A neboj,na to špatný,že Tě museli i nastřihnout brzy zapomeneš.Moc se budu těšit na fotečky prďolky.Teeeda,já byla z toho hotová,když jsi mi psala SMS kolik váží malej :grinning: Zrovna jsem řídila,tak mi to předčítala dcera,jsem myslela,že strhnu volant do strany :grinning: Já jsem zvědavá,kolik ta naše krasavice bude vážit. :slight_smile: Tak si to krásně užívej,maminko a ať už brzy se Matyášek ve spinkání obrátí,ať nemáš stále noční. :wink: Pak se ozvu.
A kde máme tarru?Už tu od včera nebyla.Mi neříkejte,že taky rodí? :grinning:
22. říj 2012 v 11:05  • Odpověz
@martina26 Nádhernej :hearts: Velká gratulace ještě jednou.Tatínek zřejmě ucvrkává z takovýho krásnýho chlapa. :dizzy_face: A jakej má šibalskej pohled na první fotce. :grinning:
22. říj 2012 v 11:07  • Odpověz
@martina26 Hrozně moc gratuluju k Matyáškovi a přeju oboum hodně zdraví a spokojenosti! Je to nádherný klučina a pohled má opavdu boží :slight_smile:.
22. říj 2012 v 11:15  • Odpověz
@martina26 Moc gratuluji ke krásnému miminku.
@ajjik Ahojky po dlouhé době, budeš rodit zase v Příbrami? Já tam byla i s Vojtou před 14 dny a opět nezklamali. :slight_smile: K nicnedělání gratuluji, také jsem měla takový celý víkend. Až jsem si říkala, že je to nějaké divné. A ejhle, Ondra měl večer a v noci horečky. :angry:
@papuchalk Papučko, co to kaku u Tučindy řešit třeba s nějakou odbornicí na děti? Ondra se mi ale dnes opět taky nevykadil do nočníku, chtěl do plínky. Mám dojem, že to je tím, že vidí jak Vojta dělá imrvére do plínek. Co se týče vztekání, tak po narození miminka ustoupilo. Ondra je jako proměněnej, hodnější. I o pozornost se dokáže podělit, fakt se nestačím divit. Tak třeba to bude u vás podobné.... :wink:
22. říj 2012 v 11:55  • Odpověz
@blandik A ty nastupuješ na vyvolávačku? To je teda čarodějka ta sestra fujky. Co se týče služebek manželů, tak já rodila 8.10. a manža odfrčel na další dva dny do Holandska, Ondra měl zrovna horečku, starali se naši, kteří to absolutně nezvládli, zapli alarm, z toho dostali málem infarkt, dítě koupali ve studené vodě, protože nevěděli, jak si zapnout kotel a ve finále po návštěvě porodnice moje máma spadla tak, že si rozeskla hlavu a hned šli z gynekologie na chirurgii na šití. Prostě tohle nebylo zvládnuté, pořád přemýšlím, co bych příště udělala lépe.
22. říj 2012 v 11:59  • Odpověz
@urugu Ahojky, to jsem ráda, že tě tu vidím :slight_smile:. Moc gratuluju k Vojtíškovi! Já jsem se sem připojila nedávno tak jsem vůbec netušila, že bych se tu s tebou mohla potkat. Koukám, že jsme si to dobře naplánovaly :slight_smile:. Opět skoro stejný termín a opět stejné pohlaví - u nás to opět vypadá na holčičku. Určitě pojedu zase do PB, už tam chodím na kontroly a monitory. Jsem ráda, že jsi byla opět spokojená. A jak to probíhalo, měla jsi rychlý porod v termínu? Doufám, že bude Ondrášek brzo v pořádku! My co chodíme do školky, tak jsme také pořád nějaký nachlazený. Jinak koukám, že v porodnici si jsi to s druhým pokladem moc neužila, když doma byli samé katastrofy :frowning2:. Doufám, že tohle nás nepotká a všechno klapne a Báru si vezme k sobě babička s dědou a bude o ní dobře postaráno.
22. říj 2012 ve 12:33  • Odpověz
Vím, že řízení v autě už se tu probíralo a většina z Vás pořád jezdí a jezdila až do porodu, ale jezdili jste sami i na kontroly do porodky ty poslední týdny? Já se za volant normálně vejdu ani nastupování a vystupování mi nedělá problémy, řízení mě baví, brzký porod na sobě nepociťuju a tak nevydím důvod proč bych na příští kontrolu ve 39tt nemohla ject sama. Akorád okolí to vidí jinak..
22. říj 2012 ve 12:37  • Odpověz
@martina26 Blahopřeji ke krásnému chlapečkovi!!! Docela macek - 4,5kg....jinak se připojuji do klubu - taky máme přehozený režim - celé dny spíme a v noci od 21hod. cca do 4-5 hod. kojíme :frowning2:
22. říj 2012 ve 12:37  •  3 děti  • Odpověz
@ajjik Ahoj, já jezdila do posledního dne, i když už jsem měla dost velké problémy s nastupováním a vystupováním. Je pravda, že se mi dost blbě couvalo, protože jsem se nemohla moc otáčet a měla jsem menší pozornost při řízení, protože jsem spíš vnímala to velké břicho a pohyby. Ale šlo to....dnes už bojuju s ježděním s malou s autosedačkou, to mi přijde, že jak už ji tam mám posazenou, že mám větší strach řídit, než když jsem ji měla v bříšku.....
22. říj 2012 ve 12:39  •  3 děti  • Odpověz
@majka1976 to jsem chtěla slyšet :slight_smile:. Max. si sebou rovnou vezmu tašku do porodky a bude. Hlavně to nemám zas tak daleko - 30km je celkem kousek a po dobrý silnici. Jízda s dítětem je pro mě také horší a co teprve v zimě, to se kor bojím :frowning2:.
22. říj 2012 ve 12:49  • Odpověz
@ajjik Já řídím normálně. Bez auta se z domova nehnu...
22. říj 2012 ve 12:50  • Odpověz
@ajjik Taky řídím několikrát denně.Na kontroly jsem ale jezdila s manželem,ale z toho důvodu,kdyby si mě tam nechali,aby tam někde nezůstalo auto na parkingu,Taky tašku mám těžkou jak prase,tak přece ji nepotáhnu já.Zítra mě tam manžel opět zaveze a pojede rovnou pryč,jakmile mě předá na porodní sál.Kdyby se něco během dne pak dělo,tak mu zavolám nebo písnu,ať za mnou přijede.Máme to ani ne 20 km.
Holky,teď se se mnou loučila mamka...teda ustála jsem to,ale ona je na nervy snad víc než já.Tak rozrušenou jsem ji teda už dlouho neviděla. :confused: Asi nás to taky jednou čeká,že to se svýma dětma budeme takhle prožívat.Já jsem teda taky nervní dnes,ale snažím se na to nemyslet. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. říj 2012 ve 14:36  • Odpověz
@simour1 -aha, takže zítra, tedy v úterý nastupuješ, nevím, jsem si myslela, že dneska..říkala jsem si, jestli už ti vyvolávají porod nebo ne...uf, to je čekání, viĎ?
@martina26 - ten je nádherný, bože já už chci taky :grinning:, krásný chlapeček. Moc gratuluji.

Potřebuji poradit - včera jsme vykonali - jak tady někdo krásně psal - parodii na sex, v noci jsem měla něco jako poslíčky - co delší dobu takové stažení břicha - začalo to tím, že mi to jakoby vzalo dech, ale nijak silně, zvedl se mi žaludek, pak to pokračovalo jako pás od žaludku do podbřišku a tam se to stáhlo...možná tak 20 vteřin to trvalo...a dneska, teď mi nějak není dobře, jakoby menstruace - opět trošku zle od žaludku a odešel ze mě takový žlutavo,bělavý hlen s příměsí krve..a před tím odcházelo více takového čirého..poslíčky nemám žádné, jen takové bolení břicha jako při slabé ms, včetně nevolnosti...

@ajjik - já jela teď v pátek 80km jedním směrem, jen s Miškou, na kontrolu do porodky, poprvé, podle mapky, kterou jsem si obkreslila z netu...bavilo mě to, bylo to takové dobrodrůžo a změna. určitě je ale nutné se řídit svým pocitem, v pátek jsem cítila, že se sice sotva vleču, ale že to zvládnu, dneska mi je divně, zítra mám jet opět na kontrolu a asi bych si to netroufla při tom, jak se teď cítím..
22. říj 2012 v 15:16  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.