• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod říjen-listopad 2012

(Zamčená)
25. října 2012 
@mm_mm
večer to musí být, to si prďolínek přeci dělá postýlku :grinning:

UZ je fajn, to člověka uklidní, věřím. ono, i když byly signály zevnitř, tak jsem průběžně panikařila, když se mi třeba zdálo, že už dlouho nekopl a tak různě - prostě jsem stále trnula, to asi musí tak být, od toho jsme maminy :wink:
mno, do Egypta bych už asi příště nejela - mě nebylo nic, ale chudák muž skončil po návratu na kapačkách v nemocnici - toho ten průjem dostal brutálně - ale jinak, nejhezčí moře, jaké jsem kdy viděla, jenom asi pro evropana to není.

Držte se a hezký večer a ať se ultrazvuk povede a udělá Ti radost :slight_smile:
15. kvě 2012 ve 20:48  • Odpověz
ahojky, tak včera jsem si říkala, že se vám pochlubím, že už si pohyby miminka jsem jistá, ale nějak mi to nevyšlo. dneska po poledni volala švagrová, že se jí do rána vyhodily neštovice a marodí. doktor se jí ptal jestli nebyla ve styku s nějakou těhotnou. tak ať teda dám vyprat deku z gauče, protože včera byli u nás. no mě z toho klepne! a to ještě včera u oběda koukám na tchýni a ptám se jí co se jí to udělalo v obličeji za pupínky. měla jich na tváři a kolem oka tak 10. aktivně si to namazala mastí co má na lupenku a dneska už je má jako zaschlý. a to tchýně s něma byla celý víkend. k doktorovi se jít nemá. tak snad to bude v pořádku, ale zase mě to pořádně rozhodilo. sice jsem neštovice jako dítě měla, ale zrovna nedávno jsem někde četla, že v poslední době nějak zmutovaly a člověk je může dostat i opakovaně. švagrová si taky myslí, že už je měla.
17. kvě 2012 ve 14:01  • Odpověz
@jana21278 Neboj Jani, já měla/mám od začátku těhotenství kolem sebe neštovic docela dost a gynekolog mě docela uklidnil. Náš malej byl před měsícem proti nim očkovaný a poté je následně v lehčí formě taky dostal. Blbý je to ke konci těhu a pro malé mimísky. Tedy samozřejmě, pokud je nastávající maminka měla v dětství a pokud je sama zdravotně (imunitně) v pořádku.

A co ty pohyby, myslíš, že by to mohlo být ono? :slight_smile:
17. kvě 2012 ve 20:03  • Odpověz
Ahoj holky, můžu se k Vám přidat do diskuse? Mimi čekáme 23. října, ale nemám to vyplněné v pase, protože od začátku mám pořád nějaké trable, ležela jsem chvíli i v nemocnici a teď mám "na hrbu" jednak krvácení (hematom) a jednak pozitivní výsledky tripplů způsobené zřejmě původně čekanými dvojčaty a léky. O těch tripplech bližší info zatím nemám, jen mi volal dr., ať se objednám na velký konciliární UTZ a na echokardii plodu. Ale nevím, jestli je zvýšená jen ta hodnota, kterou dr. předpokládali, nebo ještě něco jiného. Podle toho a podle stanoviska doktorů po UTZ se potom zřejmě budeme rozhodovat o amniocentéze. Jinak mimi je z IVF podobně jako můj první syn. Doufám ale, že přes to všechno to zvládneme a dopadne to dobře, proto jsem si říkala, že se k Vám konečně zkusím připojit. :slight_smile:
17. kvě 2012 ve 23:59  • Odpověz
@papuchalk ahojky, vítám tě mezi náma. máme podobný termín - my 24.10. už se jsem zvědavá, která z nás porodí první :grinning:
18. kvě 2012 v 07:25  • Odpověz
@xuxie včera jsem několikrát hledala na netu co a jak. no tak třičtvrtě informací mě uklidnilo a zbytek mi nasadil brouka do hlavy. ale to cos napsala mi dost pomohlo, děkuju! na víkend jedeme k mým rodičům tak jsem zvědavá jak dopadne tchýně, no hlavně jestli se nevzbudí už dneska puntíkatá.
18. kvě 2012 v 07:28  • Odpověz
@sarkav ahoj Šárko, jak se daří? já mám tu kontrolu až na konci měsíce, ale už jsem si jistá pohyby a co ty?
18. kvě 2012 v 07:30  • Odpověz
@jana21278 ahoj Jani ,já byla na kontrole včera a vše je v pořádku. pohyby asi už mám ale zatím opravdu jen sem tam. musím počkat až mimi povyroste.......četla jsem o těch neštovicích, co holky píšou je pravda, když už jsi je měla nemusíš se bát :wink:
18. kvě 2012 v 08:08  • Odpověz
@sarkav já se tomu snažím věřit, ale červík nejistoty pořád hlodá. ale už to beru, že to tak je a přece nemůžu žít v izolaci pro pocit svý jistoty. a kluci jsou zdravý?
18. kvě 2012 v 08:35  • Odpověz
Ahoj holky,tak já už KONEČNĚ dva dny cítím pohyby sice jen takové lehké přetáčení a né pořád asi máme líné dítě.Slyšela jsem,že u druhého a třetího to bývá dřív ,ale u mě teda né.
18. kvě 2012 v 10:16  • Odpověz
@jana21278 V izolaci žit opravdu nemůžeš ,když jsem byla asi v 8tt dceři se udělaly na ruce puchýře,šla na kožní a tam hned dostala antibiotika že je to infekční nemoc Inpetigo a přenáší se dotykem tak jsem trnula hrůzou ,abych to taky nedostala :frowning2:
18. kvě 2012 v 10:22  • Odpověz
@papuchalk Také vítám a držím palce ,ať vše dopadne dobře :slight_smile:
18. kvě 2012 v 10:24  • Odpověz
Ahoj dámy, jestli jste náhodou dnes dopoledne slyšely ránu, tak to bylo, jak mi spadl balvan ze srdce - máme výsledky amniocentézy. Mrně je v pořádku a bude to holčička, takže k malému přibude ségra :slight_smile:
18. kvě 2012 ve 12:54  • Odpověz
@papuchalk Ahojky, moc držím pěsti, ať vše probíhá tak, jak má a i kdyby indikovali tu AMC, tak to bude fajn, neboj :slight_smile:
A taky, ať starší nezlobí, ať maminka může v klidu těhotnět :wink:
18. kvě 2012 ve 12:57  • Odpověz
@xuxie
@aknel72
@jana21278
Holky, díky za přivítání :slight_smile: . Já pohyby cítím už od 13 tt, ale jen malilinko a jen sem tam, ale na rozdíl od dr., kteří mi říkají, že to nemůže být ono, jsem si jistá, že je. :slight_smile:

@xuxie Ty jsi byla na AMC? Můžu se zeptat, za jak dlouho byly ty výsledky? Já totiž jdu na ten konciliární UTZ až ve 20+0 tt, kdybych se potom rozhodla pro AMC, tak aby se to vůbec nějak stihlo, kdyby byl problém... A proč jsi na ni šla, jestli můžu vědět? Byly nějaké špatné výsledky z NT?
18. kvě 2012 ve 13:36  • Odpověz
@papuchalk
jo, já byla i s prvním, já jsem staromatka :grinning:

Jinak, výsledky AMC (kompletní karyotyp - t.j. profil chromozomů) jsou standardně za 2 týdny. Ony se ty buňky z odběru musí pomnožit, takže rychleji to nejde, pokud jich není extrémně moc nebo nenarostou nějak rychle. Ale u vyššího stupně gravidity je možný ještě rychlý screening, který se dělá jinou metodikou - tím se většinou ale jenom cíleně vyhledávají "chyby" v DNA, t.j. konkrétní vady, celkový profil se tak neudělá.
U vás určitě budou chytřejší už po konziliárním UZ - víc hlav, víc zkušeností - a echo taky pomůže. Hlavně se neboj, hlídají tě víc - znáš to, po IVF hlídají všechno horem-dolem. Mimochodem, kde jste byli?
Držte se a moc na vás myslím :slight_smile:
18. kvě 2012 ve 13:54  • Odpověz
@aknel72 jak nejde jen o mě samotnou, ale musím dávat pozor i na toho prcka tak mě daleko víc věcí hned rozhodí. no jsem taková "momentální hysterka". ale už to není vůbec tak hrozný jako do 10tt.
18. kvě 2012 ve 14:08  • Odpověz
@xuxie moc gratuluju k výsledkům. věřím, že to moc uklidní. mám kamarádku a ta jak se dozvěděla, že výsledky jsou ok tak šla za odměnu miminku hned něco koupit.
18. kvě 2012 ve 14:10  • Odpověz
@xuxie Co to je staromatka? :grinning: :grinning: :grinning: Mně je 32 a taky si připadám jako staromatka, hlavně v tom druhém těhotenství :stuck_out_tongue_closed_eyes: . IVF dělali v Pronatalu, ale na ten UTZ mám jít do Gennetu (posílá tam můj dr. - protože oni Tě po IVF z toho CARu "vyplivnou" už k Tvému dr.). Zatím nad tím moc nepřemýšlím, protože těm tripplům nevím a) ani b), měla mi vyjít jedna hodnota špatně a zatím jsem ty výsledky ještě neviděla, volal mi to jen dr. a pravil, že "ty tripply vyšly pozitivní tak, jak jsme předpokládali". Já osobně si myslím a doufám, že mimi je OK (je totiž ze stejného "vrhu" jako Vojtíšek, bylo ze zamražených embryí, takže se počítá, jako by mi bylo 29 let, NT screening mi vyšel dobře), ale to víš, je tam ten červíček pochybností, že by tam skutečně něco mohlo být a uvidím, jestli ten červíček po UTZ a po konzultaci s dr. naroste nebo ne. Tobě tu AMC dělali kde? A vyšel Ti dobře NT screening a nechala sis to dělat jen kvůli věku? Jaký jsi pak zachovávala režim? Tři dny v klidu a pak se šetřit, nebo jak? A gratuluju ke zdravé holčičce! :slight_smile:
18. kvě 2012 ve 14:11  • Odpověz
@jana21278 neví jestli jsem sem už psala, ale měli jsme ted s klukama střevní chřipku, takže strašný, co ti budu psát. já jsem ještě dnes taková špatná,ale kluci ti už lítají :wink: venku je krásně ale zima, tak asi půjdeme chvilku na hřiště at se proběhnou, i když mě se vůbec nechce, ale není kdo by s nimi šel,takže musím opět já :grinning:
18. kvě 2012 ve 14:12  • Odpověz
@papuchalk to je zajímavé, já jsem taky pohyby cítila od 13tt a je první. taky jsem do tohohle týdne s určitostí nevěděla, že je to tak. myslela jsem si, že to můžou být střeva, ale zase mi to přišlo jiný. ale od středy si jsem jistá. nikomu jsem to před tím neřekla i manželovi jsem to vydržela tajit. vždycky jsem je cítila jen vlevo. nevím čím to je. jsem majitekou myomu tak jestli náhovou vždycky nezavadil o něj. ale nevím kde ho přesně mám takže to je jen moje spekulace. držím palce!
18. kvě 2012 ve 14:15  • Odpověz
@sarkav no ony ty chřipky teď řádí všude. volala mi sestra z vysočiny, že jejich lukášek ji má taky. tam, že je doma půl školky. u nás je krásně, sluníčko a teplo. my bychom strašně potřebovali déšť. u nás je strašné sucho. všude byly deště, bouřky a u nás za poslední víc jak měsíc pršelo 2 x po 20ti minutách. a to jen zahradnický deštík.
18. kvě 2012 ve 14:18  • Odpověz
@jana21278 Vidíš, to je hezký :slight_smile: , u prvního mimi to bývá později, i když s Vojtíškem jsem cítila pohyby taky brzo, ale takhle brzo ne. A už víte, co čekáte? Nebo necháte si to říct?
18. kvě 2012 ve 14:19  • Odpověz
@papuchalk já jsem si triply nenechala dělat. doktor vůbec nebyl proti. mám za sebou jeden potrat a tohle těhotenství ze začátku nevypadalo taky moc dobře. dostala jsem utrogestan, kterej mě úplně vyřídil ze života a ještě mi parádně rozhodil játra, na který jsem dostala další dva prášky. a s tím vším jsem jela i na screening. ten naštěstí dopadl dobře. už jsem se teda nehodlala stresovat triplama, který často vyjdou falešně pozitivní hlavně díky tomu utrogestanu.
18. kvě 2012 ve 14:23  • Odpověz
@papuchalk mě by to zajímalo, ale petr to vědět nechce. a já kdybych to věděla tak mu to vykecám. ale vzhledem k tomu, že je mi to vcelku jedno tak to zatím nechávám běžet a necháme se překvapit v říjnu.
18. kvě 2012 ve 14:25  • Odpověz
@jana21278 No, já ty tripply mám s nejvyšší pravděpodobností špatné, protože jsem na začátku čekala dvojčata (po tom IVF) a ta to zkreslují, a samozřejmě jsem měla jak Utrogestan v maximálním dávkování (ten jsem vysazovala teprve tento týden, protože jsem měla to krvácení), tak Estrofem, pak mám ještě další dva léky na srážení krve, ty taky mohou mít vliv. Ale šla jsem na ně i přes dobrý NT screening, já jsem plašan a trochu si myslím, že půjdu i na tu AMC, jak se tak znám. Játra mám taky blbá po všech stimulacích na IVF, takže jsme si řekli, že toto je náš definitivně poslední pokus, už na další IVF nemám ani fyzicky, ani psychicky, ani finančně. Tak snad bude vše OK. A to nevadí, že si to nenecháte říct, aspoň budeme mít překvapení i my tady :slight_smile:. My si to říct necháme, zase - jak nás tak znám :grinning: .
18. kvě 2012 ve 14:38  • Odpověz
@papuchalk Ahoj, já jsem se přesně bála toho, že mi vyjde NT screening dobře a triply blbě a co budu dělat...no, ale vyřešil to můj gynekolog i genetička v nemocnici, který říkali, že je blbost dělat triply, když mi vyšel screening dobře a že udělají nějaký integrovaný screening, který zprůměruje hodnoty toho prvního a napočítá k tomu nějaký výsledky z další krve. Byla jsem na tom dneska a výsledky mám mít ve středu. Když jsem četla tvoje příspěvky, tak mi došlo, že vlastně ani nevím, co bych dělala, pokud by to teď vyšlo pozitivně. Je to moje třetí těhotenství, první dvě dopadly špatně, od začátku tohohle pořád samý problémy - krvácení, neodpovídající velikost, špatně položená placenta, hrozícíc potrat, teď ještě těhotenská cukrovka - já si nechci přidělávat další problémy plodovkou, ale samozřejmě taky bych nemohla před vším zavřít oči. Je mi moc líto, co prožíváš. S největší pravděpodobností je vše OK a ty se stresuješ úplně zbytečně, ale je mi jasný, že červíček pochybností hlodá. Tak se drž!
18. kvě 2012 ve 14:49  • Odpověz
@jana21278 no asi fakt něco ve vzduchu,ale my jsme si to doufám už vybrali,protože to fakt stálo za to, brrrrrr :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. kvě 2012 ve 14:51  • Odpověz
Ahoj holky, tak jsem se konecne rozhoupala a rozhodla se k vam pripojit. Jsem v 16. tydnu, vcera jsem byla na kontrole, ktera dopadla dobre a potvrdili nam chlapecka. Je to nase prvni vymodlene dite, po nekolika pokusech IVF a jednom potratu, takze nervy pracuji na plne obratky. Snazim se sama sebe uklidnovat, ze ted uz to konecne dopadne dobre a verim, ze se to zlepsi, az zacnu citit pohyby - zatim nic, i kdyz vcera na ultrazvuku se mel mrnousek docela k svetu :slight_smile: . Chtela jsem vas vsechny pozdravit, drzim vsem palecky a doufam, ze zde budeme cist same pozitivni zpravy!
18. kvě 2012 v 16:46  • Odpověz
@jana21278 Děkuju Jani, to víš, že se mi sakra ulevilo :wink:
18. kvě 2012 v 19:40  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.