• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod říjen-listopad 2012

(Zamčená)
25. října 2012 
@aknel72 zrovna jak jsem včera napsala tu zprávu tak jsem našla i kočárek jedo fyn 4 http://www.rajmiminek.cz/eshopobr-kocarek-jedo-fyn-4ds-special-edition-2011-21175 . a musím říct, že se mi líbí víc než ten roan. hlavně sporťák. jen nevím jak je to s těma předníma kolečkama na vesnici a do těžšího terénu.
26. kvě 2012 ve 22:10  • Odpověz
@jana21278 U mě se stále váha nehejbe a mám pořád dvě kila dole :slight_smile: Jinak kočárek mám už skoro měsíc doma a máme X-lander XA. Vim, že se s nim dobře jezdí a může se s nim i do terénu.
27. kvě 2012 v 09:12  • Odpověz
Já jsem z vesnice, všude jezdím autem, takže si tak někdy v srpnu, září koupím teprve autosedačku a pak teprve po porodu pošlu mojeho pro kočárek. Doma budu mít na takové to vesnické ježdění a kolem baráku použitý po kámošce.
27. kvě 2012 v 09:33  •  3 děti  • Odpověz
Ahoj holčičky, taky čekám mimi v říjnu :slight_smile: a včera jsme se pustili do výběru kočárku a zvítězil to u mě na plný čáře Roan Marita. Je to taková klasika - velký nafukovací kola, opravdu prostorná korba ( na ty naše zimní dětičky ideální :wink: a krásně houpe a designy fakt pěkný...... cenově normál.
27. kvě 2012 v 09:46  • Odpověz
Tak holky, včera večer - když jsem ležela na zádech úplně v klidu - jsem 3x během krátký chvíle cítila takový zabublání - zaškubání v břiše - úplně dole vlevo a dneska dopoledne znova - jen vícekrát v delším intervalu. Navíc mi za poslední týden celkem vystoupla děloha, je hodně snadno nahmatatelná a i celkem vystouplá...takže byly to pohyby, nebo si to vsugerovávám??? Celkem mě to rozhodilo... :slight_smile:
27. kvě 2012 ve 12:49  • Odpověz
@mm_mm no určitě. je to super vědět, že se v břiše něco děje!
27. kvě 2012 v 16:21  • Odpověz
@olasek já teď s tou maritou trochu váhám. je do auta trošku neskladná, chtěla bych i odvětrávání boudičky a sporťák teda nic moc. u toho jeda mi zase vadí, že nehoupe. ale rozhodneme se až je oba někde v obchodě ozkoušíme. třeba to bude nakonec úplně jinej. a jaká se ti líbí barva. mě asi nejvíc tahle http://www.babycar.cz/katalog/kocarky_107/kombinovane-kocarky/produkt/roan-marita/_var=4583.
27. kvě 2012 v 16:26  • Odpověz
holky já jsem úplný trdlo a vůbec nevím co u kočárků znamená aretace. myslím si, že to je jako nějaký nastavení těch předních koleček, aby se netočily na všechny strany. ale je to jen doměnka. budu ráda, když mi to některá vysvětlíte.
27. kvě 2012 v 16:28  • Odpověz
@jana21278 To jo, obzvlášť když mi doktor před týdnem na ultrazvuku říkal, že stehenní kost je o týden kratší. Tsss...kdyby byla tak krátká, tak nic necejtím... :slight_smile: Tak teď jen doufám, že to bude přicházet každý den a víc a víc...
27. kvě 2012 v 16:47  • Odpověz
@mm_mm mě občas přijde, že doktoři něco měří a ono je to úplně jinak. ve čtvrtek se narodila holčička jedné mé sestřenici. udělali ji hamiltona - že prý přenáší a je moc velká. po narození měla 2,5 kg. no tak nevím nevím na co pan doktor koukal.
27. kvě 2012 v 17:03  • Odpověz
@jana21278 ahojky, já mám vybraný tento: http://www.babycar.cz/katalog/kocarky_107/kombinovane-kocarky/produkt/roan-marita/_var=4580 ....mě příjde, že je docela skladný, odvětrávání neřeším....jsem nadšená z té velikosti korby. Akorát doporučuju - ať si budete kupovat jakýkoliv kočár s nafukovacími kolečky tak si rovnou kupte náhradní dvě dušičky ať je doma máte, strašně blbě se pak shání!!! Aretace - to je nastavení polohy - kočáry to mají většinou u rokojeti a koleček, aby se dali nastavit, jak je potřebujete.
27. kvě 2012 v 19:53  • Odpověz
@olasek taky moc hezkej. jenže já předpokládám, že moje dítě bude čuňátko po mě a to by ten kočár teda vypadal, kdyby byl světlý. tak to jsem teda tu aretaci vůbec nepochopila.
27. kvě 2012 ve 20:04  • Odpověz
@jana21278 no, to jsem řešila celý včerejšek, jestli má cenu kupovat kočár , který bude pak jak čuně od našeho drobečka :grinning: No, naštestí je to snímatelný povrch a dá se hodit do pračky...a taky ten materiál je naimpregnovaný takže by se třeba džusík neměl zažírat, ale měl by sjet po povrchu....tohle ještě musím pořešit v prodejně, času dost...stejně ho budu objednávat někdy v srpnu....jsem pověrčivá :wink:
27. kvě 2012 ve 20:14  • Odpověz
@olasek čekáš první miminko? my právě ty kočáry chceme prvně taky vidět a osahat si je. i když přes veškerou opatrnost stejně nakonec vyplave nějakej nedostatek. ten jedo fyn u nás v prodejnách asi není. 11.6. jedeme do brna na ultrazvuk tak se podíváme tam. dneska jsem ho viděla použitej v inzerátech tak pokud ho jeětě budou mít tak bych se na něj koukla tam. radši bych kočár kupovala v obchodě než přes net - kvůli reklamaci.
27. kvě 2012 ve 20:22  • Odpověz
@jana21278 jojo, tomu rozumím....já si tu Maritu právě v sobotu osahala i zkoušela manipulaci kdybych ho sama ( jako že budu ) skládala do kufru auta a připadalo mi to jednoduchý a nebyl těžký, i když má kovovou konstrukci. To víš, že taky ještě kuknu na jiný kočáry, mám na to času moooře :wink: Ano, čekáme první mimčo..... :wink: Na velký UZ skrínink jedu 4.6. a bojím bojím....vždycky jsem před kontrolou nervózní ...ufff!!
27. kvě 2012 ve 20:30  • Odpověz
@olasek tak s těma kontrolama jsme na tom stejně. teď jdu ve středu ke svýmu dr. a za 14 dnů do brna. jsem z toho nerovozní. ale prcek se občas ozve tak je to takový lepší.
27. kvě 2012 ve 20:33  • Odpověz
@jana21278 mám přesně stejný pocit...taky jsem ráda za každé šťouchnutí...je to uklidňující....ale všechno bude dobrý!! :wink:
27. kvě 2012 ve 20:43  • Odpověz
@jana21278 Moje kolegyně měla odhad před porodem max. 3,4kg - byla po prvním císaři před dvěma rokama - tak jí říkali, že tohle by šlo přirozeně zvládnout. Nakonec museli stejně udělat akutního císaře, protože se nějak zhoršoval stav miminka a prcek měl přes 4 kg. No, kéž by to nepřesný měření platilo i u mě, v pátek jdu na ultrazvuk a nechci žádný blbý zprávy! Tak se měj moc fajn.
27. kvě 2012 ve 20:44  • Odpověz
@mm_mm no mě to vychází taky pokaždý jinak. v 8+0 prcek měřil správně na 8+0. v 9+0 se zmenšil na 8+2, ve 12+6 měl 12+4 a v 15+0 zase měřil na 15+0. ono je to taky podle toho jak se natáhne a nebo skrčí. a taky v jaký poloze ho dr. chytí.
27. kvě 2012 ve 20:49  • Odpověz
@olasek @mm_mm všechno bude dobrý!
27. kvě 2012 ve 20:50  • Odpověz
Ahoj holky,
k měření: Vůbec na nic nedejte, ty UTZ nejsou přesný - prostě závisí na tom, kam se dr. povede zabodnout kurzor. Nám se Vojta taky neustále zpožďoval nebo předháněl, hlavu ani kosti taky neměl nikdy stejně proporční, něco bylo vždy o týden až dva pozadu. Tak tenkrát mě to trochu nervovalo. Nakonec největší terno předvedli v Motole před porodem, protože jsem měla zprávu od gyn., že pokud bude váhový odhad mimča 4 kg a více, neporodím přirozeně, protože neprojde pánví. Takže pár dní před porodem udělali UTZ, váhový odhad mimča 3 kg s tím, že se k porodu nic nechystá a porod očekáván nejdříve za 14 dní. Za dva dny na to mi praskla voda, Vojta měl 55 cm a 4120 g, takže porod byl totální peklo pro mě i pro dr., volali přednostu, co se mnou mají dělat, ten zkoušel mimčo "narvat" zpět do dělohy, chystali mě na císaře, ale než uspali, řekl dr., že už nejde vrátit, že ho musí porodit přirozeně, kleštěma to nešlo, to by mě rozsekal, takže ho rval extraktorem, bylo to psycho pro všechny, tři lidi mi leželi na břiše, pak mě šil hodinu jehlou jak na velrybu no a já si půl roku pomalu nemohla sednou. Hnus! Po porodu jsem ležela na kapačkách, pořád se dohadovali, zda provedou transfúzi, prostě šílené. Takže na odhady fakt nedejte. No, nastávajícího porodu se tak trochu obávám... :sweat_smile:

a ke kočárkům: My máme tento - http://www.srovnanicen.cz/q/Hoco%20MASTER%20L/ . Potřebovali jsme do přírody a rovněž do města, takže já chtěla otočná přední kolečka s aretací, nafukovací a stejný rozchod mezi nimi. Jediné, co bych mu vytkla, že nemá tak velký spodní košík, jinak je parádní!

@jana21278 Ta aretace je právě to, když máš otočná přední kolečka a můžeš je zablokovat, když jedeš třeba terénem, aby se Ti nepřetáčela na nějakých nerovnostech. Supr věc! :slight_smile:
28. kvě 2012 ve 13:46  • Odpověz
@anom a máte letošní model? :slight_smile: Je to i můj favorit (vleze se mi do výtahu). Ptám se kvůli barevnému provedení, jaké máš?
28. kvě 2012 ve 13:56  • Odpověz
@jana21278 Jo jo, díky za útěchu. Neseděla tam stehenní kost o týden a ostatní bylo +/- 3 dny. No co, já mám taky krátký nohy. :slight_smile: Jinak včera se jeden kopaneček, no spíš takovej ťukaneček, podařilo chytit i manželovi, ale to byla fakt náhoda, když si vezmu, jak jsou ty pohyby nahodilý - třeba 3x za 10 minut...Těším se na večer, už dva večery po sobě ťukala, tak doufám, že dneska znova... :slight_smile:
28. kvě 2012 ve 14:14  • Odpověz
@papuchalk No, tak to je síla...páni odborníci...
28. kvě 2012 ve 14:15  • Odpověz
@mm_mm Ja byla na kontrole pred 14 dny, kde merili snad kazdou moznou kosticku a vysledky byly pomerne dost variabilni. Jedna stehenni kost kratsi o 3 dny, druha presne na den, hlava vetsi o 4 dny ... Doktor vse zhodnotil jako normalni, pry odchylka +- 5 dni je zcela v norme, takze se tim nezabyvam. Jinak ti trosku zavidim ty stouchance :slight_smile:, ve kterem tydnu jsi? Ja teda mam taky pocit, ze uz jsem snad neco citila, ale s jistotou to rict nemuzu. Tak snad uz brzy ...
28. kvě 2012 v 17:59  • Odpověz
@minni15 Jsem konec 18.tt a jsou to spíš takový malý šťouchanečky. Musím ležet rovně na zádech, ruce si přiložit dole na břicho a čekat a čekat...Včera to bylo celkem dostkrát, dneska jsem to cítila asi 2x a bylo to tak slabý, že si tím dneska vlastně ani nejsem jistá. Ale večer až zalehnu, budu doufat, že bude prcek opět řádit... :slight_smile: Neboj, dočkáš se. Kamarádka, co je teď v 7. měsíci, říkala, že pohyby cítila až kolem 22. týdne, ale většinou lidi říkaj, že kolem 20. To už bude cobydup... :slight_smile:
28. kvě 2012 v 18:40  • Odpověz
@papuchalk jo, tak to jsem si přesně myslela. díky za vysvětlení. jsem teda překvapená, že to jde i u podvozku kde jsou všechna kolečka stejně od sebe.
28. kvě 2012 v 19:12  • Odpověz
@jana21278 Aretace ti byla vysvětlena a pochválena,já mám na to jiný názor ,otočná kolečka jsou dobrá jen abys nemusela zvedat kočár při otáčení ,ve sněhu nebo nerovném terénu je lepší je zaaretovat ,jenže když je to na dlouho tak se ty kola ničí.Podle mě jsou lepší velká kola :wink:
28. kvě 2012 v 19:12  • Odpověz
@aknel72 no tak teď teda nevím, kterej nakonec zvítězí.
28. kvě 2012 v 19:15  • Odpověz
@mm_mm Klidně to můžou být pohyby já je cítím už tak 14 dní .
28. kvě 2012 v 19:15  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.