• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod říjen-listopad 2012

(Zamčená)
25. října 2012 
@fori Aha, tak mně ty průtoky dělali taky, tak jsem si myslela, že je dělají všem povinně.
6. čer 2012 ve 22:34  • Odpověz
@imzadi @xuxie Holky, mně to v tom Gennetu taky vůbec nesedlo - my šli i s prckem a dr. na mě, jestli půjde i dítě (jistěže, přece nebude stát v čekárně), pak Vojta povídal (normálně, pěkně), tak dr., jestli by ještě chvíli mohl vydržet, abychom se slyšeli (evidentně abychom slyšeli jeho, my nic neříkali :slight_smile: )... Když to srovnám u Břešťáka, který Vojtu pozval na bonbon, pak si s ním povídal, ukazoval mu bráchu v břiše a kdesi cosi, tak nebe a dudy :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
6. čer 2012 ve 22:37  • Odpověz
@papuchalk jooo, tak to je super... třeba je tady dělají prostě všem :slight_smile:
6. čer 2012 ve 22:46  • Odpověz
Ahoj holky. Tak po včerejším utz to vypadá, že se nám nejspíš narodí Eliška :slight_smile: Koncem června nám to snad potvrděj na velkym utz, ale vypadá to, že nic nedoroste :grinning:
7. čer 2012 v 06:50  • Odpověz
@papuchalk to je vzdy o lidech, pred rokem a pul jsem tam byla, ale u jineho dr a uuzasny pristup :dizzy_face:
@anom super, gratuluju! eliska je pekne jmeno!
7. čer 2012 v 07:17  • Odpověz
@imzadi Děkujem :slight_smile: Ale byl to boj, zjistit jestli tam je a nebo neni pindík, protože se stále otáčela a vrtěla :grinning:
7. čer 2012 v 10:23  • Odpověz
@anom taky blahopřejeme ke slečně Elišce, ať vám hezky roste :wink:
7. čer 2012 v 19:50  • Odpověz
@papuchalk nám Martnka poslala ven hned, ale jemu se tam ani nechtělo být - naštěstí tam byl táta, takže jen jsem slyšela, jak křičí...od minula jsem z nich měla docela fajn pocit, ale teď už jsem ráda, že už tam nemusím :-/
7. čer 2012 v 19:53  • Odpověz
Zdravím vás nastávající maminky. Já mám termín v polovině listopadu a už to na mě začíná být vidět :slight_smile:
7. čer 2012 ve 21:26  •  1 dítě  • Odpověz
Taky zdravím všechny maminy. Máme termín 24.října a dneska jsme byli na "velké" kontrole a UZ a potvrdili nám holku a vše je o.k.....ufffff. :slight_smile: Taky to je na nás vidět a hodně. Mám 6 kg nahoře a jak jste na tom vy? :slight_smile:
8. čer 2012 v 19:21  • Odpověz
Taky gratuluju k Elišce. My se rozmýšlíme mezi Sofí a Evelin. Nejspíš to bude asi Sofí /Sofie/...Ale řekli nám, že to vypadá na holku už ve 13. týdnu na screeningu v Ústí... divila jsem se, že to takhle brzo věděli. Ale dneska nám to potvrdil, tak jsem si oddechla. My už začali kupovat všechno růžové. :grinning:
8. čer 2012 v 19:28  • Odpověz
@barthia Mně ve 13. týdnů v Ústí na screeningu taky řekli holku, tak snad se to za týden potvrdí... :slight_smile:
8. čer 2012 ve 20:19  • Odpověz
@mm_mm No mě doktor řekl, že se většinou trefí, tak držím palce. :wink:
Já holku moc chtěla...můj chlap by sice radši kluka, ale už teď se na malou těší. :grinning: Už máte vymyšlený jména?
8. čer 2012 ve 22:07  • Odpověz
@barthia Byla jsi u doktora Helcla? Mně tvrdil, že se splete jednou za rok. :slight_smile: U nás je to stejný, já vždycky chtěla holku, manžel by určitě raději kluka, ale teď už to nedává najevo. Já bych moc chtěla Editu, ale jemu se to jméno vůbec nelíbí, tak uvidíme, jak se to v něm hne během těch dalších měsíců. Umím si představit i Karolínu, ale on by chtěl Kláru...Kluk by byl po něm, takže Míra...jooo, chlapecká ješitnost... :slight_smile:
9. čer 2012 v 07:47  • Odpověz
@barthia - ahojky, my měli 24. října termín pro první dítě, bude mít čtyři:o) a teď čekáme nejspíš holčičku - termín 18. října, tak si někdy dělám srandu, že možná se trefíme do stejného dne s rozdílem čtyř let. Dneska v noci jsem nemohla spát, zoufale, snad většinu noci a tak jsem v kalendáři nakonec hledala možná jména...Dr na prvním velkém UTZ si nebyl jistý, nožky u sebe, ale zdálo se mu to více na kluku, protože měl pocit, že zahlídl kuličky, ovšem pindíka neviděl a druhý doktor na srdičku si byl jistý holčičkou s tím, že potíž u holek je ta, že občas se u porodu ukáže, že to je kluk :o))) tak snad se trefil, protože jsme si holčičku strašně moc přáli a doma nám už jeden kluk běhá, tak ať si můžeme zažít obojí světy :o)
9. čer 2012 v 09:15  • Odpověz
@mm_mm Joj taky jsme měli Helcla, byl to sympaťák. Fakt si ho moc chválim, ukázal nám uplně všechno a věnoval se nám asi 20 minut. Byla jsem z toho screeningu unešená. Za ty peníze to stálo a hlavně, že byla malá v pořádku. Pořád jsem nechápala, jak to můžou všechno takhle zvětšit, mozek, srdce, prstíky. No prostě super. Mě se libí Karolína i Klárka. Tak Karolína je opravdu hezké jméno. No ono se říka, že každý chlap chce kluka, ale víc jsou pak ve finále vyprdlí z holek. No to pak uvidíme. Ale ten můj se už začíná těšit, že budem dělat pokojíček pro princeznu. Myslím, že ty naši chlapi budou do našich holčiček zblázněný, počkej, až se narodí :grinning: :grinning: :grinning:
9. čer 2012 v 19:43  • Odpověz
@blandik Tak snad to bude holčička, když to řekli na tom srdíčku. My byli taky na srdíčku ale v 17.týdnu a to nebylo vidět všechno. Pozvali nás znova na 21.týden, ale tam už nejdem. Už na podrobným screenigu nám řekli, že je vše o.k. pak v 17.týdnu znova a na velkým UZ ve 20.týdnu znova, tak jsem říkala, že nemá cenu zase jezdit někam daleko na další kontorly. :unamused: Přijde mi že to občas s těma kontolama přeháněj. Ve 23. týdnu jdeme na cukrovku. Jdete taky? Prý je to na víc, jak 2 hodiny, tak se tam moc netěšim :slight_smile:
No budu držet palečky, ať je to ta holčička. Kdy máš další UZ? My bysme měli jít ve 24.týdnu na 3D, tak se moc těším, zkoušel ho dělat minulý týden, ale malá je moc vzadu a nebyla moc vidět, tak snad to v tom 24.týdnu bude lepší. Musí, manžel si kvuli tomu bere volno :grinning: :grinning:
9. čer 2012 v 19:53  • Odpověz
@barthia - já jsem nedávno zjistila, že ty utz vlastně nejsou až tak neškodné, že prý to miminko bolí a že to má i nějaký vliv, údajně do těch deseti za těhotenství je to ok..Já na začátku byla dost často, chytila jsem těhotenství úplně v počátku a vzhledem k podzimnímu potratu se doktor dost jistil...ten velký utz mi dělal můj doktor a nebyl si jistý, co vidí /jak jsem psala, že se mu to zdálo na kluka, ale neviděl pindíka/, tak se chce ještě jednou podívat na konci června..Na cukrovku se chystám taky, ale ještě nejsem objednaná, teď jsem ve 22 týdnu. Na té cukrovce vlastně vypiješ ten glukozový roztok a pak nemáš moc chodit, tedy hlavně ne do schodů a po nějaké době /už si nepamatuji, jak dlouho) udělají test...
Já měla placentu přes čípek, teď už se posunula, ale mám ji na přední starně, občas mám nějakou menší krevní sraženinu, dříve i krev..ale vnitřně už jsem klidná, věřím, že to je vše ok a miminko donosím do konce:o) Holčičku si moc přeji, určitě bych brala potvrzení ještě od jiného doktora :o)
9. čer 2012 ve 21:13  • Odpověz
Ahoj holky, tak bych se k vám taky ráda přidala, termín mám 15.11...:slight_smile: zatím na všech kontrolách vše ok, 21.6 mě čeká ,,větší,, kontrola, zatím nevíme co to bude,tak snad nám to tam dr. už prozradí. :slight_smile: vidět to na mě nejde, není mi špatně, chutě nějak extra taky nemám...:grinning: jako bych toho človíčka v sobě ani neměla...:frowning2:
10. čer 2012 v 15:46  • Odpověz
@pajinka88 Tak to buď ráda, já přibrala v 18. týdnu 4 kg a teď ve 21. týdnu mám už 6kg nahoře. Ale jinak, kdybych neměla to velký břicho, tak taky nevím, že jsem těhotná. Vůbec žádný nevolnosti nebo zvracení jsem neměla, ani ty chutě ani žádný změny nálad atd... prostě všechno úplně v normálu. Až jsem se doktora ptala, zda tam vůbec je :grinning: No teprve teď začínám cítit nějaký ty pohyby, ale to se na to fakt musím soustředit. Malá je zalezlá vzadu, takže proto ty pohyby moc necítim, zatím. :slight_smile: Od 16. týdne jsem měla motýlky v břiše a byly pravidelný, ale pak to přestalo a 3 týdny nic, tak jsem se bála. Ale teď to asi začína. :grinning:
11. čer 2012 v 09:43  • Odpověz
@pajinka88 Buď opravdu ráda, já ještě teď (v 18 tt) občas zvracím a pořád je mi zle. První 3 měsíce jsem prozvracela celé - každý den,celý den. Jinak já mám termín 16.11. :slight_smile:
11. čer 2012 ve 12:13  •  1 dítě  • Odpověz
@barthia Tak ja mam zatim nahore 3 kg... V praci uz si ze me celkem i utahujou, jestli jsem si to cele nevymyslela...:grinning: Jinak mam mimco taky docela vzadu mi rikal dr., takze jsem zvedava, kdy vlastne neco ucitim a jak se to vlastne pozna...A tobe uz potvrdil, ze to bude holcicka? Snad uz se 21.6 na te kontrole taky dockam, i kdyz je mi to v podstate jedno, ale jsem proste zvedava no, tak uz odpocitavam dny...:grinning:
11. čer 2012 ve 13:01  • Odpověz
@andrejsp No tak treba uz to ted prejde :slight_smile: Me zas mamca rikala, ze kdyz me cekala, tak celou dobu nic, nic, nic a pak najednou v patem mesici zacla zvracet jak rikas ty - kazdy den, cely den. Tak treba me to teprve ceka...:grinning: Koukam, ze termin mas den po me, uz vis co to bude? Nebo se nechavas prekvapit?:slight_smile:
11. čer 2012 ve 13:04  • Odpověz
@barthia Mně začly rovnou čutanečky, všichni popisujou nějaký motýly nebo bublající sodovku, to mě úplně minulo... :slight_smile: Jinak pohyby u mě během těch asi 2,5 týdnů pěkně zesílily, někdy se až leknu, to jsem zvědavá, jak to bude vypadat za pár týdnů... :slight_smile:
11. čer 2012 ve 14:22  • Odpověz
@pajinka88 Mé mamce zase bylo špatně celé těhotenství prý...Každá ženská to asi fakt snáší jinak. Doktorka mi ale říkala takové jejich pořekadlo: Kdo zvrací, nepotrácí. Říkala, že jde aspoň vidět, že ty hormony naplno pracují na miminku. Původně jsem měla termín 17.11, ale pak jimdošlo, že je to státní svátek, tak mi to posunuli na 16. :slight_smile: Říct si to chceme nechat a na ult. jedeme 26.6., tak už se nemůžu dočkat.-) Máte vybraná jména?
11. čer 2012 v 16:05  •  1 dítě  • Odpověz
@andrejsp No s tim me radsi nestras s tim porekadlem...:grinning: Me podle PM vyslo toho 15.11, ale u dr. mi samozrejme vzdy vychazi neco jineho, ale toci se to porad kolem toho....Jinak jmena mame tak nejak napul, me se libi Ema a Matyas a manzelovi Emilie a Teodor, takze jeste jeden s druhym vyjednavame. :grinning: A co vy? :slight_smile:
11. čer 2012 v 16:49  • Odpověz
vítám a zdravím nově příchozí. jinak já byla dneska v brně na velkém ultrazvuku. a vše ok. prcek už váží 390 g. jen jsem dneska podle PM 20+5, podle NT 20+3 a podle dnešního ultrazvuku 21+3. tak jsem z toho trochu jelen, ale je to jedno. přijde mi, že jim to vychází pokaždý jinak - někdy se jim ty body povedou zadat tak a podruhý onak. potom jsme se zašli podívat na kočár. ten jedo fyn jsem nikde poblíž nenašla tak na něj kašlu. zkusili jsme roan maritu a myslím, že je vybráno. moc nás nadchl. a potvrdili nám, že ty aretovací kolečka pro nás na venkov opravdu nejsou dobrý. a navíc jsme v tom obchodě dostali dáreček, i když jsme nic nekoupili. mohli jsme si vybrat bodýčko v hodnotě kolem stovky. já jsem teda ten obchod vybírala hlavně podle toho, že tam ty marity měli nejlevnější - takže pokud se nerozmyslíme na jinou značku tak bychom ho určitě koupili tam - dárek, nedárek. ale potěší to. takže na to mrně máme konečně první věcičku!
11. čer 2012 v 19:21  • Odpověz
@jana21278 hezký, drobeček vám pěkně roste :slight_smile:
To víš, ty termíny budou trošku lítat až do konce - a ve finále stejně člověk většinou ještě deset dní po termínu běhá s břichem :wink:
Opatrujte se

PS: my máme na kočárku aretovací kolečko a babičky s tím ani jedna neuměla jezdit a ve sněhu to bylo taky těžké, furt se to odaretovávalo, takže všechno má svoje pozitiva i negativa - jak říká kamarádka, zasloužilá to matka 4 dětí: Ideální kočárek neexistuje
11. čer 2012 ve 20:09  • Odpověz
@xuxie no mě minule šokl doktor. vypočítal mi termín mateřské na 12.9. a počítal s dřívějším termínem porodu, že kvůli indukci. aby nestárla placenta a že jsem věkem rozumná... takže jsem se rozhodla, že až na to dojde tak pokud budu chtít tak mu vyvolávání nejspíš odmítnu tak jak o triply. teď jsem pěkně odvážná, ale...

a s těma kočárkama máš pravdu. žádný není ideální ve všem. ale třeba mě potěšilo, že když marita nemá polohovatelnou rukojeť - nebo jak se tomu říká - tak, že není problém ji objednat z jiné značky od stejného výrobce a polohovatelná bude. a za stejnou cenu.
11. čer 2012 ve 20:17  • Odpověz
@jana21278 peknej macek prdola :grinning: u nas zase aretace supr, mam kocary dva, jeden s a druhy bez a ven jedine s aretaci...

jinak me taaaak boli kostrc a kycle, sileny. a ema ve me dla silene brikule, porad se tam mele, divoska jedna :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. čer 2012 ve 20:26  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.