• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod říjen-listopad 2012

(Zamčená)
25. října 2012 
@andrejsp Neptala ses...:slight_smile: Myslim..:grinning: Ja jsem jednou citila takove bublani, asi pred ctyrmi dny... Doktor mi rikal, ze mam nejak delohu naklonenou dozadu, takze mozna musim jeste pockat, az mimco trosku vyroste, nez to ucitim. :grinning: A nebo to proste jen nepoznam no...Kamaradka mi rikala, ze je to pocit jako by ti pracovalo traveni a streva, jenze s tim ja jsem mela problemy jeste pred otehotnenim, takze ted nevim, jestli je to mimco a nebo mi bubla ve strevech... :grinning:
14. čer 2012 v 10:12  • Odpověz
@jana21278 ahoj Jani,tak jak se máš?co miminko jak roste? jak čtu,tak už vybíráš kočárek...určitě dobře vybereš a aretace koleček je to nejlepší co může být, já bych už ani bez aretace nechtěla :wink:
14. čer 2012 v 11:03  • Odpověz
@pajinka88 Já to cítím uplně krásně poslední 4 dny asi. Teď zrovna před chvilkou kopalo a je otočené na druhou stranu. Vždycky jsem to cítila napravo a dnes kope nalevo :slight_smile: Poprvé jsem taky nevěděla, jestli je to miminko nebo mám prdíky, ale jeto opravdu miminko :slight_smile:)
14. čer 2012 ve 13:28  •  1 dítě  • Odpověz
@pajinka88 děkujeme :slight_smile:
jo, je to princezna, máme to z genetiky, takže už ji pipísek asi nedoroste a klučičí alternativa byl Lukáš. Ale jak jsme se bavily s imzadi, tak my nutně potřebujeme k těm raubířům, co už máme doma nějakou hodnou holčičku, tak doufám, že nám to klapne :wink:
Jinak, dovolenou jste podle mě vybrali super - já mám Černou Horu strašně ráda, jezdívala jsem do Budvy a klidně bych jela zas i jako těhulka. Bydlívali jsme u jedné paní v penzionku, pokoj s klimoškou, kuchyň, televize, úplná pohoda za pár korun. My teď ještě v červenci taky letíme do Řecka, kvůli malému - protože příští rok to bude jenom tuzemsko, zlatý cestování s břichem, když to srovnám s batoletem, případně dvěma :slight_smile: Ale plánování taky těžké, s Martínkem všechno v pohodě a najednou v sedmém měsíci nám sestoupil dolů, krček se začal zkracovat a zbytek těhu jsem hezky odseděla doma a bála se i kýchnout, ať se nám nevyklube dřív.
Tak držím palce, ať si hezky fit a ať si tu dovolenou krásně užijete.
14. čer 2012 ve 13:36  • Odpověz
@xuxie Tak my letos jedeme zrovna do Budvy... Ja jinak miluju Ulcinj, ale zase nechceme jezdit porad na to same misto...:slight_smile: Akorat je fakt, ze z letadla mam celkem obavu, jelikoz uz ted, kdyz pomyslim na to, ze v tom za necele dva tydny budu sedet, tak zelenam...:grinning:Recko mam taky strasne rada, tam jsem byla jako mala, kdyz mi bylo asi 12 a byla to nadhera...:slight_smile: Tak se hlavne opatruj, at to mas klidnejsi nez s Martinkem. :slight_smile: A kdyz uz se bavime o te dovolene, jake mas cestovni pojisteni?
14. čer 2012 v 18:31  • Odpověz
@andrejsp Jeeee, to chci taky.... :slight_smile: Strasne uz se na to tesim, tak snad se co nejdrive dockam..:slight_smile:
14. čer 2012 v 18:32  • Odpověz
@pajinka88 Dneska kopal/kopala snad hodinu a pul, to byl mazec :slight_smile: Užívám si to,dokud je to příjemný :slight_smile:)
14. čer 2012 v 18:58  •  1 dítě  • Odpověz
@sarkav no ahojky, jsem myslela, že už se mnou nebavíš. máme se dobře. velkej ultrazvuk taky dopadl na výbornou. jen trochu nechápu jak byl prcek pořád přesně na týdny a nebo o 2 dny menší, že je najednou o celý týden větší. buď tak čokoláda každý den k snídani dělá divy a nebo jim to na prd měří. ale hlavně, že je to dobrý. no kočárek to je pro nás takovej rébus. si v tom obchodě vždycky připadám jako mladý sedlák ve městě. ale ten camarelo q12 už je asi definitivní. i když je ještě moře času. jakej budeš mít ty? a eliáš je pořád aktuální jmého a nebo už je změna? a co kluci, jsou ok?
14. čer 2012 v 19:26  • Odpověz
@pajinka88 Snad to dopadne :slight_smile: Teď poletíme na Kos, není tam takové teplo a je to relativně za rohem - Kanáry bych už s tím pupkem nezvládla.
Cestovní pojištění zatím nemám, my letíme až za měsíc. Zatím máme pojištěnou jenom mojí část dovolené, abych nemusela platit, pokud nebudu moci ze zdravotních důvodů jet (to by jel taťka s malým a s dědečkem - docela sranda představa :grinning: ). To je normálně u cestovky.
V minulém těhu, když jsme byli v Egyptě jsem byla pojištěna u Alianzu (tam mám životní pojistku), ale to bylo snazší, to jsme letěli ve 20. týdnu, teď to bude 26. a to uz se pojišťovny cukají, po 22. moc nechtějí dávat takovou tu celkovou pojistku. Myslím, že ale zas využiji ten Alianz, že se tam domluvíme.
Hezký večer :slight_smile:
14. čer 2012 ve 20:06  • Odpověz
@pajinka88 Ještě jsem se chtěla zeptat na váhu? Nabrala jsi už něco?
14. čer 2012 ve 21:02  •  1 dítě  • Odpověz
@xuxie Moc dekuji za radu, urcite na to kouknu... Nejake to pojisteni tam mam, ale to jsme brali primo pri koupi zajezdu a to jsem jeste nevedela, ze jsem tehu...No a ted kdyz jsem cetla ty jejich podminky, tak na vysetreni v tehotenstvi, ultrazvuk atd se to nevztahuje. :-/
14. čer 2012 ve 21:15  • Odpověz
@andrejsp No neco malo...:grinning: Priznam se, ze netusim kolik jsem mela puvodne, ale kdyz me sestra poprve vazila ve 12.tt tak jsem mela 65 kg a ted mam bez mala 68.... Takze uplne pocatecni vaha by mohla byt odhadem neco mezi 62-64 kily...Takze jsem pribrala cca 4-6 kg..jak si na tom ty? :wink:
14. čer 2012 ve 21:18  • Odpověz
@pajinka88 No my máme vybraný jméno Sofí /ale asi se to budem muset nechat napsat jako Sofie, ještě musím zajít na matriku a zeptat se zda by se to nemohlo i psát Sofí/...manžel je Holanďan a v Evropě se čte Sofie jako Sofí... /ie/ se totiž v cizích zemích čte normálně jako dlouhý "í" ale v čechách by jí říkali Sofie a to se mi moc nelíbí. Ale co se dá holt dělat on to stejně vždycky někdo zkomolí :grinning:, taky budem říkat Sofinka nebo tak...ha,ha... Ještě se nám líbilo Evelin... Taky jsme vybírali něco, co by se hodilo i k přijmení a Evelin Egtberts znělo docela hezky. Ale ta Sofí to nakonec vyhrála. A Teodor Procházka nezní špatně, je pravda, že Matyáš by se hodil víc, ale toho Teodora aspoň moc lidí nemá. Já mám známou a ta dala jméno klukovi Sedrik, šlo o zvyk, ale nakonec se mi to jméno taky začalo líbit. Ono pak záleží na zvyku. :wink:
14. čer 2012 ve 21:45  • Odpověz
@barthia Mám kamarádku, ona je Rumunka, manžel také Holanďan a mají Sofí a Maxe, strašně fajn dětičky to jsou, mimochodem :wink: Obě děti se narodily v Praze a všichni tu žijí už 6 let a Sofí má rodný list jako Sofi s krátkým i - a tak jí nějak nikdo ani neříká Sofie. To by se k té malé princezně ani moc nehodilo :wink:
14. čer 2012 ve 22:04  • Odpověz
@xuxie Díky za info, včera jsem zrovna koukala na databazi jmen na netu a viděla jsem tam to Sofi s krátkým i. Asi do toho půjdem :grinning:
15. čer 2012 v 08:33  • Odpověz
Holky, tak máme za sebou velký genetický ultrazvuk a mimišek tentokrát OK :slight_smile: Jsem šťastná jak blecha. Potvrdili nám holčičku, tak jsem šťastná jak pytel blech :slight_smile: Jenom mi napsali, že placenta zasahuje do DS. Nevíte někdo, co to znamená? Doufám, že nebudu muset ležet, to bych nepřežila, už jsem proležela prvních 15 týdnů....
15. čer 2012 v 08:57  •  3 děti  • Odpověz
@pajinka88 No já taky uplně přesně nevím, jakou jsem měla počáteční váhu, ale za ty první 3 měsíce jsem shodila minimálně 6 kilo, jak jsem pořád zvracela. Posledně jsem v poradně měla u jedno kilo zpátky a teď už papám celkem normálně, takže teď už snad přibírat budu. Do poradny jedu za 14 dní, tak uvidíme, doma nám váha váží jak se jí zachce :slight_smile:)
15. čer 2012 v 09:05  •  1 dítě  • Odpověz
@majka1976 moc gratuluju k dobrým výsledkům i k holčičce. je to velký uklidnění, že! co znamená to DS opravdu nevím. já mám napsáno PS a to je přední strana. už jsi tady dlouho nebyla tak jsem se bála, že se něco stalo, ale vidím, že u vás je vš OK. tak se držte.
15. čer 2012 v 09:10  • Odpověz
@andrejsp Tak to ja nezhubla urcite nic, jelikoz jsem ani neblinkala....Ja jenom pribiram...:grinning: Jenom papej, at to naberes zpatky tech 6 kilo a i neco navic.... :wink: To se mi na tom libi nejvic, ze kdyz mam na neco chut, tak si to proste dam a na nic nemyslim..:-P
15. čer 2012 v 10:57  • Odpověz
@barthia No, určitě doma proběhne ještě diskuze a obávám se, že nakonec Teodor stejně zvítězí...:grinning: Jelikož já jsemsi prosadila Emu a manžel si přeje Teodora, takže si dle mého za tím jménem bude stát..:grinning: A Sofi je hezké, slyším poprvé, že takové jméno existuje, jako asi většina znám jenom Sofii...A bydlíte tady nebo v Holandsku? :slight_smile:
15. čer 2012 v 10:59  • Odpověz
No ono těch 6 kilo dolů nadruhou stranu neuškodilo:slight_smile:) Ale měla jsem už pak strach, co miminko papá, když maminka nepapá. Doktorka ale říkala, že bere ze zásob, že to mimčo nestrádá, tak aspoň, že tak:slight_smile:)
15. čer 2012 ve 12:04  •  1 dítě  • Odpověz
@majka1976 moc blahopřeji a vítám v klubu holčičích maminek :slight_smile:
DS je dolní segment (jak píše Jana, PS je zas přední) a u nás to znamená , že máme položenou placentu níž, než je v daném týdnu obvyklé. Problém vzniká, přidají-li se další faktory, jako zkrácený krček, případně posun placenty k porodním cestám. Ale to je už jiná liga a to ti řeknou hned, protože pak musíš dodržovat klidový režim a jiná opatření. Jak to popisuješ, tak si myslím, že jde o pouhé konstatování polohy tvé placenty a ne o nějakou komplikaci, neboj :wink:
15. čer 2012 ve 12:56  • Odpověz
@jana21278 Díky :slight_smile: Vy se držíte jak? Už jste vybrali ten kočárek? Já zatím koukala jen na netu, jeden se mi líbil, ale nevím, jestli to doma projde. Jméno mám už taky vybrané a to mi neprošlo, ale zatím to nevzdávám, určitě mojeho do porodu přemluvím :slight_smile:
15. čer 2012 ve 12:58  •  3 děti  • Odpověz
@xuxie Díky, trochu mě to uklidnilo :slight_smile: Nerada bych zalehla, jsem příliš aktivní člověk a už i to, že se musím teď tak trochu hlídat a neblbnout tak jak předtím, tak mě to vadí a už se těším, až bude mimišek na světě - v lednu bych se, jestli to bude všechno v pořádku, chtěla vrátit do tělocvičny a začít znovu tančit, teď jsem musela do 15. týdne ležet a od 16.týdne už můžu fungovat normálně, ale miminko mi dovolí max. chůzi a 1x týdně si zvládnu jít zaplavat, ale jen tak decentně. Pohyb mi chybí, ale kvůli malé to zvládnu. Postel je pro mě ale noční můra....kámoška se kterou si píšu leží od 24.týdne a nemůže vůbec nic, to by mě zabilo......
15. čer 2012 ve 13:05  •  3 děti  • Odpověz
@majka1976 Já vím, je to pruda. Strašná změna, obzvláště pokud je člověk zvyklý na nějaký pohyb pravidelně, viď? :wink: S prvním jsem neposlouchala, v práci vesele ignorovala fyzická omezení a lítala 15 kiláků denně - a v 26. týdnu mě malý slezl dolů, zkrátil se krček a od polehávání v nemocnici mě zachránil jenom téměř přísažný slib, že budu sedět na zadku :grinning: Tkže tak nějak vše s mírou - ale dyť to znáš, jsme přece rozumné a odpovědné :wink:
Držte se
15. čer 2012 ve 13:15  • Odpověz
holky, ema kdyz me kope, tak uz je to videt okem ...nadskakuje mi bricho :grinning: divoska jedna...no jeste si uzivam dobu, kdy je to prijemne kopani, nez se zacne sprajcovat pod zebra, apod. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. čer 2012 v 19:24  • Odpověz
@pajinka88 My jsme se přestěhovali do ČR, hlavně kvůli tomu, že jsme chtěli mimi. V Holandsku je to hrozné, maminy se tam musí do 3 měsíců po porodu vrátit do práce. Po ty 3 měsíce mají mateřskou ale pak už nemají níc, žádnou rodičovskou atd. Navíc se tam většinou rodí doma s porodní asistentkou, když chceš rodit v porodnici, tak si musíš o to výslovně zažádat a kontroly v těhotenství taky nic moc. Jen ve 12. týdnu pak ve 20. týdnu a pak až ve 34. týdnu, žádný zubař, obvoďák, genetika, srdíčko nebo cukrovka, jen se o tebe od 12.týdne stará porodní asistentka, která je na telefonu, kdyby něco a pak tě i rodí...na druhou stranu aspoň nemusí lítat furt po doktorech. Kamarádka rodila v Holandsku v porodnici a prý nedělají ani klistýr nebo nějaký holení a druhý den hned šla domů. No jiný kraj, jiný mrav. :grinning:
15. čer 2012 v 19:34  • Odpověz
@imzadi Hezký :slight_smile:
Linduš kope decentně - ale mým střevům, která jsou nyní ulepená někde pod hrudním košem se nová pozice hrubě nezamlouvá :unamused:
15. čer 2012 ve 20:03  • Odpověz
@barthia No jejda...:grinning: Tak to tam maji opravdu zajimave, to bych taky byla radsi tady asi...:grinning: To si teda to materstvi vubec neuzijou... A nemel manzel potiz sehnat praci? Nebo mluvi cesky?
15. čer 2012 ve 20:05  • Odpověz
@majka1976 já jsem se na kyjovsko přivdala z vysočiny a tady se taky říká moja /manželka, partnerka/ a můj /mažel, partner/. strašně mi to vždycky přišlo legrační a teď už mi to taky kolikrát ulítne. ale dávám si pozor, aby to nebylo jinde než tady kde to lidi znají. vůbec jsem netušila, že to je i jinde než jen na kyjovsku. no, ale já jim tady s tou svou mluvou taky připadám jak exot. hlavně proto, že mluvím česky a tak se tady snad neučí ani ve škole :grinning:. jinak definitivní výběr kočárku ještě nemáme, ale to camarelo q12 zatím vede. já jsem taky hodně koukala na internet, ale v obchodě je to lepší. samozřejmě, že nám beztak vychválili to co se jim hodilo. ale v dnešní době je to asi jedno. žijeme ve spotřebním světě a už se nic nevyrábí, aby to vydrželo na věky. takže všecho má svoje pozitiva i negativa. a jaký kočárek se líbí tobě? a co jméno - teda jestli to není tajný.
15. čer 2012 ve 20:26  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.