• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod říjen-listopad 2012

(Zamčená)
25. října 2012 
@imzadi hm, tak přes to mý tlustý břicho není pořád vidět nic. jednou jsem to teda cítila do ruky, ale to je všechno. zatím je to teda pěkně lenošný miminko. závidím!
15. čer 2012 ve 20:36  • Odpověz
@xuxie - koukám, že jsme vybraly stejné jméno pro holčičku. Taky chceme Lindu...Měla jsem svůj tip na Lindu nebo Ninu..a pak jsme si manželem četli kalendář a Linda byla jediné jméno, na které on pozitivně zareagoval, že se mu líbí..aniž bych mu o tom jméně kdykoliv pípla dříve..takže bude Linda, pokud se dr nespletl a nebude tam nakonec kluk...a termín máme 18. října.
16. čer 2012 v 11:14  • Odpověz
@jana21278 vsak se dockas,.az ti bude.trcet zadecek/z/bricha ven a ty si nebudes moct ani/sednout, budes rada vzpominat na.ten klidek/:grinning:
16. čer 2012 v 11:53  • Odpověz
@jana21278 to víš že se s tebou bavím :grinning: jen jsem začala chodit na jiné stránky, protože u nás na diskusi to strašně vázne a nikdo tam nepíše, tak sem tam kouknu sem..... my se máme vcelku fajn, jak se to vezme :slight_smile: ale mimi je v pořádku. kočárek budu brát nejspíš bebecar, je to klasický hluboký kočárek. já už měla na kluky kde co,takže ted už to tak neřeším a bude to klasika :wink: jméno nevím a ani se mi to ted nechce řešit, nemám na to nějak správnou náladu, tak jsem sama zvědavá jak se nakonec bude prcek jmenovat.....ale ještě mám hoodně času. co bříško už ti vyskočilo?

Jinak holky moc gratuluji všem co čekáme holčičky,. já si ji taky moc přála,ale bohužel nám nebyla asi souzená :confounded:
16. čer 2012 ve 12:41  • Odpověz
@blandik to mám radost :slight_smile: nejste náhodou z Prahy a nebudeš v Motole? To by bylo moc milé, takhle se sejít a seznámit Lindy :slight_smile:
16. čer 2012 ve 14:03  • Odpověz
@jana21278 Vzpomínám, jak se muž divil, když se Martin mlel, že je to vidět i pod tričkem. Obzvláště zajímavé to bylo, když jsem jednou stála v metru a nějaký teenage se sluchátkami seděl a tvářil se, že nevidí moji tykev i když ji měl u ucha a najednou dítko začalo vyvádět a mladej celý vyděšěný vyskočil, prý ať si sednu...se bál, že vetřelec asi :grinning: Vydrž, uvidíš :wink:
16. čer 2012 ve 14:09  • Odpověz
@xuxie - ne, to bych musela mít kontrakce hodně dlouho, do Prahy to máme tak čtyři hoďky :o) Mě přišlo tohle jméno takové mimo hlavní proud, ale od té doby, co jsme si ho vybrali, tak na něj začínám narážet docela často - koukala jsem, že v roce 2011 bylo na 102 místě...

@sarkav - rozumím ti. Já si taky hodně přála holčičku a první doktor řekl, že to vidí asi na kluka, že sice vidí špatně, a že nevidí pindíka, ale že se mu zdá, že to bude kluk. NOrmálně se stydím, ale obrečela jsem to venku...dva týdny jsem se s tím srovnávala, cítila jsem se hrozně kvůli svým pocitům...Druhý doktor na srdíčku si byl jistý holkou s tím, že někdy z toho pak je kluk...teď na konci června jdu ještě na utz, tak jsem zvědavá, co tam ten doktor, co viděl spíše kluka, uvidí. Pevně věřím, že holku...
16. čer 2012 ve 14:49  • Odpověz
@sarkav no břicho mám zatím jen malinký. já jsem ho už před těhotenstvím měla pěkně vypasený takže zatím nic moc rozdíl. jen normální rifle jsem nosila skoro do půlky páteho měsíce. ani mě zatím nějak moc neomezuje. horší jsou na tom nohy. dost mě bolí. takže chtě něchtě jsem musela vytáhnout ze skříně kompresní punčochy. nosila jsem je spíš jen k doktorovi, ale teď mi v nich je daleko líp než bez nich. někdy mi trochu i otékají ruce. teď musím chodit i na zahradu. minulý 2 týdny dešťů se tam teda pěkně vyřádily. máme to slitý na placku a co plevelů tam vyrostlo! no jenže přes den je tam strašný vedro tak chodím tak na hoďku ráno a na hoďku večer. a mám toho teda dost.
16. čer 2012 v 15:34  • Odpověz
@xuxie no to je teda dobrý!
16. čer 2012 v 15:36  • Odpověz
@jana21278 - tak já si připadám, že už mám mega břicho, určitě větší než u prvního a to u prvního (taky termín koncem října) mi už v srpnu lidi hádali, že už asi budu rodit každým dnem, že..?
Jinak to nastupující vedro venku mi není nijak příjemné. U prvního těhotenství mi nějak nic nebylo, břicho jsem nikdy necítila..teď mi stačí jeden den být více aktivní (jsem doma s tří a půl letým dítětem) a druhý den jsem ko, občas se mi objeví sraženinka krve..placentu jsem měla přes čípek a teď ji mám na přední straně, tak si to vysvětluji tímto..
16. čer 2012 v 15:44  • Odpověz
@blandik ahojky, odkud jsi a kdy máš termín? já žádný dítě nemám takže, když mě něco unavuje a nechce se mi tak to nedělám. ale jak už nějaký dítě nebo děti jsou tak se musí. jinak to nejde.
16. čer 2012 v 15:51  • Odpověz
@jana21278 - jsem z Ostravska, termín máme 18. října. Máme už jedno dítě - kluka - má tři roky a osm měsíců a až se mu narodí sourozenec, tak bude mít čtyři (je taky říjnový, měl termín 24.října a narodil se 8. října)..Dle utz to vypadá na holčičku, i když první doktor si myslel spíše kluka, ač pindíka neviděl, nožky měl u sebe a doktor ze srdíčka si byl jistý holkou, i když se ptal, co můj doktor a tak jsem ho znejistila klukem a tak se koukal znova...a holka (se slovy, že někdy je z holky kluk). Máme jméno Linda. U kluka zatím nevíme, mě se docela líbí Šimon, ale to se nelíbí manželovi. Na Lindě jsme se shodli hned, byla to moje favoritka už delší dobu a manžel na ni zareagoval jako na jedinou při čtení kalendáře, aniž bych mu před tím o tom jméně řekla..tak to berem jako osud...A co vy - máte tušení, co čekáte? A jak se cítíš v těhotenství? tohle moje druhé je úplně jiné než první...
16. čer 2012 v 15:57  • Odpověz
@blandik my nevíme co čekáme. mě by to zajímalo, ale manžel to vědět nechce a já kdybych to věděla tak mu to hned vykecám tak se raději neptám. a docela tu nevědomost zvládám. teď už je mi super. ale první trimestr byl děsnej. zhubla jsem 7 kg, brala jsem utrogestan, ale měla jsem problémy se zaváděním a i při polykání. tak jsem to musela střídat. nakonec jsem měla i několik žlučníkových záchvatů, aniž bych před tím o žlučníku vůbec co tušila. jak jsem ho přestala brát tak je to fakt v pohodě. jen první těhotenství skončilo už v 8tt tak jsem ze všeho byla dost nervní. a uvidět znovu krev na toaleťáky tak mám asi infarkt. šimon je moc hezký jméno, ale jeden čas ho bylo opravdu hodně. my jsme se rozhodli pro takový obyčejný český jména. je tam dost velká pravděpodobnost, že s ním bude naše dítě jediný ve třídě :grinning:
16. čer 2012 v 16:08  • Odpověz
@jana21278 - takže budete mít překvápko v porodnici:o))) , koukám, že máte Petra nebo Alenku, to jsou hezká jména. My máme prvního Michala, v době jonášů a Eliášů a Samuelů taky docela standardní jméno.vybírali jsme hodně podle příjmení, máme v něm L a je takové měkké, žádné R, tak ani jména nechceme drnčivá....Já měla potrat loni v září, po dvou a půl letech snažení, taky tak v osmém týdnu, přesně nevím, protože to bylo celé nějak netypické, že dr ani nezjišťoval stáří (tedy mi neříkal přesně)...a tohle těhu jsem dostala duphaston, bylo mi nevolno celé čtyři měsíce, unavená, břicho jsem cítila, občas trošku špinila..krev na papíru jsem viděla nedávno, v 17tt, doktor pak zjistil ,že mám placentu přes čípek a že to bude ten důvod, teDˇji mám na přední straně a asi i proto bříško občas cítím, jsem více náchylná na námahu, když to přeženu, objeví se sraženinka krve...ale mám v sobě takovou víru, že to dobře dopadne a budeme komplet. Malý nejde příští rok do školky, dlouho jsem to zvažovala, bude se mnou a smiminkem, bude mít už čtyři a do školky půjde asi až v pěti letech, jestli bude chtít..
16. čer 2012 v 16:17  • Odpověz
@blandik jo, jsou to samý komplikace. dřív ženský rodily skoro za rohlík a teď...
16. čer 2012 v 16:46  • Odpověz
holky to je zas den...varit, pak/vylet na pohotovost, zasadila jsem 4 levandule a ted jsem uplne ko a chce se mi zvracet...hnus velebnosti! at uz je rijen :dizzy_face:
16. čer 2012 v 16:48  • Odpověz
@imzadi něco s jakoubkem a nebo s tebou? no je děsnej hic. před hoďkou jsem sežrala asi 4 plněný feferonky a teď do sebe láduju čokoládu. no nejsem já čuně!
16. čer 2012 v 17:04  • Odpověz
@jana21278 vecer vcera jsme nasli kubickovi bouli na pindikovi, rano si na to furt sahal ani nechtel spinkat, tak jsme radsi jeli...no a cokoladu bych si dala taky, ale mamo sezrano :grinning:
16. čer 2012 v 17:29  • Odpověz
@blandik škoda, že tak daleko, tak to si Lindy budou moct leda psát :slight_smile:
Já moc holčiček s tímto jménem neznám, ale ono je to víceméně jedno, líbí se nám, k příjmení jí bude sedět, tak není problém :wink:
16. čer 2012 v 19:23  • Odpověz
@imzadi a my celý den dítko musíme držet mimo slunce, kvůli těm antibiotikům a bydlíme v 5. patře pod střechou a léky dobere až ve středu a já se do té doby patrně rozpustím nebo vybouchnu - už aby byl říjen a vůbec :wink:
16. čer 2012 v 19:26  • Odpověz
@xuxie tak/to mate taky hnus...jako mam toho fakt dost, ted jsem.1,5 hod zehlila...my mame sice pididomek s pidizahradou, ale vedro je tu taky sileny...no neni zima lepsi?:stuck_out_tongue_closed_eyes: jinak kdyz u nas v porodnici bude plno, tak pry posilaji do motole...ale u planovaneho cisare asi ne...
16. čer 2012 ve 21:04  • Odpověz
@imzadi ty jo, ještě žehlení - tak to jsi hvězda teda. Co malý usnul, tak ležím jak vorvaň zapuštěná do gauče, nohy nahoře (už naskákaly zas křečové žíly) a sotva funím. Jak jsem čekala Máťu, tak bylo snad nejteplejší léto za nevímkolik let (2010), rodila jsem v srpnu a celý červenec bylo snad 35 :frowning2: Ale to jsem se mohla naložit do vany třeba na celý den. Teď bohužel :confounded:
Muž kouká fotbal a tam jim lije, to by jeden nevěřil, že Polsko má tak rozdílné počasí...
Drž se, mamko!
PS: A vy budete císařit v Podolí?
16. čer 2012 ve 21:13  • Odpověz
@xuxie no radsi zehlit ted nez zitra, to nechci delat nic, dnes jsem navarila na 2 dny a zitra vyzaduju klid:grinning: nejradsi bych ty dva nekam vycutla, ale to asi nepujde :stuck_out_tongue_closed_eyes: a cisar bude v horovicich, my bydlime u berouna...zili jsme v praze ale tam na vetsi bydleni nebyly penizky :stuck_out_tongue_closed_eyes: v 2010 jsem taky byla tehu, pracovala z domu, takze presne, pohoda...s tim prckem je to masakr....

ema zase radi, no at radi v brise, ale pak chci klid :grinning:
16. čer 2012 ve 21:22  • Odpověz
@imzadi Hořovice jsou prý super :wink:
Tak nožky nahoru a pohodičku přeju.
PS: Linouš je asi taky přehřátá a snaží se mi prokopnout pupkem...
16. čer 2012 ve 21:30  • Odpověz
Ahoj holky,
koukám, že si tu všechny přejete hočičky, tak to jsem asi exot, ale já chtěla druhého klučinu :grinning: . Budou mě ti moji tři nosit na rukou :grinning: (realita: dnes ten největší po ránu v posteli děsně chrápal, prostřední mě valchoval zvenku a nejmenší zevnitř... :angry: ). Jediné, co nemáme jaksi pořešené, je to jméno - prostě pro ty kluky nic pořádného není :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Pro holčičku bych se teď rochnila v kalendáři, ale pro kluka fakt nevím :stuck_out_tongue_closed_eyes:. Ale Noname to nebude, že... :grinning:
Jinak já v pohodě, dnes jsme jeli na výlet s kamarády do Kerska, ušli jsme 15 km, jsem spálená :angry: . Ale k večeru jsme poseděli v Hájence a dali si kančí se zelím a někdo se šípkovou :grinning: . Vrátili jsme se o půl deváté. A nohy mám po celém dni jako konve :stuck_out_tongue_closed_eyes:... o puchejřích nemluvím :stuck_out_tongue_closed_eyes:.
16. čer 2012 ve 23:16  • Odpověz
@blandik Proč nešel Míša do školky? Nevzali ho, nebo sis ho chtěla nechat doma, aby si zvykl na mimi? Zajímá mě to, Vojtidlo nám taky nevzali (ale on bude mít ty tři až v únoru) a vlastně jsem i ráda, že si na sebe budou zvykat s bráchou a hlavně on je fakt ještě malej bobek, teď by to pro něj ještě nebylo. Ale až mu budou ty tři a půl, chtěla bych ho tam dát.
16. čer 2012 ve 23:18  • Odpověz
@blandik no já vím už jistě že je to kluk, je to náš už 3 kluk,tak o to víc to prožím, a že jsi brečela? já brečím ještě ted :cry: ale nebudu se moc rozepisovat, aby mě ostatní maminky neukamenovaly. tak ti přeji moooooc štěstí aby jsi tu holčičku měl, pak mi prosím napiš :slight_smile:

@jana21278 tak já nosím normální rifle ještě ted,ale je fakt že obleču jen ty s nízkým pasem,ale bříško už mám,budu muset kouknout po nějakém těhu oblečení...u nás je dnes vedro až hrůza a to máme jen na chatu, tak umřu :slight_smile:
17. čer 2012 ve 14:14  • Odpověz
@papuchalk - tak my jsme měli taky problém vybrat klučičí jméno ..Miška chodil do školky od minulého září, já od října do práce, z toho byl asi dva měsíce nemocný + Vánoce, a od února jsem doma nejprve na paragrafu a pak na rizik.těhotenství a od té doby nebyl ve školce. V těch ani ne třech letech nebyl připravený na školku, ještě nechtěl děti, ale scény ráno nebyly, jen jsem měla pocit, že potom tam ve školce není moc šťastný, nesnášel takové ty kolektivní hry, mě vadil ten vliv a to, že se vlastně učí chování od dalších dětí, které jsou vlastně stejně sociálně nekompetentní...a pak jsem zůstala doma a nemohla ho vozit do školky /měl ji v jiném městě, kde jsem pracovala/ a pak už nechtěl...mezitím se s ním udála změna, už ho zajímají děti, tedy nejlépe, pokud to je jeden na jednoho, stejně tak najednou si vybere babičku, že s ní chce jít ven, pozve ji k nám..(dříve nechtěl s babi ani do kuchyně bez nás..)..takže mě to utvrdilo v tom, že opravdu je nesmysl děti "zvykat" na kolektiv, socializovat je, pokud ony na to nejsou ještě připravené, že to vede jen k jejich vnitřním traumatům, kdežto ony dozrají samy do té fáze, kdy už děti chtějí a pak si to užívají a jsou v tom svobodné...Pokud máme tu možnost volby, že jsem doma těhu a pak s mimi, tak ji využíváme..
Takže se školkou to máme tak, že u nás ve městě jsme nešli k zápisu vůbec a možná si necháme školku v jiném městě, pokud tam nebudou potřebovat jiní rodiče (ale tam ho asi moc vozit nebudeme, se uvidí) ...a miška bude se mnou doma, v říjnu bude miminko, chci, aby si na novou situaci zvykl, pokud bude chtít už chodit mezi děti, budeme to nějak řešit, a pokud stále nebude chtít do školky, tak nechci, aby měl pocit, že tam musí, protože je tady nové miminko..navíc ty nemoci, co ve školce děti pochytají (ani ne tak kvůli nevyzrálé imunitě, ale proto, že když se jim tam nelíbí, tak i jejich imunitní systém je slabší) a pak ty nemoci řešit s novorozenětem...takže to jsou asi důvody, proč nejde do školky..Dost jsem o tom hledala na netu, většinou jsem našla, že většina tříletých dětí není na školku připraveno a že pokud je v rodině přírůstek na podzim, tak pro dítě, které má jít do školky, je to dvojitá veliká změna a že je lepší pro starší dítě, aby do školky nešlo, pokud to samo nechce....No, někdy nejsou na školku připravené ani ty čtyřleté, ba ani pětileté, ač ten náš se teď tak mění, že nevím ,jestli v těch čtyřech mu už děti nebudou chybět...

@sarkav - rozumím, rozumím, a děkuji, na konci týdne jdu znova na UTZ..a vedro tam je šílené, manžel odjel s Miškou na bazén, hurá, jsem doma sama, mám klid, a večer ho nejspíše přiveze už spícího...ven nevystrčím už ani nos dneska..
17. čer 2012 v 16:15  • Odpověz
@sarkav Já bych Tě nekamenovala a - ač mám obě děti po IVF a teď i po vekých problémech - chápu, žes to obrečela, hodně holek holčičku chce a ořve, když mají kluka, tím spíš třetího... ale neboj, malej bude určitě úžasnej, jako všechna mimina a Ty budeš poprděná mamina, jako my všechny :grinning: .

@blandik Ani nevíš, jak úlevně se mi to čte :wink: . Vojtík totiž je také takový tip, že vnitřně vím, že by ve školce teď "trpěl", zatím je celkem introvertní, dětí se straní, o nějakých společných hrách vůbec nemluvím, ale na to má čas... Já ho blbec "lupla" tady dvakrát do školky v DDM (Dům dětí a mládeže), poprvé tam byl hodinku a celkem dobrý, ale podruhé už věděl, do čeho jde, a to hrozně ořval, za 20 min. jsem si pro něj šla a on byl jak spráskaný pes :frowning2: . Pak jsem to změnila, že jsme začali chodit jen do herničky, která je i s maminkama, tak to celkem dává, ale že by byl blaženej, když je v kolektivu dětí, to není. Jediné, co ho baví, je plavání, ale to je tím, že plaveme vlastně spolu, s ostatníma dětma se nekontaktuje. Já to nejdřív zpracovávala blbě u sebe, protože já jsem hodně společenská, tak mi přišlo, že on by měl být taky, že děláme něco špatně, že chodíme málo k dětem nebo tak, ale prostě je spíš po příteli, teď už mi to ani nepřijde, jen občas, když je nějaká scéna kvůli - dle mě - pitomosti - třeba ho nějaké dítě moc kontaktuje, pořád za ním chodí, dotýká se ho (ani nemusí ve zlém ho strkat, i když nejčastěji je to právě to), on se mě potom drží zuby nehty, tak to jsem někdy netrpělivá. Ale postupně docházím k názoru, že by byla velká chyba ho do čehokoliv tlačit, že ještě bude zrát sám a věřím, že si také najde cestu k dětem a společnosti vůbec :slight_smile: .
17. čer 2012 ve 22:49  • Odpověz
@papuchalk - já to taky v sobě řešila, sice jsem se co nejvíce snažila ho brát takového jaký je, ale i tak jsem dumala, jak tomu pomoci..poprvé v MC jsme byli v roce a půl, asi tři krát, náš byl červený, vystreslý a nechtěl nic dělat, jen stál a koukal na děti..přestala jsem tam chodit, cítila jsem to tak..pak ve dvou letech, vybrala jsem mu montessori aktivity, kde byly děti, ale nebylo to kontaktní, jelikož on opravdu nebyl ten typ na - všechny děti teď ukazujte říkanku, zatočte se...- to nesnášel a nesnáší doteď..tam na montessori, kde pracoval se mnou, se tři měsíce rozkoukával, ale už tam chtěl jezdit, i mladší děti kolem se nedržely mamin, a náš ano..a pak ze dne na dn přišla změna, najednou se tam začal pohybovat svobodně, mohla jsem sama na záchod..ale venku pořád nechtěl děti, když byl ve stresu, řval, ječel..a když přišly děti, pozoroval...ve třech nastoupil do školky, učitelky říkaly, že je v pohodě jen když je s nimi, s dětmi nic nechce, odhání je...v tom lednu se pak už i zapojoval ve smyslu, že ho bavilo s nimi běhat a blbnout...ale ten skutečný zájem začínám cítit až teď a jde to ruku v ruce i s tím, že najednou má zájem i o samostatnou interakci s prarodiči, což předtím nebylo, pořád preferoval nás...My máme trošku "jinou" výchovu, hodně věřím jeho přirozenému vývoji, takže žádná násilná socializace, žádné nucení pozdravit..a jsem ráda, že se nám to potvrdilo:o) Je to krásné vidět, jak najednou zve babičku, aby k nám přijela, jak běží se s ní přivítat a jak ji řekne, že ji má rád - nikdy jsem ho k tomu nevedla, a on často býval ve stresu, takže křičel, ječel /stačila únava, nucení z jejich strany, jiná představa/ a najednou to všechno vymizelo, neječí, nechá je domluvit, pak jim řekne svůj názor, chce s nimi být...jsem šťastná, že jsem ho nenutila k pusinkám a socializaci předčasně, ale respektovala ho..protože teď to jde přímo z něj, není to na náš nátlak...
17. čer 2012 ve 23:05  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.