• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod říjen-listopad 2012

(Zamčená)
25. října 2012 
@blandik Jo jo, tak v něčem je Vojtidlo stejnej - viz aktivity udělejte kolo kolo mlýnský, to je jako kdybys popisovala naše dítě :grinning: . Já jsem z toho byla (nebo ještě jsem občas) taková přejetá, na diskusi, kam chodím, je ještě jedna holčina na tom stejně, ale jinak děti vesměs "sociální" ( :wink: ). U nás třeba vede plavání, z toho je nadšenej, jde mu to, ale myslím, že je to tím, že nemusí být v přímém kontaktu s ostatními, vlastně plave se mnou. Pak chodíme kromě té herničky ještě na Yamahu (taková hudebka), tam se to hodně za ten rok zlepšilo, začal i cvičit, chodí si pro nástroje, houpe s dětma takovou plyšovou chobotnici (nevím, jestli to znáš), ale nezpívá, rozmluví se vždycky, až to skončí, ale je vidět, že si všímá, písničky doma zpívá, poznává, mluví i o dětech, co tam chodí... tak akt vidím, že má své tempo a vývoj. Jinak s babičkou problém nemáme, to je od mimina šílenej babánek, jak je babička, není nic jiného, pak miluje moji ségru, ale nikdo jinej by ho hlídat nemohl, jen tyhlety dvě. Ale jinak je úžasnej, skvělej, vůbec se ho v tomto věku nemůžu nabažit... no, jako každá mamina, že? Jsem hrozně zvědavá na to, jakej bude ten prcík, co se narodí, jestli budou v něčem stejní, nebo jiní...
Asi trochu odbočujeme od tématu, každopádně ještě jednou moc děkuju, žes napsala o Vašem Míšovi, vždycky mě "uklidní", že jsou i děti jako náš :wink: .
17. čer 2012 ve 23:21  • Odpověz
@jana21278 Kočárek pořád nevím, výběr je fakt veliký....já si dávám navíc se vším načas....loni jsem byla ve 4.měsíci, dovezla jsem si od mámy věci po první dceři a začínala jsem si třídit, co si vyberu a pak jsme o to přišli. Tak teď už mám strach něco moc dopředu chystat, tak jsem na tom tak, že vlastně ještě nemám nachystáno vůbec nic....ty věci, co jsme loni dovezli můj vynesl na půdu, kde mi řemeslníci letos v lednu sundali schody a nové se teprve dělají, po žebříku tam nepolezu, tak počkám, až chlapi schody namontují a pak možná nachystám nějaké ty první bodýčka a tak :slight_smile: Doufám, že to do porodu stihnou :slight_smile:))) Jméno jsem si vybrala, ale moc ho neříkám, protože nechci, aby se s ním roztrhl pytel. Miluju originální jména, vždycky něco vymyslím a pak to tady kolem dávají všichni.....naštěstí u té první holky jsem dala jméno Lada a to se ani tady moc nechytlo, takže je jediná Lada široko daleko, ale asi 6 let zpátky jsem řekla své nejlepší kámošce, že jednou až budu mít třeba holčičku, tak dám jméno Julie. No a ona otěhotněla, narodila se jí holčička a co myslíš, jak se jmenuje ? :slight_smile: 2 měsíce po porodu mi nechtěla říct, jaké dala jméno......a teď se tady v okolí s Juliemi roztrhl pytel....takže si to, co jsem si teď vymyslela tak trošku hlídám, bo tak se tady v okolí zatím nikdo ještě nejmenuje a líbilo by se mi, kdyby to tak zůstalo :slight_smile:
18. čer 2012 v 09:49  •  3 děti  • Odpověz
@barthia Omlouvám se, že se vám vkrádám do konverzace, ale v tom Holandsku je to mazec :astonished: Odedneška si asi přestávám stěžovat na náš systém :slight_smile:))
18. čer 2012 ve 12:33  •  1 dítě  • Odpověz
@majka1976 ok. s tím jménem to¨mu rozumím. ale vzhledem k tomu, že teď takový obyč jména jako petr a alena moc nefrčí tak nic netajím. moje sestra taky měla dvakrát napsaný holčičí jméno lada a vždycky dovezli kluka. a když čekali třetí tak zase počítala s klukem a tak holčičí jméno jen tak napsala eliška a narodila se holka. my kočár zatím taky jen vybíráme. ale asi už jsme rozhodnutí. paní říkala, že na to potřebují 2 měsíce tak ho budeme objednávat tak začátkem srpna. jo a dva měsíce před svatbou jsem ukázala vybranou svatební kytku své sestřenici co měla svatbu za 14 dnů a ona si ji ta mrcha nechala udělat. to mě teda hodně naštvalo. protože jsem měla vybranou z karafiátů. všichni mi ji rozmnouvali, že karafiát je pohřební, mdž, komunistická kytka... tak jsem nepředpokládala, že mi ji někdo takhle šlohne.
18. čer 2012 ve 14:17  • Odpověz
@sarkav tak to já jsem s nízkým p asem neměla žádný. ale byly od větnamců a postupným nošením vždycky povolovaly. ještě jsem je zapla, ale už tlačily. dneska jsem si ale musela koupit 2 nový podprsenky. z těch starejch už mi pořádně tekly prsa. ty mi rostou snad rychleji jak břicho.
18. čer 2012 ve 14:20  • Odpověz
@sarkav @blandik vidíte, a já zase vnitřně cítila, že to bude kluk a jak mi řekli, že holka, tak jsem zamáčkla slzu... Samozřejmě, že ty naše pokládky milujeme a budeme za ně dýchat, ale ty představy a očekávání co máme v hlavách... :slight_smile:

@blandik moc se mi líbí způsob výchovy, nenutit pojď, řekni, ukaž, dej babičce pusinku, atd atd. Neměli jste ale problém s okolím, že by malému říkali, že je nevychovaný, když nepozdraví a že MUSÍ nebo naopak NESMÍ... Z toho já mám trošku strach, aby se to pak v té hlavince malé nepletlo... :slight_smile:
18. čer 2012 ve 14:38  • Odpověz
ono to s těmi dítky je těžko, stále si někdo blízký bude přát holčičku, když člověk nosí kluka nebo obráceně - snad leda tak dvouvaječná dvojčata různého pohlaví budou optimální :slight_smile: Se jmény jakbysmet. Nám na Lindu hned každému naskočí například jeden velmi neotřelý rým začínající na P :wink: No, ale co naděláme, holt si s tím holka nějak snad poradí.
Já si upřímně nepřála nic, mě to těhotenství tak zaskočilo a první dva měsíce nevolností tak zazdily, že jsem si teprve musela zvyknout, že už je zas všechno trochu jinak.
Holka mě napadla hned potom, co mi došlo, že jako fakt budeme čtyři. Přišlo mi, že by to bylo super, mít doma páreček a od obou "světů" zástupce. Taky kolem nás kamarádky, co mají děvčátka, tak ta jsou fakt jiná, než ten náš raubíř (i když výjimky potvrzují pravidlo, že ano :wink: ). My jsme s bráchou taky kluk a holka a nějak mi ten model přišel přirozený a fajn, takže když plodovka vyšla dobře a na XX, tak se mi (i mužovi) docela splnilo tajné přání. Ale myslím, že ani další kluk by nebyl na škodu, všechno má své pro a proti.
A nakonec, hlavně, aby byla mimča zdravá, že jo? :wink:

Hezký večer.
18. čer 2012 ve 20:22  • Odpověz
@oktarina - já myslím,že pro dítě je vždy nejvíce formativní to, jak se chovají jeho rodiče. Z toho si bere svou sebeúctu, z toho vyvozují svoji hodnotu, vzorce chování, normy, pravidla..takže ze zmatenosti bych moc strach neměla. Hlavně ty malé děti ani tak moc nevnímají to, co jim chceme tím - musíš a nesmíš říct, jako spíše to, že jim někdo má právo něco přikazovat...berou si více ten vzorec chování než to chování samotné, které jim nutíme (že můžou nutit, můžou vydírat, bít, zakazovat, soudit, hodnotit..atd. takže stejně pak ani moc nezdraví, ale spíše se naučí dirigovat, nutit, ovládat)...A to víš, že občas problémy máme s okolím, hlavně v rodině, protože syn opravdu nechtěl dávat pusinky, nechtěl si hrát s prarodiči /jelikož ho pořád nutili, dirigovali ho při hraní, zasahovali mu do toho) a on tento stres a tlak řešil řevem, že prostě dal jasně najevo, že si s nimi nechce hrát....takže oni postrádají takové to klasické líbající, poslušné jako pejsek, zářící při jejich příchodu vnouče. Přitom doma vím, že o nich mluví hezky. Takže oni na jedné straně se rozplývali, jak je rozumný, jak za sebou uklidí, jak nedělá naschvály atd., atd...a na druhé straně, jak se objeví nějaký problém (u nás typicky to byl řev v reakci na nějaký stres) a my nevyprodukovali typickou reakci - buď z ticha nebo ještě jednu dostaneš, ale byli a jsme empatičtí a chápeme ho, tak pak dávají najevo nelibost....Chápu, že je to zraňuje, současně nedokážu jít proti vlastnímu dítěti, zvlášť když pokaždé prostě vím, co ho vytočilo a cítím se podobně vytočená nějakou nesmyslnou reakcí dospělého v jeho okolí...(jakože mu nutí, že bude u nich spát, ne s tátou /táta musí spát doma s mámou/, jen ty sám apod.).
18. čer 2012 ve 20:56  • Odpověz
Holky jezdíte autem jako řidičky? Já jezdím každý den pro dceru do města do školy, zatím všechno v poho, ani by mě nenapadlo, že by to mohl být nějaký problém, až mi můj včera řekl, ať se zeptám, jestli si těhulky vypínají airbagy a nějak specialně řeší pásy. Máte nějaké svoje zkušenosti?
19. čer 2012 v 10:13  •  3 děti  • Odpověz
@majka1976 - airbagy jsme nevypínali, nevím, jestli to u nás jde, ale slyšela jsem, že je to vhodné a pásy se tuším dávají pod břicho a nad břicho, aby nešel přes břicho, ten spodní..sama jsem zvědavá, co ti napíšou s těmi airbagy (spíše tedy se zeptám muže, jestli to u nás jde).
19. čer 2012 v 11:26  • Odpověz
No, teď bude 2 měsíce klid, když budou prázdniny, ale v září a říjnu jak zas budu muset jezdit, tak to už budu mít pěkný pupík, to už bude asi horší.....
19. čer 2012 v 11:30  •  3 děti  • Odpověz
Těhulky, jak snášíte ta vedra? Já mám hodně nízký tlak a trošku to nezvládám :frowning2:
19. čer 2012 ve 12:03  •  1 dítě  • Odpověz
@majka1976 Já řídím a těhulky prý nemusí být připoutané. Kdyby tě zastavili policajti, tak u sebe ale musíš mít těhu průkaz. Já to dělám tak, že pás mám zaplý, pak si sednu na sedačku a přehodím přes hlavu jen ten pás přes prsa. Spodní část pásu přes bříško mám pod zadkem a je to fajn.
19. čer 2012 ve 12:06  •  1 dítě  • Odpověz
@majka1976 @blandik @andrejsp pozor na pásy. někdy minulý týden ukazovali ve zprávách, že není pravda, že těhotná nemusí být připoutaná. jsou takový i speciální těhotenský pásy http://www.baby-centrum.cz/cz-5-bezpecnostni-pas-do-auta-pro-tehotne.html?ezbozi=1896 jen jsem nepochopila jak se užívají. já teda dávám jeden pás pod břicho a druhý nad. jestli jdou vypnout airbagy tak to teda netuším. taky jezdím hodně a doufám, že se nic nestane.
19. čer 2012 ve 12:46  • Odpověz
co já vím, tak spodní pás pod břicho, horní normálně - ale ne bez pásu, to je o pusu děvčata :frowning2:
Jo, airbagy bych také nevypínala, přijde mi, že je to cílené na hrudník a obličej - spíš bych se bála, že si pupík přerazím o volant, většinou člověk letí dopředu a nahoru.
Najeto mám fakt hodně s pupíkem i bez, jednu dobu to bylo téměř mé zaměstnání, takže tak nějak jsem empiricky došla k tomuto závěru :wink:
Hlavní je nepotkat blbce, takže si držme palce :slight_smile:
19. čer 2012 ve 13:07  • Odpověz
@andrejsp - vedra mi vadí, děsně. Snažím se chodit s Miškou ven ráno, a do té desáté býváme doma...nejlépe někde ve stínku...
19. čer 2012 ve 13:51  • Odpověz
@xuxie souhlas...u nas to bez auta ani nejde a pas je nutnost!
@blandik ja ty vedra taky nedavam...at uz je rijen :dizzy_face:

kuba ted stavkuje u jidla, spat nechce, mlati me, takze mame veselo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. čer 2012 v 15:21  • Odpověz
@blandik
@imzadi Já mám už tak nízký tlak a kór teď v těhotenství mám 105/77. Pokud nemusím, tak nevycházím,mám strach, abych sebou někde nešvihla. Se psama za barák a zpátky domů do relativního chladna. Už aby byl listopad a mimi venku :slight_smile:
19. čer 2012 v 15:30  •  1 dítě  • Odpověz
@andrejsp tak to jsi na tom lip nez ja, dost casto mam i 90 na 70 :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale ja uz jsem zvykla, bojuju s tim furt...ale rikam si, ze to druhe tehu me znici...je to narocnejsi nez jsem cekala...takze tezce zavidim tehulim, co kolem nich nebeha maly terorista jako ten muj :dizzy_face:
19. čer 2012 v 15:43  • Odpověz
nic nového neřeknu, když si povzdechnu, že mě ta vedra taky ničí...ale koho ne, že? :unamused:
Hlavně přežít :sunglasses:
19. čer 2012 v 19:36  • Odpověz
@xuxie ja doplnim jen fujjj...teprve 24 tt :grinning:
19. čer 2012 ve 21:41  • Odpověz
@imzadi to máš ještě o týden víc :grinning:
19. čer 2012 ve 21:42  • Odpověz
@imzadi ale jen tak mimochodem - nechci myslet na to, že to bude takhle hajsovat v srpnu a já budu valit osmý měsíc :confounded:
19. čer 2012 ve 21:43  • Odpověz
@xuxie no to se mam teda ale co:grinning: co vase nemoc? kuba kasle porad stejne, ale pridala se hnusna ryma, uz musim i odsavat..a ta boulicka na pindiku se nezmensuje, takze taky na prd...blizi se prazdniny, takze nam zkonci aktivity jako plavani a yamaha, to bude nudaaa :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. čer 2012 ve 21:44  • Odpověz
@imzadi Zítra jdeme na kontrolu, přijde mi, že je docela fit, tak snad mu skončí už ty sulfonamidy a budeme moci alespoň na hřiště. Dnes jsem ho vzala nakoupit, natáhla jsem ho do dlouhých kalhot a trička a ještě s ním kličkovala od stínu do stínu jak partyzán - no paráda. Nám všechny zaplacené aktivity, včetně školky hezky propadly - pomalu dva měsíce mu stále chudákovi něco je. A v pátek půjde zas do jesliček, tak tipuji, že pokud je zdráv, tak zas něco chytne...
Co ten váš pindík, prosím tě? Co to máte za bouli? Nepíchlo ho něco? Synovec (3r) tam měl takhle tukovou bouličku. Vstřebala se, ale docela dlouho to trvalo.
Co dovolená nějaká, neplánujete ještě?
19. čer 2012 ve 21:58  • Odpověz
@xuxie tak drzim palce zitra! no a/ta boulicka, na pohotovosti nam rekla mudra ze nahromadeny mazek, ma uzkou preekozku a tak se to zanitilo, koupm v hermanku a cvicime to, ale pretahovat moc nejde....ale nevim ni, zda se mi to takovy pevny, mazek by byl spis tekutej?? a boli ho to, kdyz se/toho dotknes...no pristi tyden jdem k pediatricce, tak jsem zvedava..

a dovca nehrozi...manzel podnikatel pocita s/volnem v rijnu na rozjezd s prckama, tak potrebuje tee namakat a vydelat...co u vas?
19. čer 2012 ve 22:21  • Odpověz
dobré ráno děvčata. chtěla jsem se zeptat jak jste na tom s dětským doktorem. někde jsem četla, že ve 20tt je už čas, kdy ho kontaktovat. ale zdá se mi to hodně brzy. co si o tom myslíte a vy co už nějakého cvrčka máte, kdy jste to zařizovaly?
20. čer 2012 v 09:04  • Odpověz
@jana21278 ja zavolala doktorce mesic pred tp, nahlasila udaje a bylo...po prichodu z porodnice jsem volala, ze uz jsme doma a druhy den prijela nas ocihnout...20tt mi prijde fakt brzo...
20. čer 2012 v 11:09  • Odpověz
@oktarina a to je tvoje první miminko? moje už 3 a zase chlapec, tak mě to fakt mrzí, u prvního jsem to vůbec neřešila :wink:

@jana21278 Jani to je ještě fakt dost brzo, taky záleží jak moc máte vytížené Dr. ale já kluky registrovala až jak jsem jela z porodnice
20. čer 2012 ve 12:27  • Odpověz
@sarkav Jj, první :slight_smile: Mě to všichni prorokovali z takových těch babských pověr, co jím, jaký mámm pupík, jakou pleť, atd atd atd, že jsem se psychicky začala připravovat na chlapečka a pak se na něj už i těšit. Pak mi dr řekla, že tam vidí holčičku, no nepočítala jsem s tím :slight_smile: takže ze mě vyletělo: né, vážně? Podívejte se ještě jednou, je to jisté? :slight_smile: Jsem si to tak naplánovala a malá mi ty plány převrátila, tak bude za odměnu nosit chlapečkové bodýčka, co už mám doma no :slight_smile: A hlavně vůbec neumím takové ty věci, jako je pletení copánků, hraní si s panenkama... Já od mala lítala s klukama ze sousedství, lezla po stromech, stavěla bunkry, vrtala se v písku... Proboha, já ani nevím, jak si hrajou holčičky? :slight_smile: Asi budu muset okoukat od jiných paní na hřištích :slight_smile:

@jana21278 nám pA na kurzu řekla, že tak po 25 tt je čas si pomalu vybírat nějaké lékaře, abych si je případně do 30 tt pomalu už obešla a podívala se, jak na mě budou působit oni i třeba sestry, čekárny... a pak se už s někým domluvila, protože kdybychom některá rodila předčasně, ať to pak neřešíme "narychlo z porodnice" :slight_smile:
20. čer 2012 ve 12:39  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.