• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod říjen-listopad 2012

(Zamčená)
25. října 2012 
@oktarina tak to se neboj, to je to poslední a jak se ti holčička narodí uvidíš že vše půjde samo. já si zase neuměla představit kluky, nebaví mě fotbal, hrát si s autama......háčkuji čepičky pro holčičky, sama si dělám různé účesy....... jéééé jak já bych tu holčičku brala, až bych brečela,ale ani to mi nepomohlo :wink:
20. čer 2012 ve 12:54  • Odpověz
@imzadi to by jeden nevěřil, co starostí nadělá ten malý pindík, viď? :unamused: synovcovi to chtěli napíchnout a vyčistit, ale pak si to nechali vymluvit a ono to nějak odešlo. Tak to držím moc palce, žádná slast :frowning2:
Kontrola dobrý, ještě zítra musí dobrat léky, takže ještě domácí vězení a pak už snad bude fit a vydrží mu to alespoň týden.
Já mám doma daňového poradce, takže březen, červen a září ho nevidíme téměř vůbec. Naštěstí se naše drahá rozumně rozhodla narodit až v říjnu, takže se tak na dva týdny snad dovolí (týden z toho stejně strávím ve špitále). No a zbyl mu ještě týden na teď a 4 dny na Vánoce. Gynekolog povolil, tak to svoje megabřicho poletím v červenci vyvětrat na Kos. Bereme sebou i dědečka, takže kluky nechám svému osudu a já mám v plánu nohy v bazénku, knížku a užívání all inclusive, než ten blázinec zas začne.
Jen abychom byli zdraví :slight_smile:
Jinak, já jezdím s malým sama, když je takhle muž very busy a třeba na Lipně nám bylo moc fajn, to bylo vloni, ještě mu nebyl ani rok a paráda...nestálo to moc, byli jsme 4 dny a je to kousek, autem 2 hodinky. Landal Marina se to jmenuje.
Jejda, to je elaborát - pardon :slight_smile:
20. čer 2012 ve 13:33  • Odpověz
@sarkav Šárko, jak to tak čtu, tak v tom vidím svoji švagrovou, to je podle mě úplně fantazie máma pro holčičku. Umí všechny ty věci, jak píšeš, že děláš. Je taková fakt půvabná upravená dáma, která umí parádní účesy, dokáže skombinovat šátek či pásek za pár korun tak, že to vypadá jak od Diora...a mají chlapečka a zdá se, že to druhé, co má teď v bříšku, má taky pindíka. Když nám řekli slečnu, tak to chudák obrečela úplně regulérně. A i když víc milující maminku snad ve svém okolí ani neznám, zcela jí rozumím. Ale někdy i kluci bývají tvořiví a možná ten váš taky bude :wink:
20. čer 2012 ve 13:41  • Odpověz
@xuxie ono je to opravdu moc těžký a přijde mi to i tak trochu nespravedlivý :frowning2: moje kluky bych nedala ani za nic na světě,ale přeci jen proč nevyšla alespon ta jedna holčička......a byla bych naprosto spokojená v životě, víc už bych nepotřebovala...
20. čer 2012 ve 13:55  • Odpověz
@sarkav já vím :unamused: A nemáte v rodině nějakou nově očekávanou holčičku? Naše mamka moc tvoření nedala a vím, že naší "tetu", tátovo ségru, co měla tři kluky, tak tu jsem úplně milovala, protože mě učila plést, vyšívat, dělat patchwork z hadříků. A ona mě brala jako příjemné rozptýlení od sešívání roztrhaných kalhot a kontinuálního krmení toho svého hejna. Fakt příjemný, ráda na ně (jí i kluky) vzpomínám a i když se moc nevídáme (žijeme od sebe 800km), tak stejně to byl jeden z prvních lidí, kterým jsem oznamovala novinky typu vdávám se, či čekám a ona také hned psala, že bude ženit nebo že bude babičkou :wink:
20. čer 2012 ve 14:22  • Odpověz
Holky, prosím vás, platí ještě stále to, že lékař u kterého mám registrováno jedno dítě by měl mít povinnost přijmout sourozence? Nebo už je to za ty roky jinak? Co se týče vedra, tak já si rochním, sluníčko, teplíčko - miluju :slight_smile: Když už je toho moc, zalezu do chládku našeho celoročně chladného domečku....spíš se bojím, že jak se malá narodí na podzim a do zimy, že nám doma zmrzne....
20. čer 2012 v 15:15  •  3 děti  • Odpověz
jojo, taky jsem si říkala, že je to ještě brzy. uvažovala jsem, že tak po 30tt to začnu řešit. děkuju za odpovědi.
20. čer 2012 v 15:48  • Odpověz
@sarkav
@xuxie ja kdybych.ted cekala kluka, tak bych to taky dlouho travila, ja spolihala na geny, jak nase rodina, tak manzelova ma vzdy par x generaci zpet...a teda ja vubec neumim zadne rucni prace, neumim se zdobit, tak treba se to naucim :grinning:
@majka1976 covece to nevim, myslim, ze ne...
20. čer 2012 v 15:50  • Odpověz
@xuxie nemáme v rodině žádné další miminko, těhotná jsem jen já, manžel je jedináček a já mám jen sestru a ta těhotná není na 100% a ani v širší rodině nevím, že by někdo mimi čekal.....a sestra má taky kluka,tak nevím teda proč máme jen chlapečky :slight_smile:
20. čer 2012 v 16:11  • Odpověz
@imzadi my máme v rodině takovou "tradici" že se vždy rodí 2 holky a 1 kluk.....vyšlo to už 14x a když jsem otěhotněla já,tak se to všechno pokazilo a přestalo to vycházet :unamused:
20. čer 2012 v 16:13  • Odpověz
@sarkav
@imzadi
Tak to budeme muset přijet s Linduš na výcvik někdy za vámi a vezmeme i Emu, viď Imzadi? :wink:
Mně se strašně ty tvořeníčka líbí, strašně mě to bavilo, ale ty výsledky byly katastrofální a copánky taky nic moc, vždycky jsem je ráno měla způsobně upleteny a do velké přestávky už jsem vypadala jak Česílko, babička (která mi je ráno pletla) byla ze mně na prášky :slight_smile:
Odkud vlastně jste, Šárko?
20. čer 2012 ve 20:46  • Odpověz
@majka1976 majko, nemusí :unamused:
Jinak, já jsem (byla) teplomilná hodně, ale jak jsem (a byla s Martinem) těhotná, tak mi to vyloženě nedělá dobře. Možná kdyby bylo kam se schovat, ale ty noci jsou nejhorší, když máš v ložnici 27, tak to nedávám a ráno jsem jak zmlácená :frowning2:
20. čer 2012 ve 20:55  • Odpověz
@xuxie jo copy...mamka na ne byla pysna, ale presne, furt jsem to rozcuchavala, tak me ostrihali na kluka :stuck_out_tongue_closed_eyes: jinak.tu dovcu zaaavidim...jela bych hned, ale bez kuby, jsem hrozna co? byli jsme s nim v 11m na kanarech, ale nic moc...byla to blba doba vyvoje, plazil se, nechidil, rostly zuby ... ale my jsme stejne bez penez :grinning: jinak ja jsem taky silene uvarena, uz ani spanek nepomuze se zrelaxovat, des!
20. čer 2012 ve 20:59  • Odpověz
@imzadi Mi povídej, já chci normálně ještě do porodu víkend v lázních - sama, neberu ani velkého ani malého :wink:
Nám Kanáry shodou náhod ve stejném věku vyšly super (to bylo tím, že tou dobou byl chvilku od zubů klid) a začal tam chodit, tak mám na to hezké vzpomínky - jen ten let byl hrůzný :frowning2:
No příští rok to vidím max na Adršpach, pokud přežijeme všichni zimu a jaro. S 8m prckem nejedu nikam za hranice, tak dobrodružná nejsem.
Chjo, peníze nebyly a nebudou. Já chtěla ještě zajet domů (do Košic) i s malým. Našim je už 70, od Vánoc jsem je neviděla, pro ně je ta cesta fakt náročná. Tak jsem koukala na možnosti (muž musí zůstat doma, ten musí dělat). Takže autem s malým sama 8 až 10ti hodinovou jízdu nedám, to jsem dělala ještě mladá a netěhotná. Vlakem 8 hodin taky s malým nepřežijeme (nočním je to 10 hodin a riziko, že nebude spát je velké). A letadlo? Lítá tam jenom ČSA (již několik let) a zpáteční letenka pro nás oba (když malý ani nebude mít sedačku a musím ho téměř 2 hodiny držet na klíně, resp. na pupku) začíná na 7 500 Kč, pokud bych chtěla pro něj místo, tak se dostáváme na téměř dvojnásobek...takže smůla :-/

Nic, jdu se pokusit usnout v naší sauničce :wink:

Brou noc všem maminkám, miminkám i bříškům :slight_smile:
20. čer 2012 ve 21:56  • Odpověz
@xuxie jeee, se pridam do lazni :grinning: ale naprd je, ze v tehu se nesmi zadne procedury...ale uzila bych si kosmetiku, pedikuru a tak :dizzy_face: jinak adrspach muzu taky...ale ty letenky do kosic, to je masakr...ja do kosic jezdivala autem praocne dost casto, takze cestu znam, fakt hnus...

v noci prselo, super, ale ted uz zase sviti :stuck_out_tongue_closed_eyes: co budem zas delat?ach joooo :stuck_out_tongue_closed_eyes: kdy jdes na kontrolu?
21. čer 2012 v 08:02  • Odpověz
Ahoj holky :grinning: .

@xuxie Dočítala jsem a zaujalo mě to Lipno ve Tvém příspěvku, koukala jsem na jejich webovky a nějak nejsem schopná propočítat, na kolik tak vyjde pobyt tam. Jsem z toho totiž nějaká zmatená, jak je to v Eurech a že asi záleží, jaký vezmeš apartmán a tak. Můžeš mi k tomu napsat něco pro blbé? :grinning: :grinning: :grinning:

My jedeme letos na dovču jen v ČR, bojím se po zkušenostech v prvním trim. vytáhnout paty do zahraničí. Přitom když jsem čekala Vojtu, byli jsme ve Francii, ale teď, jak mám najednou novou špatnou zkušenost, dostala jsem bobky. I tak se těším, jedeme na Šumavu a do Krkonoš, s Vojtou jsem zase byla v Beskydech a Jeseníkách, takže oba chlapíci budou horalové :grinning: .

Jinak holky, lázně Vám schvaluju, ale leckde je to s těmi procedurami na pytel. S Vojtou jsem byla v Třeboni, tam procedury úplně zamítli, chodila jsem prakticky jen do bazénu a pak právě ke kadeřnici, na kosmetiku, manikúry, atd., ale masáže, zábaly... nic. Teď jako těhotná jsem byla ve Vráži u Písku, tam mi nechali aspoň obličejové masáže a masáže končetin, jinak zase bazén, jídlo a relax :grinning: . Ale proč ne, relaxační hodnota tak jako tak je vysoká :grinning:.
21. čer 2012 v 10:42  • Odpověz
@imzadi Já bych chtěla do Jablonce:
http://www.relaxace.com/tehotenstvi-na-materske.html
koukni a pojeď taky, bude dobře :wink:

My po deseti dnech prvně venku na hřišti - úplně jsem kvetla, malý spokojeně trhal kytičky, až se najednou rozlítla branka a dovnitř vpálilo 18 dětí ve věku 4-5 let (školka od vedle). V průběhu 5ti minut byl Martin obklíčen holčičkami, které jej měly jak živou panenku. Všechno v pohodě, až na to, že ta nejnudlovatejší dívčinka se mu napila z flašky a vzápětí napojila jeho...jestli něco zas chytne(me), tak už budu brečet :unamused:
21. čer 2012 ve 13:00  • Odpověz
@papuchalk Čauky, my tam byli 3x.
Jednou jsme brali i babi s dědou, takže jsme pronajali domeček, my byli nahoře a oni dole, každý svoje koupelna, kuchyňka, klídek a pohoda, trošku dál od jezera (cca 10 min procházka), ale zas tam bylo úplný ticho celý den - ideální, pokud byste taky vzali sebou nějaký pár. Bydleli jsme tady a maximální spokojenost taky, domácí fakt milí lidi:
http://www.lipno.info/ubytovani/apartmany-rohlik/

V te Marine jsem pak byla jednou sama s malým. A pak s mužem a s malým. Pokaždé jsme měli apartmán typu 2A1, mělo to ložnici a obýváček. Těch 5 dnů samotnou s malým stálo cca 6000,-. Ten týden s mužem pak asi 9000. V podstatě platíš apartmán i když je člověk sám, tak je lepší jet ve dvou :wink: Doufám, že se jim tam ty ceny moc nezměnily, já bych tam chtěla zas na přesrok, už i s dvojkou.

Kdyby jsi cokolov potřebovala, napiš, budu-li vědět, ráda dám info :slight_smile:
21. čer 2012 ve 13:20  • Odpověz
@xuxie To nevypadá tak zle. My teď právě na tu Kvildu taky jedeme do apartmánu, tak jsem zvědavá. A na kolik vyšel cca ten Rohlík? Tam píšou cena od 840,- za noc.
21. čer 2012 ve 13:42  • Odpověz
@papuchalk Tak dej vědět, jak bylo, tam je taky hezky, jela bych :slight_smile:

Rohlík jsme domlouvali s paní na poslední chvíli, 2 dny před odjezdem - muž si najednou mohl vzít volno a sežeň 30. června něco volného od 2. července :slight_smile: Jim někdo odřekl, tak paní byla ráda, že nezůstanou prázdní a bylo to 18000 za 6 nocí. Brali jsme to celé. Ale jinak počítají těch 840 za hlavu a noc.
21. čer 2012 ve 13:52  • Odpověz
@jana21278 - s tím doktorem, asi záleží, kde bydlíš, vím, že v praze takto měla kamarádka docela problém sehnat volného dětského.
21. čer 2012 v 17:30  • Odpověz
tak zítra jdu na utz, a fakt doufám, že mi potvrdí holčičku. Brala jsem to jako hotovku po tom srdíčku, ale teď pár dní před utz na to pořád myslím, zatím nemám jediné holčičí oblečení...uf, mám normálně nervy..a všechno, co jste tu psaly o těch pocitech, cítím stejně..prostě ji moc chci.
21. čer 2012 v 17:37  • Odpověz
ahoj holky je tu nejak tehulka z PARDUBIC....????
21. čer 2012 v 17:49  •  1 dítě  • Odpověz
@blandik drzim moc palce! ja taky jeste nic nemam, nemam na to prostor, s malym na nakupy vyrazit moc nejde...ale vcera byla mamka v tescu, pry tam maji.velke slevy, tak neco nakoupila :dizzy_face:
21. čer 2012 v 18:57  • Odpověz
@blandik držíme palce, dej vědět :wink:
21. čer 2012 ve 20:00  • Odpověz
@imzadi @xuxie - tak bylo zády k nám, pak tam nějak najel a říkal, že tam penis nevidí, ale že může být schovaný...nebyla to nejlepší poloha...takže prostě chci věřit, že ten z toho srdce to viděl dobře a je tam holka. Dneska jsem vyrazila na nákupy, trošku jen po sekáčích...mám asi deset kousků s různými kytičkami, cerepetičkami a věřím, že je použiju..když jsem čekala Mišku,t ak jsem byla přesvědčená, že i holku bych oblíkala tak střídmě, spíše do červené, žluté...a hlavně žádná růžová..a nevím, co se mi stalo, ale růžová mě láká :grinning:

@imzadi - píšeš, slevy v tescu, tak tam vyrazím na věci pro Mišku...
22. čer 2012 v 15:23  • Odpověz
Holky, začínáte mě stresovat, že už nakupujete pro mimi :grinning: . Já to hodlala začít řešit až po prázdninách :grinning: . Naštěstí teda bude hodně věcí po Vojtinovi, ale i tak jsem toho dost měla půjčeného od klamarádky a ta má teď sama druhé mimi, takže asi budu muset nějak věci probrat a pokoupit.
22. čer 2012 v 18:31  • Odpověz
@blandik to je malý stydlík, že se neukázalo :wink: Hlavně, že je ok a přinejhorším, kluk taky pár kytiček snese, kámoška má holčičku a pak chlapečka a malý měl tak do půl roku téměř všechno po ségře s kytičkami, od žluté po lila a úplně v pohodě. Linduš bude mít taky první zimu všechno v modrém :slight_smile:

@papuchalk zajdi, já na Martínka pár kousků taky našla, ceny fajn, ale už mi to přišlo docela přebráno, obzvláště ty klučičí věci 92, co potřebujeme, to už jsem musela hodně hledat.
22. čer 2012 v 19:40  • Odpověz
@xuxie
@blandik tak u nas pro kluky ve vetsich velikostech nic :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale pro mimca holcicky veci dost...
22. čer 2012 ve 22:06  • Odpověz
@imzadi - jako vždy, nemůžu si pomoci, ale klučičí regály bývají zoufalé ve srovnání co do množství a výběru v holčičím...
@xuxie - no já právě měla hodně věcí půjčených pro miminko, a tak jestli to bude holka, tak v klučičích věcech bude chodit až tak v roce, kdy už máme dost věcí s bagry a auty...
22. čer 2012 ve 22:34  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.