• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod říjen-listopad 2012

(Zamčená)
25. října 2012 
@blandik jojo, naprosty souhlas...a navic kluci maji jeden regal a holcicky 5 :stuck_out_tongue_closed_eyes: ja resim boticky...ty vubec nedelaj v univerzal barvach, takze ema ze zacatku bude mit vse modre...
22. čer 2012 ve 22:43  • Odpověz
@imzadi Linduš modré a zelené a s bagrem, opicí na autě a vláčkem - doufám, že bude mít brzy alespoň vlásky, abych jí mohla udělat pidiculík, ať chudák nevypadá úplně jako kluk :slight_smile:
23. čer 2012 ve 14:04  • Odpověz
@imzadi @xuxie - no na barvě až tak nezáleží, náš i když je vyloženě v klučičích barvách, tak cizí lidi si stejně často myslí, že je to holčička... :grinning:
23. čer 2012 ve 14:21  • Odpověz
@blandik Martin taky, a to je v modrý od hlavy k patě :grinning:
23. čer 2012 v 15:01  • Odpověz
@xuxie :grinning: :grinning: :grinning: kdyby to byly jen důchodové babky, ale daří se to i relativně bystře vypadajícím maminám na hřišti...Včera, jak jsem nakoupila pár těch oblečku pro Lindu, tak Miška je viděl a já povídám, že to je pro miminko a on na to - jo, já to dám do tašky a odneseme to tetě (má čerstvě narozenou holčičku)...tak mu povidám, ano, tetě je taky můžeme půjčit a taky je můžeme použít pro naše miminko...a on tak na mě koukal...on bere to, že bude mimiko v pohodě, ví odkud se tam vzalo, po pravdě, bere to, jak to je a myslím, že má k tomu pozitivní vztah..a včera se u toho tak zahleděl, zapřemýšlel..jakoby mu došlo, že skutečně přibude další človíček jednou...
23. čer 2012 v 15:10  • Odpověz
@blandik To už je rozumný chlapeček, to bych brala :slight_smile: Já jsem původně chtěla 3 roky, ten rozdíl mi nevím proč přijde ideální - ale holt ne všechno se dá naplánovat přesně :wink:
Jinak, málem byl místo Martina také Michal, ale na poslední chvíli jsme to, už taky ani nevím proč změnili - to bychom měli jmenovce i jmenovkyně :slight_smile:
23. čer 2012 v 15:25  • Odpověz
@xuxie - panečku, to by byla náhoda :dizzy_face: a co tak koukám, tak Martínek je taky říjnový? jestli dobře počítám? Náš Miška právě taky je říjnový... Já chtěla rozdíl dva roky a tak dlouho jsme čekali, než se povedlo, že nakonec budeme mít čtyři roky rozdíl...tak asi to tak má být, manžel měl sestru o čtyři roky mladší, tak možná to má být nějaká zpětná vazba pro manžela..nějak věřím, že věci se nedějí samoúčelně...jsem moc ráda, že mimi přišlo a že jsme se nemuseli rozhodovat jestli nějaké umělé zásahy ano nebo ne.
23. čer 2012 v 15:29  • Odpověz
@blandik Tak to jsem moc ráda, že se to povedlo a nemuseli jste hledat pomoc, je to stresující. Mamky, co to mají za sebou ví svoje :wink:
Já byla stoprocentně přesvědčena, že s druhým budeme muset na IVF. Muž měl víc rozumu a naštěstí to hlídal. Pak jsem šla v lednu na operaci štítné žlázy a endokrinolog řekl, že teď 2-3 měsíce nebude ani perioda. Tak jsem si to vysvětlila, že pohoda, nebude perioda, nebude plodnost...perioda už pak opravdu nebyla, už byla naše princezna...muž se mi doteď směje, že prý jsem fakt odbornice na plánované rodičovství :sunglasses:
Marťas je 27.8., takže když b ude ségra, tak mu budou 2r, měsíc a kousek. Já mám plánovaného císaře, dělají to ve 39tt + něco, tak tipuji, že rodíme tak 15. října...
Kdy máte vlastně termín?
23. čer 2012 v 15:43  • Odpověz
Ahoj holky! Naše obě děti jsou z IVF.

@blandik Já myslím, že 4 roky je dobrý rozdíl, takhle to má kamarádka a super - starší už je v lecčems rozumnější. U nás se trochu bojím, jak to V. pobere (bude mít 2 roky a 8 měsíců), jestli nebude žárlivost a tak. Přece jen doposud se svět točí okolo něj :slight_smile: , navíc je první dítě v rodině (teda z mé strany), takže první pro mou maminu i mou ségru...

@xuxie Proč máš naplánovan CS? Jestli to můžu vědět?
23. čer 2012 ve 22:17  • Odpověz
@xuxie - aha, tak to bylo u vás parádní překvapení, když MS nepřišla ani potom, kdy jsi pak přišla na to, že jsi těhotná? Termín mám 18,10. , Miška měl původně 24.10., nakonec je osmého října a tak jmeniny má jen týden před narozeninami, původně to měl být skoro měsíc rozdíl...tak uvidíme, s jakou prolukou budu v říjnu dělat dva dorty a dvě oslavy...k tomu ty miškovy jmeniny ajméno Linda je 1.9. - takže taky kousek.
@papuchalk - u nás se Miška po třetím roce hodně změnil, kdysi jsem četla, že děti začínají být pomalu schopné empatie až tak po třetím roce, před tím ji moc nemůžeme čekat..že vezmou ohled na to, že máma má těžkou tašku a pospíší si samy od sebe atd...a u nás k tomu tedy došlo, takže vnímám velký mentální rozdíl mezi dětmi př. dva roky a tři roky+...svět se kolem něj točí taky, a taky je první dítě v rodině, naštěstí tedy už má čerstvou sestřenici...taky jsem zvědavá na podzim, když bude s námi doma, jak to zvládneme...
24. čer 2012 v 05:41  • Odpověz
@papuchalk Ahoj, my také čekáme miminko po IVF, za jak dlouho se vám podařilo druhé a hned na první pokus? Ja nechci s dalšim moc čekat, jelikož už mi je 30, ale doufám, že když se zadařilo jednou, tak že to podruhé půjde snad rychle. :slight_smile:
24. čer 2012 v 19:13  • Odpověz
@papuchalk
Je to paráda, že to vyšlo znovu :slight_smile:

Sekci jsem měla i s prvním. Onehdá jsem měla zlomenou pánev, tak se báli, aby se něco neočekávaného nepřihodilo. Tak si to zopákneme i na podruhé :wink:
24. čer 2012 v 19:30  • Odpověz
@blandik Alespoň budete mít stále na podzim veselo :slight_smile:
24. čer 2012 v 19:31  • Odpověz
přeju hezký večer. teď o víkendu jsem si všimla, že si vidím břicho. tak jsem se z toho šoku změřila a od minulého týdne mi přibylo 8 cm v pase. to je rychlost. hlavně, že jsem si tady nedávno vypisovala jak ho mám malý. a to naše mimi je sice pořád dost líný, ale už párkrát jsem cítila i nějakej kopaneček přes břicho. ve středu jdu na kontrolu tak jsem zvědavá jestli už mě pošle na cukrovku. a docela z toho mám vítr. těhotenskou měla moje sestřenice, potom i sestra a tý se změnila i na normální. nově cukrovku našli i mamce. uvidíme jestli mě mine.
24. čer 2012 v 19:50  • Odpověz
@jana21278 tak ja uz si pres bricho nevidim dolu :stuck_out_tongue_closed_eyes: hruza...

dnes se me 4 lidi ptali, tak kdy uz to bude neboo porad v jeenom? a ja rikam, az v rijnu, to jste meli videt ty obliceje...fakt zastrelit!

a ema dela v brise silenosti, hlavne kdyz lezim na zadech...tak uz zase vetsinou spim na boku...asi uz vytahnu kojici polstar pro lepsi spanek :dizzy_face:
24. čer 2012 v 19:56  • Odpověz
@imzadi tak to já si beru ráno petrovu peřinu a používám to na spaní jako kojící polštář pro sebe. a je to super. když se otočím tak zase tak použiju tu svoji peřinu. jsem zvyklá spát polo na břiše a polo na boku a ta peřina mě super udrží, abych se na to břicho tak necpala. někde jsem četla, že se má spát na levým boku, že na pravý straně je nějaká velká žíla, která když je utisknutá tak neodvádí dobře krev z dolní poloviny těla a vznikají otoky. v těhle vedrech mám, ale dojem, že i kdybych visela hlavou dolů tak mi ty nohy stejně nesplasknou. i ruce mě zlobí. už jen občas zkusím snubák, abych věděla jak moc mám ty prsty oteklý.
24. čer 2012 ve 20:07  • Odpověz
@jana21278 muz mi perinu neda a my vstavame po pate s kubickem...bohuzel :stuck_out_tongue_closed_eyes: a jinak otoky nezavidim, ja se zatim drzim...a pristi tyden maj zase byt vedra, fuuuuj...

holky netrpite nektera na mykozy?se mi to v tom teple nejak rozjelo a nevim, co nasadit...
24. čer 2012 ve 20:13  • Odpověz
@imzadi já jsem si s mykozou užila, když jsem brala utrogestan. doktor mi nechtěl nic dát, že to musím vydržet. ale řekl mi ať se utírám dětskýma vlhčenýma ubrouskama - senzitiv a když to nebudu už moct vydržet tak mazat bílou aktivií. tomu jogurtu jsem se dost bránila. přišlo mi to nechutný, ale už to bylo k zbláznění a tak jsem to zkusila. a musím říct, že už jen to chlazení byla úleva. a tak za 3-4 dny jsem měla pokoj. docela jsem si nadávala, že jsem to zkusila až na konci braní toho utrogestanu, protože jsem se toho mohla zbavit dřív.
24. čer 2012 ve 20:19  • Odpověz
@barthia Ahoj, to je paráda, že se Vám také povedlo po IVF. My máme Vojtěšáka z KETu a chlapa č. 2 :wink: zase z KETu. Oba KETy úspěšně na první pokus, byť tomu prvnímu předcházela stimulace asi na půl roku (neroste mi děložní sliznice). ET s Vojtěšákem mi byl stopnut kvůli HSS. Jinak Vojtěšáka jsem rodila v necelých třiceti, teď mi bylo 32. Takže to máme skoro stejně jako Vy :wink: . Jinak teď s tím druhým jsme se v prosinci rozhodli, že jdeme do toho, v lednu jsem začala brát hormony na tu sliznici (už rovnou vysoké dávky) a 6. 2. byl KET, takže na první pokus :slight_smile: . Určitě Vám to vyjde také, tělo už ví, jak na to!!! Co máte za sebou Vy?
24. čer 2012 ve 20:57  • Odpověz
@xuxie Aha, tak to jo. Já právě zvažuju, jestli jít do normálního porodu nebo do CS, můj dr. mi doporučuje CS, protože jsem měla blbej porod, ale já o tom nejsem úplně přesvědčená, jednak si říkám, že druhé dítě nemusí být takovej obr, jednak si říkám, že už je to tam dole "protažené" a jednak se mi nechce nechat do sebe řezat zbytečně. Ale zase se bojím, aby nebyly komplikace a aby se malému něco nestalo... Tak to tak pořád přehazuju v hlavě... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. čer 2012 ve 20:59  • Odpověz
@imzadi Prosím Tě, já mám taky banjo jak v 9. měsíci, je to síla s tím druhým... :stuck_out_tongue_closed_eyes: A jinak mykózy jsem měla taky v 1. trim., já teda jsem to léčila Canestenem (tou mastí), ale Jana má pravdu, že účinný by měl být ten bílý jogurt. Každopádně v lékárně Ti určo poradí i nějaké globule pro těhotné, zrovna teď jedné kamarádce její gynekolog něco doporučoval.
24. čer 2012 ve 21:01  • Odpověz
@imzadi Mně dali normálně Canesten krém - taky mě to chytlo, prvně v živote teda, jsem tím byla převelice nemile překvapena :unamused:
24. čer 2012 ve 21:07  • Odpověz
@papuchalk
Hezky si to promysli, zvaž si pro a proti a v klidu se rozhodni, máš čas :wink:
Nedokážu srovnávat, mám jen tu sekci a klasický porod asi nezažiji. U mně to ani nebylo moc těžké rozhodování, protože představa dítěte "zaseklého" někde v porodních cestách mě rychle vyléčila ze snu o hezkém a harmonickém přirozeném porodu završeném klidným bondingem a seznamováním :slight_smile:
Co říká přesně tvůj lékař, proč ti doporučuje CS - kvůli předchozímu porodu nebo má ještě nějaké jiné obavy?
24. čer 2012 ve 21:15  • Odpověz
@xuxie taky te poboliva jizva?me posledni dobou silene :stuck_out_tongue_closed_eyes:

diky za canesten, zkusim, mam ho doma...:wink:
24. čer 2012 ve 22:35  • Odpověz
@imzadi Klidně si ho dej, jenom je to potřeba 2x denně tak aspoň 2 týdny, jinak se to prý vrátí - já ještě mažu :slight_smile:
Jizva taky pobolívá a táhne :frowning2: Hlavně když něco blbě zvednu (třeba Máťu) nebo když moc běhám. Ono to bolí tak divně zevnitř, ale pomáhá mi těhotenský olej od Weledy - jak máznu, tak fakt přestane, zkus ho, snad taky uleví - a na břicho je taky fajn, jsem mazala i v minulém a nemám ani jednu strii (a měla jsem 15 kilo nahoře).
24. čer 2012 ve 22:42  • Odpověz
Dneska odpoledne nás čeká fetální echo, tak jsem na to zvědavá :slight_smile:
25. čer 2012 ve 12:08  • Odpověz
Tak včerejší echo si v pondělí zopákneme. Eliška se nechtěla pořádně natočit a jediný co nám pan doktor řekl, je to, že opravdu čekáme holčičku :grinning:
26. čer 2012 v 08:00  • Odpověz
@anom Eliška má ráda svůj klid, rozumná holka :wink:
Určitě bude všechno v pořádku :slight_smile:
26. čer 2012 ve 13:54  • Odpověz
@papuchalk My máme za sebou ICSI, manžel je na tom hodně špatně, ale díky Gennetu v Praze, se jim přeci jen povedlo něco vybrat. Na poprvé se to sice chytlo, ale hladina HCG byla strašně malá ale na podruhé se to už povedlo. Vždy jsme měli 2 embrijka, ale jsem ráda, že se chytlo aspoň to jedno. Bohužel nám nikdy nezbyly žádní mrazáčci. Ale máme ještě jeden pokus od pojišťovny, takže bych určitě chěla zkusit druhé mimi a možná nechám zmrazit svoje ocyty, jelikož ocytů jsme měli vždy víc než 10, ale postupně se nám embrijka přestávala vyvíjet a zůstaly vždy jen 2, pry to bylo tou kvalitou spermií. :frowning2: No teď jen budu váhat, zda nechat zase 2 embrijka nebo jedno. Dvojčátka bych teď už ani nechtěla a zas nechat mrazit 1 embrio, to taky nemá moc smysl, když se říká, že rozmrazení 50% nezvládne? Ale jak říkám, jsem ráda, že brzy budeme mít aspoň tu naší vymodlenou holčičku. :slight_smile:
A do jakého centra jste chodili vy?
27. čer 2012 v 09:08  • Odpověz
@barthia My chodili do Pronatalu (Pha 4). Přítel je po té operaci MESA/TESE - odeberou se zárodky spermií z varlete nebo nadvarlete, pak se kultivují a zamrazí. On děti mít přirozeně nemůže, je po rakovině varlat. Takže jsme věděli, že musíme přes CAR. No a mně potom zjistili PCO (polycystické vaječníky) a tu nízkou děložní sliznici. Takže u mě by byla šance na přirozené otěhotnění taky mizivá. Takže to tomu ICSI předcházelo u nás. Jsem ráda, že takové metody dnes jsou, před 20 - 30 lety bychom děti neměli.
27. čer 2012 ve 13:45  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.