• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod říjen-listopad 2012

(Zamčená)
25. října 2012 
@xuxie Je vidět, že má už teď svojí hlavu :grinning:
27. čer 2012 ve 13:55  • Odpověz
@papuchalk Taky jsem za to ráda :slight_smile: , už jsme se báli, že nebudeme moci mít vlastní. My jsme tedy nemuseli jít na MESA, ale bylo to jen tak tak, takže kdyby to nevyšlo na podruhé, tak nám na potřetí doporučovali taky MESA nebo dárce. Ale to bych si raději nechala zamrazit ocyty a poslala drahou polovičku na MESA, než toho dárce. Povedlo se vám při té metodě získat dost spermií? Já doufám, že manžela stav nebude nadále klesat a že budeme schopný mít ještě druhé vlastní dítě. Ale raději nebudu dlouho čekat a hned, jak se budu na to cítit, tak jdem do toho znova. Snad to taky do těch mojich 32 let stihnem :slight_smile: Ale díky bohu za to jedno mimčo, a díky bohu za centra. No ještě nám zbývá cca 17. týdnů, tak snad to už bude v pohodě. Já se hrozně bála ty první 3 měsíce jsem byla nervní, hrůza. :slight_smile:
27. čer 2012 v 18:28  • Odpověz
@barthia My jsme o dárci taky byli nuceni přemýšlet, nevěděli jsme, jak dopadne ta MESA/TESE, ale já jsem o tom nebyla přesvědčena, takže bychom asi dítě neměli. Chtěla jsem, aby bylo nás obou. Ale možná ve finále bych se rozhodovala jinak, kdyby jiná cesta skutečně nebyla. Jinak po té MESA zamrazovali sedm dávek, ale oni Ti hned potom neřeknou, zda jsou tam životaschopné spermie. Jen ten dr. pravil, že to "vypadá nadějně". Takže jsme pořád nevěděli, na čem jsme. No a nakonec byla realita taková, že po stimulaci (já měla hyperstimulák, tak jsem měla 40 vajíček) se mě ptali, jestli když nenajdou žádnou spermii v těch 7 dávkách, budu souhlasit s dárcem, tak jsem řekla, že pokud tam skutečně vůbec nic nebude, budu souhlasit s dárcem, protože jsem stejně nemohla na ET při tom HSS, tak by to holt bylo zamražené a já bych dál přemýšlela. A výsledek byl ten, že rozmrazili 1 dávku, hledali v ní 20 min. a našli 4 životaschopné spermie, které oplodnily 4 moje vajíčka a 4 embrya se teda zamrazovala. Proč nerozmrazili další dávky a doteď nevím. Potom při prvním KETu se rozmrazovala 2 embrya a při druhém taky 2. Z jednoho KETu je Vojtíšek a z druhého chlap č. 2. :grinning: Fuj, člověče, jak Ti to tu tak popisuju, tak to na mě tak dopadá... co jsme vlastně prožili, čím jsme si prošli a tak. Člověk to potom hodně vytěsní - naštěstí - a vidí to dobré. Jen kolikrát myslím na ty, kdo tolik štěstí neměli, nebo kdo bojují dlouhá léta a tak. Naše cesta byla v zásadě hodně přímá ve srovnání s některými příběhy... :wink:
27. čer 2012 ve 21:11  • Odpověz
@barthia
@papuchalk
Není to legrace a je skvělé, že se vám to povedlo a věřím @barthia, že ještě povede :slight_smile:
Já jsem byla přesvědčená, kvůli svému věku a gynekologickému stavu, že budeme muset vyhledat pomoc. Pak jsme měli štěstí, ale znám opravdu hodně snažících se párů, obzvláště v mém věku, jak se jim blíží 40 a nejde to a nejde a ten tlak na psychiku těch dvou je fakt šílený. A u některých také zatěžkávající zkouška partnerského vztahu.
Tak se držte a hodně radosti s těmi našimi dítky si přejme :slight_smile:
27. čer 2012 ve 21:53  • Odpověz
@barthia @papuchalk - oh, dojalo mě, jakou cestu k miminku jste absolvovali a mám radost, že miminko máte na cestě. My čekali dva a půl roku než se podaří druhé, během pár měsíců by jsme už byli odesláni do nějakého centra k vyhledání pomoci..více méně jsem to zdržovala já. Ale je úžasné, co všechno dneska je možné. Mám radost.
27. čer 2012 ve 23:03  • Odpověz
@papuchalk ty bláho 40 vajíček....já jich měla 19 při první stymulaci a 18 při druhé a byla jsem jak balón a taky jsme měla slabý HSS, naštěstí se to dalo doléčit injekcema na ředění krve, takže jsme mohla jít po pěti dnech na transfer, ale stejně jsem si ty injekce musela píchat ještě 3 týdny po transferu. Jenže z tolika vajíček jich bylo jen něco přes 10 zralých a u druhého pokusu se podařilo oplodnit jen 7. U prvního to bylo 10 vajíček. Jenže prodlouženou kultivaci přežili pokaždé jen dvě embrijka. Každý den nám volali z centra, kolik se jich přestalo vyvíjet. A pro mě byl nejhorší víkend, kdy jsem šla v pondělí na transfer a v sobotu mi volali, že už máme jen 2 embrijka a já se modlila, aby přežili noc a my mohli na transfer. No byla to hrůza. Ale jak píšeš ty, strašně rychle se na to zapomene a na to, jak jsem toho mývala plný zuby, tak půjdu přeci jen ráda do dalšího pokusu. Za to miminko to stojí. Já nejhůř nesla ty odběry vajíček. Obdivuju dárkyně vajíček, já bych to kvůli několika tisícům nepodstoupila. Ale díky bohu, za ty dárkyně, které pomůžou jiným lidem mít děti. Je ale pravda, že stymulaci prožívá každá žena jinak a já to můžu ještě zaklepat, dalo se to vydržet a touha po vlastním dítěti je veliká. Myslím, že psychika je v tomto období mnohem horší. Je to pár měsíců a už jsem na to taky pomalu zapomněla, teď když o tom přemýšlím, tak to u nás šlo taky rychle, V srpnu jsme měli první konzultaci, v říjnu první transfer, který teda bohužel nevyšel a v lednu druhou stymulaci a 1.2. nám dali naší budoucí Sofinku spolu s dalším embrijkem, které se nechytlo. No a pak jsem se do 12.tého týdnu strašně bála. No a teď už se nebojím, jen doufám, že zdárně přečkáme ve zdraví obě porod. :slight_smile:
28. čer 2012 v 09:07  • Odpověz
Holky, tak už jsem si konečně vybrala kočárek - mrkněte, prosím, jestli s ním nemáte některá zkušenost. Díky :slight_smile:
http://www.hauck.cz/apollo-4-all-in-one-2012-kocarek-hauck/
28. čer 2012 v 09:09  •  3 děti  • Odpověz
@barthia @papuchalk Holky, obdivuju vás.....já bych to psychicky nezvládla.....jste dobré!!! Myslím, že po tom, co jste prožily vy, si já přestanu na ty moje drobné problémy stěžovat...
28. čer 2012 v 09:15  •  3 děti  • Odpověz
@majka1976 taky moc pěknej. holčičí i klučičí verze. v dnešní době je to fuška si vybrat. dřív byly jen dva a bylo po starostech.
28. čer 2012 ve 13:54  • Odpověz
@majka1976 Moc hezký kočárek. My už taky máme kočárek. Vybrali jsme Dorjan danny sport, taky trojkombinaci. Je trochu podobný :slight_smile: Ale jsme pověrčivý, takže je u budoucí babičky :grinning:
28. čer 2012 v 18:48  • Odpověz
Holky zítra jdeme na 4D ultrazvuk, jsme 23+2, tak doufám, že to bude dobře vidět. Byli jste už na tom 4D a v kterém týdnu? Já doufám, že malá bude spolupracovat. :sweat_smile: Já vůbec nevím, v kterým týdnu je to 4D nejlepší. Někdo říká 21-24.týden, někdo že ještě později. No uvidíme. Je fakt, že to můj doktor zkoušel ve 21.týdnu a malá nešla moc vidět a bylo to takové neforemné, tak mi řekl, že příště to zkusíme znova, že je pak i lepší obličejíček. No budu se na zítřek těšit...
28. čer 2012 v 18:53  • Odpověz
Ahojky, my jdeme na 4D až ve 25týdnu. Doporučuje se chodit ve 24-28týdnu, že prý je to nejlépe vidět. Každopádně, když se nebude chtít třeba otočit, tak si na chvilku polož na bok a ono se mimčo pootočí, teď má ještě místo. Doktor to s námi tak udělal na předchozím utz.
28. čer 2012 ve 20:52  • Odpověz
@barthia Ten je taky moc hezký, má hlavně asi lepší kola
29. čer 2012 v 08:23  •  3 děti  • Odpověz
Ahojky holky, tak 4 D se docela povedlo. Malá jen pořád dávala ruce před obličej, ale nějké fotky a video máme. Jen mi při UZ zjistili větší množství plodové vody a prý se to teď bude muset hlídat, takže za 3 týdny znova UZ a doufám, že to bude v pohodě. Měla to také některá z vás? Jinak se mu mimi zdá v pořádku, tak doufám, že to nebude nic vážného. V úterý jdu na cukrovku, tak se bude zjišťovat, zda za to třeba nemůže být cukrovkou. :frowning2: Jen mám fakt velké břicho, skoro jako před porodem a téměř 8 kg navíc. :confounded:
29. čer 2012 v 17:33  • Odpověz
Tak další kontrola za mnou, uff...Vše dopadlo dobře, na měsíc máme zase pokoj....Od třetího doktora jsem slyšela, že to bude holka, takže teď už tomu prostě věřím a začínám nakupovat holčičí věci...:slight_smile: Mějte se všechny co nejlíp!!
29. čer 2012 v 17:56  • Odpověz
@barthia - doktor mi nikdy nic takové neřekl, ale první porod nastal prasknutím vody a bylo jí hodně, hodně..potopa v posteli, pak mi pořád tekla..i v porodnici..a už v sprnu mi lidi hádali, že jsem těsně před porodem, i když jsem měla rodit na konci října..ale to bude asi jiný případ. A na cukrovku jdu ve středu, tak jsem taky zvědavá..
30. čer 2012 v 10:55  • Odpověz
Ahoj holky, kdo jste byli na triple testech - stalo se vám některé, že výsledek byl negativní, ale razítkem tam bylo natisklé, že se atypický?
30. čer 2012 v 11:01  • Odpověz
@novina to se mi nestalo, vysledek negativni a jen pozn, ze.vzhledem k veku je riziko vysoke bla bla...zavolej dr, ale asi to bude ok, jinak by Te uz nahaneli...:wink:

@xuxie tak jsem dnes prosla veci, co mam schovane po kubickovi v 50 az 68...no moc toho neni, budu muset dokoupit, ale bude to zajimave :grinning: ladit chlapeckou a divci modu...ale co, dziny dam po kubovi a dokoupim pekne tricko...ruzove :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. čer 2012 ve 12:15  • Odpověz
@imzadi Právě doktor mi na to řekl, že tam je podezření vývojové vady, tak jdu na podrobný UTZ... Přitom screening ve 12. týdnu vyšel skvěle...
30. čer 2012 ve 12:45  • Odpověz
@novina a kdy jdes na utz?hele ted to absolvovalo mnoho mych kamaredk a byl to zbytecnej stres, ty triply dneska nejsou tak presne, pokud byl 12tt ok, tak bych sice stresovala, ale ne tolik...to bude dobry :wink:
30. čer 2012 ve 12:50  • Odpověz
@imzadi Přesně tak, umění kombinace! :slight_smile: já došla do stádia, že jsem na 2 modré svetříky vyšila bílé kytičky :grinning:
30. čer 2012 ve 13:02  • Odpověz
@imzadi Jsem objednaná na 12. července...
30. čer 2012 ve 13:04  • Odpověz
@novina náš doktor taky říká, že ten první triple je důvěryhodnější, on na ten druhý normálně ani neposílá. Hlavně neboj :wink:
30. čer 2012 ve 13:04  • Odpověz
@xuxie Já právě měla radost, že ten první vyšel tak hezky, ale tohle mě srazilo na kolena... Snad na UTZ bude všechno v pořádku.
30. čer 2012 ve 13:07  • Odpověz
@novina Opravdu nekecám, je velmi nepravděpodobné, že by byl první screening špatně a druhý dobře - nezní to logicky, ale je to tak :wink: S Martinem mně poslali na druhý triple omylem. Já už byla po odběru plodovky, jenom ještě nebyly v ýsledky. Můj doktor dlouhodobě onemocněl a zastupující mě poslal automaticky. Druhý triple vyšel katastrofálně, opravdu, jsem nevěřila, když jsem to četla. A přitom kompletní karyotyp (zevrubně přečtený z plodovky :slight_smile: ) vyšel úplně ok. Samosebou, Martin zdravý jak řípa :wink:
30. čer 2012 ve 13:15  • Odpověz
@xuxie Díky za podporu, já v to taky doufám. Ale ty nervy do UTZ nikomu nepřeju...
30. čer 2012 ve 13:23  • Odpověz
@novina Ahoj, já jsem měla NT screening taky výborný a potom tripply vyšly pozitivní, měla jsem riziko rozštěpových vad (vysoký AFP) vyšší než 1:2 (na Downa jsem naopak měla nižší než 1:50000). Potom mě pozvali na "konsiliární" - genetický UTZ a na echokardii plodu, sama jsem se ještě objednávala k jednomu doktorovi tady v Pze, co si myslím, že je jeden z nejlepších na prenatální diagnostiku, ale oba dr. žádné vady a odchylky nenašli. Takže budeme doufat, že ty tripply vyšly opravdu falešně pozitivní. U mě to je teda dáno ještě tím, že se jedná o těhu po IVF, původně o dvojčata, o vážná krvácení a hematomy v 1. trim. a o hormony + léky, to všechno to mohlo zkreslovat. Možná, že i u Tebe najdou něco, co by mohlo indikovat ty pozitivní výsledky. Jinak si myslím, že pokud NT vyšly dobře, neboj se, NT by měly mít průkaznost asi 83%, někteří doktoři uvádí i víc a vůbec tripply nedělají. U těch tripplů snad až ve 40% vychází falešná pozitivita. Musím běžet, každopádně vím, jaké jsou to stresy, já čekala taky ty tři týdny a nic moc, ale já jsem díky tomu krvácení a spol. pronervovala i celý první trim., chudák mimi... :pensive: Držím moc palce, bude to dobré!!!
30. čer 2012 ve 13:40  • Odpověz
@papuchalk Děkuji, pak dám vědět jak jsme dopadli, ale z celého srdce si přeju, aby to bylo v pořádku.
30. čer 2012 v 18:30  • Odpověz
@novina určitě bude všechno ok. NT bych věřila daleko víc než triplům. já jsem na ně pro svůj klid radši ani nešla, když NT bylo v pořádku. držím palce.
30. čer 2012 ve 22:02  • Odpověz
a jinak ve středu jsem byla na kontrole. tak před dvěma týdny na velkém ultrazvuku všechny měření vycházely + 7 dnů a u mého doktora teď -5 dnů. tak jsem z toho zase docela překvapená. a navíc jsem už třikrát slyšela, že placenta je na přední straně a nezasahuju do porodních cest a teď najednou, že je moc dole a že to musíme sledovat. doufám, že je to tím, že má nějaký ještě předpotopní ultrazvuk. ale pro jistotu jsem se definitivně vykašlala na zahradu a už ji nechám svýmu osudu, manželovi a invalidní tchýni, která někdy může, ale spíš nemůže /ale to nemyslím špatně, spíš její zdravotní stav jí to ne vždycky dovoluje/. na ty otoky jsem dostala detralex a je to docela úleva. nedokážu si představit v tomhle horku jak bych živořila.
30. čer 2012 ve 22:09  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.