Porod říjen-listopad 2012

Ahojky! Snad se najde hodně maminek, které budou rodit v říjnu či listopadu a budeme si navzájem dávat rady a hezky si popovídáme 😉
blandik
30. čer 2012
@jana21278 - máš placentu v předu? Já taky, byla přes čípek a teď ji prý mám sedm cm nad čípkem...ale prý mi zase tak přesně neřekne, kde v předu je..tak jsem z toho zmatená..chtěla jsem se tě zepat, jestli jsi měla v prním trimestru pocit, že cítíš bříško, že při trošku větší námaze jsi už cítila břicho..nechci říct, že přímo bolelo, ale bylo cítit - a mívala jsem takový nahnědlý výtok...a občas špinění. Přes čípek jsem ji měla ještě v 17. týdnu a ve 20. týdnu už byla zvednutá..ale poslendí měsíc se mi objevují občas sraženinky krve..doktor říká, že netuší, proč to je, že tam žádnou krev nevidí na UTZ.
blandik
30. čer 2012
Prosím, co to jsou tripple testy? Jsem nějak mimo..Já byla na tom screeningu ve 12 týdnu, a pak na velkém utz asi v 18 týdnu a pak na srdíčku ve 21. týdnu...jen ať jsem v obraze.
imzadi
1. črc 2012
@blandik tripple testy jsou odbery krve nekdy kolem 15 a 16tt, zkoumaji se geneticke vady jako dawn ci rozstepy...
jana21278
1. črc 2012
@blandik no co jsem pochopila tak placenta v předu je dobrá, ale dole je špatná. já jsem problémy s břichem neměla žádný a ani jsem nešpinila, nekrvácela no nic. až teď jak jsem chodila dělat na zahradu tak jsem břicho cítila, ale připisovala jsem to tomu, že se zvětšuje a jednou, že s tím budu muset přestat. tak uvidíme na příští kontrole.
blandik
1. črc 2012
@imzadi - aha, rozumím, brala jsem to, že je to součást toho screeningu ve 12tt, můj gynekolog není zrovna hovorný :-N tak jsem pak za ignoranta. Děkuji...každopádně je tak nehovorný, že mi ani neřekl výsledky, tak předpokládám, že jsou ok.
@jana21278 - jo, jo - četla jsem si na netu, že přes čípek je to vcestná placenta, myslím, že musí být minimálně 5 cm nad porodními cestami, aby byl možný porod, jinak se rodí císařem. Placenta na přední stěně má naopak tu nevýhodu, že tuším vylučuje /nebo možná jen komplikuje) císařský řez.

Chtěla jsem se zeptat, jestli někdy máte obavy z porodu. Já u prvního neměla vůbec žádné, dokonce jsem šla rodit tak nějak totálně bez informací, jak porod probíhá, nebyla jsem na kurzu, ani v žádné porodnici se předem podívat...předělávali jsme bydlení a měla jsem myšlenky jinde..a hlavně jsem měla pocit, že mám spoustu času, a když se pak malý narodil o dva a půl týdne dříve, tak už jsem to nestihla si načíst, jak probíhá..a porod byl úplně v pohodě, takový bych brala znova..ale toto těhu je jiné, poslední týden mívám někdy pocit, že si už přeji, abych měla porod za sebou, tedy aby byl říjen...a já byla zdravá a mimi taky, a prostě aby už to bylo za mnou..možná to je tím, že švagrová rodila před měsícem, měla těžší porod, neotvírala se dostatečně...
majka1976
1. črc 2012
Mě říkali při velkém UTZ, že mám placentu vzadu a nějak se mi dotýká dolní stěny či co, ale můj doktor říkal, že je ještě brzy a že se to může pohýbat, že to teď ještě nic neznamená.
Na porod nevím, jestli se těším.....kdybych měla takový jako ten první, tak bych se těšila moc. Hlavně se těším, jak uvidím miminko 🙂 I když teď v tom 2.trimestru, jak ustaly prvotní problémy, tak se cítím tak dobře, že bych si to mimišo klidně takhle v bříšku nechala co nejdýl, je to hezké - ty pohyby a tak, užívám si to i s mojím teď hezky. Možná jak se to přehoupne do 3.trimestru a budu mít břicho jak Ali Paša, tak mě to zas přejde 🙂
mm_mm
1. črc 2012
@majka1976 Já mám placentu taky vzadu a taky se mo dotýká té dolní stěny. Sice je ještě čas, může se vytáhnout, ale doktor se na tohle umístění netvářil úplně nějšťastněji a když jsem chtěla, aby mi řekl, co si v mým případě myslí o tříhodinový cestě autem, tak mi jí nedoporučil právě kvůli takhle blbě položený placentě, že bych mohla začít krvácet. Tak se drž a buď opatrná.
spageta22
1. črc 2012
Ahoj nastávající maminky, omlouvám se, že se sem k Vám takhle vkrádám, ale ráda bych těm, kteří už začínají pořizovat výbavičku, nabídla oblečení v mém bazárku po dětech. Doma mi to už jen zabírá místo ve skříni a tak bych se toho ráda zbavila - napadlo mě oslovit vás, které máte termin porodu ve stejných měsících, kdy se narodily naše děti (říjen a listopad) - mám tam právě na miminko oblečení, které se těžko shání, aby dobře padlo - krásnou zimní bundičku, chlupatku, čepičku na holčičku (ta krásně sedí na hlavičce), a pak teplejší overálky na jaro, atd ... Jinak Vám přeji ať všechno klape jak má 🙂 a ještě jednou se omlouvám těm, kterým tento "spam" vadí 🙂
majka1976
1. črc 2012
@mm_mm a jéjda, tak to já se začnu trochu víc šetřit.....právě jsem přijela z bazénu, ale plavání mi dělá dobře, tak snad budu moct chodit i nadále. K doktorovi jdu až 17.7., tak uvidím, co mi pak řekne, jestli se to hejblo.
mm_mm
1. črc 2012
@majka1976 Mně doktor řekl, že se mám chovat jako devadesátiletá důchodkyně v lázních...🙂
pajinka88
1. črc 2012
Ahoj holky, chtela jsem se zeptat, jestli nekdo nemate zkusenosti s timhle - byla jsem 21.6. u dr na UTZ, male mi nedokazal ani zmerit, protoze byl pry nejak schouleny do panve a do prukazky mi napsal BP 44 a AC 155. Nevite, co to znamena? Pak za to napsal - placenta na predni stene,neprehledny nalez, UZS1. A to neprehledny nalez a UZS1 zelene podtrhl.Myslite, ze se toho mam nejak obavat? A poslal me objednat se na prenatalni echo, ale na to se posila asi normalne ze?
blandik
1. črc 2012
@pajinka88 - na prenatální echo se posílá, je to vyšetření srdíčka plodu. To, že je placenta na přední straně - možná ji máš nízko a bude se to sledovat, jestli se zvedne, což se nejspíše zvedne, jak děloha poroste, já ji měla přes čípek v 17 týdnu a zvedla se (kvůli porodu). Nepřehledný nález bych tipla kvůli tomu, že byl mimišek schoulený, ale nevím..zkusila bych to zadat do vyhledavače - ta čísla písmena..
pajinka88
1. črc 2012
@blandik A posila se tam normalne tak brzy, po 20.tt? Kamaradka mk totiz rikala,. ze az tak od 36.tt, tak proto mi vznikla ta obava...
blandik
1. črc 2012
@pajinka88 - myslím, že prenatální echo(kardiografické vyšetření) je vyšetření srdíčka pomocí ultrazvuku..na to se chodí kolem 20tt, já byla v 21tt. Po tom 36 týdnu se echo dělá u gynekologa pomocí takových snímačů, pásu, co se dá přes břicho a poslouchá se srdeční akce miminka, jestli je vše ok. To pak dělají i v porodnici. 😉
pajinka88
1. črc 2012
@blandik Aha, mockrat dekuji za info...🙂
martickanela
2. črc 2012
Ahoj,
mohu se k vám ještě přidat nebo už tu máte nějakou uzavřenou skupinu mezi sebou 🙂 Jsem ve 23.tt.
mm_mm
2. črc 2012
@pajinka88 To BP a AC jsou rozměry mimina. Nepamatuju si to přesně, ale jedno je snad průměr hlavičky nebo obvod - nevím a druhý bříška. Vím, že FL je délka stehenní kosti, ale to tam napsaný nemáš. Nejspíš tam napsal ty rozměry, který se mu podařilo změřit. S tím nepřehledným nálezem bych si hlavu nedělala. Vím o ženských, který před ultrazvukem musely chodit hodinu kolem baráku nebo si to štrádovat nahoru a dolu po schodech, aby se jim mimino hnulo a doktor ho mohl změřit. Nejspíš se tomu tvýmu do toho nechtělo a v průkazce si to podtrhnul, aby to příště viděl. Nedělej si starosti!!!
jana21278
2. črc 2012
@martickanela zdravím a vítej mezi námi.
urugu
2. črc 2012
Ahoj holky, koukám řešíte položení placenty. Já ani nevím, kde jí mám, jak jsem u tohoto druhého těhu už flegmatická. U prvního jsem řešila vše, teď nic. Ale jsem ráda, že jste takové všímavé, musím vás párkrát navštívit, abych neusnula na vavřínech. 🙂
@martickanela já myslím, že přidat se může kdokoli, když to není uzavřené. Jedna diskuse s termíny porodů na říjen je už uzavřená, ale tahle ne, takže přispívej.
Mám otázku: při určení pohlaví u chlapečka stačí říct, že vidí dr. pindíka nebo musí být vidět i varlátka? Nevíto někdo? Já jsem měla u prvního vidět obě "věci", a u tohoto druhého "jen" pindík, což se může lehce splést s pupečníkem.
jana21278
2. črc 2012
teda ty vedra jsou šílený. u nás byla v noci bouřka, ale moc to vzduch nevyčistilo. takže už několikátý den žijeme se zavřenýma oknama a zataženýma žaluziema. a i tak chodíme spát ve 26 stupních. ještě, že mi doktor předepsal ten detralex na otoky. ruce už mám ok a nohy jsou daleko lepší.
pajinka88
2. črc 2012
@mm_mm Mockrat dekuju za odpoved...No, ono je pravda, ze to nase male nejak nespolupracuje... Kdyz jsem byla na screeningu v 1. trimestru, tak jsem taky musela chodit do schodu, delat sedy lehy a otacet se z jednoho boku na druhy, aby se pootocil...Akorat, ze s nim to ani nehlo a zustal si tak, jak chtel...Vystrcil na nas zadecek a tim cely jeho pohyb skoncil..😃
anom
2. črc 2012
Tak velký utz a kardio na výbornou 😃 tak máme všichni velkou radost, že je Elí v pořádku 😃 a ve středu test na cukrovku.
xuxie
2. črc 2012
@jana21278 Jani, u nás v ložnici 28 😞 O sobě nemluvím a malý má z toho chudák vyrážku po celém těle - a to spí jen v plence...snad bude brzy líp. Drž se.
@anom tak super 🙂 Já půjdu na cukrovku až po dovolené, tak jsem zvědavá - ona ta jedna čokoláda + kilo ovoce denně - mno, nevím, nevím...uvidíme.
@martickanela Vítej, tešíme se 🙂
jana21278
3. črc 2012
@xuxie jo, tak bez čoklády denně a nebo aspoň ledových kaštanů to teda nevstanu z postele. na cukrovku jsem objednaná na 18.7. - už teď se bojím jak to dopadne.
blandik
3. črc 2012
@anom - na cukrovku jdeme ve stejný den, uf zítra...Beru si čtivo do čekárny..při prvním těhu jsem pak po požití toho slastného nápoje vylezla schody k autu (pěkně dlouhé), i když jsem je lezla asi půl hodiny, protože jsem po dvou, třech odpočívala, aby tělo tedy cukr tolik nezpracovalo...no, :-N protože se mi vůbec nechtělo sedět v té čekárně..a v autě jsem spala..takže tentokrát hodlám sedět v čekárně..a číst si..
@jana21278 - jen tak mimochodem, u nás zatím ten slibovaný dešť, bouřky a krupobití nedorazily...to vyhlížím každý den a furt nic. Chci chladné léto, mráčky na obloze, občas deštík, houby v lese...a ne 36, kdy se potím i doma na gauči..a to se chystáme malovat tento prodloužený víkend, celý byt, přestěhovat ložnici s pokojíčkem...
jana21278
3. črc 2012
@blandik a k nám bouřky předpovídají až na středu! aspoň vám to malování bude hezky schnout. ale vůbec nezávidím. manžel chce dneska bourat komín. už ho do toho dva měsíce nutím a asi mu to budu muset rozmlouvat, protože kvůli blbýmu komínu nechci ovdovět.
anom
3. črc 2012
@xuxie @jana21278 Slyšela jsem, že stačí tyhle věci nejíst tak dva dny předem a mělo by to bejt v pohodě 🙂 I když já to porušila hned ráno, protože jsem si dala tučnej tvaroh s mlíkem a cukrem 😃 tak uvidíme.
@blandik Jo jo, to čekání bude pro mě šílený, protože to nesnášim. Vždycky si totiž představim co bych zvládla udělat za tu dobu jinýho a užitečnýho 😃
xuxie
3. črc 2012
Tak bouřky dorazily, teplota v ložnici klesla na 27, muž bere antibiotika a mladému visí nudle u nosu 🙂 Paráda, v pondělí máme letět na tu dovču, tak jsem zvědavá, co ještě přijde. Já si jdu zítra pro definitivní požehnání od doktora, že mohu letět (doufám, že se Linduš chová příkladně a nesesunula se na čípek, to by mě pustil leda tak do háje, ale před 2 týdny bylo vše ok, tak snad...)

@anom Díky za radu, to zní rozumně, to zkusím pak 2 dny "nežrat" - teď si jdu ještě vylovit Míšu z mrazáku 🙂
imzadi
3. črc 2012
@xuxie jeeee, uz se vam to blizi, super! me se cipek zkratil😞
xuxie
3. črc 2012
@imzadi jejda 😞 Se musíš šetřit, mámo!