• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod říjen-listopad 2012

(Zamčená)
25. října 2012 
@jana21278 - máš placentu v předu? Já taky, byla přes čípek a teď ji prý mám sedm cm nad čípkem...ale prý mi zase tak přesně neřekne, kde v předu je..tak jsem z toho zmatená..chtěla jsem se tě zepat, jestli jsi měla v prním trimestru pocit, že cítíš bříško, že při trošku větší námaze jsi už cítila břicho..nechci říct, že přímo bolelo, ale bylo cítit - a mívala jsem takový nahnědlý výtok...a občas špinění. Přes čípek jsem ji měla ještě v 17. týdnu a ve 20. týdnu už byla zvednutá..ale poslendí měsíc se mi objevují občas sraženinky krve..doktor říká, že netuší, proč to je, že tam žádnou krev nevidí na UTZ.
30. čer 2012 ve 23:04  • Odpověz
Prosím, co to jsou tripple testy? Jsem nějak mimo..Já byla na tom screeningu ve 12 týdnu, a pak na velkém utz asi v 18 týdnu a pak na srdíčku ve 21. týdnu...jen ať jsem v obraze.
30. čer 2012 ve 23:06  • Odpověz
@blandik tripple testy jsou odbery krve nekdy kolem 15 a 16tt, zkoumaji se geneticke vady jako dawn ci rozstepy...
1. črc 2012 v 07:51  • Odpověz
@blandik no co jsem pochopila tak placenta v předu je dobrá, ale dole je špatná. já jsem problémy s břichem neměla žádný a ani jsem nešpinila, nekrvácela no nic. až teď jak jsem chodila dělat na zahradu tak jsem břicho cítila, ale připisovala jsem to tomu, že se zvětšuje a jednou, že s tím budu muset přestat. tak uvidíme na příští kontrole.
1. črc 2012 v 09:05  • Odpověz
@imzadi - aha, rozumím, brala jsem to, že je to součást toho screeningu ve 12tt, můj gynekolog není zrovna hovorný :sweat_smile: tak jsem pak za ignoranta. Děkuji...každopádně je tak nehovorný, že mi ani neřekl výsledky, tak předpokládám, že jsou ok.
@jana21278 - jo, jo - četla jsem si na netu, že přes čípek je to vcestná placenta, myslím, že musí být minimálně 5 cm nad porodními cestami, aby byl možný porod, jinak se rodí císařem. Placenta na přední stěně má naopak tu nevýhodu, že tuším vylučuje /nebo možná jen komplikuje) císařský řez.

Chtěla jsem se zeptat, jestli někdy máte obavy z porodu. Já u prvního neměla vůbec žádné, dokonce jsem šla rodit tak nějak totálně bez informací, jak porod probíhá, nebyla jsem na kurzu, ani v žádné porodnici se předem podívat...předělávali jsme bydlení a měla jsem myšlenky jinde..a hlavně jsem měla pocit, že mám spoustu času, a když se pak malý narodil o dva a půl týdne dříve, tak už jsem to nestihla si načíst, jak probíhá..a porod byl úplně v pohodě, takový bych brala znova..ale toto těhu je jiné, poslední týden mívám někdy pocit, že si už přeji, abych měla porod za sebou, tedy aby byl říjen...a já byla zdravá a mimi taky, a prostě aby už to bylo za mnou..možná to je tím, že švagrová rodila před měsícem, měla těžší porod, neotvírala se dostatečně...
1. črc 2012 v 09:55  • Odpověz
Mě říkali při velkém UTZ, že mám placentu vzadu a nějak se mi dotýká dolní stěny či co, ale můj doktor říkal, že je ještě brzy a že se to může pohýbat, že to teď ještě nic neznamená.
Na porod nevím, jestli se těším.....kdybych měla takový jako ten první, tak bych se těšila moc. Hlavně se těším, jak uvidím miminko :slight_smile: I když teď v tom 2.trimestru, jak ustaly prvotní problémy, tak se cítím tak dobře, že bych si to mimišo klidně takhle v bříšku nechala co nejdýl, je to hezké - ty pohyby a tak, užívám si to i s mojím teď hezky. Možná jak se to přehoupne do 3.trimestru a budu mít břicho jak Ali Paša, tak mě to zas přejde :slight_smile:
1. črc 2012 v 10:10  •  3 děti  • Odpověz
@majka1976 Já mám placentu taky vzadu a taky se mo dotýká té dolní stěny. Sice je ještě čas, může se vytáhnout, ale doktor se na tohle umístění netvářil úplně nějšťastněji a když jsem chtěla, aby mi řekl, co si v mým případě myslí o tříhodinový cestě autem, tak mi jí nedoporučil právě kvůli takhle blbě položený placentě, že bych mohla začít krvácet. Tak se drž a buď opatrná.
1. črc 2012 ve 13:01  • Odpověz
Ahoj nastávající maminky, omlouvám se, že se sem k Vám takhle vkrádám, ale ráda bych těm, kteří už začínají pořizovat výbavičku, nabídla oblečení v mém bazárku po dětech. Doma mi to už jen zabírá místo ve skříni a tak bych se toho ráda zbavila - napadlo mě oslovit vás, které máte termin porodu ve stejných měsících, kdy se narodily naše děti (říjen a listopad) - mám tam právě na miminko oblečení, které se těžko shání, aby dobře padlo - krásnou zimní bundičku, chlupatku, čepičku na holčičku (ta krásně sedí na hlavičce), a pak teplejší overálky na jaro, atd ... Jinak Vám přeji ať všechno klape jak má :slight_smile: a ještě jednou se omlouvám těm, kterým tento "spam" vadí :slight_smile:
1. črc 2012 ve 13:33  • Odpověz
@mm_mm a jéjda, tak to já se začnu trochu víc šetřit.....právě jsem přijela z bazénu, ale plavání mi dělá dobře, tak snad budu moct chodit i nadále. K doktorovi jdu až 17.7., tak uvidím, co mi pak řekne, jestli se to hejblo.
1. črc 2012 v 19:57  •  3 děti  • Odpověz
@majka1976 Mně doktor řekl, že se mám chovat jako devadesátiletá důchodkyně v lázních...:slight_smile:
1. črc 2012 ve 20:06  • Odpověz
Ahoj holky, chtela jsem se zeptat, jestli nekdo nemate zkusenosti s timhle - byla jsem 21.6. u dr na UTZ, male mi nedokazal ani zmerit, protoze byl pry nejak schouleny do panve a do prukazky mi napsal BP 44 a AC 155. Nevite, co to znamena? Pak za to napsal - placenta na predni stene,neprehledny nalez, UZS1. A to neprehledny nalez a UZS1 zelene podtrhl.Myslite, ze se toho mam nejak obavat? A poslal me objednat se na prenatalni echo, ale na to se posila asi normalne ze?
1. črc 2012 ve 20:34  • Odpověz
@pajinka88 - na prenatální echo se posílá, je to vyšetření srdíčka plodu. To, že je placenta na přední straně - možná ji máš nízko a bude se to sledovat, jestli se zvedne, což se nejspíše zvedne, jak děloha poroste, já ji měla přes čípek v 17 týdnu a zvedla se (kvůli porodu). Nepřehledný nález bych tipla kvůli tomu, že byl mimišek schoulený, ale nevím..zkusila bych to zadat do vyhledavače - ta čísla písmena..
1. črc 2012 ve 20:38  • Odpověz
@blandik A posila se tam normalne tak brzy, po 20.tt? Kamaradka mk totiz rikala,. ze az tak od 36.tt, tak proto mi vznikla ta obava...
1. črc 2012 ve 20:44  • Odpověz
@pajinka88 - myslím, že prenatální echo(kardiografické vyšetření) je vyšetření srdíčka pomocí ultrazvuku..na to se chodí kolem 20tt, já byla v 21tt. Po tom 36 týdnu se echo dělá u gynekologa pomocí takových snímačů, pásu, co se dá přes břicho a poslouchá se srdeční akce miminka, jestli je vše ok. To pak dělají i v porodnici. :wink:
1. črc 2012 ve 20:50  • Odpověz
@blandik Aha, mockrat dekuji za info...:slight_smile:
1. črc 2012 ve 20:51  • Odpověz
Ahoj,
mohu se k vám ještě přidat nebo už tu máte nějakou uzavřenou skupinu mezi sebou :slight_smile: Jsem ve 23.tt.
2. črc 2012 v 06:42  • Odpověz
@pajinka88 To BP a AC jsou rozměry mimina. Nepamatuju si to přesně, ale jedno je snad průměr hlavičky nebo obvod - nevím a druhý bříška. Vím, že FL je délka stehenní kosti, ale to tam napsaný nemáš. Nejspíš tam napsal ty rozměry, který se mu podařilo změřit. S tím nepřehledným nálezem bych si hlavu nedělala. Vím o ženských, který před ultrazvukem musely chodit hodinu kolem baráku nebo si to štrádovat nahoru a dolu po schodech, aby se jim mimino hnulo a doktor ho mohl změřit. Nejspíš se tomu tvýmu do toho nechtělo a v průkazce si to podtrhnul, aby to příště viděl. Nedělej si starosti!!!
2. črc 2012 v 07:32  • Odpověz
@martickanela zdravím a vítej mezi námi.
2. črc 2012 v 07:45  • Odpověz
Ahoj holky, koukám řešíte položení placenty. Já ani nevím, kde jí mám, jak jsem u tohoto druhého těhu už flegmatická. U prvního jsem řešila vše, teď nic. Ale jsem ráda, že jste takové všímavé, musím vás párkrát navštívit, abych neusnula na vavřínech. :slight_smile:
@martickanela já myslím, že přidat se může kdokoli, když to není uzavřené. Jedna diskuse s termíny porodů na říjen je už uzavřená, ale tahle ne, takže přispívej.
Mám otázku: při určení pohlaví u chlapečka stačí říct, že vidí dr. pindíka nebo musí být vidět i varlátka? Nevíto někdo? Já jsem měla u prvního vidět obě "věci", a u tohoto druhého "jen" pindík, což se může lehce splést s pupečníkem.
2. črc 2012 v 07:50  • Odpověz
teda ty vedra jsou šílený. u nás byla v noci bouřka, ale moc to vzduch nevyčistilo. takže už několikátý den žijeme se zavřenýma oknama a zataženýma žaluziema. a i tak chodíme spát ve 26 stupních. ještě, že mi doktor předepsal ten detralex na otoky. ruce už mám ok a nohy jsou daleko lepší.
2. črc 2012 v 09:41  • Odpověz
@mm_mm Mockrat dekuju za odpoved...No, ono je pravda, ze to nase male nejak nespolupracuje... Kdyz jsem byla na screeningu v 1. trimestru, tak jsem taky musela chodit do schodu, delat sedy lehy a otacet se z jednoho boku na druhy, aby se pootocil...Akorat, ze s nim to ani nehlo a zustal si tak, jak chtel...Vystrcil na nas zadecek a tim cely jeho pohyb skoncil..:grinning:
2. črc 2012 v 16:18  • Odpověz
Tak velký utz a kardio na výbornou :grinning: tak máme všichni velkou radost, že je Elí v pořádku :grinning: a ve středu test na cukrovku.
2. črc 2012 v 17:59  • Odpověz
@jana21278 Jani, u nás v ložnici 28 :frowning2: O sobě nemluvím a malý má z toho chudák vyrážku po celém těle - a to spí jen v plence...snad bude brzy líp. Drž se.
@anom tak super :slight_smile: Já půjdu na cukrovku až po dovolené, tak jsem zvědavá - ona ta jedna čokoláda + kilo ovoce denně - mno, nevím, nevím...uvidíme.
@martickanela Vítej, tešíme se :slight_smile:
2. črc 2012 ve 21:03  • Odpověz
@xuxie jo, tak bez čoklády denně a nebo aspoň ledových kaštanů to teda nevstanu z postele. na cukrovku jsem objednaná na 18.7. - už teď se bojím jak to dopadne.
3. črc 2012 v 05:49  • Odpověz
@anom - na cukrovku jdeme ve stejný den, uf zítra...Beru si čtivo do čekárny..při prvním těhu jsem pak po požití toho slastného nápoje vylezla schody k autu (pěkně dlouhé), i když jsem je lezla asi půl hodiny, protože jsem po dvou, třech odpočívala, aby tělo tedy cukr tolik nezpracovalo...no, :sweat_smile: protože se mi vůbec nechtělo sedět v té čekárně..a v autě jsem spala..takže tentokrát hodlám sedět v čekárně..a číst si..
@jana21278 - jen tak mimochodem, u nás zatím ten slibovaný dešť, bouřky a krupobití nedorazily...to vyhlížím každý den a furt nic. Chci chladné léto, mráčky na obloze, občas deštík, houby v lese...a ne 36, kdy se potím i doma na gauči..a to se chystáme malovat tento prodloužený víkend, celý byt, přestěhovat ložnici s pokojíčkem...
3. črc 2012 v 09:29  • Odpověz
@blandik a k nám bouřky předpovídají až na středu! aspoň vám to malování bude hezky schnout. ale vůbec nezávidím. manžel chce dneska bourat komín. už ho do toho dva měsíce nutím a asi mu to budu muset rozmlouvat, protože kvůli blbýmu komínu nechci ovdovět.
3. črc 2012 v 10:01  • Odpověz
@xuxie @jana21278 Slyšela jsem, že stačí tyhle věci nejíst tak dva dny předem a mělo by to bejt v pohodě :slight_smile: I když já to porušila hned ráno, protože jsem si dala tučnej tvaroh s mlíkem a cukrem :grinning: tak uvidíme.
@blandik Jo jo, to čekání bude pro mě šílený, protože to nesnášim. Vždycky si totiž představim co bych zvládla udělat za tu dobu jinýho a užitečnýho :grinning:
3. črc 2012 v 10:39  • Odpověz
Tak bouřky dorazily, teplota v ložnici klesla na 27, muž bere antibiotika a mladému visí nudle u nosu :slight_smile: Paráda, v pondělí máme letět na tu dovču, tak jsem zvědavá, co ještě přijde. Já si jdu zítra pro definitivní požehnání od doktora, že mohu letět (doufám, že se Linduš chová příkladně a nesesunula se na čípek, to by mě pustil leda tak do háje, ale před 2 týdny bylo vše ok, tak snad...)

@anom Díky za radu, to zní rozumně, to zkusím pak 2 dny "nežrat" - teď si jdu ještě vylovit Míšu z mrazáku :slight_smile:
3. črc 2012 ve 12:47  • Odpověz
@xuxie jeeee, uz se vam to blizi, super! me se cipek zkratil:(
3. črc 2012 v 18:06  • Odpověz
@imzadi jejda :frowning2: Se musíš šetřit, mámo!
3. črc 2012 v 19:34  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.