• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod říjen-listopad 2012

(Zamčená)
25. října 2012 
@jana21278 ahojky, dobře dopadlo, Linduška se (narozdíl od svého bratra) chová příkladně :slight_smile:
Teď jedeme na Kos, ale na Zakynthu jsem byla a mooc pěkné. Já myslím, že bys klíďo mohla jet, na těch ostrovech docela fouká a pokud vyberete nějaké ubytování s klimatizací, tak ti bude líp, než doma :wink:
Já bych si nezopakovala Egypt - velmi podobné, jako Tunis, zcela Tě chápu.
Jinak z řeckých ostrovů nejvíc můžu Rhodos :wink:
7. črc 2012 ve 21:34  • Odpověz
@xuxie jo kos jsme vždycky doporučovali pro děti. rovný ostrov. jeden z asi nejmíň větrných ostrovů, skvělý písečný pláže a bezva přístup do moře. já na zahraničí teď nemám odvahu a navíc nemáme peníze. letos bychom chtěli udělat novou prádelnu, kuchyň a přístřešek na auta. až mám obavy, že nám pak nezbyde na kočárek. užjte si to!
7. črc 2012 ve 21:38  • Odpověz
@jana21278 Děkuji moc, my zas nepojedeme příští rok - malému už budou 2 roky a budeme muset platit a malá by si to zas ještě neužila, ještě bude prťavá.
Jinak ad kočárek, já vím, že to zní hrozně, ale já už bych po zkušenostech s prvním, nekoupila nový, nýbrž od někoho. Ty kvalitní kočárky vydrží fakt všechno, nový stojí přes 20, pak ti ho mamka po dvou letech prodá za 5. Většinou jim nic není - co znám kolem sebe maminky, které prodávaly, tak fakt jako nový. takže potažmo i kdyby člověk vyvozil jenom jedno dítě a na druhý kupoval zas jiný, tak stejně jsme na polovině ceny nového kočárku :slight_smile:
Ale člověku to nedá, kor na to první, já byla úplně vytěšená, jak jsem vybírala - fakt jsem si to užila :slight_smile:
7. črc 2012 ve 21:58  • Odpověz
@xuxie Užij si krásnou dovolenou a hlavně se v pořádku vraťte. My letos nejedem nikam, taky musíme rekonstruovat, abychom se tady všichni vlezli a navíc mi teď nedělá cestování moc dobře. Už se těším, jak pojedeme příští rok i s malou, v srpnu už bude mít 10 měsíců, tak to už snad pude. Chtěli bychom buď do Itálie anebo taky do Řecka. Teď jsme měli několik dnů tropy i tady doma na zahradě, dneska v noci konečně trochu zapršelo, tak už je líp a dá se tady existovat :slight_smile:
8. črc 2012 v 09:08  •  3 děti  • Odpověz
@majka1976 Děkujeme, skoukneme a popíšeme, jak to tam vypadalo pro mimi. Pohlaď od nás bříško :slight_smile:
8. črc 2012 v 10:42  • Odpověz
Holky, na tu cukrovku chodí úplně všichni? Já jen, že mi doktor zatím nic neříkal, na kontrolu jdu až příští týden.
8. črc 2012 v 16:22  •  3 děti  • Odpověz
@majka1976 - chodí všichni, někdy mezi 24 a 28 týdnem jsem měla napsané na žádance...
8. črc 2012 v 19:57  • Odpověz
@majka1976 určitě tě tam pošlou. cukrovka je docela vážná komplikace pokud není podchycená. já jdu až 18.7. takže zatím určitě není pozdě.
9. črc 2012 v 08:41  • Odpověz
A jéjda, tak doufám, že to dobře dopadne, u první jsem těhu cukrovku měla, ale asi ne moc silnou, protože to doktorka vůbec neřešila. Jen mi vždycky na kontrole řekla, jak jsem měla cukr v moči, že jsem musela zase mlsat.....
9. črc 2012 ve 20:00  •  3 děti  • Odpověz
Ahoj holky, tak jsem dnes byla na 3D UTZ a doufala, ze se treba konecne dozvime pohlavi, jestli to bude Ema nebo Teodor...:slight_smile: Tak jsme nakonec videli akorat to, jak si mimik zuzla palec u nohy nebo se k nam otaci zadeckem...a nebude spolupracovat a nebude...:grinning: proste s nim opet neslo hnout ani za nic..:grinning: v jednu chvili tam dr neco videl a rikal, ze by se priklonil spis ke klukovi, ale ze by se pod to nepodepsal...ze kdyby mi mel rict, jak to doopravdy vidi, tak by mi rekl 50 na 50... tak uvidime za tyden u meho dr v poradne, mozna se do te doby mimik umoudri a konecne se otoci nejak pohodlne pro nas...:grinning:
10. črc 2012 ve 21:26  • Odpověz
Ahoj holky, mohu se pridat.TP mam 21.11.2012,Doma mam skoro 1 a pulleteho klucinu.My jsme tedka byli na velkem UZ a zjistili jsme , ze cekame vytouzenou holciciku,tak snad z toho nebude pindik po porodu.
11. črc 2012 v 08:27  • Odpověz
@pajinka88 Teda, to je ale tvrdohlavý mimino. Mně už 3 doktoři řekli, že to bude holka. Tak si říkám, že si možná ani neuvědomuju, jakou mám kliku, že moje malá spolupracuje...:slight_smile:
11. črc 2012 v 10:09  • Odpověz
@pajinka88 mě někdo poradil, abych se napila coly před ultrazvukem. nevím jestli to bylo tím, ale prcek sebou mrskal, že ho doktorka nemohla skoro chytit. na NT jsem musela půl hodiny chodit po chodbě, aby se trochu natočil. tak možná vás chce překvapit u porodu :wink:
11. črc 2012 v 18:00  • Odpověz
@mm_mm No... zavidim..:grinning: To nase proste ne a ne se pohnout...ani kdyz mu doktor delal pomalu zemetreseni, tak proste nic, porad si zuzlal ten palec u nohy...:grinning: A manzel vsem rika, ze diky tem UTZ uz vi na co se musi pripravit, ze tvrdohlave bude to mimco 100% po me..:grinning:
11. črc 2012 ve 20:54  • Odpověz
@jana21278 No to mi ani nepripominej, ja na NT behala do schodu a delala sedy lehy....:grinning: Tam mi prave pan doktor poradil, ze mam pred kazdym UTZ vypit trochu kafe...Mela jsem ho sice vypite i tenkrat, i predposledne, i vcera... Ale to male v brisku to snad spis uspava nebo co...:grinning:
11. črc 2012 ve 20:56  • Odpověz
@pajinka88 a ještě mi nedá se nezeptat. jak se prcek pohybuje v bříšku? já podle toho co kde čtu a slyším tak čekáme teda pěknýho lenocha. jako ten náš vydží tak max. 5 min v kuse. a že by to bylo nějaký rodeo tak to se teda říct nedá. tak kdyby to mělo aspoň výhodu v tom, že by po narození hezky spinkalo tak by to teda nebylo špatný, ale jestli jen šetří síly do volnýho prostoru tak to se mám na co těšit.
12. črc 2012 v 05:26  • Odpověz
Ahoj všem,snad se můžu přidat...13.10. mám termín porodu holčičky.Jelikož mám za sebou díky vyššímu věku i odběr plodovky,tak doufejmě,že se můžu spolehnout na určení pohlaví :grinning: Máme totiž už i kočárek růžovej :slight_smile: Jinak je tohle moje čtvrté těhotenství-kdyby mi někdy někdo řekl,že budu mít tolik dětí,tak se mu vysměju :slight_smile:
12. črc 2012 v 05:29  • Odpověz
@jana21278 nenech se mylit, kuba taky moc v brise neradil a na svete radil furt :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@simour1 vitej! A mas muj obdiv, ja mam hruzu z druheho potomka :fearful:
12. črc 2012 v 06:22  • Odpověz
@jana21278 Mně se teda prcek taky nehejbe moc dlouho v kuse, prostě kopne třeba 10x, dá si chvíli pauzu a pak znova. Takhle to dělá celej den, ale že by třeba kopala půl hodiny...no, možná jo, ale já to tak teda necejtím... :slight_smile:
12. črc 2012 v 08:37  • Odpověz
@jana21278 Ja teda popravde skoro nic necitim..Jednou za den se mi zda, ze kope nebo se nejak trosku hybe, ale jinak mam pocit, ze porad spi, nekdy mam obavy, jestli tam vubec je...:grinning: Snad to lepe poznam, az bude trosku vetsi, ale zatim fakt nic moc necitim.... i kdyz treba vidim na UTZ, ze se hybe nebo ze neco dela, tak moje pocity jsou jako bych v tom brisku ani nic nemela..:grinning:
12. črc 2012 v 08:51  • Odpověz
@simour1 ahojky, vítám. teda 4 děti to taky obdivuju. i když moje sestra říká, že 3 děti dají míň práce jak jedno. vždycky jsem si myslela, že budu mít 2 děti brzo po sobě a pak až za pár let třetí na mazlení. no, ale to bych musela začít už tak před deseti lety, abych to třetí neměla až na důchod!
12. črc 2012 v 10:17  • Odpověz
@imzadi no tak to jsi mě moc nepotěšila. já si už malovala růžově jakej to bude spavec a nakonec to může být i nespavec :confused:
12. črc 2012 v 10:18  • Odpověz
@mm_mm @pajinka88 to já si taky kolikrát říkám, že v břiše ani nic nemám a začínám z toho být pak nervní. no, ale řekla bych že jsem chytla těhotenskou nervozu :grinning: já jsem pokaždý u doktora překvapená, že se na ultrazvuku něco objeví. břicho pořád nemám nic moc, teda aspoň mě to přijde. mám +8cm a +3 kg. takže žádný změny.
12. črc 2012 v 10:22  • Odpověz
jo a ještě jsem se chtěla podělit¨o názor na novou verzi fora. přijde mi teda hoooooooooodně nepřehledný. ale snad si zvyknu.
12. črc 2012 v 10:34  • Odpověz
Ahoj holky, zdravím na otočku doma!
Včera jsem byla na cukrovce - blééé, myslela jsem, že se pobleju. S Vojtou mi to chutnalo nějak i víc :grinning: .

@jana21278 Jani, Vojta i tenhleten muž č. 2 jsou taky oba v břiše líní a Vojtovi to celkem zůstalo, je to hodnej a klidnej chlapík už od mimina, tak třeba to bude u Tebe stejné :wink: .
12. črc 2012 v 11:49  • Odpověz
@novina Tak jak dopadl konsiliární UTZ? Je vše OK? Myslela jsem na Tebe!
12. črc 2012 v 11:51  • Odpověz
@jana21278 Jsem na tom hodně podobně, i s těma mírama...
12. črc 2012 ve 12:59  • Odpověz
Díky holky :wink: Já jsem sama zvědavá,jak to budu zvládat.Z prvního manželství mám dvě děti,které už jsou v podstatě odrostlé-dcera už má 18 let a syn bude mít 14. Z druhého manželství mám holčičku témeř pětiletou,ve které se vidí celá rodina a sourozence potřebuje jako sůl :grinning:
Vidím,že řešíte pohyby...už v počátku,když mi moje doktorka dělala sono,tak mi řekla,že to mimčo je hodně hyperaktivní,což dokazují extrémní pohyby :slight_smile: :slight_smile: Dočetla jsem se na netu,že v tuto dobu už by mimi v bříšku mělo mít pravidelné cykly bdění a spánku.Já mám ale pocit,že moje dcerunka v břiše řádí bez přestání :fearful: Má to svoje výhody...výchozí váha u čtvrtýho dítěte už rozhodně nebyla taková jako u prvního.Každý stoupnutí na váhu je pro mě cesta do mdlob.Takže doufám,že budu mít kolem malé fičák a kila půjdou dolů :sunglasses: :grinning:
12. črc 2012 v 18:13  • Odpověz
Ještě jsem se vás chtěla zeptat...jelikož máme všechny podobný TP...už se vám stalo,že vám tvrdlo bříško?Myslím opakovaně.Mě to včera docela vyděsilo,protože na pravidelný tvrdnutí po 10-ti minutách asi 3 hod. v kuse mi přijde ještě hodně času.V noci mě to přešlo,přes den dnes taky OK,ale teď to začínám opět pociťovat-zatím v normě.
12. črc 2012 v 18:32  • Odpověz
@simour1 Ahoj,mám TP také 13.10.ale břicho mi tvrdne tak 3x během dne,ale pokud by to bylo víckrát jak 10x za den MUDr. mi napsala Magnesium je to i na křeče v nohách tak se na to své doktorky zeptej.Jinak jsme na tom podobně s věkem ,dvě děti už mám taky velké a tohle bude mazel :wink:
12. črc 2012 v 18:49  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.