• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod říjen-listopad 2012

(Zamčená)
25. října 2012 
@anom tak ty šílený vedra co byly naposledy jsem už měla detralex a řekla bych, že mě dost zachránil. teď jak je chladněji tak je to lepší. ale co bych si počla bez prášků tak to teda nevím.
18. črc 2012 ve 12:44  • Odpověz
Já na cukrovce byla,ale doktorka mi řekla,že to není povinné.Jen mamča,která chce mít jistotu...a tu já chtěla mít vzhledem k vyššímu věku.Naštěstí je vše v pořádku.Na sono ve 30 tt jdu.
18. črc 2012 ve 12:50  • Odpověz
@simour1 a jedeš do brna, nebo kam?
18. črc 2012 ve 12:57  • Odpověz
@jana21278 - taky nejsem štíhloun, taky ji nemám...a při prvním těhotenství jsem ji taky neměla..a moje tři relativně štíhlé kamarádky ji měly všechny...jsem se dost divila..
@anom . křeče taky teďkom začínám mít, takhle poránu v posteli, když se protáhnu..jinak tedy ne...ale otoky žádné..tedy díky bohu a všem, že už vedra nejsou...my od zítřka budeme domalovávat byt, ještě chodbu a obývákokuchyň..takže jsem moc ráda, že tentokrát to nebude v 36 stupních...a pak už snad začnu shánět něco více na mimi...najednou se mi zdá, že to rychle ubíhá, začíná třetí trimestr, nám toho dost chybí, hodně věcí jsme měli půjčených pro první...
18. črc 2012 ve 13:07  • Odpověz
@jana21278 - myslím, že to sono ve 30tt se dělá vždy, nebo ne?
18. črc 2012 ve 13:08  • Odpověz
@blandik já mám 4 synovce a 1 neteř v rozpětí od sedmi do dvou let. a obě sestry mi všechno po dětech schraňovali takže jak pojedeme k našim tak to začnu přebírat. jsem jim za to fakt vděčná, ušetříme mrak peněz.
18. črc 2012 ve 13:10  • Odpověz
@blandik no já jsem o tom četla, když jsem byla na NT a na ultrazvuku v brně v prenatalu. tak právě nevím. asi to dělají tyhle speciálni pracoviště.
18. črc 2012 ve 13:12  • Odpověz
@jana21278 - u prvního těhu jsem byla v tom 30tt v nemocnici a teďkom má ten lepší ultrazvuk i náš gynekolog, jen to dělá jeho kolega, takže na tom 20tt jsem byla ve stejné ordinaci jako chodím na prohlídky, jen mi utz dělal přes břicho...

No, to máš supr..nám chybí hodně věcí na prvního asi půl roku, pak nemáme kam dát přebalovák, měli jsme ho na stole, ale teď s jedním dítětem to asi není až tak vhodné, mít druhé dítě na jídelním stole..nemáme vajíčko autosedačku, nemáme v čem doma vozit dítko...já si vymyslela, že chci šátek a dítě nosit, to jsem nedělala..chci předělat postýlku miminkovskou, aby neměla přední stranu, a já mohla mimi v noci kojit a spát s ním, ale jelikož s námi od února spí i naše první dítě, tak nemůžu si kojence dát přímo do naší postýlky..ale zase kdo ví, jestli se neodstěhuje, když ho mimi několikrát za noc probudí... :sweat_smile: nemáme vaničku na koupání..a stále nemám jistotu, tu 100%, že je to holčička..a ani nevím, co ještě..vlastně nemáme ani hrazdičku, máme jen deku na ležení..uf, pořád mám pocit, že máme hodně času na vše..jako u prnvího..tam jsem ani nevěděla, jak probíhá porod, když mi odtekla plodovka..
18. črc 2012 ve 13:33  • Odpověz
Ahoj maminky, čtu, že pilně probíráte přípravy :slight_smile:
Já jsem obrala všechny známé, něco vyměnila, něco zůstane klučičí, přebalovák a druhou postýlku nám postoupila kámoška, tak mám docela radost a panikařit začnu koncem září.
Jinak po návratu z dovolené 2 kila nahoře - doktor příští týden na kontrole omdlí - ale když já mám furt hlad :slight_smile:)))
Ale ještě jsem nebyla na cukrovce, takže možná mi rychle utnou tipec :unamused:
18. črc 2012 ve 14:49  • Odpověz
@xuxie vítám zpátky. jak jste se měli na dovči? my jsme se tady příjemně ochladili. nemám si na co stěžovat. a ten výbornej nápoj z cukru mě teda pěkně prohnal. už jsem začala trpět zácpou a tohle mi teda dalo. asi to budu někdy praktikovat jako projímadlo :grinning:
18. črc 2012 v 17:51  • Odpověz
@jana21278 Děkuju :slight_smile:
já už jsem ráda, že jsme doma - 38°C ve stínu, nejnižší teplota 28 v půl páté ráno (sami Řekové z toho byli hotoví), dítě na zabití, v hotelu bordel do dvou do rána a přes den od deseti zas, protože stavěli výtah...toť ve zkratce :wink:
Teď si užívám mírových teplot a klidu domova rušeného jenom nálety přesměrovaného letiště (nám to lítá nad barákem už od května) a vrtajících sousedů (zásadně v době, kdy mladý odpoledne spí)...ale nemůžu mít všechno :slight_smile:
Co bříško, roste? Já jak jsem to vyvalila do plavek, tak všichni kolem hádali, že rodím nejpozději v srpnu :grinning:
18. črc 2012 ve 20:19  • Odpověz
Ahoj těhulky, teprve až teď jsem si vás tu našla - nás říjňačkovo - listopadový :slight_smile:
18. črc 2012 ve 22:36  • Odpověz
@xuxie jé tak to my jsme se tady příjemně chladili. moc dobře si pamatuju, z doby kdy jsem dělala v ck jak nejvíc práce měli na hotelích v plný sezoně. mimo sezonu se jim snad ani dělat nechtělo. nějakou dobu jsem bydlela v řepích, takže s přesměrovanýma letadlama mám taky fajn zkušenost. no a břicho pořád stejný. v práci si pořád myslí, že už se to má narodit, ale to je jen tím, že jsem od 6tt na neschopence tak už jim to přijde hrozně dlouho. já jsem měla břicho i před těhu takže prcek má pořád hodně místa a celková bilance je pořád +8cm v pase a +3kg.
19. črc 2012 v 05:46  • Odpověz
@wickyshene vítej u nás. jak se máme?
19. črc 2012 v 05:47  • Odpověz
jana21278 jezdím na sono na Veveří,ale tentokrát to prý spojíme s poradnou u mé doktorky ve Slavkově :slight_smile:
19. črc 2012 v 09:22  • Odpověz
Holky,já teď asi trochu odbočím...1.9. mám nástup na MD.Ale mám finančně dost výhodnou PN.Můj fin. poradce mi oznámil,že nastoupit na MD můžu až po šestinedělí,že záleží jen na lékaři,jestli je ochotný mi protáhnout neschopenku.Setkala se některá z vás s tím?Studovala jsem stránky OSSZ,ale všude je jen psáno nástup 6-8 týdnů před TP.
19. črc 2012 v 09:25  • Odpověz
@simour1 tak to jsem ještě nikdy neslyšela. myslím, že na sociálce by ti k tomu řekli víc. já mám nástup na mateřskou 12.9. taky si ještě musím zjistit co proto mám udělat. jestli stačí jen donést papír od doktora zaměstnavateli a nebo jestli musím něco zařídit. a ani nevím jak je to přesně s dovolenou. někde jsem četla, že se vybírá až po mateřské a že když budu mít mateřskou ještě 60 dnů v novém roce tak mám nárok na celou dovolenou za ten nový rok. už bych to měla nějak zjišťovat.
19. črc 2012 v 09:52  • Odpověz
@jana21278 to se fakt hezky držíš - 3kg. Já už jenom čekám, kam to až dotáhnu, teď jsem +8 až 10 (nejsem si jistá výchozí váhou)
19. črc 2012 ve 13:02  • Odpověz
@xuxie jsem tez plus 8kg a obvod 112 :stuck_out_tongue_closed_eyes: a koukam ze dovca labuzo, asi jako ta nase loni :grinning:

@simour1 ohledne nastupu, povinne je nastoupit 6 az 8 tydnu pred tp...pokud do te doby neporodis samo...
19. črc 2012 ve 13:14  • Odpověz
@imzadi jsem se radši neměřila :grinning:
jojo, dovolená "výborná" - radši zapomenout :slight_smile:
19. črc 2012 ve 13:17  • Odpověz
@xuxie a jestli se me jeste nekdo zepta, kdy uz konecne budu rodit, tak budu strilet...
19. črc 2012 ve 13:20  • Odpověz
@jana21278 já mám taky detralex a protože se mi snadno dělají modřiny, tak k němu ještě ascorutin, na zpevnění žilních stěn :slight_smile: a těch 8 cm v pase ti teda nepokrytě závidím!!! Moje nejširí místo přes pupík je teď +27 cm, kde jsem měla pas už ani nevím :slight_smile: a nahoře zatím +7 kg...
19. črc 2012 ve 14:00  • Odpověz
@imzadi já odpovídám, že letos :slight_smile:
19. črc 2012 ve 14:27  • Odpověz
Ahoj holky, tak po dnesni kontrole a vysetreni na echu mame potvrezenho Aleska, takze Ema nebude...:slight_smile: Jinak jsem se chtela zeptat, vidim ze si tady pisete o nastupu na MD....Vim, ze je to 6-8 tydnu pred ocekavanym porodem, ale jak si to vlastne vypocitam, kdy pujdu? To si urcim sama, jestli v 6 nebo 8 tydench a nebo lekar?
19. črc 2012 v 17:37  • Odpověz
@pajinka88 lekar ti dle tveho tp rekne rozpeti od kdy do kdy muzes nastoupit, ale konkretni termin je na tobe...ja treba volila pondeli...orientacne si spocti sama.... tvuj tp co mas v prukazce a od nej odecti 56 dnu a to je nejdriv kdy muzes nastoupit...
19. črc 2012 v 17:49  • Odpověz
@imzadi mockrat dekuji
19. črc 2012 v 18:35  • Odpověz
No právěže zrovna dnes se za mnou stavil ten fin. poradce a řekl mi,že to možný je,viz. jeho žena to takhle měla.Ale pochybuju o tom,že mi moje gynekoložka tohle umožní.
Já mám nahoře už asi 17 kilo!!!U posl. dcery jsem přibrala rovných 30 kg!!! Každej se mě ptá,kdy se dvojčátka narodí!!! :unamused:
19. črc 2012 v 19:07  • Odpověz
no ono to moje malý přibírání není mou zásluhou. zrovna dneska jsem opet sežrala celou čokoládu, tatranku a banánek v čokoládě. vůbec nechápu, že mi to tak dobře spaluje. ale jsem ráda. přibírám celej život i z vody tak aspoň teď, že to takhle funguje.
19. črc 2012 v 19:11  • Odpověz
holky boli vas kyčle?mě strašne když spim furt se otačim v noci ze strany na stranu :frowning2: odkud jse je tu nekdo z Okoli Olomouce?
19. črc 2012 ve 20:41  •  2 děti  • Odpověz
@simour1 Símtě, hlavně, že jste zdraví. Se s tím vůbec netrap. V prvním těhotenství na mě nebylo vidět nic snad do 6. měsíce a všichni obdivně vzdychali, jak nemám žádné bříško. Teď jsem jak meloun a všichni se strášně diví, že ještě nerodím. Jím a funguji stejně (řekla bych, že teď lítám víc, protože takové to posedávání s nožkami nahoře si mohu dovolit jenom když malý drak spí) - takže, co nemohu ovlivnit, to mě nesmí trápit :slight_smile:
A je krásné, že budeš 4-násobná maminka, já bych na tvém místě byla moc pyšná i s 30ti kilama nahoře :wink:
19. črc 2012 ve 20:47  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.