• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod říjen-listopad 2012

(Zamčená)
25. října 2012 
@mm_mm :grinning: jo, jo
22. črc 2012 ve 23:18  • Odpověz
@blandik To zařídí mzd.účetní, je na to tiskopis, který přikládá k žádosti o MD a tam všechny tyto věci vypíše, takže se nemusíš o nic starat, jen odevzdej pak žádost zaměstnavateli.
23. črc 2012 v 11:00  •  3 děti  • Odpověz
@mm_mm Pokud jsi těhotná poprvé, tak ani velké bříško mít nemusíš. To až u nás, co jsme těhotné víckrát, tak už je ta děloha taková povolená, že nám to vyskočí hned. U první holky někteří v okolí vůbec netušili, že jsem těhotná, pak jsem byla těhotná loni na podzim do 4.měsíce, o to jsme přišli a než se mi tělo srovnalo, tak už jsem v únoru byla těhotná zas, tak není divu, že i když na váze mám +2,5kg, tak břicho jako buben (vzhledem k mé postavě) :slight_smile:) už se ani nemůžu pořádně vyspat, musím si dávat polštář pod nohu a břicho...
23. črc 2012 v 11:04  •  3 děti  • Odpověz
@majka1976 tak to já jak manžel odejde do práce tak okamžitě jdu po jeho peřině. strčím si ji pod hlavu, břicho a mezi nohy. už dlouho si říkám, že si koupím kojící polštář a budu ho takhle používat. psala mi jedna kamarádka, že ho má na prodej tak jak budu u našich si tam musím zajet a okouknout jestli je to ten co bude plnit tuhle funkci. já mám asi fakt spavou nemoc. včera jsem vstávala asi o půl deváté, odpoledne jsme jeli do luhačovic. mamka tam byla v lázních a dneska skončila tak chtěla vzít kufr ať se s tím nemusí táhnout autobusem. za 14 dnů jí ho dovezeme. přijeli jsme tak v 5 domů. v 6 jsem usla a dala si hodinový spánek. spát jsem šla v 10. vzbudila jsem se v 7, posnídala jsem, mrkla na počítač a v 8 jsem si řekla, že si ještě na chvilku lehnu. a v 10:30 mě vzbudila pošťačka. teď na mě už jde poobědový spaní. mě snad kousla moucha ce-ce. doufám, že po tomhle budeme mít hodný a spavý dítě :wink:
23. črc 2012 ve 12:43  • Odpověz
@jana21278 tak to jsme na tom úplně stejně,taky obhlížím kojící polštáře z důvodu pohodlnějšího spaní :grinning: A s tím nadbytkem spánku fakt moc závidím-říká se,že pak budeš mít i spavé miminko,tak si to užívej.Já kupodivu za posl. 2 dny vydržela spát 7 hod. v kuse,aniž bych musela letět na WC!!! Takže menší zázrak :dizzy_face:
23. črc 2012 v 15:54  • Odpověz
@jana21278 jééé, to jsem se nasmála....ta mouchla letěla asi z Hodonína do Hradce Králové...u mě se taky stavila :grinning: ... mám podobný pauzy mezi spánkem ....když bylo teď chladněji tak jsem trochu ožila, ale s vedry příjde i větší únava a to bych vydržela spát pomalu celý den a celou noc..... kdyby v noci nebylo toho prokletýho čůrání :dizzy_face: Jinak kojící polštář doporučuju - mě obdarovaly obě švagrové takže jsem od začátku těhu v posteli, jak obložený chlebíček...ani manžel se ke mě nedostane :grinning:
23. črc 2012 v 16:07  • Odpověz
@olasek jo tak dva polštáře by se mi taky líbily! takhle jak se otáčím používám střídavě obě peřiny. jednu na obložení a druhou na přikrytí. je to dobrý, že je nemusím přetahovat. já naštěstí zatím na noční čůrání netrpím, ale už kdysi dávno jsem se naučila večer skoro nepít takže to jde.
23. črc 2012 v 16:33  • Odpověz
@olasek jednou jsme si tady spolu psaly o kočárcích. budete nakonec roan maritu mít? my jsme to nakonec změnili a rozhodli se pro aretovací kolečka. takže máme camarelo.
23. črc 2012 v 16:38  • Odpověz
@jana21278 já sem stále občas nakouknu.... týdny nám šíleně naskakují :grinning: ty peřiny jsou taky dobrý, to jsem praktikovala než jsem měla ty polštáře :dizzy_face: Martiu mít nakonec nebudeme, vybrala jsem něco jiného. Jmenuje se to Tako Ballila a už ho máme připravený ve skládku v obchodě. Ani sem nemůžu dát odkaz, protože máme v rámci designu limitovanou edici a ta nikde vyfocená na netu není a samozřejmě ani mě nenapadlo si ji nafotit :unamused: . Ale od Marity jsem dalekou cestu neušla, vypadá velice podobně...oba jsou to takové luxusní retro kočárky :dizzy_face: Jinak, jak se chystáš ( můžeme si tykat? )? Máš doma kompletní výbavičku?
23. črc 2012 v 16:52  • Odpověz
no samozřejmě, že si můžeme tykat. koukala jsem na váš kočárek. je pravda, že u marity se mi hrozně nelíbil sporťák. hluboká korbička moc. tak už jsem byla i smířená s tím, že bychom sporťák vůbec nepoužili. u toho taka vypadá sporťák daleko líp. my už ho máme taky objednaný. na konec září. udělali novou barevnou variantu a tak jsme se rozhodli hned. zatím na netu taky ještě není a já si ho¨taky nevyfotila. ale psala jsem si s jednou paní z jiný diskuze a oni si ho koupili a hned dovlezli domů a tak ho nafotila. je vidět na http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/termin-porodu-zari-2012/?page=37. já mám dvě sestry s malýma dětma takže strašně moc věcí podědíme. i ten kočár jsme nemuseli kupovat, ale aspoň něco novýho jsem chtěla. takže fyzicky máme doma: teploměr, nůžky s kulatou špičkou, ušátka a jedny plínky do porodnice co byly v akci + teda jedno bodýčko co jsme dostali zadarmo v obchodě, když jsme se byli dívat právě na maritu. takže je to ubohý. za dva týdny bude mít petr dovolenou a tak pojedeme k našim a napřebírám si tam nějaký oblečení . říkala jsem si, že asi tak do velikosti na 3 měsíce. vezmeme vaničku, lehátko, přebalovací podložku a postýlku. potom máme ještě domluvené u sestřenice od švagra, že si od nich koupíme autosedačku a lehátko. v rossmannovi mají pořád v akci pampers /bílý/ za 222,- tak ještě chci zajít tenhle týden nějaký přikoupit. pak mám ještě seznam na lékárnu a drogerii a to postupně dokoupíme. a jak jsi na tom ty?
23. črc 2012 v 17:10  • Odpověz
@majka1976 - aha, děkuji moc. Takže čekáš druhou holčičku? Mě dneska doktor řekl, že si je jistý, že čekáme holčičku..pořád jsme neměli jistotu, protože buď byla nevhodně otočená nebo si nebyl jistý, co vidí...Takže dilema už je snad vyřešené a my se těšíme na Lindu:o) Já pak naběhla na jeden secondhand v Polsku, hledala jsem ho a našla jsem ráj, krásné věcičky, jen jsem slintala..jen bohužel žádné věci s dlouhý rukávem, vše letní...ale i tak, jsem si to užila:o)
23. črc 2012 v 17:58  • Odpověz
Ahoj, můžu se ještě přidat? Kvůli kolotoči - práce, 2x plánování svatby, dodělávky na domku a svatební cesta - jsem se teprve teď dostala do klidného období a k věcem, který víc souvisí s miminkem... A jak tak čtu fóra, tak jsem trochu zaspala :slight_smile: V kočárcích se teprve malinko začínám orientovat a ve výbavičce mám jen pár kousků, které mi někdy padly do oka... Je tady ještě někdo, kdo ještě není sbalený do porodnice? :slight_smile:
23. črc 2012 v 18:08  • Odpověz
@bluecurrant Tak vítej,jsem teda tady taky celkem nová :grinning: Svatba už proběhla?
Já teda výbavičku moc řešit nechtěla-po dětech mám x pytlů s věcma,ale nedalo mi to.Takže pár kousků nových mám,včetně plenek,flašek,dudlíků a hraček. :sunglasses: Teď jsem si v lékárně kupovala Bepanthen mast na prsa a šokovalo mě,že cena šla tak nahoru-315,- :astonished: To je peklo!!! Ale zase je to luxus na bolavé bradavky-měla jsem u posl. dcerky začínající zánět a jedině tahle mast mi okamžitě zabrala.
23. črc 2012 v 18:45  • Odpověz
No asi 3 týdny před termínem se svatba odkládala kvůli úmrtí v rodině a pak narychlo domlouvalo všechno znovu. Vdávala jsem se velká už skoro jako kombajn, naštěstí šaty byly s korzetem, takže šel povolit...
Taky mám slíbené věci po dětech od švagrové a od sestry, a taky po bráchovi, ale asi bude spousta věcí, co mě ani nenapadne, že bych měla mít - jako třeba mast na bradavky :slight_smile: Musím si to někam psát. Čekám teprve první...
23. črc 2012 v 18:53  • Odpověz
@bluecurrant ahojky. vítám tě mezi námi. já taky čekám první a ty 4 věci co mám doma tak žádný zázrak. ale je fakt, že už to mám tak nějak pořešené a poslibované. jsem zvědavá na co přijdu, že mi chybí až to budu nejvíc potřebovat.
23. črc 2012 ve 20:02  • Odpověz
@jana21278 jééé, tak to jsme na tom podobně :grinning: Já mám zase dvě švagrové s malýma dětičkama takže taky podědíme, co to půjde. Doma toho mám poskrovnu, taky pojedu "fasovat" tak za 2 týdny ( chtěla jsem až bude ta "trojka" na začátku ) . Jediné co mám je asi 6 balíků jednorázových plínek a 10 balíčků vlhčených ubrousků a asi 20 látkových plín a pár tetra plen. Akorát jsem si udělala radůstku a tady přes koníka jsem si pořídila krásný Emitexový combi fusak, ten mi holky nepůjčí, protože ho potřebují ještě na letošní zimu pro vlastní mrňata. Už se docela těším, až to budu mít vše doma a dám se do příprav, vše si proberu a zjistím, co mi chybí dokoupit a tak......Zrovna dneska jsem si dělala seznam do drogerky a lékárny.......díky kamarádce jsem tam ještě odpoledne připsala líh na pupíka (ten koupím až po porodu, prý má krátkou trvanlivost ) a díky @simour1 píšu ještě Bepanthen mast ( já pořád něvěděla, jestli mám koupit krém nebo mast...to mi nebylo jasný ) .....
23. črc 2012 ve 21:01  • Odpověz
Zdar zeny...moc ted nestiham, kubicek ma uzasne obdobi vzdoru takze vecer jsem rada ze jsem rada :stuck_out_tongue_closed_eyes: zavidim tem co cekaji prvni mimco, ten klid a ta sladka nevedomost :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@olasek co mame dite, tak jsem v lekarne snad kazdy tyden...des :grinning:

A taky jsem si rikala ze bych si mela znovu pripomenout co do porodnice...@xuxie zatim to u me tez vypada opet na cisare...v patek jdu na kontrilu, tak jsem zzvedava...jo a pro pobaveni, dnes mi na chvili prestala fungovat noha...postavila jsem se na ni, a noha nic a ja se zkacela k zemi :grinning:
23. črc 2012 ve 21:11  • Odpověz
@imzadi hezký :slight_smile: Si říkám, jak přežiju/přežijeme, ale koukám, že u vás taky dobrý. Jdu padnout, zítra jsem slíbila prďolovi ZOO, tak snad mě neuštve úplně - magnezium beru pro jistotu radši sebou :sunglasses:

Všem bříškům dobrou a klidnou noc :dizzy_face:
23. črc 2012 ve 21:59  • Odpověz
@imzadi ježííš,snad jsi v pohodě a nestalo se Tobě ani mimču nic :astonished:
@bluecurrant Já taky nevěděla před dcerkou,že tahle skvělá mast existuje,dokud mi při kojení nehrnuly slzy bolestí a přijela kámoška-zdravotní sestra.Ta okamžitě vyslala mého muže do lékárny a fakt to během jednoho dne zabralo.Stačí malinké množství.Já to používala i na prcinku mimčovi-taky skvělý,i když někdo si to moc nechválí-prý Nivea na opruzeniny vyjde nastejno a samozřejmě za lepší peníz.Takže bradavky už nepodceňuju :grinning: Jinak z kosmetiky nemám nic,to zatím nechávám,aby bylo vše čerstvé.Mám pocit,že i v porodnici jsem pak něco vyfasovala + seznam věcí,který jsme hned v lékárně nakoupili.
23. črc 2012 ve 22:00  • Odpověz
@xuxie zoo? To by byla ma smrt! Kor sama a v tom vedru, smekam!!!

@simour1 ema do me vesele mlati, takze je snad ok a ja jsem jedna velka modrina :grinning: uz aby byl rijen!! :stuck_out_tongue_closed_eyes: bepanthen mi taky pomohl a na zadek ho davam pri opruzeni a zabere vetsinou hned...
23. črc 2012 ve 22:17  • Odpověz
@imzadi No tak ještě že už jsme ve fázi pohybů,že jsi aspoň klidná kvůli maličké,že je vše OK. :wink:
Sakra,já nevím,proč mě zase tak dva dny pálí žáha.14 dnů se to neozve,a pak bych zase zbláznila.Co na to používáte?Já mám nějaký cucací pilulky Tums nebo tak nějak,ale snažím se to vždycky vydržet co nejdýl bez podání.Občas to ale nejde vydržet.
23. črc 2012 ve 22:38  • Odpověz
@bluecurrant - no fakt jsi mi připoměla moje první těhotenství, my řešili rekonstrukci bytu a když mi odtekla plodovka tři týdny před porodem, tak jsem neměla sbalenou tašku, mezi ytongem jsem hledala zaprášný seznam, co si mám všechno vzít.. a vůbec netušila jak probíhá porod.. V porodnici mi pak chyběly plenky, které jsem si nesbalila /holt na seznamu nebyly) a sestra mi prostě krom té první a jediné, co dá nemocnice, další nedala..díky bohu za spolumatku na pokoji..:o) Kočár jsme vybírali a kupovali v prvním obchodě dva týdny po narození malého..a výbavu mi tenkrá v podstatě napůjčovaly příbuzné..pár kousků jsem měla vlastních.. :sweat_smile:

potvrzuji, taky mám b-panten na seznamu:o) a taky jsem ho používala na zadeček celou dobu plen..ale někdo mi tady radil si koupit b-panten plus, že více zabírá na bradavky...Jinak já si koupila formovače bradavek, občas je nosím..u prvního dítěte mě moje ploché bradavky dopřály perné chvilky a díky tomu jsem kojila jen tři měsíce a to částečně..
24. črc 2012 v 17:14  • Odpověz
@bluecurrant Zdravim te a vitam...:slight_smile: Tady na forum sice koukam delsi dobu, ale do porodnice taky sbalena nejsem...:grinning: To nechavam na dobu, az odejdu z prace...:grinning: Ale veci pro maleho uz pomalicku kupujeme a davame dohromady...:slight_smile:
24. črc 2012 v 17:45  • Odpověz
ahoj holky, můžu se taky přidat? čekáme druhé mimčo - zřejmě chlapečka a doma už máme jednoho raubíře skoro 5 letého, chodím do práce a končit bych chtěla až v září 6 týdnů před termínem, tak snad mi to vyjde. Ondrášek chodí do školky i o prázdninách, naštěstí funguje, tak je to pohoda. Já nemám žádné problémy, ale to musím zaťukat, tuk, ťuk, jen mě občas pálí žáha a jsem večer příšerně unavená. Dost to ale záleží na počasí, nejhorší je vedro, mi dává zabrat.
Tašku do porodnice sbalenou nemám, věci tedy oblečení a kočárek mám po Ondrovi - x-lander, koupila jsem už nějaké pleny v akci v Rossmannu a v tetě a zbytek nechávám na srpen, kdy mám týden dovolenou.
Rodit asi budu v Neratovicích nebo v Brandýse, zatím nejsem rozhodnutá. A doufám, že všechno bude v pohodě, miminko se narodí pěkně v termínu a já budu kojit jako u Ondry skoro dva roky :slight_smile: to byla pohodička. O víkendu jsme trochu přestavěli byt, hlavně ložnici, abychom připravili místo pro postýlku a skříňku pro mimčo.
... to je asi tak ve zkratce :slight_smile:
24. črc 2012 v 18:02  • Odpověz
@imzadi noo, bylo to zajímavé...ale přežili jsme. Jenom jsem si ověřila starou pravdu - do pražské ZOO, o prazdninách ne-e :frowning2: takže možná ještě někdy v září, ale nejsem si jista, fakt je to vyčerpávající :-/
24. črc 2012 ve 20:20  • Odpověz
@xuxie ja bych tam ted nepachla ani za boha :grinning: ale hlavne zes prezila...a co malej na to???

@pajdula vitej...zavidim ze prvniho prdolu mas uz tak velkeho, vychovaneho, ve skolce :dizzy_face:
24. črc 2012 ve 20:23  • Odpověz
@imzadi Ale jsem trubka, protože už jsem se x-krát poučila, že prázdniny jsou zabité, ale zapomněla jsem, jak jsem doma a dítko není školou povinné, tak mi to nedošlo :frowning2:
Hele, mladý si to kupodivu (až na závěrečný záchvat kolem třetí, kdy už byl fakt děsně unavený, protože samosebou v tom randálu neusnul) docela užil. Naštěstí mi hned z kraje došlo, že na "horká" místa typu gorily, šelmy a sloni se mám vykašlat (později, jak jsem míjela ty davy cpoucí se kolem toho úzkého vstupu k africkému pavilonu, byla jsem za své rozhodnutí ráda). Takže jsme si v klidu prohlíželi plameňáky, papoušky, pelikány a pak jeleny a zubry a bylo to fajn (dokonce to je všechno hezky ve stínu).
Ale jinak fakt děs-běs :frowning2:
24. črc 2012 ve 20:42  • Odpověz
@xuxie v ty vyhni se fakt neda dole bejt, to my jsme vzdy nahore mezi stromama taky...jinak dnes jsem mluvila s kamoskou, ma o 2 mesice starsi holcicku a ted 14ti denni mimco a rikala mi, ze prvorozena dela pekne peklicko...kouse, neposloucha, majzla malou, takze se fakt vic a vic desim co ceka nas...
24. črc 2012 ve 20:55  • Odpověz
@imzadi díky. Ondrášek se zatím těší, ale chudák netuší co to přinese... naštěstí chodí do té školky, takže na děti je zvyklý a bude tam chodit i dále až se mimčo narodí. Teď chodí na celý den, pak si ho budu brát někdy po obědě domů. Jak bude reagovat na prcka nevím, zatím spolu připravujeme pokojík a oblečky, kupujeme plínky... uvidíme co to přinese. Taky mi mluví "do břicha" a mazlíkukje se s břichem :slight_smile: ale vím, že pak to může být všechno jinak.

@xuxie taky se chystám do ZOO, ale jak to tak čtu, tak to nechám až na září, když budu doma a radši si to tam vyfuním než proplétat se davy lidu :frowning2:
24. črc 2012 ve 21:18  • Odpověz
@imzadi a sakryš :frowning2: tak to se začínám "těšit" ještě víc :pensive:
24. črc 2012 ve 21:47  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.