• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod říjen-listopad 2012

(Zamčená)
25. října 2012 
@pajdula přesně tak, fakt teď nedoporučuji - a v září, někdy přes týden, to si užijete určitě víc :slight_smile:
24. črc 2012 ve 21:48  • Odpověz
@pajinka88 tak mě těší, že nejsem sama... Ono mě to navíc začíná chytat až teď - předtím jsem na takový věci neměla myšlenky. Musím se teď na svět začít dívat jinak, protože jsem zjistila, že vůbec netuším, kde je nějakej obchod s věcma pro miminka, kočárky atd. Ale naštěstí na mě to rodičovství začíná přicházet :slight_smile:
24. črc 2012 ve 22:30  • Odpověz
@blandik tak to musely být fofry :slight_smile: Já už se teď zapojuju do budování hnízda spíš vybíráním spotřebičů a podobnýma nenáročnýma činnostma. Ale radši se teda sbalím, už mi taky běželo v hlavě, že by nebylo špatný rodit o něco dřív...
A jaký byl porod, dá se to popsat člověku, který to zatím nezažil? :slight_smile: A teď to bude holčička nebo další posila v mužských řadách?
24. črc 2012 ve 22:40  • Odpověz
Holky,vy už jste některá sbalená do porodky? :astonished: :slight_smile: To mě ještě ani nenapadlo.Mám v plánu teprve v září začít pomalu postupně prát věcičky a chystat už do komody + koncem září připravit postýlku :grinning:
Jeden den jsem měla tak hnusnej sen o porodu,že jsem začala už teda radši nakupovat vánoční dárky,kdyby to se mnou nedopadlo nejlíp :sunglasses: - černej humor :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Nooo,jak popsat porod,toť otázka :grinning: Já mám všechny tři porody vyvolávaný,takže v podstatě průběh stejný s rozdílným časem.Nejkratší byl kupodivu první porod,nejdelší druhej. Já mám jen obavy z překotnýho porodu,což už jsem tady na MK taky někde četla u nějaké maminky.Přece jen napočtvrté to může být rychlovka a nevím,nevím,jestli by můj manžel si poradil.Ale tak snad takhle nedopadnu,nejsem zastáncem domácích porodů. :grinning:
24. črc 2012 ve 22:59  • Odpověz
@simour1 já teda nebalím. nemám co. jenom jedny plenky. určitě je ještě čas, ale co víme, že! stát se může kdykoliv cokoliv. dneska jsem se vzbudila s velkým překvapením. nikde jsem si nevšimla, že by mělo pršet a ono se to děje už několik hodin. ne že by mi to teda vadilo, ale jsem z toho celá paf. nejradši bych zůstala v posteli. jenže musím jít dát vařit brambory na knedlíky s hruškama. mějte hezké ráno.
25. črc 2012 v 08:38  • Odpověz
@jana21278 Tak jelikož mě včera "navštívila" mega migréna, neměla jsem už ani sílu posbírat na zahradě prádlo.Takže pro mě ráno taky šok,že prší...a můžu prát znovu :unamused: Knedlíky s hruškama?Tak tuhle kombinaci jsem ještě nezkoušela,ale může to být luxusní :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. črc 2012 v 11:27  • Odpověz
@simour1 Do porodky jsem si zatím pořídila jen 2 kojící podprdy, včera mi přišly na dobírku - teda, dneska jsou úplně luxusní sexy kojící šprndy, ne jak ty totálně asexuální, co vyráběli před 12 lety...a jinak nemám nic....na půdě jsem našla pár věcí po první holce, tak jsem to dotáhla dolů, ale ani to neperu, protože to zatím nemám kam dát...předěláváme dům, nějak se nám zadrhli řemeslníci, takže se tady všude práší, pokoj, kde bych měla mít komodu pro mimiška a postýlku ještě není, takže až se to dodělá, tak budu teprve řešit....kdybych nedejbože zalehla, tak bude chystat můj :slight_smile:
No, domácí porod taky nemusím, doufám, že těch 12 km do porodky pak nějak dojedu. Bylo by fajn, kdyby to na mě přišlo, jak bude můj doma....ten ovšem pracuje od 5 od rána do 6 do večera a to jezdí po celé republice....takže by mě tak nejlépe vyhovovalo rodit 28.10. v noci :slight_smile:
25. črc 2012 v 11:49  •  3 děti  • Odpověz
@simour1 jojo, bramborový s hruškama a sypaný cukrem se skořicí. ty mám nejradši. já mám v koupelně 3 hromydy přebranýho prádla, že bych od rána prala. jsem zvědavá jak dlouho o ně budeme muset zakopávat. vracet do koše se mi je nechce.
25. črc 2012 v 11:56  • Odpověz
@majka1976 tak to já vůbec nevím jakou velikost podprsenky bych si měla koupit. už tak před dvěma měsíci jsem si musela koupit větší. jak na obvodu tak na košíčku. ale brala jsem je u větví tak nevím jestli ta velikost je odpovídající. ale ty moje už mě škrtily a všechno mi z nich teklo. do porodnice to máme asi 5 km a řekla bych, že se tam nejspíš budu muset dovést sama :grinning: . manžel je přes den taky hodně v práci. tak doufám, že budeme rodit o víkendu ať z toho tatínek taky něco má :wink:
25. črc 2012 ve 12:01  • Odpověz
@majka1976 kdes ty podprsenky objednávala? taky bych radši nějaký, na který se dá dívat... :slight_smile:

Já jsem si vybrala porodnici 30 km, tak snad stihnem dojet. Přinejhorším se těm domácím porodům zase tak nebráním, ale to ze mě možná mluví naivita :slight_smile:
25. črc 2012 ve 14:24  • Odpověz
@majka1976 Taky se přidávám k @bluecurrant s odkazem na podprdy.Mám stejný problém,všechno vyčuhuje ze všech stran :D a neustále brouzdám po netu a nemůžu si jaksi vybrat.Přijdou mi fakt všechny dost odpudivý :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Mám taky manžela věčně v práci-u nás ještě horší v tom,že dělá na směny,z odpolední se vrací ve 2 hod. ráno.Takže mám přece jen trošku obavy.Pořád se uklidňuji tím,že budu beztak přenášet i po čtvrté :grinning: A to ještě nesmí mít u sebe v práci telefon!!!Takže paráda.On si to představuje tak,že porodím někdy během pátku,aby mohl o víkendu zapíjet :grinning: :grinning: :grinning:
25. črc 2012 v 15:46  • Odpověz
@bluecurrant @simour1 Objednala jsem si tu šedou krajkovou http://www.kojici-podprsenky.com/kojici-podprsenky-rosme/ a pak tu černou proužkovanou http://www.kojici-podprsenky.com/kojici-podprsenky-naturana/ a obě jsou fakt moc pěkné.
25. črc 2012 v 16:19  •  3 děti  • Odpověz
@majka1976 jo, jsou moc hezký. už jsem si link uložila a určitě si od nich taky objednám.
25. črc 2012 v 18:31  • Odpověz
@simour1 stejny plsn ohledne tp ma i muj muz...ze mam rodit v patek...zabit malo :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jinak ja mam kojici podprdy z lidlu a jsem spokojena...stala 200...kdyz si vemu kolik stojej nejaky podprdy a pak treba kojit ani nemusim, bylo by mi to lito...

U nas posun, trochu se vylepselo kubickovo nocni spani a objernala jsem druhou postylku...jednu tu po kubickovi dam do obyvaku a druha bude v loznici v patre...ema musi mit nejakou ochranou zonu pred tim raubirem :grinning:
25. črc 2012 v 18:38  • Odpověz
@imzadi No tomu říkám "starosti" těch chlapů občas :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Podprdy krásný,ale ta cena taky :grinning: Já bych do toho šla,ale u žádnýho dítěte jsem neměla dost mlíka-bohužel,strašně mě to štvalo :cry: Tak nevím,jestli do toho tolik investovat nebo to ještě nechat být,vydržet v těch co mám po dceři-taky nebyly nejlevnější,ale přece jen už 5 let starý. :confused:
25. črc 2012 v 19:32  • Odpověz
Můj drahý si taky vybral pátek, už to má domluveno s babičkou :slight_smile:)))
Martin se opravdu narodil v pátek a když pak šťastný otec přijel za mnou v sobotu na JIPku na návštěvu, tak se mi složil na peřinu a usnul - a vypadal hůř než my všechny tam. Čekám podobný průběh :wink:
Ty podprdy jsou fakt hezké, ale nic pro mně, já si pořídila dvě a nakonec to odkojila stejně bez nebo v normální, jenom se zapínáním vepředu. Já jsem i na vrcholu kojení měla tak max slabé trojky a nikdy mi to neteklo, takže bez podprdy to bylo v klidu. Si pak, až to všechno přežiju, koupím nějaké pořádné prádélko, až zas někdy možná nebudu vypadat jak matrioška :slight_smile: Už se těším...
25. črc 2012 ve 20:04  • Odpověz
@xuxie Tak vítej v klubu nás "pátečních rodiček" :grinning: Já poslední dceru opravdu porodila v pátek-předem domluvená akce s mou zákaznicí porodní babkou :grinning: A můj muž stejně jak popisuješ ty v sobotu vypadal snad hůř než já,taky se mi skácel do postele.
Ale holkyyyy,mám úúúžasnej zážitek....právě před chvilkou si tak polehávám v posteli-bouřka jak blázen,tak co chcete dělat-a na bříšku se mi udělal hrbol přímo do dlaně :sweat_smile: Chytila jsem "to" a hladila,nožka ani ručenka to být nemohla,protože to bylo větší a tvrdé-že by hlavička?Chvilku to zůstalo v té poloze,já si to vychutnávala a zase opět zalezlo :grinning: Krásnej zážitek :hearts:
25. črc 2012 ve 20:12  • Odpověz
@simour1 :slight_smile: věřím, krásný :slight_smile: Mně zatím ta naše ještěrka furt ucukla :wink:
25. črc 2012 ve 20:21  • Odpověz
@xuxie
@simour1 tak kuba se nakonec narodil v pondeli nad ranem...no co, kdo chtel, slavil i v pondeli ... a naprosty souhlas s pradlem, ted do nej nehodlam investovat, to az tak za 2 roly po porodu az zas budu stihla a krasna :grinning: a ema si ted libuje v mrskani do mocaku...zvire jedno :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. črc 2012 ve 20:47  • Odpověz
@imzadi ten náš to měl krásný, v pátek si přijel v půl deváté a v jedenáct bylo hotovo. Pobyl s námi do oběda, pak si zajel domů, napapat, co jsem uvařila, rozeslat smsky, pochatovat s kamarády o tom, jak rodil a v kolik se sejdou a večer už se slavilo, dokonce i hospodu jsem jim ještě zamluvila já, v naší jazykovce - já bych se chtěla mít za manželku :sunglasses:

A prádélko bude a já taky budu krásná štíhlá atd...a pokud by náááhodou ne, tak prádélko bude stejně :grinning:
25. črc 2012 ve 21:20  • Odpověz
@xuxie ja se fajt obavam ze stihla a krasna uz nebudu nikdy...ted mam uz 87 kg :stuck_out_tongue_closed_eyes: tolik jsem nemela ani pri prvnim porodu...
25. črc 2012 ve 21:22  • Odpověz
@imzadi mně ani neštvou kila, jako spíš to, že jsem jak rosol a když jsem se pokoušela trošku zprovoznit, ještě před druhým otěhotněním, tak to nešlo, fakt jsem neměla sílu, nemohu sportovat, když sotva lezu, to si tak leda něco zlomím, tak se bojím, že kondice je definitvně v háji :pensive: Aaaale, zase jak jsem oplácanější, tak mám méně vrásek :wink:
Linouš kope do páteře a taky hodně blbý. Jediné, co pomáhá je pověsit se na chvilku za ruce a protáhnout záda - manža má na stropě hrazdu, co tam dělá nějakou fyzkultúru, tak já si tam tak sem-tam visím a vypadám, jak když se suší cibule, i dítě se tomu řehní :grinning:
25. črc 2012 ve 21:31  • Odpověz
@xuxie mam zachvat smichu, si predstavuju sebe jak tam visim :grinning:
25. črc 2012 ve 21:49  • Odpověz
@imzadi mno, co ti budu povídat, je to veeery sexyyy :grinning:
25. črc 2012 ve 21:51  • Odpověz
@bluecurrant - bude to holčička :dizzy_face: Linda. Na prvním velkém UTZ mi doktor tvrdil, že pindíka sice nevidí, ale se mu to zdá na kluka, na srdíčku viděl holku a na kontrolním velkém UTZ viděl opět asi kluka, nebo spíše tmu mezi nožkama..no nakonec mi to potvrdil můj doktro tento týden a řekl to krásně - dneska vám můžu s absolutní jistotou říct, že je to ...(a šel telefonovat)..holka :grinning:
No, sbalenou tašku nemám, sbalím si ji až na MD. Porod byl dobrý. Odtekla mi plodovka o půlnoci, balila jsem se, jeli jsme, ve dvě jsme byli s nemocnici, při sepisování všech těch nesmyslů mě ještě nic nebolelo..jen doktor nepustil manžela se mnou, že prý se mám vyspat..no prd, jak chcete asi spát, když začíná porod - no prostě chlap doktor,nechal ten pocit bezepečí, když bych tam měla manžela. KOntrakce začaly, manžel spal v autě na parkovišti..a ráno pak za mnou přišel a to už tedy byly po pár minutách..občas došla doktorka, zkoušela, jak jsem otevřená (já netušila, nač se čeká, že se mám otevřít na těch 9-10 cm)..před jednou hodinou mi řekla, že se mám jít vyčůrat..a na záchodě jsem myslela, že porodím..začal tlak na konečník, manžel letěl pro doktoroku a už jsem šla na sál. Tam mi řekli, jak mám tlačit, tři krát jsem zatlačila a malý měl venku hlavu..pak mě dostalo ještě to, že musím vytlačit ještě ramínka a měla jsem ho na břiše..takže za mě - kontrakce, porod i šití - vše bolelo, ale tak nějak úměrně, snesitelně a byl to pro mě úžasný zážitek, v podstatě jsem hned věděla, že chci ještě jedno dítě, že ten pocit je úchvatný..Ale je fakt, že mi naštěstí nemuseli porod vyvolávat, ani jsem neměla epidural..vše šlo přirozeně.

@jana21278 - no manžel na podzim jezdí za prací denně i 200km a více, a zrovna září, říjen jsou pro něj hektické měsíce..a navíc budu mít doma čtyřeleté dítě..tak možná půjde rodit se mnou náš syn, až se tam dovezu do porodnice sama autem. Babička bydlí 30km od nás a pak máme 10min od nás tchánovce, jenže mě děsí, co mu napovídají o miminku, když ho tam nechám..nemám chuť pak řešit žárlící následky až se vrátím..ale prostě věřím, že to osud zařídí a budu rodit o víkendu, večer nebo ráno, aby byl manžel ještě doma..porodnici máme u nás ve městě, ale má děsivou pověst..tažke nejbližší jiná je tak mezi 20-30km, jetšě nemám vybránou.
@imzadi @xuxie (xuxie - máme potvrzenou Lindu :dizzy_face: )- co bude po porodu a reakce staršího - to jsem taky zvědavá..malý nijak bříško nepusuje, obča z něho vypadne něco pozitivního - že bude spát s miminkem v pokojíčku a bude mi říkat, když se probudí, občas něco negativního - že jak si bude hrát s legem, když mu to miminko bude brát..a že ho proveze na motorce..No, myslím, že to bere jako fakt ,že bude Linda..a realita příjde až po porodu..Snažím se na to připravit te%d, abych si trošku ujasnila reakce, pokud budou negativní - abych nesklouzávala ke kritice, která stejně nefunguje a spíše tomu straším u ublííží..no jsem zvědavá, protože do školky nepůjde a bude se mnou doma, venku bude podzim, zima...
Jinak se chystám na šátkování, chci prozkoumat nějaké ty babyvaky a manducy atd., vůbec tomu nerozumím, ale zdá se mi to jako prospěšné pro miminko a stejně tak jako funkční k předškolákovi, který bude doma. U Mišky jsme měli takové vozítko, jenže stejně tam nechtěl ležel sám, potřeboval mě vidět nebo být na rukou..takže když budu mít mimi u sebe na těla, tak se snad s volnýma rukama budu moci věnovat i staršímu a domácnosti..
JInak se chystám na
26. črc 2012 v 07:10  • Odpověz
@blandik tak to je super :slight_smile:
U vás se nebojím, Miška už má rozum, alespoň s ním jde mluvit. Ten náš, to je marná snaha. Na pupík sice dělá cukrbliky, ale stejně tak na můj, jak na tátův :grinning:
Mým plánem je jen zachovat je oba s co nejmenším počtem zranění,které si sami způsobí a přežít první rok. Malá bude v ohrádce nebo v postýlce, případně v lehátku na místě, kam já doběhnu dříve než mladý. Pokud na tom bude jako její bratr, tak bude celý den křičet a já (v rámci zbytku svých sil) s ní budu pobíhat po bytě a tišit....
26. črc 2012 ve 14:44  • Odpověz
Holky, máte některá problém se spaním? Já se už přes tejden nemůžu pořádně vyspat. Stále se několikrát za noc budim a nevim co s tim. Už mě to začíná štvát, protože jsem přes den jak praštěná :unamused:
26. črc 2012 ve 20:38  • Odpověz
@xuxie - uvidíme, já má takový pocit, že ty dvouleťáci toho druhého sourozence vezmou nějak přirozeněji, ale samozřejmě od nich se nedá čekat jakákoliv empatie, ústupek ..takže fakt asi záhul na psychiku pro rodiče..čtyřletí asi nenapáchají tolik hluku a vzdoru, ale myslím, že toho sourozence berou hůře psychicky, více si pamatují dobu, kdy byli jen sami a pak jsou více zranění realitou..ale možná se mýlím..no, jsem dost zvědavá...právě si chci pořídit ten šátek, abych měla volné ruce a miminko bylo v klidu a taky proto, že nemám moc dobrý pocit, že by miminko bylo někde na zemi a náš si to zrovna přifařil s balonem nebo se rozhodl seskakovat z gauče..atd..
..každý večer si představuji, jak je miminko klidné, neplačtivé příliš, jak ho kojím a jak to všechno v klidu zvládáme :sweat_smile:

@anom - jj, taky špatně spím. Hrozně lehce, mnohokrát za noc vzhůru..přes ty vedra to bylo ale horší, to jsem nemohla zabrat a spát..jinak můj lék na nespavost je - jdu spát tak o půl dvanácté a vstávám před šestou..to se mi pak ani moc nestává, že se probudím ve tři a vstávám, že nemůžu spát..když jdu spát v deset, tak ta noc je horší...pamatuji si u prvního, že poslední týdny, možná i déle jsem pravidelně vstávala o druhé a do čtvrté byla zvhůru, pak šla znvoa spát..a pak do práce.. :grinning:
26. črc 2012 ve 21:02  • Odpověz
@blandik zavidim ten uzasny porod, muj byl trochu peklicko...tak ted snad ten cisar, ktery bude rovnou, bude lepsi...jinak bych Te potrebovala mit doma pri tech krizovych situacich, Ty umis vse tak krasne popsat a vysvetlit :dizzy_face: ale musim rict, ze mam pocit, ze kdyz davam Kubickovi znat to pochopeni, ze se sice vztekat neprestal, ale uz to trva kratsi dobu...a ohledne satkovani, ja tomu nikdy neprisla na chut, vzdy jsem mela pocit, ze se tam kuba divne kynkla a stejne jsem ho drzela rukama...ale uvazuju tez nad tou manducou...ale to vse bude zalezet na tom, jaka bude Ema...a jinak i jak pise
@xuxie Ema bude muset byt neustale v ochranne zone, at uz postylky nebo kosiku nebo neceho, pac kubik porad placa, strka, picha, kope...dneska u nas byli znamy s rocni holcickou, jako daval ji napapat, dudlika a kupodivu ho nekradl, ale kdyz si vzala jeho knizku, majznul ji..kdyz chtela jezdit s jeho kocarkem, hystericky rev...no veselo:slight_smile:) takze ja nevim, jak to preziju...bojiiiim :sweat_smile:

@anom asi Te nepotesim, ale bude hur...nevim jak vypada brisko, moje je jak balon, takze jakykolliv pohyb je peklo a vzdy me to vzbudi...ja teda tim, ze litam kolem malyho, ktery vstava casto i v noci, tak jsem mrtvola a spala bych jak medved...no ale radu nemam, vypodlozit se polstarema, na vecer si dat nejaky uklidnujici cajik a uzivat si...ber to jako trenink na nocni vstavani :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. črc 2012 ve 21:08  • Odpověz
@blandik zrovna jsem si rikala, ze kubicek hrozne rad byl na sve hraci dece a pozoroval, otacel se tam a tak...ale kam ji ted mam umistit aby Emu neprejel motorkou nebo po ni nemrsknul stavebnici?:grinning: ohradku nemame...
26. črc 2012 ve 21:10  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.