• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod říjen-listopad 2012

(Zamčená)
25. října 2012 
@blandik taky pravda. Brácha budou rodit druhé v prosinci, to budou staršímu zrovna 4 a švagrová říkala to samé, co píšeš. Uvidíme :slight_smile: Jenom k tomu šátku. Já ho mám a u Martina to vůbec nešlo, ten byl tak vztekací, vůbec tam nechtěl být - jenom než jsem uvázala a dostala ho tam, tak jsem byla opocená celá. Sice nejsem mistr, ale vázat jsem docela uměla, prostě to u nás nešlo :unamused: Moc se nám pak osvědčila Manduca, měli jsme půjčenou, ale plánuji, že koupím, ideálně od někoho, musím mrknout na bazárek. Šátku dám ještě šanci, ale pokud Linduš bude reagovat podobně, tak to dám pryč hned, už to nebudu zkoušet - asi na to nejsem dost šikovná :wink:

@anom to samé :frowning2: zrovna dnes to byla úplná hrůza. Od půlnoci do tří nic a pak ještě do sedmi 2x vzhůru (to jsem se už radši nedívala na hodinky). Jak jsem se ještě zoufale pokoušela nějak zabrat, tak jsem se v té posteli kroutila, že mě začala brutálně bolet záda a to už pak nešlo vůbec. Ráno jsem musela vzít prášek na bolest, jinak bych se nehla :unamused: pak jsem se celý den plížila za malým a jak odpoledne usnul, tak jsem si chtěla lehnout...a začali zase vrtat (u nás poslední rok všichni rekonstruují a přestavují jak blázni, týden není klid). a to mi už ujeli nervy a normálně jsem brečela jak malá, zoufalstvím, bolestí, únavou a vůbec - naštěstí, malý se neprobudil. Ale vidět mě někdo, tak si řekne, že mi hráblo úplně - a do porodu 12 týdnů. Jsem zvědavá, co ještě přijde :sweat_smile:
26. črc 2012 ve 21:20  • Odpověz
ahoj holky, přidávám se k těm co mají problémy se spaním ... nejvíc spát se mi chce po obědě, ale to jsem bohužel v práci, tak nemůžu :slight_smile: a večer usnu, ale jsem vzbuzená kolem 4 hodiny a v noci tak 2x, ještě štěstí, že v půl šesté už odcházím do práce a tak to krásně ráno stíhám :slight_smile:

Já nosila Ondru v nosítku, šátek jsem zkoušela jednou u kámošky, ale to mi nějak nešlo a pořád jsem se bála, že mi Ondra vypadne :slight_smile:

a dneska jsem fakt padala vedrem, což horko mi tolik nevadí, ale to dusno... vzduch se u nás ani nehnul a já byla těsně před kolapsem :frowning2: pro mě stačí tak do 25 st.

A jak to bude u nás probíhat po porodu, tak to se nechám překvapit... jsem na Ondru zvědavá, sice se těší, ale kdoví jaká bude skutečnost... nezbývá mi než doufat, že to bude dobrý a všichni ve zdraví přežijou :slight_smile:
26. črc 2012 ve 21:34  • Odpověz
@imzadi - no to neznamená, že máme doma klid, jen jsem zjistila, že když malého zkritizuji, řeknu mu, jak se má chovat a co má dělat - tak to nefunguje.. takže raději uznám jeho potřebu, snažím se nají kompromis a zůstat v nalazení.. Já šátek ani jiné nosítko nepoužívala u prvního a tak si teď od toho hodně slibuji - blízkost, volné ruce, větší klid..Já si právě ten košík nedovedu představit..tedy naše první dítko bylo takové, že stejně tam nechtělo jen tak ležet, nestačilo mu mě vidět..a když si předtavím, že s malým jsem pořád na zemi nebo sedím, tak to vozítko by nestačilo na zvládaní obou dětí..
No, ono stejně než bude Emička pohyblivá, tak Kubík bude vývojově zase jinde..pozitivum na tom malém rozdílu je, že si jednou spolu vyhrajou..takže tak za dva, tři roky to budete mít doma už fajn..u nás bude šestiletý a dvouletá..si nedovedu představit, jak tyto dva světy propojit v jednom pokojíčku..
No, až budeš mít Emu na zemi, tak asi budeš muset sedět u ní :grinning: a dělat živý štít :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. črc 2012 ve 21:53  • Odpověz
Ahoj holky,tak dnes náročný to den-zavařování okurek v tom nechutným vedru,žehlení plnýho koše prádla-to už jsem fakt funěla z posledních sil :unamused: Ale nesmím brzy usnout,jinak budu v noci bloumat po domě,protože s tím spaním je to u mě jako u většiny z vás...stačí jeden větší kopanec v břiše a musím valit na onu místnost,čímž jsem probraná na další zhruba dvě hodiny,a pak znovu usínám,tudíž si ráno připadám jak největší tydýt :grinning:
26. črc 2012 ve 22:40  • Odpověz
já sice spím výborně - spoustu hodin denně, ale od 4 do 6 ráno většinou nespím. ale potom do devíti nemůžu vylést z postele. je zajímavý, že u nás včera nějaký vedro nebylo. dokonce jsem tak ve dvě šla vytrhávat cibuli a tak tak jsem to stihla než začala průtrž. včera jsem si tady v jedný diskuzi přečetla, že na těhulku z blízké vesnice byla kontrola na neschopence. tak jsem si zavolala na sociálku jak je to s tím, když chci na týden odjet. a tam mi řekli, že je to plně v kompetenci ošetřujícího lékaře, jestli uzná, že zdravotní stav nevylučuje změnu pobytu tak vyplní jednoduchý formulář a druhý den ho musí poslat na sociálku. mám vstřícnýho doktora tak si myslím, že mi to přepíše a uděláme si týdenní výlet na vysočinu.
27. črc 2012 v 06:52  • Odpověz
@blandik @imzadi @xuxie Tak to jsem na jednu stranu ráda, že v tom nejsem sama, ale na druhou stranu mě to teda vůbec netěší. S pohybem při převalování problém nemám, ale spim hodně lehce a slyšim snad úplně všechno :unamused: a občas mě dost rozčiluje, že manžel si krásně chrupká a já tak akorát čumákuju do stropu a ne a ne zabrat. Asi zkusim nějakej ten čaj na spaní :slight_smile: skáknu si dneska do bylinkářství a bude.
27. črc 2012 v 08:53  • Odpověz
Já bych spala celou noc, kdybych nelítala každou hodinu a půl na záchod...fakt jdu 6x za noc... :frowning2: Nechápu to, přes den tenhle problém nemám...
27. črc 2012 v 09:10  • Odpověz
@jana21278 - jj, stačí u doktora vyplnit formulář, že měníš po tu a tu dobu místo, kde marodíš..a můžeš si i přehlásit dobu vycházek na tu dobu. Samo kontrola může na tebe přijít i tam..dělala jsem to asi dva krát, sestra z toho měla vždy mále psotník..tak jsem se na to vykašlala.
27. črc 2012 v 09:12  • Odpověz
@anom ať ti namíchají nějaký kozlík se meduňkou, to můžeme :slight_smile:
Jinak, já dneska muže vyhodila do obýváku a spala jsem (až na jednu cca 45 minutovou pauzu mezi 4-5) celou noc až do sedmi - tohle bylo nejlepší vyspání za poslední 2 roky :wink:
27. črc 2012 ve 13:41  • Odpověz
Tak dnes od 2:00 do 4.30 hod. jsem čuměla na telku-vánoční Loskuták a podobný ptákoviny :unamused:
S tím doktorem to teda dobře nechápu,já se ptala přímo sestřičky kam chodím na gynek. a ona mi tvrdila,že přes ně už to nejde,že bych musela změnu adresy nahlásit přímo na sociálku na tu danou dobu. :astonished: No,možná se mi takhle vymlouvala a nechtělo se jim vyplňovat papírek,možný je všechno.
Teď jsem se vrátila z přecpanýho Brna z nákupů,V Rossmannu jsem naštěstí ještě odchytla akci na bílý Pampers za 222,- Tak jsem pár balíků vzala.Děckám do pokoje plovoučku s lištama,a zítra začínáme bušit pokojík,to budou nervy :grinning:
27. črc 2012 v 17:02  • Odpověz
@simour1 Já jsem si je koupila v pondělí... :slight_smile:
27. črc 2012 v 17:17  • Odpověz
@simour1 @mm_mm a kolik jste si kupovaly a jaké velikosti? já pořád nevím. zatím mám jen jedny jedničky, pak jsem si říkala jedny dvojky a jestli troje trojky? vůbec se v tom nevyznám a podle těch kg mi to přijde skoro stejný.
@simour1 no já jsem právě byla rozhodnutá odjet pryč a nikam to nehlásit, když by se teda muselo žádat na sociálce. jsem doma od konce února a zatím tady kontrola nebyla. ale v týdnu jsem tady v diskuzi o kontrolách četla, že v tý vesnici kam chodím k doktorovi byla kontrola na těhuli tak jsem tam radši zavolala. a už se těším k našim. v pondělí mám poradnu tak si o to řeknu.
27. črc 2012 v 19:31  • Odpověz
@jana21278 Koupila jsem jen dva balíky těch nejmenších (2-5kg).
27. črc 2012 ve 20:12  • Odpověz
Já mám koupený dvoje č.1,čtvery č.2 a dvoje č.3.Ne teda všechno z dneška :grinning: Takže jedničky a dvojky už nemíním kupovat,protože přece jen to miminko roste rychle,takže škoda peněz.
27. črc 2012 ve 20:20  • Odpověz
@mm_mm @simour1 právě ségra říkala, že jedničky ani nevypoužívala, že byly hned malý. a trojky už začínají na 4 kg. no taky se nechci zbytečně zásobit. akce jsou pořád nějaký a do října je ještě daleko.
27. črc 2012 ve 20:45  • Odpověz
@jana21278 No, já jsem si právě říkala, že dva balíky určitě budou stačit. A větší velikosti se mi zatím nechtěly kupovat, protože na to je čas...
27. črc 2012 ve 20:55  • Odpověz
@jana21278
@mm_mm ahoj holky, u kuby jsem mela pripravene a ted to mam stejne dva baliky jednicek, tri dvojek a pak trojky...to vse bile pampers...pak jsem predla na zelene a dobry...vyhoda vcasnych nakupu je, ze to nakupovani tak neboli penezenku a hlavne ze zacatku ty pliny fakt mizej...ja do druheho mesice poctive prebalovala kazde kojeni i v noci :grinning:
27. črc 2012 ve 20:59  • Odpověz
@imzadi díky za praktickou zkušenost.
27. črc 2012 ve 21:01  • Odpověz
@jana21278 je ale fakt ze ne kazdemu mimcu pampers sednou a taky zalezi na porodni vaze..kubicek mel pres 4 kg :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. črc 2012 ve 21:03  • Odpověz
@imzadi no to teda bylo kus chlapa. jsem zvědavá jestli holčičku budeš mít menší. já myslím, že zvlášť ty bílý pampers by měly být asi nejlepší.
27. črc 2012 ve 21:36  • Odpověz
Taky tak, jelo nam 10-14 plenek denně. Martin měl jenom 3 kila a po zkoušení různých jsme skončili taky u pampers. Jedničky jsme měli cca 2 měsíce, pak teprve dvojky.

Chjo, u nás zas 27 stupňů a okna dokořán...to bude zas noc :unamused:
27. črc 2012 ve 21:39  • Odpověz
@jana21278 vazeni bude za 3 tydny ale tipla bych stejneho macka...po mamince :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@xuxie fakt hnus, dnes je mi celej den blbe :frowning2:
27. črc 2012 ve 21:41  • Odpověz
@xuxie @imzadi no to počasí je fakt hnus. včera jsem seděla 15 minut před barákem v autě jak strašně lilo a dneska lilo ze mě! naštěstí teď na noc se ochlazuje a aspoň se vyspíme. petr šel na nějakou oslavu z fotbalu tak jsem zvědavá s jakou dorazí. ve velký většině, když někam nejdeme spolu a je drnklej tak má tendenci mi všechno co se stalo a co se dověděl hned za tepla povykládat. mě to strašně baví, protože je u toho úžasně roztomilej, ale pak usnout je velká fuška.
27. črc 2012 ve 21:47  • Odpověz
@imzadi v pondělí prý už bude líp - hlavně přežít, ten ještě dávám, ale noci jsou zlé, vstávám totálně zmlácená a splavená a mladý má taky náladu pod psa, jak je uvařený :pensive:
27. črc 2012 ve 21:48  • Odpověz
@jana21278 jsi chápavá manželka, má štěstí - kdyby mě vzbudil ten můj, tak asi neposlouchám :slight_smile:
27. črc 2012 ve 21:50  • Odpověz
@xuxie když on je tak roztomilej! a navíc co jsem doma a nechodím do práce tak se můžu dospat kdykoliv. zatím si to užívám než přijde malej narušitel.
27. črc 2012 ve 21:52  • Odpověz
@jana21278 - můžeš počítat tak cca i osm plen za den pro novorozeně..oni kadí pořád:o) ..jak dlouho pak vydrží - je to tuším od 2,5kg do 5kg..to chce juknout na nějakou křivku, jak rychle děti přibírají..takže spotřeba plen je veeeelikááá..nicméně bych zase nedělala veliké zásoby jedné značky, může se stát, že se dítě zrovna z těch plen osype..Dneska jsem tedy taky očumovala ty bílé pampersky, tak už vím, o čem si tady píšete..potžebuji si udělat přehled o cenách a taky nějaké už koupit. Mě u malého vyhovovaly huggies, jsou takové rovnější, a co si pamatuji, jak pampers sleep and play jsou zase takové nějaké tenké a široké...později jsme kupovali i tesco pleny, ale hodně ráda jsem měla plenky za alberta.
27. črc 2012 ve 22:06  • Odpověz
@blandik díky za info
27. črc 2012 ve 22:11  • Odpověz
jo a ještě s jaké jste používaly a nebo používáte vlhčené ubrousky a máte s nimi dobrou zkušenost. a taky by mě zajímalo, kterým se vyhnout.
27. črc 2012 ve 22:16  • Odpověz
@jana21278 - na začátku jsem kupovala nějaké neparfemované - nevím už, co to byla za značka, ale prostě "bez heřmánku"..ale brzy jsem začala používat vodu místo ubrousků. Nějak mi ta chemie nesedí..a ty vlhčené ubrousky jsem si kupovala už jen malinká balení do kočárku, příruční na ruce nebo na přebalení. Kolik stojí normálně ty bíle pampersky? já koukala, že mají do neděle slevy na veškeré povlečení v Ikei 20%, včetně miminkovského...chci koupit jedné nové, protože malý je dost fixnutý na své mimi povlečení, takže potřebuji jednu funglovku pro Lindu..takže tam asi dneska vyrazíme, přibereme asi i pás do postýlky a taky vaničku..zrovna si jdu udělat seznam, dokud ostatní spí..
28. črc 2012 v 06:14  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.