• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod říjen-listopad 2012

(Zamčená)
25. října 2012 
Holky, tak už konečně máme zamluvený kočárek. Asi na 3.pokus - na těch předešlých vybraných jsme se nějak neshodli - jsme vybrali tento: http://www.darababy.cz/detske-kocarky/kombinovane/kocarek-dorjan-danny-sport-prestige-classic-2012. Koncem září nám přijde.
Plenky taky začnu nakupovat, ale až po výplatě, teď už jsme totálně vycimbaní z peněz, ty děcka ale umí udělat ďůru do rozpočtu.....od nového roku má být na pleny zvedlé DPH, tak nakupujme ještě letos :slight_smile:
28. črc 2012 v 07:06  •  3 děti  • Odpověz
@jana21278 Jani, my skončili na DM ubrouskách, neparfemovaných (ty bílé). Používám doteď. Pokud se jim zaregistruješ do toho jejich baby programu, tak dostaneš knížku se slevami na mimino a pak mi vychází ty ubrousky nejlevněji ze všech, co jsem viděla. A na zadek jsme měli Rybilku. V případě osypu (za celou dobu plenkování měl osypaný zadek snad 3x) Sudocrem, já jsem používala Bepanthen na bradavky a Traumeel na jizvu (jde i zespod, po nástřihu), ten teď dávám na různé škrábance a moc se nám osvědčil. Po koupání olej Weleda (doteď, oba :wink: )Toť z kosmetiky na první rok vše. Pak jsme pořídili dětské tekuté mýdlo.
28. črc 2012 v 10:41  • Odpověz
Ahoj maminky:slight_smile: tak ja rodim v listopadu a uz se nemuzu dockat:slight_smile: je to me tehotenstvi a takova spanelska vesnice:slight_smile: mate uz nejakou vybavicku?:slight_smile:
28. črc 2012 v 11:38  •  1 dítě  • Odpověz
@jana21278 ze zacatku doma jsrm nejradsi omyla pod vodou, ale na cedty a ted i doma pouzivam tez vetsinou dm ubrousky bile...pampers zelene mi smrdi, bile dobre ale drahe..huggies vcelku dobry ale kdyz vytahnes ubrousek nepoda se ti dalsi, musis ho lovit a to mi vadi..kdyz se dite vzteka a chces ho utrit co nejrychleji nenuzes se zdrzivat lovenim ubrousku :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@tesy22 ahojky...my toho mame dost po prvnim prckovi...jen menim garderobu za ruzovou :grinning:
28. črc 2012 ve 13:18  • Odpověz
maminky máte také problemy s vytokami? ja od začatku těhotenství mam pořad problemy s vytokami...dokrorka mi předepisuje nějake tabletky na zavadění je to tak tyden dobré ale pak to zase začne..nějaka rada?
28. črc 2012 ve 14:07  •  1 dítě  • Odpověz
@tesy22 Zkus dávat pozor, aby jsi tam dole nepoužívala klasické mýdlo, jenom vodou nebo mýdlem pro intimní hygienu. A bohužel, mě (v minulém těhu, teď na to nemám ani pomyšlení :grinning: ) to dost zhoršoval styk, gynekolog pak doporučil kondom a bylo to lepší.
28. črc 2012 ve 14:53  • Odpověz
@tesy22 mam to v obou tehu...co ti predepisuje?? Hodne pit, vetrat, zadne mydlo, omezit sladke...ale stejne moc toho nezmuzes :frowning2:
28. črc 2012 v 15:20  • Odpověz
@xuxie jo styk ani nevíme s přítelem pomalu co to je od začatku těhu jsem spolu spali jen jednou pořad nam to kazí pravě ty vytoky a zanety mě to pak bolí a nemám nato ani pomyšlení tak to bude asi jina příčina :slight_smile:)
@imzadi nu tedka používám klion-D 100 ale moc tomu neveřim budu mít klid tak tyden a pak zase určitě :( docela mě to trapí pač sem četla v časopise že když ženy trapí záněty v těhu tak pak miminka jsou ohrožená novorozeneckym syndromem :/
28. črc 2012 v 15:52  •  1 dítě  • Odpověz
@tesy22 to neboj, miminko bude ok, tím se nestresuj.
Můj doktor je takový se vším rychle hotový, moc to nezkoumal. udělal jednou výtěr, nenašel tam nic, tak doporučil to, co píše @imzadi a prostě vydržet. Internistka se tím zabývala víc, dělala KO a něco tam pak našla v moči (nějaký vleklý urogenitální zánět), tak jsem dostala atb, přeléčilo se to a bylo to lepší, ale ne ideální. Teď to nemám (jediná z komplikací, kterou jsem měla minule a nyní ne :grinning: )
28. črc 2012 v 16:35  • Odpověz
@tesy22 Ahojky,tak já tenhle problém měla u syna před 14ti lety.Dcerka byla malá,chtěla na koupaliště,takže já s břichem byla nucená jít s ní-bývalej manžel si neudělal čas.Na koupáku jsem chytila zánět ve vodě a od té doby mě trápil řadu let-chronický.Byla jsem z toho zoufalá.Až jsem potkala manžela č. 2,mám naprostý klid a vůbec nevím,co to zánět je-naštěstí.Takže raději vyléčit řádně doporučuji,ať nejsi stejný případ jako já,ale většinou s koncem těhu končí i tyhle problémy. :wink:
Tak my dnes máme malovat dětskej pokoj.Jenže nastal problémek-včera se konala u nás letní noc,manžel lehce přebral...takže chci dnes vidět toho fachmana,jak se mu bude chtít makat :grinning:
29. črc 2012 v 08:25  • Odpověz
@simour1 :slight_smile: tak jak, maluje? :wink:
29. črc 2012 ve 13:30  • Odpověz
@xuxie Ani mi nemluv :grinning: Samozřejmě se malování odkládá na zítřek,jelikož je ta místnost tak zdevastovaná,že se teprve teď zahazují díry!!!! :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ani jsem nic jinýho nečekala,takže musím napočítat v duchu asi do 100 tisíc,a pak dělat jako že se vůůůůbec nic neděje a je mi to úúúplně jedno,že nestíháme :sweat_smile:
29. črc 2012 ve 14:23  • Odpověz
@simour1 :slight_smile: Můj začal shánět firmu, která nám udělá zvukovou izolaci do ložnice (máme dost drsné sousedy a až tam bude mimi, tak by to chtělo)...začal shánět, tak jsem zvědavá, jestli to budou dělat, až budu v porodnici nebo nevím kdy :wink:
29. črc 2012 ve 14:31  • Odpověz
@simour1 ... jako bych to viděla u nás, včera jsme byli na grilování s kamarády a dneska je to pořád: Není mi nějak dobře, asi mi to tolik nesedlo :grinning: jo nesedlo, sedlo, ale holt po dlouhé době a v tom dnešním dusnu, tak trpí :slight_smile: naštěstí jsme si nenaplánovali žádnou "bojovnou" činnost :slight_smile:
... v týdnu jdu ke známé na 3D utz, tak jsem zvědavá, jestli potvrdí chlapečka... u ž jsem přebrala věci po Ondrovi, co mám schované, tak abych to nepřebírala znova :grinning:
29. črc 2012 v 15:07  • Odpověz
No jooo,ženská musí makat za všeh okolností,ale když má chlap "bebíčko," tak jde práce stranou. :grinning:
Mně čeká ultrazvuk až ten následující týden-6.8.,tak jsem zvědavá,co se dozvím nového.Dneska nemám ani nijak zvlášť mega pohyby,žeby se měnila na klidnější dítě? :grinning: :grinning: :grinning:
Konečně jsem si dala prádlo na zahradu-snad opět nezačne bouřka! :unamused: A ještě jedna várka okurků do hrnce,a mám zavařeno UFFFF :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. črc 2012 v 16:08  • Odpověz
@tesy22 Já, co jsem těhotná, tak mám k tomu tak sklony. Začla jsem si měnit spodní prádlo minimálně 2x denně a 2-3 denně se tam meju. Vím, že to není recept na všechny problémy s výtoky, ale mně to pomáhá...Jo, a normální mejdlo mi kupodivu nevadí a nic nedělá...
29. črc 2012 v 16:11  • Odpověz
@simour1 děkuju za radu :slight_smile: snad mi to koncem těhoenství přestane nebo se zblazní :/
@mm_mm jojo taky se často sprchuji a mení spodarky:/ ale příjde mi že pořad nic jestli to třeba není tym že spodni prado peru s avivaží? :( nevím :(
29. črc 2012 v 18:46  •  1 dítě  • Odpověz
@tesy22 Tak tu aviváž bych určitě vypustila a fakt jen bavlněný prádlo.Taky jestli nosíš tanga,tak ty jsou údajně taky blbý při zánětech,ale já se jich tehdy nedokázala vzdát :grinning: S tím mytím častým bych to ale nepřeháněla (2x denně je ještě v poho),protože podle mě si tím narušuješ ochrannou vrstvu.Určitě nepoužívej koupelovou pěnu-to bylo vždycky pro mě peklo pak.A rozhodně bych nepoužívala obyč mýdlo,ale jen sensitiv mycí gel na intimku :wink:
29. črc 2012 v 19:20  • Odpověz
@blandik díky za info. v rosmannovi je napsáno, že původní cena je 319 a v kauflandu stojí 349. takže tak stovka se ušetří na balíku. ale v letáku jsou jen do dneška. ale už je to potřetí za sebou. tak si říkám, že to asi stejně zase protáhnou.
29. črc 2012 ve 21:14  • Odpověz
@majka1976 jo taky hezký kočárek. v obchodě jsem ho taky zkoušela. a jakou máte barvičku pro holčičku?
29. črc 2012 ve 21:16  • Odpověz
@xuxie @imzadi je zajímavý, že spousta věcí s dm značkou má takový dobrý reference a výsledky. vlastně teď vyhrál ten jejich prášek v d testu, mají dobrej čistič na trouby a dost jsem tady četla chválu i na jejich plínky.
29. črc 2012 ve 21:18  • Odpověz
@jana21278 jj, plínky mají dobrý taky :wink:
29. črc 2012 ve 21:52  • Odpověz
@jana21278 Vybrali jsme černý s jemnou bílou kytičkou na boku :slight_smile: Nevím, jestli se to hodí pro holčičku, ale dovnitř si ji můžu oblíct barevně. U Lady jsem měla šedo zelený kočár a musela jsem se přizpůsobovat s oblečením, bo když máš zelený kočár a dáš si k němu červené šaty, tak to vypadá fakt blbě :slight_smile: proto teď neutrál
30. črc 2012 v 06:27  •  3 děti  • Odpověz
@majka1976 jojo. proto já jsem chtěla hlavně bílý vnitřek. do toho se pak hodí cokoliv.
30. črc 2012 v 09:21  • Odpověz
Ahoj holky,tak jsem se vytočila hned po ránu...musela jsem urgovat na sociálce neschopenku za červen,protože do dnešního dne mi nebyla doručena-už minulý měsíc jsem to dostala o 14 dnů později než předchozí měsíce.A milá paní mi řekla,že chyba je na straně zaměstnavatele,který jim doteď nedoručil lístek na peníze.Takže kdybych si neplatila pojistku,tak jsem celý měsíc bez příjmu a otázka je,kdy mi to teda vůbec vyplatí!!!Mám zrovna jak na potvoru šílený výdaje skrz dva dětské pokoje,které předěláváme,a to ještě příští víkend s mega oslavou narozenin dětí+ mám ještě platit za dárek-konstrukci ke skluzavce a houpačkám :( Já se asi zabijuuu!!!Budeme okusovat hrany stolu bo co :frowning2:
30. črc 2012 v 10:06  • Odpověz
@simour1 chjo :frowning2:
nelíbí.
30. črc 2012 v 11:59  • Odpověz
@jana21278 A nechceš zkusit látkovky? Za ty ušetříš nejvíc i s počáteční investicí. Já na nich jela s prvním dítětem furt a nemohu si stěžovat. Všechno pobraly, nic mi neproteklo, a teď budu v nich pokračovat a žádné další výdaje na plíny už mít nebudeme (krom prášku, vody a elektriky).
@simour1 drž se, to je teda pech, ještě že máš to pojištění. Tohle mi udělali taky, čekala jsem na prachy asi 3 měsíce, jenže jsem měla naštěstí ušetřeno, tak to zas tak hrozný nebylo. Ale je to nepříjemný, někdy to může dělat zaměstanavatel i naschvál. :frowning2:
30. črc 2012 ve 12:52  • Odpověz
@urugu - prosím tě, jak fungují látkovky, viděla jsem to na fotkách, ale nevím - to do těch gaťek dáváš potom vložky, které pereš? Zajímalo by mě, kolik toho pak člověk potřebuje..
30. črc 2012 v 17:09  • Odpověz
@simour1 Tak to by mě piclo.....jelikož mám peníze od výplaty k výplatě, tak si to snad ani nechcu představovat, že by se mi to stalo....
30. črc 2012 ve 20:18  •  3 děti  • Odpověz
@urugu no docela dost jsem o látkovkách taky přemýšlela. prostudovala jsem i diskuze tady, ale asi z toho nic nebude. 1/ jsem na to líná, i když k tomu už existuje strašná spousta vymožeností, která to ulehčuje a 2/ už teď mám problémy se sušením prádla a pokud bych nekoupila sušičku tak by to reálný asi nebylo vůbec.

@simour1 mě naštěstí neschopenka chodí pravidelně. ale je to taková almužna. a stejně i tak na porodný nedostaneme.

tak jsem včera byla u doktora a adresu na neschopence mi nepřepsal. ach jo. takže zůstáváme doma. navíc mu přišela i papír ze sociálky, že už marodím dýl jak 180 dnů tak radši budu striktně dodržovat vycházky. i když jsem stejně skoro pořád doma, ale občas se stane, že z nákupu přijedeme o chvilku dýl. radši nebudu dráždit hada bosou nohou. ten měsíc a půl do mateřské do vydržím.
31. črc 2012 v 08:39  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.