• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod říjen-listopad 2012

(Zamčená)
25. října 2012 
@jana21278 a řekl ti, proč ti tu adresu nechce přepsat? Se divím, tady to berou úplně v pohodě, mě dr nabízela, že kdybych byl na PN a chtěli jsme někam jet, že pokud tam máme příbuzné, tak by mi to mohla přepsat a svedlo by se to na nějakou událost v rodině :slight_smile:
31. črc 2012 v 08:45  • Odpověz
@oktarina říkal, že mám diagnozu na kterou se leží a že to se bere jako dovolená jet na týden k rodičům. takže to nebudu pokoušet. odjet bez toho, že by mi to změnil riskovat nebudu.
31. črc 2012 v 08:48  • Odpověz
@jana21278 aha, tak to jo, je to blbé, ale vydržžžžžžž :wink:
31. črc 2012 v 09:02  • Odpověz
Ahojky,no máte pravdu,že neschopenka je almužna,jenže i ta almužna je dobrá se třema dětma.Moje nadřízená mi včera řekla do telefonu,že to teda vypadá,že bude muset na tu sociálku zavolat,ale že je tam hrozně nepříjemná ženská!!! :astonished: Chápete ten přístup?Jako nikoho nezajímá,že je nás doma tolik a že nebýt pojistky,tak jsem měsíc a půl bez jedinýho příjmu!!!Zabít málom,fakt!
Tak dětskej pokoj se včera vymaloval + byla snaha nalepit tapetu přes celou jednu zeď.Jenže jelikož dáváme do kupy starší domek,tak máme křivé zdi...no prostě tapetu není možný použít.Manželovi tekly nervy,mně už potom taky.Nakonec jsem se řádně naštvala a strhla to dolů-jenže s celou omítkou :unamused: Takže komplet to děláme od znova-manžel má ze mě ukrutnou radost.Já jsem to obrečela,peníze za tapetu vyhozený zbytečně ...aaaach joooo,to byl včera den!!! :stuck_out_tongue_closed_eyes: Snad dneska se nám bude dařit líp.
Jinak venku se nám vrací opět horka.Už teď ráno jsem nemohla vylézt ani na zahradu,jak se mi špatně dýchá :frowning2:
31. črc 2012 v 10:30  • Odpověz
@simour1 a jakou máš vlastně pojistku, že se vztahuje i na neschopenku v těhotenství? ještě jsem o tom nikdy před tím neslyšela. my taky pořád předěláváme jen letos ne a ne začít. manžel je manuálně nezručnej a tak musíme mít zedníka. máme jednoho osvědčenýho a ne moc drahýho a letos mu to k nám pořád nějak nemůže vyjít. zatím poslední varianta je 3. týden v srpnu. snad to klapne. už jsem petrovi říkala, že tu prádelnu a kuchyň musíme mít hotovou než se malý narodí, že pak přijde doktorka na kontrolu tak aby nám ho nevzali. a on mi po týdnu říká, že to se asi nestihne a že to asi budeme muset nechat na jaro. to jsem málem vzteky porodila. máme úplně hroznou kuchyň poskládanou ze tří historických linek, prohlého stolu, staré koženkové rohové lavice a s úžasně křivýma a loupajícíma se stěnama a stropem. koupelnu máme maličkou takže budeme muset koupat v kuchyni. tak doufám, že se to stihne!
31. črc 2012 v 16:09  • Odpověz
@jana21278 Pojistku mi poradil známej finanční poradce,nevím přesně jak se jmenuje,ale je to od Allianz pojišťovny.Je to jediná možná pojistka vztahující se na rizikové těhu a nebo marodění se zádama.Platí 400,- na den,což je v průměru rovných 12 tis. :wink: plus neschopenka ze socky přes 6 tis.,takže jsem za to vděčná a opravdu jsem z těch peněz pořídila šíleně moc věcí do domácnosti,i na miminko.
Jinak jako by jsi vyprávěla můj vlastní příběh o bydlení.Přesně tímhle jsem si prošla taky.Můj manžel se teprve všechno učí,nikdy nebyl vedený k manuální práci.Někdy je to o nervy,protože já jsem měla prvního manžela šílenýho dříče-jedna z mála dobrých vlastností.Nemůžu ho předhazovat,ale někdy se pěkně koušu do rtu :grinning: I já po přestěhování od bývalého manžela,kterému zůstalo úplně všechno v domě,začala s druhým od začátku budování-koupelna bez umyvadla pidi maličká,v kuchyni žádný dřez,jen stůl s lavorem na mytí nádobí,dvě kuchyňské linky z druhé světové...katastrofa!!!Díky Bohu,že je to už za mnou.Hned se nám líp bydlí.Ale prostě pořád je to starej domek,do kterýho se budou vrážet peníze-na jedné straně skončíš,na druhé můžeš znovu začít. :wink:
31. črc 2012 v 16:48  • Odpověz
Mě včera nabízel pojišťovák pojistku přes ČSOB a tam je to denní plnění taky - při jakékoliv neschopnosti, nejenom za úraz, když si to zvolíš, ani to není drahé. Taky odškodňují pobyty v nemocnici taky s čímkoli. Škoda jen, že už to nestihnu, protože je tam 8 měsíční lhůta, po kterou musíš mít uzavřenou smlouvu, než Ti naběhne nárok na to plnění. Leda, žebych si pořizovala ještě 3.dítě časem :slight_smile: Jdou k tomu připojistit i děti. Počítal mi to se mnou a 2 dětma na 700 Kč měsíčně.
1. srp 2012 v 05:57  •  3 děti  • Odpověz
@simour1 @majka1976 no jsem zvědavá jakou pojistku dáme potom dítěti. doufám, že mě nebudou pojišťováci bombardovat hned po příjezdu z porodnice. ale zase je pravda, že ráda vím o víc variantách a vybírám.

@simour1 a kolik platíš měsíčně? my jsme v loni udělali takový ty důležitý věci jako byla střecha, okna a topení. po tom samozřejmě následovalo malování aspoň obýváku a naší a tchýniny ložnice. byli jsme vyčerpaný jak finančně tak fyzicky. přes zimu se nám podařilo docela ušetřit a tak chceme letos tu kuchyň. snad to zvládneme. manžel žije od patnácti let jen s matkou a ta jinýho chlapa neměla tak se to ani neměl od koho naučit. vytáčí mě to, ale i tak je to nejlepší chlap, kterýho jsem si mohla přát. před tím jsem měla takový pako, že se divím, že jsem to vůbec přežila v nějaký psychický kondici!
1. srp 2012 v 08:03  • Odpověz
@majka1976 Já si platím 750,- měsíčně, z toho je 300,- spořících.A u toho mého nemáš nárok na první 3 měsíce od založení smlouvy + Ti vyplácejí až od 28.dne neschopnosti,takže v podstatě 4 měsíce na to nárok nemáš.Já si to platila před tím než jsem otěhotněla-opravdu se to vyplatí při plánování miminka.Takže nárok jsem neměla těch prvních 28 dnů,ale jinak to vyplácejí pravidelně každý měsíc. :wink: A za pobyt v nemocnici 500,-/den.
1. srp 2012 v 08:04  • Odpověz
@jana21278 Vidím,že sem píšeme ve stejný čas :grinning: Pojistku na dítě budu řešit určitě taky přes tohoto poradce,přece jen se vyzná a umí poradit,co je nejlepší a nejvýhodnější.Když jsem před pěti lety přijela z porodnice s dcerkou,tak už stáli pojišťováci u doma-určitě dostávají echo z nemocnice,jinak si to neumím vysvětlit. :astonished: Docela mi to bylo nepříjemný,člověk se musí zorientovat doma,přijedeš přece jen ještě slabá jak čaj,teď najednou přírůstek,domácnost,vaření a do toho sedět 2 hod. s nějským cizím chlapem,to mě deprimovalo. :grinning:
Jinak máme vymalováno,nábytek zpět v pokojíčku.Už jsem včera byla vyřízená.Štěstí,že přišli známí omrknout,tak nám pomohli,abychom mohli v klidu posedět a pokecat.Dneska už JENOM vybalit pytle s věcma a pouklízet zbytek domu,protože to máme roztahané ve všech místnostech.A do porodu už nic nedělám krom mytí oken!!! :grinning:
1. srp 2012 v 08:12  • Odpověz
@simour1 na okna já kašlu. když přes ně nebude vidět tak si je každej otevře!
1. srp 2012 v 08:15  • Odpověz
@jana21278 Mě se nechtěly umývat, tak jsem si objednala nové :slight_smile: hihihi dělám si srandu - vrámci rekonstrukce musíme měnit....
1. srp 2012 v 09:31  •  3 děti  • Odpověz
@majka1976 jo tak to my měli nové vloni takže jsem je letos teda i umyla. ale teď už to v plánu určitě nemám! všechno mě strašně unavuje a hlavně mám problém s těma nohama. když dýl chodím a nebo stojím tak je mám dost oteklý a fakt hodně bolí. i klidně dva dny v kuse po malý zátěži. křečový žíly mám od patnácti let a nikdy mě nebolely. zato teď! a to nosím punčochy a jím prášky. někdy je to lepší někdy horší. záleží na počasí, ale právě i na námaze. fakt stačí jen málo.
1. srp 2012 v 09:43  • Odpověz
@simour1 @majka1976 teď jsem koukala na svou pojistku a já mám tak blbou, že ji mám jen na úraz, smrt a dožití. a to platím 500. jakmile se to narodí tak spáchám něco jinýho. a to je z konce roku 2008. takže zas tak stará není.
1. srp 2012 v 09:46  • Odpověz
Holky,nevím odkud jste,pokud Morava,tak Vám můžu dát kontakt na toho fin. poradce.Je to opravdu slušnej chlap,kterej nejde vyloženě za svým ziskem a chce pomoct.
Jinak mám za sebou právě záchvat breku,jelikož podle mě je snad lepší vyhořet než uklízet po malování.Ten bordel mě ubíjí.Jakžtakž máme hotový 3 místnosti a mně asi spodem vylezou i střeva,jsem úplně vyfluslá.Musela jsem všeho nechat a manžel mě zahnal do postele.
1. srp 2012 v 10:13  • Odpověz
@simour1 já jsem z kyjovska. a taky jsem si říkala, že tě asi o kontakt poprosím. už jsem pár věcí zařizovala přes net takže nevyžaduju osobní setkání. budeš hodná, když mi ho písneš do IP. díky. odpočívej a neblbni. nic ti neuteče. teď už se musíme víc šetřit! v pondělí jsem byla na kontrole. v červnu mě šokoval doktor tím, že má placentu hodně dole a že už skoro nic nechybí a bude v porodních cestách. okamžitě jsem přestala dělat na zahradě /je to slušnej prales, ale tchýně když může tak tam něco malinko podělá/ a doma dělám všechno s přestávkama a spoustu věcí odkládám na potom. nic mi neuteče a hlavní je, aby mimčo bylo v pořádku. je fakt, že nemám děti a tchýně je na mě závislá jen v tom, že potřebuje někam zavést. jako zdravotně není na tom tak, aby mohla mýt okna a dělat těžší práce /chodí o dvou holích/, ale svět se nezboří, když není všechno perfektní. a po pondělní kontrole je nález výrazně lepší. doktor mě pochválil a řekl, že je vidět, že nedělám blbosti.
1. srp 2012 v 10:26  • Odpověz
Holky, šetřete se, teď máme jedinečnou možnost se trochu rozmazlovat a vymlouvat se na bříško. Jak se nám ti prcci narodí, tak už zas budeme kmitat jak ďasi....taky si myslím, že nám nic neuteče a riskovat v tomto stádiu těhu kvůli pořádku, bych se vyprdla :slight_smile:

@simour1 Já mám tak blbé pojistky, protože jsem přímo u zdroje, účtuju asi 6 let firmu, která zaměstnává jen pojišťovací agenty - klasika - kovářova kobyla chodí bosa....mě prostě nenapadlo, že bych je mohla využít :slight_smile:
2. srp 2012 v 07:19  •  3 děti  • Odpověz
My kdybychom neměli příští víkend mega oslavu,tak se na to taky vykašlu a budu no stress.Jenže manželova rodina se k nám dostane opravdu jen 1x za rok a to máte vidět jak rychlostí blesku proletí celej dům,co máme kde novýho atd. :grinning: Navíc jsou extrémně na pořádek,což já zase tolik nehrotím-ono to ani nejde s tak početnou rodinou,to bych se z toho musela zbláznit.No prostě na to spěchám momentálně jen kvůli nim.
Tak včera jsem zavezla manžela na ryby až do pátku.Samozřejmě Adrianku do nohy píchla včela,má to ještě dnes nateklé šíleně a do toho večer dostala horečku jak blázen!!!Proč se musí vždycky něco stát,když chlap není doma?! :unamused: Takže dnes venku nádherně,těšila jsem se do bazénu a místo toho budeme zalezlé doma,ale co se dá dělat,hlavně ať je dobrá,když příští týden slaví 5-té narozeninky. :sweat_smile:
2. srp 2012 v 09:06  • Odpověz
tak by mě zajímalo, jak to fyzicky poslední dobou zvládáte..já si připadám už hrozně těžká, fyzicky vyčerpaná a hotová, k tomu je mi pořád hyc. Navíc jsem i nějaká vydeptaná psychicky, asi i tím, jak fyzicky už nemůžu--- vyžehlím prádlo a jsem hotová, šla bych si lehnout a spát..ale to nejde s druhým dtíětem doma..dneska jsem šla asi kilák v poledne do sekáče a tam vybírala věci a pak zase zpátky..a byla jsem jako troska..je tedy fakt, že bylo před bouřkou..a to si říkám, že ještě dva a půl měsíce...
3. srp 2012 ve 20:35  • Odpověz
@blandik úplně popisuješ moje stavy :frowning2:
4. srp 2012 v 09:33  • Odpověz
@xuxie - tak nechci to tak napsat, ale jsem ráda, že to takto cítí více lidí..protože mě se zdá, že při prvním dítěti jsem takto hotová nebyla hned od začátku třetího trimestru. Asi to bude těmi povinnostmi kolem prvního dítěte, že si člověk nemůže jen tak dát oddych, když má na to chuť..Navíc se mi někdy na mysl takové divné myšlenky, že jak to budem zvládat ve čtyřech, jak bude miška reagovat, jak později, až bude Linda v úžasném batolecím sobeckém věku..a všechny ty praktické věci kolem sladění režimu miminka a předškoláka, které nemám dořešené..
4. srp 2012 v 09:38  • Odpověz
@blandik nechci se opakovat, ale naprosto přesný - nepopsala bych to líp :unamused:
S prvním jsem "běhala" na procházku každý den 8km, vedro nevedro. Pak mi to zakázali, tak jsem vycídila byt, navařeno do mrazáku na půl roku, nikde ani smítko, když dorazil muž, tak usmátá, povídali jsme, hladili bříško a těšili se, až to naše zlato bude s námi - naprostý klid a vyrovnanost, což se taky odrazilo na tom, že až do porodu jsem spala jak nemluvně...a myslím, že díky tomu jsme pak přežili ten první půlrok.
Teď žádné rezervy nebudou, Linduščiny oblečky jsou po třech různých místech po Praze, byt jedna velká kalamita, půl noci nespím a dny nějak přežíváme. Do hrnce hodím, na co přijdu (s obrovskou nechutí) a muž ze mně většinou vidí už jenom záda, jak spím, případně, jak se posouvám bytem, zkroucená jak bába a furt si stěžuji, že mě něco bolí...takže paráada :wink:
4. srp 2012 v 10:35  • Odpověz
Holky,co já vám mám povídat o mém čtvrtém těhotenství!!!Kdybych věděla,co to tentokrát bude obnášet,nevím nevím,jestli bych to nevzdala.Na malou se šíleně těším,už teď ji zbožňuju,ale ve 37 letech a po čtvrté je to opravdu síla.Absolutně nemůžu to udýchat.Např. včera jsem myslela,že už nedokážu se vrátit pár metrů do domu ze zahrady,kam jsem si šla utrhnout čerstvou mrkev.Příprava dnešního oběda-záda necítm,mokrá komplet,v oteklé ruce neudržím ani nůž na loupání brambor.Někdy mám fakt černý myšlenky,že ten porod ani nemůžu přece zvládnout-udýchat,když funím jak lokomotiva při jakémkoliv pohybu :frowning2: Modlím se,ať ty poslední 2 měsíce rychle utečou a ať alespoň tentokrát nepřenáším.Občas mě přepadá i deprese,což jsem nikdy neznala,fakt nevím,co to se mnou tentokrát je. :confounded:
4. srp 2012 ve 12:30  • Odpověz
Ahoj, dnes jsem náhodou našla toto forum, když jsem do vyhledávače napsala: jsem vyfluslá :wink:
Sice mám termín o něco dřív, někdy v půlce září, ale to by snad nevadilo, MŮŽU VÁM SEM OBČAS NAHLÉDNOUT?
Taky mě moc zaujalo , že Simour má už velké děti, my máme syna 16 let a teď se nám po těch letech poštěstilo čekat druhé dítě. První těhotenství bylo naprosto v pohodě, nevím jestli mládím nebo tím, že termín byl zimní, ale tentokrát jak začalo léto a vedra, jsem nemožná. A to jsem ještě nepřibrala ani kilo, žijeme si z letitých zásob. Taky mám náročnou práci a nemůžu jen tak odejít na mateřskou, takže do konce srpna budu stejně do práce docházet - spíš se doplazovat. V pátek jsem se vracela domů bosa, do botů jsem se už nenacpala. Dnes jsem pořídila o dvě čísla větší řemínkové ,snad mi na měsíc vydrží.
Po náročném dopoledni, kdy jsem uvařila a vyprala a pověsila dvě pračky jem musela tři hodiny spát, fakt mně těší že se v tom neplácám sama.
4. srp 2012 v 18:51  •  1 dítě  • Odpověz
@majajaja jé vítej, to je hezké, jak jsi to našla, to mě pobavilo :grinning:
nojono, to jsou ta letní těhu, já to vybrala u obou a znovu opakuji, že dubňátka a květňátka jsou optimální termíny...ale co naděláme.
Naše starší srpňátko už spí, tak se jdu v klidu osprchovat, muž šel běhat...bych umřela :unamused:
Hezký večer a klidnou noc s alespoň nějakým spaním - upřímně, to nespaní, to mi vadí nejvíc a představa toho, co mě čeká až břicho splaskne...chjo :frowning2:
4. srp 2012 v 19:56  • Odpověz
@blandik látkovky jsou různých typů, mrkni na www.latkovky.cz a tam se toho dozvíš víc. Já ti mohu jen říct, že ke každé kalhotkové látkovce ještě dostaneš přibalenou jednu vložku, kterou můžeš nebo nemusíš použít. Jde o to, že každé mimi čůrá jinak silně. Na celou látkovku dáš pak svrchňáky, které drží vlhkost, takže mimi neproteče. Přebaluješ klasicky po 3 hodinách. Pak látkovky dáváš do kýble s uzavíratelným víkem a pereš tak 1x za 3 dny. Pro začátek jich potřebuješ 24- 30. Dá se nakombinovat i z klasických čtvercovek, co znáš ze svého dětství. Musí tě ale praní celkově i bavit a neměla bys mít problémy s vlhkostí doma, protože to se pak látkovky těžko na zimu suší.... viz příspěvek @jana21278
4. srp 2012 ve 21:37  • Odpověz
musím přidat taky svůj příspěvek do diskuze. Tak jsem ráda, že nejsem sama, kdo se takhle cítí. Ale pozoruji, že jsem vyfluslá, když se cítím ve stereotypu, dítě vyžaduje stále stejný režim, tudíž jsem tak trochu ubitá psychicky, tudíž i fyzicky. Jako hice to je fakt síla, ale třeba my se teď stěhujeme, dnes jsem uklízela celý barák, samo ještě s pomocníkama, ale cítím se najednou nezvykle obživle. Tož to možná je též asi psychika, už se strašně do domečku těším, tudíž najednou se odkudsi objevily jakési síly. Ale na únavu holky nejvíc zabírá přípravek na doplnění železa v kombinaci s vitamíny pro těhotné maminky, ale NALAČNO. To se pak cítím opravdu jak vyměněná. Něco na tom je, a že se pak rodí velké děti, tak co, hlavně když nejsem unavená.
4. srp 2012 ve 21:45  • Odpověz
@majajaja Vítej mamčo mezi námi!!! :wink: To jsem ráda,že nejsem jediná,která má tak velké děti a čeká další
:grinning: Moooc Ti závidím,že už to máš "za pár" A zároveň Tě obdivuju,že dokážeš ještě chodit i do práce,já bych to v tomhle stavu opravdu nezvládala.Taky jsem se pobavila nad tím,co dokáže vyhledavač :D Že jsme tady vyfluslé všechny,to je vidět z příspěvků.
Tak holky,ode dneška už mám KONEČNĚ svoje auto....už žádné tahání nákupů autobusem!!! Ještě jsem ho ani neprojela,to mě čeká zítra.
4. srp 2012 ve 23:09  • Odpověz
@majajaja
@simour1 tak já si myslela,jak na tom nejsem s dýcháním a otoky na nohou špatně,ale na vás asi nemám a to jsem ještě o málo starší :wink: je to určitě tím teplem,ale i věkem.
5. srp 2012 v 10:35  • Odpověz
@majajaja Taky zdravím,opravdu nejsi sama ,kdo už má velké děti :grinning: na ty otoky jsou nejlepší sportovní sandále na suchy zip,mně otéká levá noha víc s tou prací jsi dobrá já už musela před týdnem na neschopenku a mateřskou nastupuji 18.8.
5. srp 2012 v 10:43  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.