• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod říjen-listopad 2012

(Zamčená)
25. října 2012 
@aknel72 Jééé,my máme úplně stejnej termínek :wink: Mně by ty otoky ani tolik netrápily,pro mě opravdu nejhorší to dýchání a klouby,to je fakt síla.Celej život jsem měla kolem 50-ti kil váhy,max. 60,a teď už se blížím ke dvojnásobku, to je prostě strašnej záhul :confounded:
Včera nás soused v rámci oslavy jeho narozenin pozval i na prohlídku vyškovského pivovaru včetně ochutnávky ve sklepení...bylo to rozhodně zajímavý-hlavně pro chlapy,ale já celou dobu výkladu lapala po vzduchu a hledala místečko,kam se složím.Opravdu už nestojím za nic a zřejmě už ani nezvládnu žádnej výlet s dětma do konce prázdnin :unamused:
5. srp 2012 v 10:44  • Odpověz
@simour1 mně se tohhle stalo v obchodě asi před třemi dny stoupla jsem si k větráku a lapala po dechu asi jsem vypadala jak mešuge,ale to mi bylo fuk .Četla jsem že je to taky tím ,že mimčo ještě nesestoupilo níž a proto se špatně dýchá až sestoupí začneme se počůrávat :unamused:
5. srp 2012 v 10:52  • Odpověz
@urugu já teda taky fandím těm látkovým budu použivat ty klasické čtvercové jsem na ně zvyklá u prvních dvou dětí,papírové jen občas myslím že je to i levnější.
5. srp 2012 v 10:59  • Odpověz
Díky za milé přijetí. :slight_smile:
S prací to není takové hrdinství jak se zdá, jsem šéf,převážně organizuju a kontroluju se sama, sama si taky určuju režim, tím je to o hodně snadnější,když se necítím, můžu pracovat z domu.
Včera jsem si na dnes naplánovala koupaliště, ale ráno hodně pršelo tak jsme to vzdali a teď je zase vedro, ach jo...
Když jsem nahlížela na jiné debaty, všude se řeší výběry porodnice a porodní plány, řešíte to taky? Přijde mi, že pojedu kam stihnu a když jsem se pokoušela s doktorem probrat plánovaný císař ( kvůli vrozeným potížím stejně jako poprvé) , řekl že pokud porodím do 38 t, bude to jako když vypadne cihla z auta - tudíž nebude co řešit, a když to do té doby nebude , tak teprve má smysl něco domlouvat. Nejdřív jsem na něj hleděla,ale v zásadě má pravdu.
Simour, gratuluju k autu,ať je vždy spolehlivé. Můžu se zeptat, jak tvé starší děti přijaly tu zprávu o dalším miminku?
Kluk se tváří neutrálně , samozřejmě nenadšeně, hlavně že ho to nebude omezovat - naivka:slight_smile:)
5. srp 2012 ve 13:10  •  1 dítě  • Odpověz
@simour1 Já byla před měsícem na zajímavé exkursi, zapomněli mi říct, že součástí je návštěva hradní zříceniny. Chtělo se mi brečet,ale byli na mně hodní a vypravili pro mně auto,které mně nakonec vyvezlo a svezlo,jinak jsem tam pochovaná. Ale zase pobyt v chladném sklepě se mi moc líbil i bez vína!
5. srp 2012 ve 13:14  •  1 dítě  • Odpověz
@aknel72 Nadšeně jsem začala studovat používání ekologických látkových plen, ale nějak jsem ten systém nepochopila, pak tam velice řešili kupování dek v IKEE a jejich stříhání místo vložek do těch plen,to mě vyplašilo a pak jsem si představila jak to budu vysvětlovat babičce než půjdu do práce a tak jsem to asi vzdala. Zatím mám koupené papírovky, uvidíme..., možná kdyby to někdo v okolí praktikoval, tak se dám nakazit :sunglasses:
5. srp 2012 ve 13:19  •  1 dítě  • Odpověz
@urugu - děkuji za ten popis látkovek, napadlo mě, protože se mi taky nechce kupovat ty stohy jednorázových plen..ale na druhou stranu, ony ty látkovky jsou taky drahé a je jich třeba hodně, jak dítě roste..prosím, jakou máš kombinaci ty? jsem si to tam pročetla a je tam hodně možností, co se dá udělat..
@aknel72 - myslíš to tak, že by jsi vkládala čtvercovky (ty klasické, co známe všechni jako děti) do těch svrchňáčků? Já mám ještě doma i z Ikei takové froté ručníčky, co jsem dávala do jednorázovek..a jako svrchňáčky budeš používat?
5. srp 2012 v 19:44  • Odpověz
@blandik jo,čtvercovky si poskládáš na šířku a délku vrchních nepromokavých kalhotek ze začátku dávám 3ks kvůli kyčlím pak už jen 2ks žehlit je stačí tak prní 3měsíce,pak už jen vyprat a poskládat před praním nechat namočené ve vodě se savem.Koupila jsem si Libštácké pleny s gramáží 140mg/m2 jsou nejhustší ,ale taky nejdražší 10ks 70x70 za 400kč a 80x80 za 520kč budeš jich potřebovat přibližně 60-70ks využiješ je samozřejmě i pod hlavičku nebo jako bryndák.
5. srp 2012 ve 21:02  • Odpověz
@majajaja jak se říká starýho psa novým kouskům nenaučíš :grinning: mně prostě ty látkové vyhovují víc než ty papírové měla jsem možnost je používat u kluka je mu 15let ,ale dala jsem přednost látkovým,ovšem na cestování jsou dobrý zase ať je nehaním.Takže plánuješ jít brzy do práce?To si té mateřské moc neužiješ :unamused:
5. srp 2012 ve 21:12  • Odpověz
@aknel72 - a jakou značku máš ty svrchní nepromokavé plenky a kolik ks v té první velikosti pro novorozence? Jinak jsem někde četla, že nejméně jim protečou hovínka u skládání plenky na "novosklad" . Já koukala zrovna na téma - šijeme bio oblečky, plenky...tak nějak a tam si ty svrchní kalhotky šijou..tak mi to i vrtá hlavou. A děkuji za odkaz na ty Libšťácké plenky.
5. srp 2012 ve 21:23  • Odpověz
@blandik značku nevím spíš koukám na vzhled venku je bavl. látka uvnitř síťka a mezi tím igelit určitě jsou lepší na sucháč můžeš je zapnout podle potřeby a nekupovala bych ty nejmenší s,ale spíš m stačí jich tak 4-5ks schnou rychle ty stojí od 60kč do 100kč
5. srp 2012 ve 21:41  • Odpověz
Mě u nás v baráku schne prádlo běžně 4 dny, takže já na nějaké látkovky můžu zapomenout.....
6. srp 2012 v 06:04  •  3 děti  • Odpověz
@majka1976 ty čtvercové schnou pravdu rychle,ale je dobré jich mít víc aby se nemusely často prát,možná jestli máte starší dům může tam být vlhko.Ale samozřejmě každému vyhovuje něco jiného já jen že se blandík ptala.Někde jsem četla že během těch cca 2let používání plen se dá ušetřit až 10 000kč na těch látkových asi taky záleži na spotřebě tak přemýšlím dopředu a ty ušetřené penízky bude mít malej na studia :grinning:
6. srp 2012 v 10:14  • Odpověz
@aknel72 Ta úspora 10tis, to je 417 Kč měsíčně, tak to si víc vydělám, když ten čas, co bych musela běhat kolem plín, věnuju práci :slight_smile: Jsem prostě na takové věci asi líná. Jen mě mrzí, že má línost ničí životní prostředí, ale to prací prášky dělají taky. JJ, máme starý dům a vlhko je tady dost, takže šílím už z toho běžného praní teď na 3 lidi, od října na 4 :slight_smile: Tak jsem si teď objednala Pampersky v množství cca do 5 měsíců věku a vyšla mě 1ks na 3,70 Kč. Jen nevím, kam to všechno dám, až ty balíky dovezou :slight_smile:))
6. srp 2012 v 11:04  •  3 děti  • Odpověz
@aknel72 Tak s tím počůráváním jsi mě taky neuklidnila :grinning:
@majajaja Jak to moje děti přijaly?Noo,vloni jsme si vyjeli na mini dovolenou,kde se mi podařilo otěhotnět neplánovaně-z důvodu nádoru v prsu před lety neužívám HA.Já ovšem po zjištění brečela a brečela,že nechci čtvrté dítě,manžel taky byl z toho paf.Měla jsem nějakou dobu na rozmyšlenou,a když jsem toho prcka uviděla na sonu,změnila jsem názor.Ve chvíli,kdy mi doktorka vypsala těhu průkazku,zjistila mi na dalším sonu,že víc jak 3 týdny je mimi bez známek života,takže hned nemocnice atd.Se mnou to tak strašně otřáslo,že jsem si ho najednou neskutečně přála a nemohla jsem jiný miminko ani vidět,rvalo mi to srdce.V tu chvíli jsem byla rozhodnutá,že po nejnutnější době se znovu pokusíme a ono to vyšlo po 3 měsících. :wink: Takže reakce dětí byla taková,že to čekaly,nebylo to překvápko.Jen mi bylo řečeno,ať jsem opatrná na sebe a dcera mi řekla,že se bude bát o moje zdraví.Snaží se mi pomáhat,vybraly jméno na mimíska,kočár,oblečky,všechno řeším s nima.Jak už jsem možná tady psala,ve dvou letech jsem díky úrazu málem ztratila nejmladší dceru,což nás neskutečně stmelilo.Bohudíky,že "JENOM" neslyší na levé ouško od té doby.Takže rodina a moje děti jsou pro mě absolutně vším. :wink: :slight_smile:
6. srp 2012 ve 13:22  • Odpověz
Jinak dnes jsem byla na ultrazvuku...miminko se má k světu,vše odpovídá krásně danému týdnu.Akorát mi doktorka řekla,že má kupodivu ještě hlavičku nahoře,není otočená.Tak nevím,ale mám pocit,že i u starších jsem v tomto týdnu ještě neměla mimi otočené.Hlavně jsem měla obavy,že mi řekne,že se otevírám nebo něco takového,protože mám od min. týdne strašnej tlak na spodek a třísla,to je horor.Naštěstí je ale čípek v pořádku. :slight_smile:
Jo a jestli vybírám porodnici?Tak tohle jsem u žádného dítěte neřešila.Jedu tam,kam to mám nejblíž,tudíž Vyškov.Někdo na tu porodnici nadává,někdo ji chválí.Já tam nikdy neměla problém.
6. srp 2012 ve 13:27  • Odpověz
Já jsem látkovky zkoušela různé a bohužel vzdala. S BKM taky propad. Doteď jsme v plenkách a patrně ho už do příchodu mimina neodplenkuji. Nejsem na to nijak pyšná, ale fakt nám to nešlo. Jsem juniora sotva zvládala a jakmile usnul na těch svých 20 minut, tak jsem padala do mikrospánku také, případně se najedla nebo umyla. Den probíhal cca takto: kojíme (45 minut), odříháváme a druhou rukou odsáváme (nikdy nevypil víc než 50 - z obou dohromady), dokrmujeme odstříkaným mlékem (stříkačkou), odříháváme a druhou rukou myji odsávačku. Přebaluji. Tišíme a uspáváme. Následuje spánek (jak říkám, 20 minut max), případně ne a já běhám po bytě, poskakuji na míči a dítě se kroutí a brečí. A začínáme odznova. Celý "cyklus" má 2 až 3 h. V noci někdy spí i hodinu a půl bez přerušení....to vše do 5ti měsíců, takže plenky padly jako první z mých předsevzetí :slight_smile:

PS: Pro maminky prvorodičky - nebojte se, nikdo v mém okolí podobné "peklo" neprožíval a všechny spolumaminky na mě koukaly se směsí údivu a soucitu...doteď nevím (a nikdo), proč Martínek takhle "blbnul" :wink:
6. srp 2012 ve 14:54  • Odpověz
@xuxie - páni, to si prožila docela očistec s juniorem. Moje kamarádka si prožila něco podobného, tedy ten spánek od miminka max 20 minut, kojení vždy po probuzení, tedy furt..v trvání kolem 40 minut..nemohli na to přijít, ani spánkové centrum jim moc nepomohlo..nakonec zjistili, že mu chybělo pevné svázání, že jak bylo léto a hyc, tak ho měli moc navolno a on se budil tímto..Já měla spavce, čtyři, pět hodin spal, protože měl žloutenku, zase to odneslo kojení - bolelo, nešlo to, takže kolotoč do třech měsíců - kojit, dokrmit stříkačkou, odsávat ve dne v noci, po dvaceti minutách cvakání, tak 20ml v lahvičce..po třech měsících jsem to vzdala, do týdne měl malý atopický ekzém, kolečko na tváři a do devíti měsíců jsme se ho zbavovali, takže v noci sice od třech měsíců spal bez probuzení, ale z toho tak dvě hodiny byl nabuzený a ten ekzém ho svědil, tak se drbal, a nemohl přejít do hlubšího spánku, hledal dudlík..a já vzhůru taky..atd.
6. srp 2012 v 18:29  • Odpověz
@xuxie a jinak k těm plenkám, náš se sám odplenkoval ve 25 měsících, do té doby nechtěl o nočníku ani slyšet, ignorace..a poznala jsem to tak, že si ráno odmítl nasadit plenku, jsem ho nechala a nosila sebou nočník po bytě, když ztuhl, přestal si hrát, podstrčila jsem mu ten nočník, bez problémů tam sedl a čůral, kakal..do čtyř dnů chodil na nočník v koupelně, do měsíce byl bez plenky i venku, a do třech měsíců i v noci..šlo to samo, nemusela jsem se ho vůbec ptát, jestli se mu chce, nechce, řídil si to sám..takže za mě - sledovat signály - dítě projevuje větší zájem o to, co děláš na záchodě, nechce si nasadit plenku atd.. :wink:
6. srp 2012 v 18:32  • Odpověz
@blandik taky pěkný jste to měli :-/ My jsme nejdříve moc nezavazovali, pak jsme začali a získali jsme tak dvouhodinový spánek jednou za noc, ale víc ani ťuk. Paradoxně začal spávat pořádně až když se naučil překulit ze zad na břicho a zpátky a až jsem přestala kojit a začal "normálně" jíst. On měl taky docela trápení s tehdy ještě povinným očkováním proti TBC. Nějak nešťastně zreagoval, odnesla to lymfatická uzlinka v podpaží, udělala se mu boule, pak píštěl, lítali jsme s tím po doktorech, co týden mu do toho dloubali a různě s tím blbli, furt to měl chudák bolavé, hnisavé, až jsem bouchla do stolu, vzala ho do Motola na chirurgii a tam mu v narkóze vyndali celou uzlinu a pořádně to vyčistili a byl pokoj...to mu bylo už téměř půl roku. Hlavně, že nám z toho vyrostli a že nás to neodradilo od sourozenců :wink:

jinak, to s tím nočníkem mi zní velmi rozumně, budu mu taky věřit, že se mu nebude chtít běhat v plence do puberty a že to proběhne tak nějak v míru a na základě jeho rozhodnutí. Je to malý paličák a pokud se mladý pán nerozhodne sám, tak mi do nočníku nepůjde, ani kdych mu ho přilepila k prdelíně :slight_smile:
6. srp 2012 v 19:58  • Odpověz
@xuxie
@blandik holky tak to smekám,já po takové zkušenosti si druhé pořídím nejdřív za 15let :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. srp 2012 ve 20:44  • Odpověz
@xuxie si me pobavila...prvni tri mesice to bylo jen kojeni, vozeni kocarem, hopsani na mici, uspavani a hlavne reseni prdiku a koliky...:stuck_out_tongue_closed_eyes: kojila jsem 40 min, pak pul hodky uspavala aby spal hodku... byl pro me zazrak kdyz ve 3m zacal kuba spat od 20 hod do jedny!!! :grinning: pak zacly rust zuby, atd. ...no mam pocit ze je to nekoncici zavod :grinning:
6. srp 2012 ve 20:54  • Odpověz
@aknel72 :grinning: já jsem tvrdila, že žádné druhé nebude
6. srp 2012 ve 21:01  • Odpověz
@imzadi aaale prý holčičky jsou hodnější :wink:
6. srp 2012 ve 21:02  • Odpověz
@xuxie kde se stala chyba :wink: jedináček to není dobrý ,alespoň jsi v tom přebalování zaběhlá :slight_smile:
6. srp 2012 ve 21:06  • Odpověz
@aknel72 :slight_smile: špatně jsem oprášila své znalosti endokrinologie a spolehla jsem se, že přece týden po operaci štítné žlázy, v téměř 38mi letech a jednou se snad nic nestane :grinning:

Souhlasím, a obzvláště náš chlapeček, kdyby byl jedináček, tak by to byl malý nešťastník a my všichni kolem - ona mu ta ségra prospěje, jenom to budu muset přežít :wink:

jojo, přebaluji jak drak, rekordně rychle a ve všech pozicích (junior dělá hysterickou scénu, jakmile jej položím na záda už tak od roka, takže většinou servisujeme za pochodu) :slight_smile:
6. srp 2012 ve 21:13  • Odpověz
@xuxie ahoj xuxie, jsme ve stejném týdnu těhu...no já se těch začátků přímo děsím...:slight_smile:ččekáme chlapečka a ty koliky trápí skoro všechny...asi ti nemusím psát, že jako prvorodicka sem ze všeho vydřená.Kdy máš termín? Já 17.10.Mějte se s dětmi krásně.
6. srp 2012 ve 21:24  •  1 dítě  • Odpověz
@janahus
ahoj :slight_smile: Tak ne jenom týden, ale i termín máme stejný, taky 17. :wink:
Já byla hodně v klidu a pak to bylo úplně jinak, než jsem si představovala. Teď už si nepředstavuji nic, radši :slight_smile:
Kolik se neboj, miminka na to trpí všechna, kojené - nekojené, ale tam je jistota, že za pár měsíců to přejde. Nejhorší pro mně bylo, že plakal a já zkoušela vše a nic nepomáhalo, to bylo v kombinaci s nedostatkem spánku příčinou mého téměř zoufalství - ale Martin byl fakt extrém (a doteď je).
Váš bude určitě pohodové mimi a budeš řešit jenom standardní problémy a spíš budou radosti, uvidíš, většina maminek kolem mě byla fakt v pohodě, ve srovnání s námi :wink:
A jakpak se maličký bude jmenovat, pokud to není tajné?
6. srp 2012 ve 21:57  • Odpověz
No to jsi mě potěšila...budu na tebe myslet až budu hekat na porodním...:slight_smile:líbí se nám Tobiáš, a vy dáte jaký?trápí mě dieta tehotenske cukrovky...děs, doufám že to maš bez problémů,Martinek z toho vyroste, ale věřím,že to byl záhul...všechny maminky s žživějšimi dětmi mají můj obdiv...:slight_smile:
6. srp 2012 ve 22:04  •  1 dítě  • Odpověz
@aknel72 :sweat_smile: já chtěla do dvou let malého mít druhé dítě na světě, ale nakonec jsme to stihli až do čtyřech let věku..to se rychle zapomíná..a já si teď každý večer představuji, jak to všechno budeme zvládat, mimi bude klidné, kojení půjde, budu ho nosit v nějakém vaku a prostě to bude pohodička :grinning: :grinning:

@xuxie - no to vám fakt Lindu nadělil osud, my zase zkoušeli pravidelně dva a půl roku a furt nic..v lednu se nám poštěstilo asi jen jednou, totálně mimo plodné dny, já měla poslední MS 1.1. a že jsem těhotná mi ukázal test velmi, velmi slabým duchem (viditelným až po zaschnutí u otevřeného okna) až 12.2., když jsem si chtěla vzít paralen - jsem si byla jistá, že jde o nějaké zanikající těhu...A kamarádka s ccca stejným termínem zase stihla otěhotnět šest dní po MS, pak odjela na tři týdny pryč bez manžela a fakt byla mimo, že je těhotná..Ten leden byl nějak záhadně plodný :sunglasses:
6. srp 2012 ve 22:07  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.