• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod říjen-listopad 2012

(Zamčená)
25. října 2012 
@imzadi - tentokrát to bude určitě jiné s druhým mimískem...jen doufám, že v pozitivním smyslu :sunglasses: žádné prdíky, kojení do deseti minut a mlíko hned, spaní tak tři hoďky a více, klidné dítě po probuzení a žádné hopsání na baloně..máme přeci už jedno dítě, tak nemůžem se rozpůlit :grinning:
6. srp 2012 ve 22:10  • Odpověz
@blandik jo, to byla asi nějaká pozitivní konstelace, mám dvě známé, které měly už obě před IVF a letos v lednu taky a spontánně :slight_smile:
6. srp 2012 ve 22:20  • Odpověz
@xuxie - :grinning: nějaké extra plodné záření nebo erupce na slunci..každopádně cokoliv to bylo, jsem za to moc ráda. Dneska jsem vyprala všechny věci, které jsem nějak vytřídila pro Lindu..jdu vytáhnout fusák emitex, pověsit a spát..chlapi už chrní..Dobrou noc :pensive:
6. srp 2012 ve 22:40  • Odpověz
Ahoj holky, můžu se přidat? Termín mám 1.listopadu, čekáme 2. mládě - to starší, chlapeček má 25 měsíců.
6. srp 2012 ve 22:42  • Odpověz
Ahoj všechny, mohla bych se taky přidat? Termín mám až koncem listopadu, ale už bych to nejraději měla za sebou hned :confounded: .
@xuxie Když čtu tvoje příspěvky, mám pocit, že píšeš o našem Kubovi. Užila jsem si s ním dost a o dalším dítěti jsem moc neuvažovala. Ať už vzhledem k věku (37 :grinning: ), tak proto, že můj muž má dítě z předchozího vztahu, takže se do třetího nehrnul. Nicméně příroda to zařídila jinak a další člen rodiny je na cestě:slight_smile:. Moc se uklidňuji tím, že holčičky jsou klidnější a hodnější :slight_smile: . Jo a co se týče odplenkování, já jsem to tak nějak neřešila, parkrát jsem to zkusila když měl asi 2 roky, dělal, že vůbec nechápe co po něm chci, tak jsem se na to vyprdla, ignorovala připomínky babiček a všech okolo a ve 2 letech a 5-ti měsících se odplenkoval ze dne na den. Jednoho dne jsem mu řekla ať se vyčurá na nočník a on to udělal, od té doby je bez pleny. Takže vy máte ještě spoustu času :wink: . :wink: I když chápu, že to přebalování je boj, já jsem ho vždycky honila po domě a nejraději bych ho u toho přikurtovala :slight_smile: . Teď mě maminky ukamenují :frowning2: .
7. srp 2012 v 00:22  • Odpověz
@xuxie
@blandik ja s jinou variantou nez hodnou holcickou nepocitam :grinning: a pliny tez odkladam...to se neda fakt...ale zeny, dnes si bere mamka kubicka az do ctvrtka...odpoledne chci vyrazit do lindexu do prahy, pry maji slevy :grinning:
7. srp 2012 v 07:43  • Odpověz
Vítám všechny nové maminky :wink:
Co se týká nočníku,tak já jsem v tomto mistr brzkého naučení :grinning: Jakmile moje děti uměly sedět,okamžitě jsem je začala učit na nočník,což bylo zhruba od šestého měsíce.Tím jsem se vyhnula vztekání,prohýbání,odmítání...braly to jako normální věc a v roce a půl byly všichni tři bez plen i v noci.Je to opravdu o sledování dítěte-posadit ho ihned po probuzení,zabavit ho,aby neměl odpor k tomu nočníku,jásat,pleskat,když se zadaří :grinning: Doufám,že to i tentokrát půjde takhle krásně :sweat_smile:
7. srp 2012 v 09:05  • Odpověz
@blandik Já nejdřív chtěla taky do dvou let,ale nakonec je máme necelé 4roky a je to lepší dcera byla hodně samostatná a na jaře šla do školky sice jen na 3hod ,ale byl chvíli klid protože když jsem kojila což bylo nejméně 40min tak mi lezla na klín a nebo chtěla číst dalo se to zvládnout za 4roky nic nezapomeneš jsou i větší věk. rozdíly :wink:
7. srp 2012 v 11:17  • Odpověz
@simour1 s tím zabavením na nočníku souhlasím,ale myslím že v 6měs.je zbytečně brzy my začali v roce a taky jsme to zvládli do 1,5roku ,ale každé dítko je jiné tak holt když to nejde tak to nejde a určítě bych neřešila hloupé připomínky okolí jako kdyby to dítě bylo hloupé že se to nedokáže naučit :unamused:
7. srp 2012 v 11:27  • Odpověz
@imzadi Jejda tohle už jsem někde slyšela že holčičky jsou hodnější a pořádnější ,marně jsem v to doufala u mě to nějak nevyšlo :grinning:
7. srp 2012 v 11:30  • Odpověz
@aknel72 to mi nerikej :grinning: ale to bude tim, ze je prvorozena...:stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. srp 2012 ve 12:03  • Odpověz
@aknel72 No moje děcka už v 6-ti měsících i stály,takže byli fakt v sedu si jistý,jinak bych to nehrotila.Samozřejmě nebyli bez dozoru nikdy. A určitě souhlas,že je každý dítě jiný...já prostě měla to štěstí,že to šlo.Teď může být situace zase jiná.Stejně jako je něktetrý dítě spavé a jiný spánek nepotřebuje-zažila jsem obojí,spánek max. na 10 min. u první dcery i spánek několikahodinový u dalších. :wink:
7. srp 2012 ve 12:20  • Odpověz
@otyna Ono se to někdy sejde, viď? :wink:
Já taky spoléhám, že sestřička nebude tak náročná, protože, jak píše @imzadi, rozpůlit se nedokážu. Taky si trochu myslím, že Martínek podvědomě cítil, že mamča je all inclusive pouze pro něj a patřičně si to užil, to chudák druhorozená tu šanci mít nebude - ale zase snad nebudu tolik řešit vše, co jsem řešila s nim, tak snad to bude víc v klidu...si namlouvám :wink:
7. srp 2012 ve 14:46  • Odpověz
@sven Vítej :slight_smile:
7. srp 2012 ve 14:48  • Odpověz
@simour1 To máš děti šikovné :slight_smile: Náš oportunista seděl na nočníku odevzdaně a spokojeně tak nějak od roka, někdy tam něco udělal, někdy ne, jásali jsme, chválili, společně splachovali, nikdy ho nikdo nenutil, až....až dostal rozum, postavil si hlavu a na nočník si sedne leda oblečený a leda ze srandy, takže mám smolíka :frowning2:
7. srp 2012 ve 14:51  • Odpověz
@xuxie Taky se dočkáš,neboj.Důležitý je odbourat u prcka strach z toho nočníku-mám pár kámošek,který to takhle prošvihly a měly problém s plenkama do čtyř let!!! To už mi ale hlava nebere.Myslím si,že opravdu je třeba trošku tomu věnovat času a vést toho prcka k tomu.Já to hlavně dělala i z důvodu šetření peněz,jelikož jsme stavěli barák atd. Každej začátek těžkej,taky se nám nedařilo pokaždé,to je jasný.Na tohle byli šikovní,ale zase je spousta dětí,který byly šikovnější v jiných věcech-mluvení,říkanky atd. :wink:
7. srp 2012 v 15:28  • Odpověz
@xuxie Jak už jsem psala, druhé těhotenství bylo nečekané, ale teď jsem ráda, že to tak dopadlo. Kuba potřebuje sourozence jako sůl, ve společnosti dětí je jako vyměněný. Má sice nevlastního bráchu, kterého má muž ve sřídavé péči, ale ten věkový rozdíl je obrovský (má 15 let), takže je to sice dobrý hlídač po večerech, ale přes den Kubu raději nevidí :grinning: . Výhodou je i to, že od ledna půjde do školky, tak snad budu mít na malou čas, pokud teda nebudou oba pořád nemocní :confounded: . Hodně lidí mě z toho důvodu od školky odrazuje, ale já jsem rozhodnutá, že ho tam dám hned od tří let, bude mu tam líp, než s námi doma, zvlášť v zimě.
Můžu se vás všech zeptat? Je ECHO srdce miminek ve 24tt standartním vyšetřením? Byly jste na tom?
7. srp 2012 v 17:40  • Odpověz
@otyna je to nadstandardni vysetreni a my na tom byli :wink: kubicek ma selest na srdicku, tak pro jistotu...
7. srp 2012 v 17:46  • Odpověz
@imzadi Já jsem totiž na začátku těhotensví dostala od gyn. plán vyšetření a tohle je tam uvedeno taky, ale neposlal mě na něj, tak jsem nevěděla jak to je, díky za info :slight_smile:
7. srp 2012 v 17:59  • Odpověz
@imzadi Budu moc držet palce - Martin do jesliček chodí (na jeden až dva dny týdně) a bohužel, nemocný je skoro pokaždé - ale jemu teprve budou dva, to u vás bude víc v pohodě.
My na echu také byli, je mi 38, tak mě přešetřují horem-dolem :wink:
7. srp 2012 ve 20:00  • Odpověz
@otyna já na echu byla taky, doktor to nijak nekomentoval, že by to byl nadstandard, bylo to zdarma..ale u prvního dítěte si dělali na tom echu nějaký výzkum a pak jsme tam šli (kvůli tomu výzkumu) ještě po šestinedělí
7. srp 2012 ve 21:01  • Odpověz
@blandik No, já jsem si to nakombinovala podle hodnocení maminek na www.branakdetem.cz. Vzala jsem prostě vždy po jedné, která měla dobré hodnocení. Ale nejvíc se mi osvědčily Anavy, český výrobce, absolutně bezkonkurenční cena a "výkon". Jsou z bambusu, což je nejlepší matroš, nejvíc nasaje. Být tebou, tak si pořídím Anavy, klidně i z druhé ruky, protože i tak jsou výborné a sají. Mohou stát tak 100,- z druhé ruky a když to propočítáš dopředu, kolik bys utratila ve finále za papírovky, tak na tom i tak ušetříš, i s tou počáteční investicí.
7. srp 2012 ve 21:09  • Odpověz
@aknel72 čtvercovky jsem měla taky, jsou všestraně dobré, teď je používám například jako cinták, i když už dítě chodí na nočník. Ale neměla jsem pocit, že by udržely tak moc moči, jako moje oblíbené bambusky, či látkovky z tencilu. To jeprostě savější matroš....
7. srp 2012 ve 21:11  • Odpověz
Díky holky za přivítání. Nevím, jak moc budu stíhat s vámi držet krok :slight_smile:.
Echo - nebyla jsem ani s prvním, ani teď, nikdo mi to ani nenabídl, tak nevím.
Právě u nás probíhá snaha o odplenkování, dnes s úspěchem, jakmile ho nechám lítat s nahou prdkou, tak si jde i na ten nočník sednout sám, případně se ptám, zda chce čůrat a když jo, tak jde a vyčůrá se. Venku se rozkročí a čůrá na kytičky :slight_smile:. Ale jakmile nechám byť jen slipy, tak to jde zatím do nich. Ale myslím,že začíná postupně chápat a doufám, že stihnem odplenkovat. Na bobek si sám říká asi od roku a půl, za což jsem hrozně ráda. Tak jako na spoustu věcí si prostě došel sám, bez učení, tak věřím, že i odplenkování prostě u nás přijde až uzraje čas.

Plenky látkovky - trochu jsem látkovala s prvním (bohužel jsem chtěla víc, ale nějak z toho sešlo - dílem okolnostma, dílem možná pohodlností), takže látkovky mám a doufám, že je na 2. prcka využiju! Akorát teda to sušení v zimě, ve vlhkém baráku asi nebude žádná hitparáda :frowning2:
A Anavy vřele doporučuju, fakt super plíny!

A dnes mi ruplo v kouli a hodila jsem do pračky první várku věcí pro mimi - chtěla jsem využít sluníčka, aby prádlo hezky vonělo vzduchem. (o tom, že mi trošku zmoklo jak na potvoru asi ani psát nemusím :slight_smile:. Mám toho plný přenosný sušák bílého. Teď ještě se dokopat to někdy taky vyžehlit :slight_smile: a pak uložit. Bůhví, jak na tom budu ke konci, tak aspoň budu mít "strýčka příhodu". Těhu mám dá se říct sice bezproblémové, ale nohy a záda občas mě bolí jak pes a hlavně si prostě člověk tím, jak má prcka nonstop na starost neodpočine kdy potřebuje, takže mi to přijde mnohem větší záhul než prvně :frowning2:.
7. srp 2012 ve 22:26  • Odpověz
@otyna Já na tom echu byla ve 21.tt, doktor tam posílá automaticky.
8. srp 2012 v 07:07  • Odpověz
Ahoj holky,já mám v plánu dodělat ještě v domě pidi detaily,a pak už začnu taky prát,počítám začátkem září.Chci se vás zeptat,jestli jste na starší prcky využily lehátko,ať už vibrující nebo ne?Já měla při pobytu v kuchyni dcerku poblíž v cestovní postýlce,ale tu jsem dala kámošce-nečekala jsem,že přijde ještě další dítě,a navíc máme jinak nábytek,tak už se mi nevleze nikam.Není podle vás lepší hrací deka?Pořád váhám.
Tak sobotní oslava narozenin mých dětí se kvapem blíží a samozřejmě se má ochlazovat,což je super,protože akce se má konat venku :frowning2: Hlavně aby nepršelo!!!
8. srp 2012 v 08:47  • Odpověz
@simour1 je lehotko mela, respektive porad mam...kdyz byl kubik malej, tak jsrm ho mela v kuchyni, ted se z neho udelalo kresilko a obcas si v nem hovi..planuju vyuzivat dal, napr pri koupani kdyz okoupu malou, tak si ji do neho dam v koupelne abych na ni videla a vykoupu kubicka...deku mam taky ale netroufnu si ji vybalit neb ten nas slon by malou zaslapl...ale uz to vidim, dam tam malou a kuba se tam bude sapat :stuck_out_tongue_closed_eyes: a pocasi bude fajn..ja tem predpovedim neverim vubec!
8. srp 2012 v 09:20  • Odpověz
Tak s tím echem teď teda fakt nevím, asi si o něj řeknu, přece jen už jsem staršího data :slight_smile:
@xuxie Martínek chodí do jesliček? A jak to zvládá? Já uvažuji o jeslích pro naši zatím nenarozenou. Už jsem doma 3 roky a slušně řečeno, už mi někdy hrabe, představa, že budu další 3 roky doma mě děsí. Tady není možnost získat jiné jesle než soukromé, jejich cena za celodenní péči je hodně vysoká, ale jinou možnost nemáme.
@sven to jsi šikula, že už chystáš věci pro mimi, já nejsem schopná vyžehlit ani naše prádlo :confounded: S těhotenstvím se dostavila lenost, musím se do všech domácích prací nutit...
8. srp 2012 v 09:21  • Odpověz
Já byla na tom echu taky v 21tt ptala jsem se jestli je to kvůli mému věku bylo mi řečeno že posílají automaticky,tak zřejmě jak který doktor. :unamused:
8. srp 2012 v 10:30  • Odpověz
@mm_mm Jak zvládáš dietu,zřejmě ano když si se neozvala :wink:
8. srp 2012 v 10:31  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.