• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod říjen-listopad 2012

(Zamčená)
25. října 2012 
,Holky zeptám se,máte některá zkušenost z homeopatiky Ricinus communis 5ch nebo čaji na podporu laktace?
8. srp 2012 v 10:42  • Odpověz
@aknel72 homeopatika mi pomohla...tentokrat je vezmu uz do porodnice...caje mi moc nechutnali, ale dobrej je gravimilk :grinning:
8. srp 2012 v 11:36  • Odpověz
@aknel72 mě to echo dělali při screeningu ve II. semestru automaticky, tak jestli to opravdu není dle vybavenosti toho kterého lékaře, někdo na to přístroj má, jiný posílá do jiné ordinace :slight_smile:
8. srp 2012 ve 12:26  • Odpověz
@otyna no, snáší tak různě, má období...teď tam zrovna moc nechce, před měsícem zas už vůbec neplakal, hezky tam spinkal, jedl a nechtěl domů - takže tak :wink:
Začala jsem ho dávat na jedem den týdně, když mu byl rok. První zima byla hrozná, to tam v podstatě od října do ledna ani nebyl, protože pokaždé onemocněl. Od února chodí 2x týdně, ale málokdy se povede - většinou to vyjde zas tak jednou, buďto zas něco nachytá nebo třeba teď v létě jsme někam jeli a tak. Předpokládám, že zima bude stejná, jako vloni :frowning2:
Jinak si myslím, že ty děti to snáší v pohodě, jenom ty nudle, průjmy a kašel jsou hrozné - to snad přejde věkem.
Já jsem doma "jenom" dva roky, do původní práce se stejně vrátit nemohu, takže zůstanu i s Lindou do tří let a budu jí dávat tak, jak Martina, ať si to "odstoná" než půjdu do práce - protože to by mě stejně vyrazili na hodinu - týden v práci, dva týdny doma :slight_smile:
8. srp 2012 ve 13:43  • Odpověz
ahojky kočky. už jsem tady dlouho nebyla a koukám, že je tady pěkně živo. petr má tenhle týden dovolenou tak si ho užívám. konečně mám doma nějaký oblečko po synovcích a neteři a zítra to budu prát. protože od příštího týdne budeme opravovat prádelnu a nevím do kdy budeme bez pračky tak to chci mít z krku. ještě musím pár drobností dokoupit. vůbec jsem tam nenašla nic v čem bychom mohli jet z porodnice tak zajdu něco koupit. jen jsem se chtěla zeptat jestli si nepamatujete jakou jste měli velikost. říkala jsem si, že 56 by mohla být odpovídající, ale nevím nevím. lehátko jsme o víkendu taky koupili. teda použitý, za 400, ale jako nový. přijde mi to praktický. do obýváku se nám nevejde postýlky a do ložnice je to daleko tak si myslím, že ho určitě využijeme. a až se v něm mimi nebude líbit tak dám na zem hrací deku. teda spíš koupím v jysku nějakou tu slabší přikrývku a sekáči barevný povlečení, povlíknu to a na pár místech prošiju a bude mega hrací deka za pár korun.
8. srp 2012 v 19:23  • Odpověz
@aknel72 Ahoj, už se mi neklepou ruce, když vidím čokoládu a nechytaj mě amoky v krámu, ale občas mně stojí trošku přemáhání některým věcem odolat. Občas si myslím, že už přesně vím, jak mi zareaguje cukr na určitý jídla, a pak jsem strašně překvapená, že je to najednou jinak. S kamarádkou jsme před malou chvilkou konstatovaly, že největší problém nám dělá počasí nebo stres, to pak hodnoty lítaj. Zbavila jsem se ketonů v moči, ale mám v ní cukr. Ledviny ho propouštěj, i když mám hodnoty v krvi docela slušný. Co ty, jak bojuješ, horší se ti cukrovka s přibývajícími týdny?
8. srp 2012 v 19:36  • Odpověz
@imzadi a můžu se zeptat jak si ho brala,3x5mg nebo 2x5mg a prý se má brát tak týden a pak zase až je potřeba já si ho taky plánuji vzít hned do porodnice takže se může zřejmě začít hned po porodu?Díky :slight_smile:
8. srp 2012 ve 20:01  • Odpověz
Holky, tak jsem byla na kontrole v 28+4 a pořád mě ty odběry na cukrovku nedělali a ani příště za 2 týdny mi je dělat nebudou. Fakt to dělají všem? Ale hezky jsem se pobavila na ultrazvuku, malá pořád zívala a na závěr doktor říkal, že na něj vyplázla jazyk :slight_smile:
8. srp 2012 ve 20:02  •  3 děti  • Odpověz
@oktarina mně ho taky dělala moje doktorka v tom 20tt a pak mě poslala ještě na dětské kardio tam mě prohlížel snad půl hod. malej byl zády a né se otočit.
8. srp 2012 ve 20:04  • Odpověz
@mm_mm Jo jo teď musím hodně přidávat už mám 3násobek dávky ,ale to půjde hned po porodu dolů měřím se 8-10 x denně takže podle potřeby upravuju, cukr v moči je teď normální já ho mám taky hlavně když nejsou ketony :wink:
8. srp 2012 ve 20:10  • Odpověz
@majka1976 Já si myslím že dnes už ano ,tak ses na to měla zeptat. Jinak moje doktorka mi ho chtěla dělat ,podotýkám jsem 1diabetik tak jsem se zeptala co by mi tím testem chtěla ještě zjistit to by mě tak leda poslala rovnou do nemocnice to jen taková perlička :astonished: Proto taky budu zase rodit v Brně jistota je jistota.
8. srp 2012 ve 20:18  • Odpověz
@majka1976 Tak mě se vyloženě doktorka ptala,jestli chci podstoupit test na cukrovku?Nikdy u žádného předešlého těhu mi to ani nebylo nabídnuto,takže jsem si to chtěla zkusit,už kvůli věku.Platila jsem za to nějakých ´120,- mám pocit.Pokud to s Tebou fdoktor neřešil,tak asi není důvod. :wink:
8. srp 2012 ve 20:32  • Odpověz
@simour1 a jaký by měl podle tebe být důvod ,to že tuhle nemoc nemá nikdo v rodině nebo nejsi obézní neznamená že nemůžeš onemocnět a gestační diabetes se teď objevuje často neříkám že ho majka má ,ale když je ta možnost.
8. srp 2012 ve 20:54  • Odpověz
Holky, mně přišli na cukrovku v 16.tt. V rodině jí nikdo nemá, je mi 29 a neměla jsem žádnej předpoklad, že bych jí měla mít, ale stane se....Určitě by na tu kontrolu měl jít každý. Když se na těhotenskou cukrovku nepřijde včas, může z toho bejt velkej průšvih... :frowning2:
8. srp 2012 ve 21:41  • Odpověz
Ahoj všechny, v práci dokončuju co jde, takže času mám málo- od neděle jsem Vaše příspěvky jen prolítla a poslední dvě stránky se tvářím, že jste nepsali.Moje dítě prostě bude hodné ,spavé, klidné - jestli ne,tak je to můj konec. A hlavně jsem mu to hned na začátku vysvětlila,má-li se narodit,musí počítat se stíženýma podmínkama . No, za měsíc se ukáže :sunglasses:
Taky mám cukr, test jsem měla kolem 29tt ,s výsledkem 10 a když mám jíst sladké,moučné nebo přílohy,mám si píchnout 2 mg inzulinu. Dost se to tím zlepšilo,při stresu jsem měla 12.(
8. srp 2012 ve 22:14  •  1 dítě  • Odpověz
S praním jsem trošku začala,neb to mám za pár,ale vítr to vyrovnal,tak jsem nežehlila. S léhátkem jsem byla moc spokojená už před 16 lety a budu ho chtít zase , bylo super.
Tento týden mi začíná tvrdnout břicho a zase nesnesitelně pálit žáha, ale holt asi ten průběh už takový bývá :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. srp 2012 ve 22:24  •  1 dítě  • Odpověz
@aknel72 tusim ze jsem brala 2x denne 5 kulicek...a ma se uzivat tyden, pred a po uziti 20 min nepit/nejist :wink:
8. srp 2012 ve 22:47  • Odpověz
@aknel72 Já jen říkám,že mi to moji doktoři u žádnýho dítěte ani nenabídli,až v tomto těhotenství,takže jsem neváhala a šla do toho.Nejsem doktor,nedělám závěry.
9. srp 2012 v 06:14  • Odpověz
Tak uvidíme, třeba mi to nabídne příště. Mají mi brát jen odběry na protilátky, bo jsem A mínus a máme se na ultrazvuku měřit, tak se na to ještě přeptám.
Tak prát jsem ještě vůbec nezačala - máme rozrýpaný celý barák, všude plno prachu z rekonstrukce, každý den tady cajdají řemeslníci - takže nic, až se to uklidní a uklidí (doufám, že samo.....), tak pak teprve začnu chystat. Doufám, že to bude brzy.
Dneska vezu holku na tábor, tak bude konečně taky trochu víc klidu. Měla jet už v neděli, ale chuděra chytla v 11 letech měsíčky a pořád se s tím nějak nemůže smířit, tak jsem ji nechala prvních pár dní doma a dneska jede do rozjetého tábora - jen na 4 dny. Doufám, že nebude hned zítra volat, ať pro ni přijedu, že chce domů :frowning2:
9. srp 2012 v 06:23  •  3 děti  • Odpověz
@aknel72@simour, dřve se to nedělalo,přece jenom máme starší děti ,ale u té tvé nejmladší se divím určitě to není zbytečné vyšetření opravdu záleži na lékaři člověk se asi musí někdy ozvat.
9. srp 2012 v 10:11  • Odpověz
@majka1976 Já mán AB - před 14dny mi brala podruhé odběr na protilátky a rovnou jsem dostala injekci :unamused: dříve se dávala až po porodu manžel a děti maji plus a ty máš RH po někom z rodičů já teda ne tak jsem si hned rýpla jestli jsem tátova jak kdybych píchla do vosího hnízda :grinning: dcera dostala měsíčky taky v 11letech nějak nám ty holky dospívají dřív :unamused:
9. srp 2012 v 10:29  • Odpověz
@majajaja Fííííhaaaaa, to jsou číslíčka... :frowning2:. No, to je mi tě líto, že si musíš i píchat, to je moje noční můra. Ale pravda je, že pokud ti jde hodnota k 10, tak je to jediná možnost, jak neublížit miminku. Stres je na cukrovku příšernej, to mám ozkoušený. Tak se drž!!!
9. srp 2012 ve 12:20  • Odpověz
U Adrianky mi to opravdu nenabídla a teď mi řekla,že záleží na mně,jestli to chci podstoupit,že to není důležité :astonished: Tak jsem řekla,že o to rozhodně zájem mám.Tohle těhotenství je celkově pro mě dost vyčerpávající a podstoupila jsem raději všechno,co šlo,abych měla téměř jistotu,že se miminku daří dobře.I mě teda překvapila třeba teď v pondělí u sona,že mi malou v podstatě ani neukázala,bylo to takový jen šup,šup,všechno v pořádku a další. :unamused: Každý doktor je jiný.
To je taková parádička,mít starší dětičky...dcera mi dnes vyžehlila koš prádla,synáček mi pomohl pospravovat zeď-starší barák,křivý zdi.Tak jsme udělali fajnovou :grinning: -až to manžel uvidí,tak ho klepne. :grinning: Teď si dopiju kafčo a pojedu pro mou ségru,bude u nás spát a pomáhat mi s přípravami na oslavu.Dneska je teda venku horko,trošku jim ty předpovědi nesedí,snad i sobota nebude tak hnusná,jak předpovídají! :slight_smile:
9. srp 2012 ve 13:12  • Odpověz
@simour1 to mi povídej nemusíš se o nikoho tolik starat lehneš si kdy chceš :sunglasses: to máš teda šikovnýho kluka ve 13letech na víkend má být ještě hezky tak snad vám ta oslava výjde.
9. srp 2012 v 16:27  • Odpověz
Ahoj holky,
nevím jestli to není blbé vám sem vpadat pár týdnů před porodem :slight_smile: Ale pokud můžu budu ráda. vidím tu i pár dušiček z jiné diskuse, kde to nějak vázne :slight_smile:
Pokud můžu tak něco málo o mně. Mám dvě dítka 9 letého kluka a 3 letou slečnu no a neplánovaně čekáme třetí, taktéž chlapáka Matyáška :slight_smile: Bylo to pro nás překvápko, když jsem na testu našla // a trochu šok, ale už se na malého moc těšíme. Provází mně klasické těhu problémy 3 trimestu, spíš lezu než chodím, jsem pořád ufuněná a v noci nespím a břicho mám jak obr balón, takže trpí i moje záda. Jak říkám klasika :slight_smile:
No mám za sebou 1 ročník dálkového studia na pedáku, od září budu na individuálním plánu a doufám, že to nějak zkloubit půjde. :slight_smile: Jinak druhým rokem vedu cvičení dětiček u nás ve vesnici a pořádám pro ně různé akce. :slight_smile:
Tak tolik málo o mně a pokud k vám budu moci chodit, budu ráda. .-)
9. srp 2012 v 17:01  • Odpověz
@martina26 ahojky, vítej mezi námi. přišla jsi ze soukromé skupiny? koukám, že máš teda pořádně naloženo. ale už se nám to krátí.

jinak, konečně jsem dočetla co se tady dělo, když jsem nebyla na netu. a k "jsem vyfluslá" se taky připojuji. na oteklý nohy už jsem si i zvykla, ale jak mi otekly ruce tak mě strašně bolí. vůbec to nechápu. jsem si prvně myslela, že jsem se musela někde praštit a nepamatuju si to. ale pak to začalo i na druhý ruce a přesně v tom samém místě. je to zápěstí vždycky pod palcem. jakoby mi tam přeskakuje kloub. prsty mám jak špalíky a docela solidně přibírám. pořídila jsem si kojící polštář. můj několika měsíční sen o tom jak se s ním bude super spát se rozplynul během první hodiny večer a letěl z postele. je naplněný kuličkama a jak ho mám pod hlavou tak pořád slyším jak se uvnitř sypou. to bych se z toho zbláznila a ne se vyspala. pořád přemýšlím, že je pěkně vysypu do popelnice a naplním to něčím jiným. ale zatím jsem nepřišla na to čím. myslím si teda, že to musí slyšet i mimino, který na tom leží.
9. srp 2012 v 19:21  • Odpověz
Ahojky holky, jsem doma, teda už i po veceri. Jsem delala dneska zapecene palacinky s tvarohovou naplni, mnam, bylo to vyborne :slight_smile:
U kamosky tydenni Sofinka nadherna, pidinkata smudlinka. Byla tak tichoucko, kaoska ji nakojila, pak mala spala, 2x se posrajdila, pak opet kojeni, spani a tak...Parada. super se pokecalo :slight_smile:

Vy jste tu nakecaly tolik stranek, že des, tak jdu na docitani.
9. srp 2012 v 19:34  • Odpověz
jej, ted jsem si vsimla, že jsem v nejake jine skupine, pardon :grinning:
9. srp 2012 v 19:34  • Odpověz
@martina26 Ahoj a vítej,opět stejný termínek jako já.Tak to jsem zvědavá,holky,která z nás to bude mít za sebou nejdřív :grinning: Vsadím boty,že zase budu přenášet jako obvykle :slight_smile:))
Já mám dnes premiéru spánku s kojícím polštářem,tak jsem zvědavá.Každý otočení je pro mě totální probrání,protože se musím přidržovat čela postele a docela to někdy i zabolí,ale lepší už to asi nebude. :wink:
9. srp 2012 ve 20:26  • Odpověz
@xuxie Tak s tim spanim je to stále naprd a bylinky jsem žádný nedostala, protože v těhotenství se meduňka nesmí a nesmí se nic z tohohle: Pelyněk, Jalovec, Mařinka, Pouta, Řešetlák, Krušina Olšová, Vachta Petřel, Rebarbora, Buřina, Srdečník, Šalvěj, Tužebník, Majoránka, Pivoňka, Mateřídouška, Kopytník :frowning2: Takže se prostě pořádně nevyspim :unamused:
9. srp 2012 ve 20:37  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.