• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod říjen-listopad 2012

(Zamčená)
25. října 2012 
@anom jejda, to jsem ani nevěděla, že tohle všechno nesmíme :slight_smile:
Dnes jsem byla vzhůru 8x (nějak mi vyskočilo břicho víc a nedokážu v jedné poloze zůstat dlouho a probouzím se, že mě to bolí) - malý pak trénoval zbytky mé kondice...fakt těžké dneska. Ale bude natrénováno, až přijde miminko.
Ještě mě napadá valeriána (kozlík), tu můžeme myslím.
Moc ti přeju aspoň pár hodin slušného spánku, ta únava je hrozná :frowning2:
9. srp 2012 ve 20:49  • Odpověz
9. srp 2012 ve 20:50  • Odpověz
@martina26 Vítej :slight_smile: A moc blahopřeji, každá maminka, která jde do víc dětí než 2 má můj velký obdiv.
9. srp 2012 ve 20:58  • Odpověz
@xuxie To mi taky bylo řečeno, že se nesmí. Má ho doma manžel na to když je přepracovanej a nemůže zabrat a tak mu jenom tiše závidim, že on si ho dát může a já ne :unamused: Já už i zkoušela bejt vzhůru od tý doby co jde chlap do práce (6:45) a spát jsem šla až v půl jedenáctý večer a stejně jsem nezabrala a v noci se budila. Ale je mi i záhadno, že přes den nejsem vůbec utahaná a normálně funguju :slight_smile:
9. srp 2012 ve 20:59  • Odpověz
@simour1 prosím prosím, nemohla bys mi půjčit starší na pár dní - já bych tak strašně potřebovala pomoct :slight_smile: Vrátím neporušené a nakrmené :sunglasses:
9. srp 2012 ve 20:59  • Odpověz
@anom tak to asi je v pořádku, máš asi sníženou potřebu spánku - kdyby si padala přes den na pusu, tak je něco špatně, ale pokud ne, tak to asi taky trénuješ :slight_smile:
9. srp 2012 ve 21:02  • Odpověz
@xuxie Asi jo. Nebo jsem se přespala do pátýho měsíce, protože to jsem klidně mohla spát i za chůze :grinning: a teď se mi to kompenzuje.
9. srp 2012 ve 21:05  • Odpověz
@anom :grinning: no vidíš, máš naspinkáno :slight_smile:
Jó, to kdyby šlo, to by bylo super.
Tak hlavně klídek, co naděláme...a vydržet.
9. srp 2012 ve 21:25  • Odpověz
Ahoj, tak to já jsem si minulý týden nacpala do postele 2x2 m tolik podložek a polštářů , že manžel o půlnoci rezignovaně vyklidil prostor a odešel d obýváku.Prý se k nám už nevleze .No a do rána byly všechny zbytečnosti na zemi, protože vadily i mně. Co ještě snesu je zhlavec pod hlavou abych byla vývš, ale jak dám něco pod nohy, tk to dlouho nevydrží. Kamarádka taky moc chválí ten kojící polštář, ale zatím ho nemám-
Manžel přišel v pondělí s ohromným nápadem, že pojedeme na dovolenou. Doteď nebyl čas a vyšetřil 4 dny, chtěl kvůli mně do termálů- Měsíc před porodem ale nehodlám jet mimo republiku , nejsem sebevrah , tuším pojedeme jen na výlet a projdeme se po Valticích nebo Lednici, to je do Kyjova vcelku blízko .)))) , jen aby to ty moje balonové nohy vůbec zvládly. Návrh na Tatry jsem taky odmítla, přece jen porod na lanovce taky není mým snem a do kopce enchodím už pár měsíců ze zásady :sunglasses:
Co se týče toho cukru, opravdu záleží na pohledu doktora, můj je toho názoru, že netřeba nic přehánět , když mi vytrhli zub, nenamítal nic ani proti brufenu - že je to menší zátěž než nechat hod va dny bolet.Stejně tak s cukrem tvrdil, že není úplně nutné navštívit při výsledku kolem deseti diabetologa, když se omezm v moučných a sladkých jídlech. A já jsem za ten přístup ráda, protože ve srovnání s těhotenstvím před 16 lety si připadám jak laboratorní krysa, jen ať se body sbírají. Poslední ultrazvuk byl taky šupšup, protože mimčo prý už není tak dobře vidět a taky pes ten tuk už to není ono. A minule už jen zkusil břicho, a udělal ozvy, bez ultrazvuku .Ale blíží se doba, kdy je uvidíme úplně krásně, a na to se těším.
9. srp 2012 ve 21:45  •  1 dítě  • Odpověz
Já spím kdykoliv si lehnu, ani stránku v knížce kolikrát nedočtu... Ale když nespím, bolí mě neskutečně všechny kosti a klouby kolem pánve, nejvíc v kříži a mám pocit, že kyčle vůbec nesedí tam kde mají. Mám strach, že když šlápnu špatně, uletí mi noha...:slight_smile: Neměli jste někdo něco takovýho? Co na to pomáhá? Doktorka říkala, že vápník a omezit pohyb, ale vápník sám o sobě nepomáhá a s tím pohybem - bydlím na vesnici a v době kdy zraje všechno ovoce, se snažím dělat zásobu výživy pro mimi, při praní než donesu prádlo z domu do prádelny a pak sušit na zahradu to je denně taky pár set metrů... a ani by mě pořád jen ležet nebavilo... Hledám prostě nějakej "zázračnej" lék :slight_smile:
9. srp 2012 ve 21:55  • Odpověz
@majajaja ahojky, ty jsi z kyjova? já z moravan.
9. srp 2012 ve 21:56  • Odpověz
Holky děkuju moc za přijetí :slight_smile:)
Jojo přišla jsem ze soukromé skupiny.
Jinak spaní fakt naprd, taky spím s kojícím polštářem :slight_smile: no ale stejnak.....mám lehký spaní samo o sobě a vždycky v těhu jsem měla se spánkem problémy. Kolikrát jdu vstávat v 4:00, 5:00 a začnu vařit, dneska jsem třeba žehlila a v 6:00 ráno měla vyžehleno a vypranou další pračku. Trochu magor :slight_smile:
9. srp 2012 ve 22:01  • Odpověz
@martina26 a jakou výplň máš v tom polštáři? kuličky nebo něco jinýho?
9. srp 2012 ve 22:03  • Odpověz
@jana21278 kuličky určo ne, je takový tuhý a drží pěkně tvar.
9. srp 2012 ve 22:05  • Odpověz
@martina26 teď jsem se dočetla, že jsou kuličkový a nebo molitanový. takže asi molitan je lepší. nějak to zkusím předělat.
9. srp 2012 ve 22:11  • Odpověz
ahoj holky, snažila jsem se něco dočíst, ale nějak nestíhám... mě trápí pálení žáhy a dočetla jsem se, že bych taky měla mít víc pod hlavou, tak jsem si postel taky nacpala polštáři :slight_smile: ale stejně mi to moc nepomáhá, jak si lehnu, tak mě žáha pálí a vstávám každé ráno před pátou, ale někdy na budík a jindy se vzbudím sama ... dneska jsem byla na kontrole a doktor už zjišťoval, kam mě bude předávat do porodnice, nějak rychle to uteklo :slight_smile: a od soboty už jen měsíc do práce :slight_smile:
9. srp 2012 ve 22:30  • Odpověz
@pajdula Na žáhu mi pomáhá pivo, nealko. Zabíralo to poprvé a pomáhá to i teď. Vím, že to není ideální, ale je to lepší než chemie a u mně zaručené.
@jana21278 Kyjov mám spádový, ale kde jsou Moravany to už přesně neurčím, jsem z Veselska :slight_smile:
Tak, Špotáková má medaili, můžeme jít spát.....Dobrou všem, třeba to dnes bude lepší, ochladilo se.
9. srp 2012 ve 23:21  •  1 dítě  • Odpověz
@urugu - děkuji moc za ten tip na Anavy, zkusím pořídit něco z druhé ruky, jen zvažuji, že s tím nezačnu hned od novorozence, že si koupím nějaké následné, následnou velikost..a ty pak budu zkoušet, až do nich doroste, jestli se to ujme..u novorozence by toho asi na mě bylo příliš, dítě příliš drobné, tak si nechám chvilku s klasikou, na kterou jsem byla zvyklá.. :sunglasses:
@simour1 - no na našeho prvního jsme měli takové vozítko na kolečkách..ale stejně jemu nestačilo, že bych ho měla takto ve vozítko a mohla si v kuchyni něco dělat..nestačilo mu zpívat..takže já jdu do baby vaku (nejspíše koupím nový Haipa Daipa) pro začátek a pak později z druhé ruky látkový baby vak, aby mohl nosit i manžel..a taky sháním šátek z druhé ruky, obnošený, na později..To asi uvidím podle toho, jestli bude nosící "typ"..Byli jsme teď na chatě, s dvouměsíčním miminkem, a jak jsem viděla, jak se malé líbilo nošení, jak vlastně pořád chtěla nosit, a tak vždy zaměstnala jednoho člověka, který buď nosil nebo vozil a v kočárku taky plakala, když chtěla nosit..tak jsem nějak pro to nošení..obě ruce volné..
10. srp 2012 ve 03:19  • Odpověz
@bluecurrant - zázračný lék neznám, ale kyčelní klouby cítím taky a docela mě to začíná děsit, protože už se mi i stalo, že jsem cítila, že při špatném našlápnutí se mi jeden kloub pohnul a pak to tedy bolelo o moc více, bylo to nějaké porušené..pak se to zase zklidnilo..a bederní páteř, uf - vstávám jako důchodce, hledám si polohu, aby obratle zapadly kam mají, a noční otáčení je děs, bolí....takže mě někdy děsí dva měsíce do porodu, kdy ještě přiberu, jak to moje kosterní soustava a moje mobilita dají..že aby mě neodvezli na kolečkové židli..
10. srp 2012 ve 03:26  • Odpověz
@majajaja Jo tak to mě proto žáha žádné problémy nedělá - mám v garáži bedýnku birela :slight_smile:
10. srp 2012 v 07:30  •  3 děti  • Odpověz
@bladik Myslela jsem si, že se ty kosti roztahují hlavně u prvorodiček. Ty to máš i u druhýho miminka? Jinak mám úplně stejný pocity... No co, přinejhorším nás tatínci do té porodnice odnesou a pop porodu to bude snad už v pořádku :slight_smile:
10. srp 2012 v 09:36  • Odpověz
@jana21278 Jani zkus drcený molitan nebo duté vlákno co se dává do polštářů dá se koupit buď ve švadlence nebo tam kde se prodávají přikrývky.
10. srp 2012 v 09:42  • Odpověz
@martina26 Ahoj Marti,taky jsem raději zakotvila zde :wink: tak to jsem nevěděla že to třetí nebylo plánovaný proto musíš všechno pořizovat znovu :frowning2:
10. srp 2012 v 09:56  • Odpověz
@pajdula
@majka1976 ještě že mě žáha nepálí já totiž pivo nemám ráda ,manžel si dává sodu s vodou a prý to taky pomáhá :slight_smile:
10. srp 2012 v 09:59  • Odpověz
@simour1 Jelikož jsem měla oba první porody vyvolané o 10dní dříve tak budu zřejmě první rodit já přenášet mě určitě nenechají :grinning:
10. srp 2012 v 10:09  • Odpověz
Tak holky,kojící polštář...manžel se v první chvíli,když jsem ho tasila,vyděsil,jestli mám za něho takovou mega náhradu :grinning: :grinning: :grinning: pod břicho se mi nevešel,takže jsem si o něj opřela aspoň hlavu :slight_smile: Mám ho taky pevnější,určitě není vycpanej kuličkama.
Tak my se ségrou makáme jak fretky.Ještě jedna vrstva malby v ložnici a můžeme stáhnout zem.Doufám,že dnes už mi soused stolař dodělá konstrukci na skluzavku a houpačky,ať mám dárek k narozeninám kompletní na zítřek.
Dcera vzala dnes nejmladší dcerku do Brna do ZOO,tak mám trošku nervičky,aby se nikomu nic nestalo a vrátily se v pořádku.
10. srp 2012 v 11:02  • Odpověz
@bluecurrant - u prvního jsem to téměř neměla, bolela mě bederní páteř, ale to jsem měla už před otěhotněním, že někdy..takže u prvního se záda začala projevovat snad od čtvrtého měsíce..což tentokrát nastoupilo později, tuším tak kolem šestého..ale u prvního mě kyčle vůbec nebolely, ani jsem necítila tlak na stydkou kost..což si teď užívám :angry:

Naštěstí mě žáha vůbec nepálí..a k tomu kojícímu polštáři, já narazila na krásný v sekáči, má tvar jako bumerang, není to ten dlouhý nad. A mám v něm kuličky, uvidíme, viděla jsem na netu, že to je na kojení v sedu, že si ho dá člověk kolem těla. Teď s ním spím, ale já si ho ani tak nedávám pod břicho, to jen trošku, jako spíše si ho dám mezi stehna, přizvedne mi to nohu a necítím pak kyčle..Jinak v noci se otočit to je pomalu horor. Dneska jsem vstala o půl třetí a nespala do půl páté, naštěstí junior vstával až po sedmé..
10. srp 2012 v 11:28  • Odpověz
Ahojky,
u nás dneska taky pracovně, manžel zůstal doma a maluje pokojíčky :slight_smile:))
@aknel72 jojo třetí bylo překváko :slight_smile:) Ale už se na to moc těšíme všichni. :slight_smile: No a výbavička musím pořizovat znovu, protože Kristýnka byla klasická růžovka. Postýlku vaničku přebalovák máme tak alespoň něco tak ´"jen" ty věcičky. .-) A teda kočárek. Protože na Kristýnku jsem měla po Tomikovi a přeci jen je to už 10 let a byl hrozně těžký a přeci jen já hodně jezdím autem tak nakonec jsem si vybrala Tako laret zelinkavý. Tak uvidíme :slight_smile:
@bluecurrant mně zase šíleně bolí záda a kolenní klouby, to jsem třeba u dětí neměla. No už se nám to přeci jen krátí tak snad přežijeme :slight_smile:)
10. srp 2012 ve 12:01  • Odpověz
Jak Vás hodně píše o těch neplánovaných těhotenstvích v letošním roce, tak já jsem další zářný příklad , deset let žijící ve smutné vědomosti, že další děti mít nemůžeme. A až jsme se s tím srovnali, všemu se přizpůsobili a i pracovně se zařídili, tak bylo překvápko. Zatím mu říkám dárek od Ježíška .) Jen nevím kam se nám do domu vejde, a že je ten dům velký, ale všude všechno na míru a nikomu se doteď nechce stěhovat ani poličku, ale už budem muset začít.
Akorát jak loni ten Ježiškovský dárek byl"tak velký" , tak letos s mimčem už dovnitř nedostaneme ani stromeček. Zavzpomínáme na staré dobré první vánoce, když jsem chtěla stromeček, musela jsem dá tskříně s oblečením na dvorek a přehodit igelitem, neb sněžilo..........Ale zase když si vybavím ty rozzářené dětské oči na vánoce, tak to bylo něco, co mi loni děsně chybělo a teď zase budou, letos jen malé, ale pak to bude super!!
10. srp 2012 ve 12:37  •  1 dítě  • Odpověz
Koukám, že se maká, přestavuje, maluje atd. všude :slight_smile: My tento týden stihli výměnu oken, natažení topení do 3 místností, dneska můj maluje, zítra pokládáme lino, lakujeme nové dveře a příští týden už budeme skládat komodu pro mimiška a shánět po známých postýlku a tak. Už se těším, až bude doma trochu klid :slight_smile:
10. srp 2012 v 15:38  •  3 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.