• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod říjen-listopad 2012

(Zamčená)
25. října 2012 
@majka1976 mam prosbu, jestli bys mi neporadila ohledne nastupu na materskou...TP mam 15.10 a rada bych cerpala dovolenou za rok 2013, me to vychazi, ze kdyz nastoupim 11.9. tak to bude akorat tech 60 dnu ... pocitam spravne? sice bych mela nastupovat uz 3.9. ale socialce je to jedno, akorat mi o tyden zkrouhnou tu prvni materskou...dik moc!

jinak Kubicek zvladl 3 dny bez nas naprosto v pohode, takze jsem klidna, dobu v porodnici u babi precka bez uhony :slight_smile:) naopak doma je protivnej, neposloucha, neji...klasika :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. srp 2012 ve 20:36  • Odpověz
@imzadi Kubík je šikula :slight_smile: já jsem taky víc v klidu, jak už mladý pobyl u babi přes noc.
10. srp 2012 ve 21:37  • Odpověz
@xuxie akorat se vratil s silenejma opruzeninama...kupodivu ne mezi pulkama ale zespodu zadecku, jak maji pliny ty gumicky...tak jsem si zas vyslechla tema nocnik :frowning2: no nasadila jsem imazol a vetrame ale zatim bez uspechu...a jinak mam pocit ze se rozpadnu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. srp 2012 ve 21:40  • Odpověz
@imzadi ajaj, jestli mu babi nevytahovala ty plenky moc nahoru a moc natěsno :-/
jó, já k nočníku poslouchám už rok...a taky se do toho tchánovci vložili aktivně, čímž způsobily, že jak malý vidí nočník, tak zdrhá na hony řve ne ne ne ne...už jsem je prosila, ať se na to vyprdnou a nechají ho být, ale naše babi se rozhodla, že ukáže své neschopné snaše, jak se dítě vysazuje na nočník :sunglasses:
Naštěstí je tam stále jenom na jednu noc, od čtyř odpoledne do deseti ráno (minulý týden podruhé), tak se to snad až tak nevtiskne. Jsem zvědavá, jak bude vypadat po tom týdnu, co budu v porodnici :wink:
10. srp 2012 ve 21:51  • Odpověz
@xuxie no asi jo, ale jemu jsou uz 4 tesne, tak to asi pomohlo..no uz ma petky...hlavne aby se ten nocnik naucil driv nez dojdou velikosti plin :grinning:
10. srp 2012 ve 21:54  • Odpověz
@imzadi hele, já už dlouho říkám, že u nás to Tena Lady jistí :grinning:
10. srp 2012 ve 21:55  • Odpověz
@imzadi Ahoj, to Ti vyjde i když nastoupíš toho 11.9. - pak Ti to udělá v novém roce 63 pracovních dnů MD a máš nárok na plnou výměru ŘD.
11. srp 2012 v 07:30  •  3 děti  • Odpověz
Dobré ranko

@majka1976 ,
@xuxie holky moje obě dítka vzaly nočník na milost ve 2 letech. :slight_smile: Pak během týdne jsme byli bez plínek i v noci :slight_smile: Také jsme si vyslechla že my už v roce byli bez plín.....klasické rady babiček, jsem se je naučila pouštět jedním uchem ven :slight_smile:
Teda a koukám, že všude jste pilné jako včelky. My dneska vezeme TOmika na tábor do Krkonoš a v pondělí by měla Kristýnka na 3 dny ke tchýni. Já mám v pondělí kontrolu a velký ultrazvuk tak už se těším.

No a jinak mně připadá taky že spíš lezu než chodím.
11. srp 2012 v 07:43  • Odpověz
@martina26 neslysim to poprve ze ty dva roky jsou v tomhle zlomove...akorat u nas to vychazi zrovna na leden :stuck_out_tongue_closed_eyes: a ja se uz ani neplazim a vykopat se z postele je zazrak :grinning:
11. srp 2012 v 08:38  • Odpověz
@martina26 Doufám v něco podobného :slight_smile: Jsi zlatá, že jsi napsala, člověka to uklidní :wink:
11. srp 2012 ve 14:23  • Odpověz
I u nás to bylo úderem dvou let ( a možná několika dnů k tomu) , do té doby byly všechny snahy marné. Někde jsem četla že to záleží především na vývoji močového měchýře a ten je u každého dítka ukončený v jiný okamžik.
A bylo to tak i s jinými záležitostmi, zuby, chození, řeč.......... jasně že se musí dětem věnovat, ale čím víc se upozorňuje na to že něco je problém, tím víc se to problémem stalo.
12. srp 2012 ve 12:28  •  1 dítě  • Odpověz
Ahoj holky,
jdu Vás pozdravit v průběhu dovolených (přítel je ve školství, takže máme skoro 2 měs. prázdnin a doma se moc nevyskytujeme). U nás je naštěstí vše OK, doufám, že po všech problémech v 1. trim. už to tak zůstane, teď jsme byli dokonce v Krkonoších a s břichem na hřebenech jsem působila na některé turisty poněkud exoticky, ale mně se chodilo dobře a vše se zdá v pořádku, tak snad mimi není v ohrožení.
Jinak vítám nové maminky.
12. srp 2012 ve 13:40  • Odpověz
Taky vás jdu pozdravit.Jsem po včerejší oslavě musela dnes po obědě i zalehnout a na chvíli usnout,protože to bylo náročné.Dětem se dortíky i dárky moc líbily.Už na oběd mi přijela manželova rodina,pak i celá moje a v podvečerních hodinách přišli sousedé a známí.O půlnoci jsem měla nohy jako papuče,takže jsem je opustila a šla spát.Dnes úklid,odjezd tchýně a konečně RELAX!!! :grinning:
12. srp 2012 v 15:40  • Odpověz
@simour1 tak konečně to máš za sebou a teď už jen zvolnit tempo a odpočívat. mě dneska tak bolí nohy, že jsem ráda, že jsem dopoledne vůbec uvařila. a to jsem si myslela, že dám dneska vyprat punčochy, ale musela jsem si je ráno natáhnout jinak bych snad ani nevstala. ty křečáky se mi hodně zhoršily. další se mi kupovat nechce. musela bych si je platit celý a to je skoro 700. nenávidím je a tak mi budou muset stačit jen ty jedny.
12. srp 2012 v 17:11  • Odpověz
ahoj holky, díky za rady... radši si dám pivko než tablety, ale kupodivu o víkendu byl klid... jen mě pro změnu chytla kreč do lýtka, uf bylo to fakt slušný :frowning2: o víkendu jsem odvezla Ondráška k babičce a tak jsem tam nabalila všechny věci pro mimčo a dovezla domů, je toho požehnaně :slight_smile: tak už jen přeprat a vyžehlit :slight_smile: v práci končím 14.9. a pak to snad všechno dodělám. Ještě tu tašku zabalit a postýlku vybalit :slight_smile: zítra jdu na EKG a konci srpna na UTZ a do toho ještě jedna kontrola u dr. Na té poslední minulý týden to bylo všechno v pohodě, tak snad už to tak vydrží až do konce :slight_smile: tak se všechny opatrujte a relaxujte :slight_smile:
12. srp 2012 v 18:52  • Odpověz
@jana21278 Jj,máš pravdu,teď už jen odpočívat.Já teda nemám křečáky,ale strašně mi bolest vystřeluje do pravé půlky až po kotník-nevím,jestli je malá natlačená víc na pravou stranu,i pohyby mám víc napravo. :unamused: No už to lepší asi nebude až do konce.Musíme vydržet. :wink:
13. srp 2012 v 09:08  • Odpověz
Ahojda
o křečákách bych mohla taky vypravovat :frowning2: ale jak píše simour1 musíme vydržet. :slight_smile:

Holky u nás je to jak po boji, postupně malujeme všechny tři pokojíčky, dva jsou hotové, zbývá poslední ale pořád přenášíme věci z místnosti do místnosti, takže žádný pokojík není doladění na 100% včera mně už z toho chytla depka. No od 5:00 hodin opět nespím tak jsem dětem probrala hračky a vyházela 3 pytle kravinek. Kristýnku mám od včera u tchýně, dneska ale přijede a Tomik je do soboty na táboře, tak jsem toho musela využít.

Odpoledne mám kontrolu s ultrazvukem tak jsem zvědavá.
13. srp 2012 v 09:14  • Odpověz
Taky mě trápí křečáky, ale někde jsem vyčetla, že pomáhá studená sprcha nohou a dvě lžičky olivovýho oleje denně a fakt to pomáhá. Praktikuju to tak měsíc a nezhoršuje se to, naopak bych řekla, že jsou míň vidět. Každý ráno si osprchuju nohy od chodidel až kousek nad kolena nohy ledovou vodou a během dne si tak dvakrát loknu lžičku olivovýho oleje.
Jdu žehlit miminkovský prťavý oblečky :slight_smile: Sešlo se mi toho doma zděděnýho tolik, že bych mohla mít trojčata. Si vyčítám, že jsem něco kupovala... Přeju všem klidný bříška :slight_smile:
13. srp 2012 ve 12:27  • Odpověz
Tak před chvílí ve mně pěkně zatrnulo...volala mi doktorka z gyn.,krve by se ve mně nedořezalo,co se děje,proč volá.Naštěstí JEN nízký množství železa v krevním obraze,tak si mám hned v lékárně koupit nějakej Feroglobin. Uffff. :slight_smile:
13. srp 2012 ve 12:52  • Odpověz
@simour1 bych taky měla staženo, jak vidím neznámé číslo, už trnu :wink:
tak šup pro železo a chroustat salát, matko :slight_smile:
13. srp 2012 ve 13:28  • Odpověz
Jinak, jen tak mimo, dnes jsem byla činorodá, zařídila jsem novou PuDr-u pro děti, vyřešila si odběry v Motole, koupila matraci do postýlky a nakoupila věci malému na dort k narozkám a došla jsem k (pro mě překvapivému) závěru. Chlapi se ke mně chovají mnohem ohleduplněji než dámy. Co jsem dnes potkala, tak mě dvakrát téměř srazily ze schodů v obchoďáku, v Motole jsem dostala do žeber od babči, co se hnala do výtahu a u té doktorky mě smetla mamka s kočárkem až jsem se musela chytnout futer. Zatímco dva přesuny tramvají jsem zvládla tak, že jsem ještě jenom byla ve dveřích a už se hnal (jednou kluk jednou starší pán), ať si sednu. Šla jsem si koupit oběd a pán přede mnou se strašně omlouval, že mě neviděl, že by mě pustil a pak mi odnesl jídlo a pití ke stolu. No a vrchol přišel, když mě chlápek pustil na pokladně před sebe (a to jsme měla plný košík).
Tak nevím, až taková krasavice nejsem, prsa pětky také nemám a že bych působila tak soucitně jenom na mužskou část populace...asi ta moje holka vysílá pozitivní vlny jen na chlapy :grinning:
13. srp 2012 ve 13:37  • Odpověz
@bluecurrant jé děkuju za tip, vyzkouším :slight_smile:

Jinak jsem byla na kontrole a miminko odpovídá + 2tt takže pořádný kus chlapa to bude a už teď odhad 2kg. No tomu odpovídá asi i moje mega pupendo. Doktorka říkala že možná budem venku ještě před termínem. Bych se nezlobila když by třeba konec září :slight_smile:
13. srp 2012 v 17:06  • Odpověz
a holky jestli můžu otravovat tak prosím o hlásek :slight_smile: http://diteroku.maminka.cz/zobraz-foto/34783
13. srp 2012 v 17:07  • Odpověz
@martina26 hlas jsem poslala

tak dneska jsem koupila molitanovou drť a vysypala ty protivný kuličky z kojícího polštáře. nacpala jsem to tou drtí a už se těším, že si pěkně pospinkám!
13. srp 2012 v 18:42  • Odpověz
@martina26 hlas je tam a teda musím říct, že ta tvoje princezna má fakt nádherná kukadla :slight_smile:
13. srp 2012 v 19:46  • Odpověz
Tak jsem nakonec koupila nějaký železo i s kys. listovou-tu už jsem stejně dobrala,takže zabiju 2 mouchy ... :slight_smile:
Hlas pošlu zítra,dneska už nestíhám,valím číst pohádky krasotince mojí :grinning:
13. srp 2012 ve 20:59  • Odpověz
ahoj holky, já jsem tenhle týden bez Ondráška, zůstal u babičky na prázdninách, protože nám skončila školka. Ale má se dobře, dneska to s babičkou uhrál na zmrzlinu, k večeři na palačinky :slight_smile: zítra jedou na výlet vláčkem, tak budou mít trošku vzrúšo... a maminka si vyrazí ve středu s tetama na večeři :slight_smile:

@martina26 já dneska byla pro změnu na EKG a interním vyšetření, vše je OK, jen mám nižší tlak a mám víc pít, ale to je pravda, že jsem tomu moc nedala, musím se zlepšit :slight_smile:

jdu hupnout do srpchy a pak hurá do peřin :slight_smile: dobrou noc
13. srp 2012 ve 21:41  • Odpověz
Ahoj, vidím, že vůbec nezahálíte :slight_smile:
Začala jsem dnes taky řešit přípravy, přečetla jsem si co je třeba zabalit do porodnice a protože se mi zdálo, že je to půl domácnosti, šla jsem si to ověřit ke kamarádce. A naštvala mně, fakt se tam nedostává ani toaletní papír, plíny, mýdlo pro miminko a prý si mám radši přibalit i něco na dojídání, tak nevím,........... asi se tam moc netěším :confounded: snad si to odbydu rychle
13. srp 2012 ve 21:49  •  1 dítě  • Odpověz
@majajaja ahojky. a kam jedeš do porodnice? do Kyjova? jestli ano tak se pak budu těšit na čerstvý zprávy, přece jen to tam ozkoušíš dřív.
13. srp 2012 ve 21:58  • Odpověz
@martina26 - tak já byla taky dneska na kontrole a taky odhad, že má cca kolem dvou kil..jsem se vyděsila, ještě, že jim tohle nevychází..
13. srp 2012 ve 22:42  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.