• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod říjen-listopad 2012

(Zamčená)
25. října 2012 
@blandik u me to vyslo presne :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. srp 2012 v 06:25  • Odpověz
Ahoj holky,
díky za hlásky :slight_smile:

U mně odhad vždycky taky vyšel, tak uvidíme :slight_smile:)
14. srp 2012 v 06:58  • Odpověz
Jinak mam super novinku, nevejdu se do zadnych uzavrenych bot :( masakr..
14. srp 2012 v 07:04  • Odpověz
@imzadi :grinning: Taky jsem si říkala,že štěstí,že nebudu nosit prcka až do prosince-snad...jinak bych ve sněhu chodila v žabkách :grinning:
14. srp 2012 v 10:16  • Odpověz
No a s tím odhadem váhy u sona...vzpomínám u posl. dcery,když mi dělaly 2 doktoři nezávisle na sobě sono už se začínajícímí porod. bolestmi...oba mi řekli,ať počítám s 4-kilovým dítětem.Byla jsem překvapená,když mi kámoška-porodní babka pak dala malou na břicho,jak byla mrňavá 3190gr.Takže 80 dkg mi přijde docela rozdíl v odhadu.Teď teda nevím,doktorka mi fakt jen řekla,že odpovídá 30-tému týdnu,jinak nic.
14. srp 2012 v 10:19  • Odpověz
Holky - s těmi odhady - já jsem bohužel opačný případ - odhad byl tři dny před porodem 3 kg a malý měl nakonec 4,12 kg - takže porod byl skutečně porod :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Teď se začínám bát jako čert kříže, aby se to neopakovalo... :frowning2:
14. srp 2012 v 10:29  • Odpověz
Jelikož jsem už zase nemohla několik dní usnout, tak jsem si udělala hrnek horkýho mlíka a ono to asi vážně fungovalo, protože jsem spala jak miminko :slight_smile: Ale začínám mít problém s tim, že mě bolí občas spodek. Nevíte co to může bejt a co dělat aby to nebolelo? Blbě se mi pak totiž chodí :unamused: Díky za rady.
14. srp 2012 ve 12:44  • Odpověz
@anom Mám to úplně to samé a měla jsem to u všech dětí.Děloha už je asi těžká a táhne nás spolu s děložními vazy směrem dolů.Mně se k tomu přidávají i třísla-bolí to pekelně,takže každý vstání ze sedu je fakt hrozná bolest.Ta představa,že tohle budu mít ještě další 2 měsíce do porodu,je šílená.Řekla bych,že tentokrát to mám nějak dřív tyhle pocity.
@martina26 tak hlásek taky poslán hned dopol. Držím palce,moc pěkná holčička :wink:
14. srp 2012 ve 14:06  • Odpověz
Dneska od noci mě zase strašně pálí žáha,mě to vzbudilo ve 3 hod. ráno,ani obědvat jsem nemohla pořádně.Právě jsem se vrátila z nákupu a objevila v obchodě něco,co jsem neměla léta-Vitacit. :grinning: Najednou jsem na něho dostala šílenou chuť,tak už si dávám :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. srp 2012 ve 14:08  • Odpověz
Holky,seznam věcí do porodky asi ještě nemáte žádná,že jo? Teď mě tak napadlo při prohlížení fotoblogů,jestli už nemusíme krom plenek miminkám vozit i oblečení pro ně? :astonished: Spousta maminek má ty mimča oblečená normoš a ne v nemocničních košilkách,to mě překvapuje.
14. srp 2012 v 19:15  • Odpověz
@simour1 u nas v porodnici davaji dve sady oblecku na den, body a dupacky...takze vlastni az pri odchodu, ale ne vsechny porodky to delaj..
14. srp 2012 v 19:17  • Odpověz
Máte některá problém s ležením na zádech? Mně se motá hlava a mám pocit, že omdlím. A taky už mám dva dny po sobě stavy, že se mi blbě dejchá a motá se mi hlava, zvedne se mi tep - když třeba jen sedím. Nevím, jestli mi tam prcek na něco tlačí, ale přijde mi, že je ještě dost malá na to, aby dělala takový problémy...tohle bych čekala pár týdnů před porodem :frowning2:
14. srp 2012 ve 20:19  • Odpověz
@jana21278 ano, plánuju Kyjov, myslím, že péče je všude obdobná a na špatně vyspaného zaměstnance můžu narazit všude, nepojedu za ním kraj světa :sunglasses: . Pak tedy podám zprávu, příští úterý se mám jet domluvit, jak se bude ten poslední měsíc vyvíjet, tak jsem sama zvědavá. V prvním případě jse mměla císař, kvůli své vrozené odoperované vadě, a taky mám dost dioptrií, těhotenskou cukrovku a trombofilii. Vůbec jsem nepočítala s jinou možností ani teď , ale on to doktor minule piřpustil , čímž mně úplně vyvedl z rovnováhy. Já jsem se vůbec na běžný porod nestihla psychicky připravit :confused: a teď s tím vnitřně bojuju, ale třeba jsem jen srab :cry: .
14. srp 2012 ve 20:19  •  1 dítě  • Odpověz
@imzadi - já si u Mišky říkala, že rodit budu dítě o třech a půl kilech a fakt, malý se narodil o dva a půl týdne dříve, přesně tři a půl kila..takže doufám, že se doktor pletl s těmi dvou kily, protože to by byla asi fakt macanda za dva měsíce.

@simour1 - seznam do porodky nemám, zatím nevím, kde budu rodit..Mám konečně dva balení plenek jedniček a tři balení dvojek, vyprané všechno oblečení, krom plenek a zavinovačky..tím to zatím hasne, no ještě nás toho čeká dost..Jo a boty, taky doufám, že do října bude celkem ok počasí, abych mohla v těch sandálech vydržet..u prvního jsem měla takové nazouváky, ale s plnou špičkou, takže to nebylo tak "nápadné"..a jinak - po prvním dítěti nenazuji ani jednu botu, co jsem měla doma..noha se mi zvětšila o číslo a už to tak zůstalo...takže už čtyři roky mám doma v šuplíku boty, které jsou mi malé..nevím v co doufám, asi že se mi noha zmenší nějakých zázrakem.. :sweat_smile:

@anom - mě taky bolí spodek, batolím se jako kačena. Bolí mě i třísla a k tomu záda v bedrech, jak vstávám ze sedu tak působím jako důchodce...
14. srp 2012 ve 20:22  • Odpověz
@mm_mm - tuším jsem četla, že v tomto období je normální mít potíže s dechem, protože dítě ještě nesestoupilo níže a tak tlačí na plíce..a v leže zase tlačí děloha na nějakou velmi důležitou tepnu v těle, takže v na zádech se vůbec nedoporučuje spát, protože to může bránit v oběhu krve..jinak já občas mám stavy, že mám pocit, že nevystojím, že se mi motá mírně v hlavě..ale jen ve stoje..asi by si to chtělo ověřit, jestli máš v pořádku tlak.
14. srp 2012 ve 20:28  • Odpověz
@simour1 Taky jsem říkala že v případě deště už mi zbydou jen manželovy pohorky
@anom Tohle mně trápí tak dva týdny, přičítám to roztahováním a tlakem na pánevmí kosti, doktor říkal, že kdyby to bylo nesnesitelné, jsou na to injekce, ale nesnesitelným to nazvat nemůžu, spíš nepohodlným ale vždy to po chvíli rozchodím, nepříjemná je změna poloh

Do porodnice seznam jsem jeden dostala od doktora a druhý si vyhledala na stránkách porodnice, po zkušenostech kamarádky ještě doplnila . V zásadě říkala že dostala k dispozici pouze bavlněnou košili a župan pro sebe a to denně čistou, a věci na mimčo taky denně čisté. Jinak vše potřebovla svoje, na sále prý dostala dvě vložky a to bylo vše na týden.
14. srp 2012 ve 20:32  •  1 dítě  • Odpověz
ahoj holky, tak u mě odhad je něco kolem 1.5 kg, ale já tomu moc nevěřím, protože mi před porodem Ondry říkali, že bude mít max. do tří kil a pak měl 3,6 kg a byla to celkem fuška, i když rychlá :slight_smile:
... jinak žáha mě pálí pořád a navíc mě dneska tvrdlo a bolelo bříško, nevím jestli se tam nějak víc zahnizďovalo a usazovalo, ale je to dost bolestivý :slight_smile: navíc se mi i blbě dýchá , uf ještě měsíc v práci :slight_smile:
Tenhle týden máme Ondráška u babičky, tak mě manža vzal na véču, to mi bodlo, že nemusím nic vymýšlet... i když já bych tomu moc nedala, chleba s něčím a zeleninu :slight_smile:
Tašku do porodnice sbalenou nemám, ale mám týden dovolené, tak dokoupím a připravím... začnu s praním a srovnáváním, no krátí se to krátí :slight_smile:
Zítra mám v plánu kámošky a tak pokecáme :slight_smile: už se těším... tak dobrou noc
14. srp 2012 ve 20:44  • Odpověz
@majajaja já to mám do kyjova jen 5 km. takže neřeším nic jinýho. chci se tam přihlásit na předporodní kurzy ať tam potom nepřijedu jak nějaký obstarožní jelito co neví vůbec nic.

boty to je taky dobrá kategorie. u pantoflí jsem povolila přesky a když mám punčochy na žíly tak když nebude pršet tak v nich ani asi nezmrznu. první noc na opraveným polštáři byla super. sice se taky na každý otáčení budím, ale to už nějakou chvilku bylo i před tím. výbavičku mám vypranou od minulýho týdne, ale zatím jsem se nedonutila k tomu, abych to vyžehlila. ještě musím pár drobností dokoupit. zrovna dneska jsem si na bazárku zaplatila kombinézku. takovou podzimní. je to velikost 62 tak si myslím, že nám ještě vydrží i chvilinku po převozu z porodnice. ale to už pak na ni asi zase bude zima. no uvidíme. a v rossmanovi jsem si koupila kojící podprsenku. je to teda ta obyč bavlněná, ale jsou teď za 149,-. takže na zkoušku a hlavně, abych měla něco do porodnice.
14. srp 2012 ve 21:55  • Odpověz
Ahoj holky,
teda vy už máte vapranou výbavičku, já se k tomu dokopávám už týden. No už bych asi měla.

Tašku do porodky nemám sbalenou a teda popravdě ani seznam. No ale koncem srpna to asi pro sychr připravím.

O botech vím taky svoje já říkám dík bohu za balerínky takové ty látkové a žabky.

Děkuji všem za hlásky.

Dneska čekám jak dopadnou výsledky zápisu do školky. Dávali jsme žádost na 2. kolo. Tak uvidíme.
15. srp 2012 v 07:25  • Odpověz
Holky, včera jsem byla s mojím na předporodním kurzu. Naposled jsem rodila před skoro 12 lety, tak jsem si říkala, že zkouknu, co je nového. Do včerejška jsem měla pocit, že porod bude vysvobození od toho maxi břicha, bolestí celého těla a dalších nepříjemností a že už mě budou čekat jen chvilky s miminkem, spaní na břichu a na zádech atd. Po předporodním kurzu jsem celou noc nespala skrz noční můry, děsy, běsy. Začala jsem mít z porodu děsný strach...
Ale říkala nám sestra, že si máme vzít do porodnice porodnické kalhotky (síťované - jsou prý lepší) 5 ks, porodnické vložky 2 balíky, 2 podprsenky na kojení, plíny pro mimi, kojící čaj (prý nám ho tam sestry uvaří), mast na mazání bradavek a obleček pro miminko na cestu domů. Taky říkala, že normální nemocnice rodí od ukončeného 35.týdne. Pokud by to přišlo nedej Bože dřív, musí se jet do specializované nemocnice.
Tak doufám, že se ještě aspoň párkrát do porodu vyspím a že to všechno dopadne dobře jako minule :slight_smile:
15. srp 2012 v 08:58  •  3 děti  • Odpověz
@majka1976 Já nevím proč,ale i na mě tentokrát dochází nějakej strach z porodu.Asi je to i věkem.Na jednu stranu se už těším až bude to mega břicho pryč,na druhou se fakt bojím :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Já si říkala,že si věci na mimi operu začátkem září.Ještě koupit dětský prášek a asi začnu teda dřív,když vás už tolik připravených přibývá :grinning:
V Rossmanu mají i těhu podprdy? :astonished: Tak to mě mrzí,že jsem si nevšimla,když jsem tam nakupovala plenky.To je jedna z věcí,který ještě nemám. :slight_smile:
15. srp 2012 v 10:12  • Odpověz
Jdu na předporodní kurz zítra... @majka1976 Je běžný tam chodit s tatínkem? Ten náš chce jít, ale zase nechci tahat chlapa do skupiny dam řešící intimní ženské věci... Mohlo by to třeba někomu být nepříjemný. A čím Tě tak vyděsili? Já jsem ještě nikdy nerodila a mám načtených spoustu věcí o přirozených porodech, tak doufám, že mi nevezmou ideály :slight_smile:
15. srp 2012 v 10:14  • Odpověz
@majka1976 @bluecurrant no jsem zvědavá co se na předporodním kurzu dovím. ještě jsem se tam ani neobjednala a jestli se mnou půjde i petr tak to teda netuším. ale zeptám se jak moc tam tatínci chodí, třeba by šel.

@simour1 já ty podprdy našla náhodou. dívala jsem se na vložky do podprsenek a byly u toho. tak jsem vzala o něco větší. jsou slevněný z 299 na 149. je to teda taková tak klasická kojící bavlněná podprsenka s odepínacímí košíčky. uvidíme na začátek si myslím, že to bude stačit.

@martina26 já mám vypráno jen proto, že jsme v sobotu museli vystěhovat celou prádelnu a opravujeme to tam. a protože je to tam dost vlhký tak musíme čekat než to vyschne, takže pračku budeme mít zapojenou až tak za měsíc. mezi tím budu prát v ruce, nedůležitý nechávat na potom a max. půjdu něco vyprat ke švagrový. ale z toho moc odvázaná nejsem tak bych to radši zvládla i bez nich.
15. srp 2012 v 10:42  • Odpověz
@simour1 @blandik @majajaja Uplně vidím i sebe :slight_smile: Mě to teda včera chytlo tak strašně, že jsem pomalu nemohla ani chodit což je pro mě velkej problém, protože dělám kadeřnici a chodit potřebuju.

Jinak tašku do porodky ještě sbalenou nemám a ani nemám sepsanej seznam. Zejtra jdu na kontrolu, tak se zeptám doktorky co a jak :slight_smile:
15. srp 2012 v 10:53  • Odpověz
@simour1 ,
@majka1976 hollky já se taky porodu bojím, s předchozíma dětma jsem si nijak nepřipouštěla, jela jsem relativně v klidu a zato te´d na to myslím pořád. A to jsem měla oba porody celkem v pohodě. No budu e držet mého hesla - Doktoři si musí poradit. :slight_smile:
Kojící podprdy mám ještě po dětech, takové ty úplně obyč a v poho stačí. I když pravda moc sexy nejsou :sunglasses: :grinning:
15. srp 2012 v 11:55  • Odpověz
@jana21278
@martina26 Holky,já nejdřív chtěla do koj. podprsenek fakt investovat víc peněz,abych taky trochu vypadala :grinning: ,ale zjistila jsem,že je to v mým případě zbytečný. 1) Už to nikdy jindy neupotřebím,protože v životě už další dítě mít nebudu 2) u žádnýho dítěte jsem dlouho nekojila-nebylo co,žádný mlíčko,což mě strašně mrzelo :( Předpokládám,že i když budu dělat maximum,abych dlouho vydržela,tak i tentokrát toho moc nebude.Takže se mi nechce do toho moc investovat.A navíc klasika bavlna je šíleně příjemná na těle,obzvlášť když bradavky u kojení jsou strašně citlivé. Bohatě stačí. :wink:
15. srp 2012 ve 12:32  • Odpověz
@bluecurrant Jo, u nás je to tak, že téměř všechny holky chodí na ty kurzy s partnerem. Stojí to 700 Kč, dají ti potvrzenku, kterou si dáš do těh.průkazky a z té ceny je 500,- Kč úhrada za to, že partner s Tebou může být u porodu, pak to nemusíš zvlášť platit v nemocnici.
Já minule rodila přirozeně, odtekla mi plodovka, tak mi pomohli ještě nějakou vyvolávačkou, tak to bylo šup šup - cca 4 hoďky a kontrakce jsem ani necítila - to mi musela sestra říkat na tom přístroji jak měří srdíčko a stahy, že teď mám jako kontrakci. Takže procházka růžovým sadem.
Na kurzu nám včera vyjmenovali všechny druhy katastrofálních porodů - kleště, zvon, císař, na závěr řekli, že každý porod může skončit císařem, pak tam popisovala ty situace, kdy je rodička potrhaná a musejí šít někdy i v narkóze, pak mluvila o patologických stavech novorozenců, no, na mě šly mrákoty a jak se do toho pustilo real video, tak jsem mojemu řekla, že si to mimino nechám navždy v břichu.... :slight_smile: Mělo se jít ještě na prohlídku porodního sálu, ale to už jsem vzdala úplně. Navíc jsem tam byla naposled loni v listopadu, kdy jsem si musela odrodit dítě ve 4.měsíci s vážnou VVV, takže to už bych psychicky nedala vůbec, kdyby se mi to zas všechno vybavilo.
15. srp 2012 ve 12:39  •  3 děti  • Odpověz
Tak kontrola v cajku, slečna se chová příkladně, odhad má 1800g a 40cm :slight_smile:
15. srp 2012 ve 13:05  • Odpověz
@xuxie Docela macek, to jsem zvědavá, jak dopadneme my, jdu na kontrolu příští úterý :slight_smile:
15. srp 2012 v 16:45  •  3 děti  • Odpověz
@majka1976 ty odhady jsou takové horem dolem, ale sotva lezu, tak věřím, že nebude všechno jenom můj špek :wink:
Držím palce na kontrolu a těším se na dobré zprávy :slight_smile:
15. srp 2012 ve 20:31  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.