• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod říjen-listopad 2012

(Zamčená)
25. října 2012 
@majka1976 - hm, tak to je síla, a to byl první předporodní kurz - to vás na prvním takto z gruntu začali obeznamovat s možnými komplikacemi?Bych taky měla běsy děsy...já u první na kurzu nebyla, pak jsem u kontrakcí špatně dýchala, po dvou hodinách mě uporzonila doktorka, že když budu takto dýchat, budou mě brnět ruce a bolet hlava - což už se dělo..tak mi ukázala jak mám dýchat..pomohlo to. U porodu mi řekly, jak mám tlačit..už si to moc nepamatuji..doufám ,že mi to zase řeknou..porodu se taky občas bojím, u prvního mě to ani nenapadlo..asi je to i tím, že se bojím, že se by se něco mohlo stát a pak by tady bylo moje první dítě "opuštěné"..a hlavně taky už vím plus mínus do čeho jdu..včera jsem se o tom právě bavily s kamarádkou - to samé, u prvního byla totálně v klidu, u druhého měla taky občas obavy z porodu..

@jana21278 - děkuji za tip na podprdy, taky si potřebuji koupit..a ta cena je luxus..omrknu na netu, jak dlouho ta akce trvá, jelikož rossmana nemáme ve městě..
16. srp 2012 v 10:48  • Odpověz
Tak cukrovku nemáme ani po druhym testu, pracák byl v pohodě akorát chtěj po mě zase nějakej vyplněnej papír a to i přes to, že vědi, že nic nedostanu :unamused: a kontrola u doktorky taky v pořádku. Sice zase nevim míry, ale prej mi to řekne snad příště :slight_smile:
16. srp 2012 v 11:36  • Odpověz
AHoj holky,
tak u nás se dneska končně domalovává poslední pokojík, uf. No pak "už jen" úklid.
No a volali z obchodu kde máme objednaný kočár že už ho mají na prodejně :slight_smile:
16. srp 2012 v 11:51  • Odpověz
@blandik Nám na tomto kurzu o tom dýchání řekli jen teoreticky, prakticky nám ani neukázala, jak vlastně dýchat. Prý jak pes v horku :slight_smile: U minulého porodu mi taky všechno říkala sestra, co mám dělat. Stejně v tom šoku člověk na všechny teorie zapomene :slight_smile:
No, už aby to bylo za náma. Já se šíleně těším na vánoce, to už budu mít po porodu, po šestinedělí a budou všichni hezky doma apoň ty 2 týdny budeme pěkně pohromadě :slight_smile:
16. srp 2012 ve 12:12  •  3 děti  • Odpověz
@majka1976 Tak jsm se dnes konečně zasmála - těšíme se na Vánoce.............
16. srp 2012 ve 13:44  •  1 dítě  • Odpověz
@majka1976 - jo, přesně jako pes, krátce, rychle a plytce..povrchově, neprodýchávat do hloubky plic - tedy při kontrakci..a tlačení u porodu si už nepamatuji, taky si říkám, že mi to řeknou..a taky si už začínám přát, aby už bylo po tom, abych věděla, že obě jsme v pořádku, zdravé...včera jsem to s aktivitou přepískla, byli jsme na výletě všichni, pak u jedné kamarádky, pak jsem jela ještě ke druhé pro sedačku vajíčko..a byla po půlnoci doma a dneska se sotva vleču, bolí mě nohy, třísla, břicho dole..a to jsem ještě byla u zubaře, kde mi nedala injekci, že prý to nebude bolet..nebolelo, ale i tak jsem měla nervy jako špagáty..
16. srp 2012 v 19:56  • Odpověz
Tak jsem se před chvilkou vrátila z prvního předporodního kurzu a jsem úplně nadšená... Vede to porodní asistentka a spíš v duchu přirozenýho porodu, učili jsme se dýchat - maminky i tatínci :slight_smile: Vleže na karimatkách... Rozebrali jsme, co s sebou do porodnice a spoustu dalších věcí. Mám pocit, že s touto přípravou to zvládneme levou zadní :slight_smile:
16. srp 2012 ve 21:10  • Odpověz
I ja se hlasim po kontrole...Emca je ok, ma 1,7 kg a velkou hlavicku, uz ted 30 cm obvod...:stuck_out_tongue_closed_eyes: jinak na me bolesti a stiznosti doporuceno lezet a odpocivat...dobry no :grinning: dalso ko za 14 dnu, bude se delat ster na streptokok, protilatky a nastup na md...

A ohledne predporodnich kurzu...nevim no, realita byla uplne jina a nejake poznatky nam byly k nicemu, navic jsme si nic nepamatovali :grinning:
17. srp 2012 v 11:27  • Odpověz
Ahojte,mám doma na návštěvě od včera kamarádčinu dceru s 8-měsíčním synáčkem Tobiáškem,tak net moc nestíhám. Strašně hodný mimi,kéž bych taky měla takový štěstí :slight_smile:
Co se týká nějakých kurzů...nikdy jsem na žádným nebyla a taky jsem to zvládla.Mám pocit,že realita může nastat pak úplně jiná a v podstatě si absolutně nic nepamatuji :grinning:
Taťka se nám dnes po obědě vrací z ryb,takže na mě bylo,abych večer popravila zvířectvo-králíky a slepice.Nemohla jsem ty blbky zahnat dovnitř ani za Boha!Už jsem měla pláč na krajíčku-taky vám tak někdy hrabe? :stuck_out_tongue_closed_eyes: No každopádně jsem dostala tak do těla,že jsem večer nemohla ani sedět ani ležet,šííílená bolest vystřelující ze zadku do celé nohy a třísel!!!Naštěstí do rána to jakžtakž přešlo.
17. srp 2012 ve 12:20  • Odpověz
@imzadi ahojky, a kdy ti teda dal doktor nástup na mateřskou? mohla jsi ji o týden odložit? já jdu k doktorovi v pondělí. tak jsem zvědavá jestli už se taky nějaký míry a váhy dozvím. zajímalo by mě to. minule mě zase naštval, protože se nám to dítě nějak zmenšuje. dlouho vycházelo o 2 dny menší, na velkým ultrazvuku o 7 větší a minule o 11 dnů menší. jestli zas přijde s nějakým jiným rozměrem tak mu řeknu ať už si to nechá opravit.

@imzadi @simour1 opatrujte se a odpočívejte
17. srp 2012 ve 12:52  • Odpověz
@sarkav ahojky. zahlídla jsem tě v jiné diskuzi. jak se máš?
17. srp 2012 ve 13:14  • Odpověz
@jana21278 ahoj Jani, já se mám dobře, ted ale zase mají přijít ty vedra. má být až 35 st. tak to tady asi už vážně nepřežiju :confounded: když je venku 35 tak my máme doma tak 45 st.....no ale jinak mimčo je v pořádku, já pěkně kynu a kynu, až mě to štve. mám strach abych neměla zase velký mimčo, jednou jsem si to už zkusila a stačilo :grinning: no a co ty? máš už všechno nakoupené?
17. srp 2012 ve 13:39  • Odpověz
@sarkav no já průběžně otíkám a splaskávám. jinak krom únav, křečáků a lenosti mě celkem nic netrápí. ty vedra jsou děsný. jsem zvědavá jak to s nima bude, dneska se to dá. u nás je zataženo. ale hnusnej vzduch. já mám zatím nahoře necelých 7 kg. ale od poslední kontroly na konci července už mám na sobě 2 kg. takže teď to jde rychlejc. čekáme asi pěkně lenošný dítě /po mamince/, moc se mu nechce dávat o sobě vědět. 2x jsem už byla zralá jet na pohotovost, protože se mi nevedlo donutit ho, aby se trochu ozvalo. je to fakt lenoch a ťukne do mámy tak 3x denně a to jen tak trošku. jak jsem někde četla, že mimi v břiše spí tak 20 min a mezi tím se pohybuje tak to teda u nás není. když bych to za ten den sečetla tak ani 20 min pohybů nedám dohromady. a výbavičku mám po synovcích a neteřích. koupili jsme nový akorát kočár. sedačku a lehátko máme z druhý ruky a postýlky budeme mít půjčený. oblečko už mám vypraný a po týdnu v obýváku i konečně vyžehlený a uklizený. jen koupím něco hezkýho na cestu z porodnice a lékárnu + drogerii. určitě, ale bude něco chybět a něco nepoužijeme.
17. srp 2012 ve 13:54  • Odpověz
@jana21278 já teda naštěstí vůbec neotýkám, až se i moje dr. dost divila, že jsem jediná co nemám ani otok, jinak pry mamky na kontroly chodí jak balony :slight_smile: u nás je taky zataženo a je i docela chladněji,tak to je fajn......já už jsem nějaké hadříky nakoupila, však můžeš mrknou ke mě do alba :grinning: kočárek mám už taky,ale použitý, jinak zatím nemám nic. naše mimčo je docela akční,ale tak nějak v normě, nejvíc kope když ho jako by zalehnu :grinning: lehnu si na na bok,ale víc na břicho a to jsou pak kopance :grinning: taky má dost často škytavku
17. srp 2012 ve 14:04  • Odpověz
@sarkav jo tak takovou hromadu jsem taky žehlila. ještě jsem si tady na bazaru objednala kombinézku na cestu z porodnice a protože předpokládám, že ještě nebude mrznout tak i na chvilku do kočárku . já ať ho přilehnu a nebo mu udělám místo tak skoro nikdo nic. dělá si samo co chce a kdy chce. v pondělí jdu na kontrolu tak snad bude všechno ok. už máš malýho otočenýho?
17. srp 2012 ve 14:11  • Odpověz
@jana21278 však já to taky žehlila na dvakrát,ale tyhle pidi věcičky žehlím moc ráda :grinning: já jsem byla na kontrole minulý týden a ted jdu až nakonci srpna....hlavou dolů už je, nebo teda pokaždé co jsem na prohlídce tak je hlavou dolů.
17. srp 2012 ve 14:25  • Odpověz
@sarkav mě to žehlení taky bavilo. ale to spíš jen, že jsem si to mohla pořádně prohlídnout a nespěchala jsem. já jsem ještě na konci července měla polohu labilní tak jsem zvědavá. no jo, přijel manžel tak ho musím jít chvilku taky bavit. měj se hezky a zase někdy poklábosíme.
17. srp 2012 ve 14:31  • Odpověz
@jana21278 mě taky přijel manžel,ale mě se ještě od pc nechce :grinning: tak jak budeš mít chvilku zase napiš, ahoj
17. srp 2012 ve 14:44  • Odpověz
@jana21278 na to mereni je stejne lepsi utz v porodnici, maji je lepsi...a doltorka mi chce napsat nastup 5.9. Poudeji pry nemuze a ja potrebuju toho 11 ... takze jsem zvedava jak to dopadne :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. srp 2012 v 17:02  • Odpověz
@imzadi to je škoda, že o 6 dnů člověk přijde o peníze.
17. srp 2012 ve 20:42  • Odpověz
@sarkav tak jsem tady toho našeho mrňouska pomlouvala a odpoledne se docela i pomlel. takže takhle na něj, na mršku malou!
17. srp 2012 ve 20:58  • Odpověz
@jana21278 jsem rozhodnuta pripadne dokumenty falsovat :grinning:
17. srp 2012 ve 21:00  • Odpověz
@imzadi no ty seš teda dobrá! tak hodně štěstí!
17. srp 2012 ve 21:03  • Odpověz
tak si tady u vás musím postěžovat. dneska ráno jsme zjistili, že nám neteče voda. tak jsme hned po sedmé jeli do kauflandu koupit balenou ať máme na vaření. mimochodem dělám na kauflandu na trezoru. oddělení pokladen. a tam jsem zjistila, že za těhotnou vedoucí pokladen vezmou moji švagrovou, která dělá na jiném kauflandu. tam platí pravidlo, že na stejným oddělení nemůžou pracovat příbuzné osoby. takže s největší pravděpodobností se po mateřský nebudu mít kam vrátit. leda tak na zeleninu nebo do chlaďáků. ani na pokladnu nebudu moct jít. je to teda pěkná .....já jsem se sem sice přivdala a ona už byla několik let s manželovým bratrem rozvedená, ale pořád spolu žijí. no doufám, že by tenhle argument, že vlastně nejsme příbuzné zabral. a nebo snad bude mít smlouvu jen na zástup za mateřskou za mou šéfovou. jinak fakt nevím. a to jsem si říkala, že budu od tý pakárny v kaufu mít na pár let pokoj. a ono to možná bude na celý život!
18. srp 2012 v 08:39  • Odpověz
achoj holky, chodím za vámi málo, ale snad si mě pamatujete, že se občas zapojím :grinning:
@jana21278 já dělám v Tescu takže tvoje starost mi není cizí :wink: Zkus zjistit, jestli má švagrovka změnu místa výkonu funkce jen za tu mateřskou ať jsi klidnější .... ale zatím se nestresíkuj, kdo ví, co bude za pár let až se budeš vracet. Moje místo před 3 měsíci zrušili a jen díky tomu, že jsem na PN a těhu tak mě nemůžou ukončit. Uklidňuju se, že za pár let mě třeba něco nabídnou, ale kdo ví, co bude.....
Jinak holky, tlak mám brutus vysoký a v leže na zádech, když si stlačím dolní dutou žílu tak se mi motá děsně hlava. Doktor mi včera bral krev.....říkal, že s tím vysokým tlakem můžu rodit až o 4 týdny dřív .....bojím, já nechci!!!!!!
18. srp 2012 v 09:07  • Odpověz
@jana21278 klid! Navrat je daleko, bude jeste dalsi potomek...uvidis :wink:
@olasek vysokej tlak je blbej...4 tydny driv je jeste ok, neboj mimco i ty to zvladnes! Me je zase blbe, pav mam nizkej...vcera 90 na 50...pry to ani neslo zmerit :grinning:
18. srp 2012 v 09:51  • Odpověz
@jana21278 no vidíš to,tak že pomlouvat a pomlouvat a ono se ti miminko bude ozývat celý dny :wink: :grinning: s tou prací si zatím nedělej hlavu, přeci jen máš před sebou ještě 3 roky klídku doma....ale věřím že tě to mrzí a přemýšlíš nad tím....
18. srp 2012 ve 13:10  • Odpověz
Ahoj vespolek, my jsme včera stihli jednodenní dovolenou , prošli jsme se po Mikulově a dnes mám celý den nohy na stole, jak mně děsně bolí. S tou výkonností to jde z kopce..... :unamused: ale den byl přijemný.
Děsím se toho týdne veder, v úterý jedu na kontrolu tak uvidím, co se mnu doktor dál vymyslí.
Oprala jsem pár oblečků a zabalila tašku do porodnice, žehlení bylo fajn, protože stačilo přitisknout žehličku na jedno místo. Zjistila jsem, že za těch 20 let začaly místo plen vyrábět síťky proti komárům,měla jsem strach to žehlit, aby se nerozplynuly.
A doufám, že v Rossmanu ještě budou ty podprsenky, to je můj poslední předporodní rest.
Tak Vám přeju krásný víkend a ať se vám povede najít nějaké stinné místo :slight_smile:
18. srp 2012 v 16:10  •  1 dítě  • Odpověz
@majajaja - já už žehlím v sedě, to mě bolí jen ruka...ve stoje mě bolí kyčle a funím...uf, do porodu přesně dva měsíce.
18. srp 2012 v 16:46  • Odpověz
@olasek @imzadi @sarkav díky za podporu a už na to kašlu. u nás bude mít jinej režime než v hodoníně. máme divokou ředitelku... já jsem ráda, že jsem na neschopence. už jsem z toho byla strašně vyčerpaná. ale já bych jí to neudělala i když se moc nemusíme. na konci července mi doktor říkal, že se mi tlak zvedá. normálně jsem měla 120/80 a teď už dvakrát po sobě 130/85. jsem zvědavá kolik mi naměří v pondělí.

dneska jsem úplně hotová. vzbudila jsem se ve 4 /skoro jako každej den/. a do 7 čumím a nespím. pak teprve usnu. no a zrovna dneska jsem musela vstávat v 6:30. před polednem jsem to už nevydržela a musela jsem si na hoďku zdřímnout. teď jsem odvezla petra s kamarádama na svícu /tj. u nás rozloučení se svobodou/. a v noci mi zavolají a pojedu pro ně. jsem zvědavá jak to dopadne, protože hned cestou zpátky jsem zabloudila. potmě to bude ještě horší. no co, kdyžtak si mě budou muset někde najít :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. srp 2012 v 17:55  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.