• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod říjen-listopad 2012

(Zamčená)
25. října 2012 
@jana21278 Trošku si pospi, než pojedeš a dávej na sebe pozor.
18. srp 2012 v 19:41  • Odpověz
@jana21278 Jinak, já zpátky do původní práce nemůžu a ani nechci - poslední kontakt s lidma odtamtud byl, když jsem odcházela ve čtvrtém měsíci prvního těhotenství na PN. Od té doby komunikujeme pouze korespondenčně. Ještě pár týdnů se mě snažili vyhodit, ale naštěstí to nejde. Nechci to tu rozepisovat, ale děly se neuvěřitelné věci a kromě jiného třeba velmi nepříjemný telefon, kde na mě šéfová opravdu křičela a doslova řekla, že jí je jedno jestli třeba potratím, ale okamžitě že naběhnu do práce, jinak prý něco uvidím...a tak různě mi zpříjemňovali život :wink:
18. srp 2012 v 19:48  • Odpověz
@xuxie pekna cuza co??? Nektery lidi fakt nechapu :frowning2: zeny jr mi hrozne a kuba ted taaak prudi s jidlem, takove sceny jsem nezazila uz dlouho a to jsrm mu dnes varila jeho milovanou spenatovou polevku...dal jednu lzicku a rev :( za cely den mel rano mliko, dopo pul jabka, odpo paulu a vecer kasi...ale susenky tech by sezral tunu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. srp 2012 ve 21:07  • Odpověz
@imzadi Čím méně o té své bývalé práci vím, tím líp :wink:

Jinak ty scény znám důvěrně, to úplně stojíš, koukáš a nechápeš...jeden den to jídlo zbaští, druhý den udělá hysterák a nevezme ani lžičku. To samé s hračkami, běžnými činnostmi či těmi nešťastnými jesličkami...mám pocit, že celý dem jen bojuji s jeho náladami a jsem z toho neskutečně vyčerpaná :-/
18. srp 2012 ve 21:38  • Odpověz
@xuxie jako bys mi mluvila z duse ... asi cejtej ze se neco chysta...aspon tento vikend zachranuje manzel :stuck_out_tongue_closed_eyes: kuba se ted budi i v noci a place...furt jen vztek, pak brek, pak utesovani a zase dokola...uz aby umel mluvit a snad nebude tak casto knucet :grinning:
18. srp 2012 ve 22:19  • Odpověz
@xuxie no taky dobrý. problém je, že tady na jižní moravě práce opravdu není a člověk je rád i za mizerně placenou. mimochodem, když jsem se sem v roce 2010 nastěhovala tak jsem měla vyšší podporu než potom plat v kauflandu. daleko víc mě na tom rozhodilo to, že to udělá švagrová. vlastně to moje švagrová není. se švagrem se rozvedli před lety, aby dostala větší sociálky na děcko jako samoživitelka. to jsem v životě neslyšela - je fakt koumák! takže co bych od ní čekala, že!
19. srp 2012 v 08:08  • Odpověz
@xuxie Tak to je fakt čůza...asi ještě nemá děti....

@jana21278 Jani, neboj, za 3 roky může být všechno úplně jinak

Jinak, teď jsem se konečně po nějaké době 2 noci po sobě dost dobře vyspala - přišla jsem na to, že když večer sním velkou lžíci medu těsně před spaním, tak v noci vůbec nevím, čí su a spím až tak do 9 hod. :slight_smile:
V úterý jdeme na kontrolu, tak doufám, že bude všechno OK a budu moct ještě chodit plavat. Teď mi to týden totálně chybělo, měli na bazénu 7 sanitárních dnů :frowning2: Tak uvidíme, jestli mi Dr. ještě dovolí nějaký ten pohyb....
19. srp 2012 v 09:00  •  3 děti  • Odpověz
Ahoj maminy,tak my včera podnikli 1-denní výlet do Brna na parník na přehradu atd,přijela jsem zpět domů v nějakých cizích nohách,protože jsem svoje nepoznávala,jak byly nateklý :grinning: Už 2 večery po sobě mám tak neskutečný bolesti zad v křížích-jestli jsem si někdy před tím ztěžovala na nedostatek spánku a ńějakou bolest,tak beru zpět...teprve teď to stojí za to!!! :cry: Vystřeluje mi to přes zadek až po kotníky a nejsem schopná se pohnout ani o milimetr.Musím vždycky počkat až ta bolest přejde,pak se zase pokusit o kousek posunout ...já ty posl. 2 měsíce nepřežiju!!! :confounded:
Včera jsem si taky začala prát a žehlit nějaký věcičky.Raději ať už to mám nachystaný,protože mě jednu noc i břicho hrozně pobolívalo,každou chvíli ho mám jak kámen.Dnes operu zbytek věcí a mám v plánu vydrhnout postýlku a matraci.Ať mi to na sluníčko krásně uschne a šup rovnou do ložnice,ať se na ni nepráší,skládat ji ale ještě nebudeme. :slight_smile:
19. srp 2012 v 09:56  • Odpověz
@jana21278 já ted zase vůbec nemůžu usnout, nespím celé noci, pořád se budím a když už se probudím musím jít na wc a to mě teda prudí šíleně,protože pak samozřejmě nemůžu vůbec usnout :angry: a ráno bych spala a spala.....ale naštěstí jsou prázdniny, nikam se nevstává,tak můžu lenošit :grinning:
Jani ty na sebe dávej pozor, at nezabloudíš a hlavně v pořádku dojedeš. :sunglasses:
19. srp 2012 ve 12:32  • Odpověz
@sarkav já spím dobře. teda budím se na každý otáčení, ale to není tak hrozný. s tím kojícím polštářem je to super. a manžel říká, že je to sranda jak ho každý otáčení přetahuju na druhou stranu. až na to bdění cca od 4 do 7. to mě fakt rozčiluje. jinak naše dítě má asi orientační talent po mě takže močový měchýř a ani žebra zatím nenašlo. takže tohle mě zatím vůbec netrápí. a v noci jsem dojela dobře. jsem šikula. tam jsem trefila bezvadně a zpátky mě mátl můj připilý drahý. ale nedala jsem se.

přeju všem hezký nedělní večer. a těším se na ochlazení.
19. srp 2012 v 18:49  • Odpověz
@imzadi oni to asi ví :wink:
19. srp 2012 ve 20:42  • Odpověz
@jana21278 teď se nestresuj, přesně jak píšou holky, než půjdeš z rodičovské, tak všechno může být úplně jinak :wink:
A jsi šikula, že jsi to v noci hezky zvládla :slight_smile:
19. srp 2012 ve 20:43  • Odpověz
@majka1976 nojono, právě ty děti jsou problém, jim se nedaří, u mě těhotenství nikdo nečekal a nějak špatně to pobrala - ale to je už její boj, to já už neřeším :wink:
19. srp 2012 ve 20:44  • Odpověz
Závidím všem spánek :slight_smile: Přeji, ale závidím.
Já už zítra radši zabalím, protože ta vedra s naším batoletem v zádech a v našem bytě pod střechou...bojím se, aby nemusel balit muž :frowning2: V noci ležím a říkám jí, ať holka hezky vydrží v břichu, ale nemám dobré tušení :-/
19. srp 2012 ve 20:48  • Odpověz
@xuxie taky jsrm si rikala ze bych mohla zacit hledat zupan a spol :grinning: a zitra se prestehujem asi do garaze :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. srp 2012 ve 21:19  • Odpověz
@imzadi dobrý nápad - na župan jsem ani nepomyslela :grinning:
Jo a v garáži budeme nejspíš taky :wink:
19. srp 2012 ve 21:25  • Odpověz
my dneska absolvovali dinopark, byl hyc..ale pak to stálo za to, byli jsme v hospůdce, kde pití rozvážel vláček..takže Miška vydržel vláček pozorovat dvě hodiny, jen potřeboval, abych tu radost prožívala s ním a tak při každém průjezdu jsem byla přinucena koukat, jak jede :sunglasses:

@imzadi @xuxie - moje zkušenost s jídlem u batolete - neřešit, zůstat v klidu, hlavně klidná a příjemná atmosféra u jídla - chceš, nechceš, nenutit, vždy nabídnou to, co se hodí pro daný chod a co dítě bezpečně jí, plus občas něco nového..náš měl potrav. alergie, takže v době, kdy ho zajímalo vše, co jsme dali do pusy, toho většinu nemohl (cokoliv z mléka, vejce, luštěniny, cukr, kakao, skořici, ryby, hovězí..a spol.) a nedostal..a pak to ignoroval tak do tří let..nic nesmělo být polité, zamíchané, vše zvlášť, nejlépe tak suché brambory, těstoviny, rýže, k tomu zelenina..žádná polívka, omáčka, šťáva, od dvou let odmítl maso..pak to samo přešlo, těsně před třetím rokem najednou zase chtěl ochutnávat nové věci..bude lépe..Jinak u nás je celkem pohoda, je hodně ohleduplný (taky už bude mít 4), ale na druhou stranu pořád si chce hrát nějaké role plays, pořád jsem žížala, tyranosaurus, loupežník, auto a pořád vymýšlí nějakou scénku a tu hrajem dokola, dokolečka, dokola.
19. srp 2012 ve 23:20  • Odpověz
Ahojky
teda hici jsou a bude hůř.

Holky s tím balením tašky taky jsem to přehodnotila a raději dokoupím nezbytnosti a pro sychr ji nachystám. v poslední době mi fakt dost tvrdne břicho, v noci též nespím takže se přidávám do klubu. No a usnout taky nemůžu což dokazuje to, že tu ještě čumákuju.

V sobotu nás čeká obecní akce. Neckyáda. Nevím, jestli jsem psala, ale manža dělá starostu tudíž všechny akce zajišťujem my. Já je moderuju a vymýšlím program pro děti, při neckyádě i pro dospělé. Popravdě jsem zvědavá jak to dám. Když se spíš valím než chodím....atd. vždycky si po akci oddychneme až když ležíme večer v posteli.
20. srp 2012 v 00:03  • Odpověz
http://diteroku.maminka.cz/zobraz-foto/34783 když nám pošlete ještě pár hlásků budu ráda :slight_smile:) a mc děkuju.
20. srp 2012 v 00:05  • Odpověz
@blandik to muselo být těžké, jak nic pořádně nemohl jíst...a už je to lepší, doufám.

Na vláček bychom koukali určitě taky - všichni povinně :grinning:

Já ho neřeším, žádné batole hlady neumřelo, chceš, nechceš - jenom mě to spíš fakt překvapuje, že jeden den jo a druhý den hysák :-/
20. srp 2012 v 09:32  • Odpověz
Ahoj holky, našla jsem tento web náhodou, a to mám registraci na modrastrecha snad 2 roky :grinning: Hlásím se do klubu, čekáme první miminko a termín máme 17. října :slight_smile:
20. srp 2012 v 11:05  • Odpověz
@alex01 blahopřeji a vítej :slight_smile:
20. srp 2012 ve 13:01  • Odpověz
@alex01 Taky Tě vítám...tak nám napiš svoje pocity,jestli jsi na tom stejně jako my -ufuněná,nateklá,s bolestmi,který Ti nedají spát :grinning:
Holky,jak zvládáte to vedro? :stuck_out_tongue_closed_eyes: Já dnes jela s dětma do Brna po obchodech pokoupit něco do školy.Stavila jsem se v Rossmannu omrknout ty kojící podprsenky a ony je už prý úplně zrušili v Olympii :astonished: Vím,že ta akce už skončila-dnes začala nová,ale i tak jsem chtěla mrknout.No tak to jistí asi Aukro.Už mi zbývá právě jen ta podprda nějaká,líh na pupík a filka a mám vše.Zase tam mají v akci Ty bílé Pampers-zřejmě už nějak dlouhodobě.Vzala jsem jen jedny č. 3.Přijeli jsme domů úplně hotoví-štěstí,že máme ten bazén :stuck_out_tongue_closed_eyes: Teď do sebe tlačím už druhej talíř těstovin. salátu...ten můžu pořád... mmch. na jakém jídle ulítáváte?Já momentálně meloun a rajčata...za to bych vraždila :grinning:
20. srp 2012 v 19:20  • Odpověz
Děkuji za milé přivítání :slight_smile: Mno, celé těhu mám docela v klidu, ze začátku nějaké nevolnosti, co se týče jídla, tak od počátku těhu mi přestalo chutnat kuřecí maso - teda spíše bílé maso a taky salámy :frowning2: Sem tam se přemůžu a kousek kuřecího dám do těstovin, ale to musí být úplně malé kousky a trochu okořeněné, abych necítila ten kuřecí "smrad" :unamused:
Tento pátek nastupuju na mateřskou-8.týdnů před, ale od minulého úterý čerpám dovolenou, jelikož do práce dojíždím a mám to od rána do večera. A teď jsem tomu ráda, jelikož ty vedra jsou fakt běsnááááá :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jak píše simour - ufuněná, spocená, no hnus..Před týdnem mi začlo trochu tvrdnout bříško, tak jsem vyfasovala Magnosolv a taky mě teď dost trápí kříže :confounded:
Co se týče výbavičky, tak mám skoro vše, taky chybí nějaký ten líh na pupík a kojpodprdu zatím nemám, teda jednu jo, kterou jsem si aktivně koupila před měsícem v HM a už ji mám malou :grinning:
Na jídle neulítávám na ničem extra, ale malá mě nutí pořád něco dlobat, hlavně sladké... :unamused: Celou dobu jsem se držela, ale teď se to už nedá. Od začátku těhu jsem nabrala cca 8,5 kg. Jak jste na tom vy?? :wink:
20. srp 2012 v 19:28  • Odpověz
@simour1 tak koukám že jsme měli podobný program, já lítala dopolko po městě taktéž s dětma a sháněla boty a bačkůrky do škoy a školky. Úspěšnost tak napůl, takže budu muse ještě jednou. Mám taky nakoupenou lékárnu pro mimi krom lihu na pupík :slight_smile: No a tak napůl připravenou tašku. Plíny teda nemám ani jedny, budu muset dokoupit alespoň pro začátek.
No doma děti vlítly také do bazénu, já tvořila dekoraci na Neckyádu.
Jinak ulítávám taktéž na melounu a jogurech a těstoviny tak ty taky můžu na X způsobů a v těhlech hicech ještě BIG MILK :slight_smile:
Jinak teď máme každý víkend něco, teď Neckyádu, příště oslavu 35 kámočky, pak svatbu sestřenky, pak jede manža s Tomikem ještě na ryby no a další víkend z pozice manželovi funkce se máme zúčastnt setkání obcí Choteč u Jičína. No a pak podle výpočtů, když budeme jak doktorka slibuje dřív bych mohla třeba rodit. .-)
20. srp 2012 v 19:29  • Odpověz
@alex01 také tě vítám, 8.5 kg je krásných já už mám 14,5 :confounded:
20. srp 2012 v 19:29  • Odpověz
@martina26 Tak ty jsi samá akce...aspoň Ti to rychle uteče :slight_smile: Taky mám doma rybáře,plánuju,že bych s ním ještě teď o prázdninách vyjela aspoň jednou přes noc-letos jsem nebyla ani jednou a je to dobrej relax,kterej si hnedtak nebudu moct za chvíli dovolit .Známí si ze mě dělají srandu,že si vezmou sebou lékárničku a odrodí mě kdyžtak u rybníka :grinning:
Jinak holky,já už přibrala 18 kg!!! Ale žádný div...u prvních dvou jsem měla rovných 20 nahoře a u posl. dcery 30 kg!!! A to se fakt nepřežírám,nejím sladký téměř vůbec.
20. srp 2012 v 19:43  • Odpověz
Tak já se přidávám do klubu melounových + hltám po kilech švestky, hrozny a nektarinky + každý den musím min. 2 jogurty s křupkama. Váha zatím +4 kg, ale obvod bříška takový, že se mě každý den někdo zeptá, kdy už půjdu rodit a když řeknu, že až v říjnu, tak se podivujou, jako že fakt až za tak dlouho? :slight_smile:
Dneska už jsem vyprala hadříčky pro prcka, zítra žehlení. Můj mi dnes přestěhoval postel z jižní strany domu na severní, abych se konečně v noci trochu vyspala, jsou fakt děsná vedra....včera se mi podařilo zabrat snad až kolem půlnoci a hned jak jsem zabrala, tak začal kňučet sousedův pes - mají nové štěňátko a je mu teskno - tak bylo totálně po spaní, doháněla jsem to přes den v sedě......
20. srp 2012 ve 20:17  •  3 děti  • Odpověz
Ženy, obdivuji vaše aktivity a připadám si zcela nemožná. V noci jsem nespala téměř vůbec, v ložnici máme 30, venku bylo 25. Tak jsem klimbala v obýváku u otevřeného okna a budila se každou projíždějící tramvají a sanitkou (bydlíme nad Motolem, takže jich jezdí hodně).
Dopoledne jsem sebrala suché a pověsila vyprané prádlo, dala pomaloučku vařit oběd a dobelhala se s malým na hřiště. Přežila nějak v polostínu splavená až na kalhotky. Doplazili jsme se domů, nakrmila, uložila malého i sebe. Spát mi nešlo, jak jsem se celá lepila, tak jsem alespoň ležela a potila.
Odpoledne jsem naložila chudáka prcka do toho vysmaženého auta a jeli jsme nakoupit. V pět nám teploměr na okně v kuchyni ukazoval 36°C (severní strana). Po návratu jsme si s malým oba vlezli do vany a cákali se téměř hodinu. teď už konečně spí a já půjdu funět na balkon, kde už snad bude pod třicet.
Jinak, nabráno nám 12kg a na noze hrozivou křečovou žílu, která bolí jak čert :unamused:
Toliko reportáž uvařené druhomatky.
hezký večer všem pupíkům.
20. srp 2012 ve 20:59  • Odpověz
ahoj holky, dočítám vás, ale nějak nestíhám. Tak jen krátce - konečně jsem dnes dožehlila věci pro prcka a uložila do plastových boxů (zatím je nemám kam jinam dát). Ještě teda zbývá dost věcí doladit, vyprat pleny, dečky, hračky atd., nakoupit drogerku (to ale nebudu přehánět, neb u prvního jsem to též nepřeháněla a stejně mi toho dost zůstalo nevyužito).
Co se týče vedra, tak u nás padl teplotní rekord :slight_smile:. Ale naštěstí v domečku je krásných 24 st., ven jsem vylezla asi až v pět odpo a myslela jsem, že stejně padnu! Fakt hnus fialovej.
Ulítávám na rajčatovém salátu od manžela (ale to jsem ulítávala i jako netěhu) - máme pěknou úrodu rajčat, s kupovanýma se to nedá srovnat, takže to žeru fakt na kila! No a taky teda kinu - mám navrch asi 12 kg :frowning2:. A v prvním těhu jsem ulítávala (stejně jako zbytek mé termínové diskuze) na melounech :slight_smile:.
Otoky mě naštěstí netrápí, křečové žíly občas, akorát záda bolí jak pes - ve dne i v noci (v noci snad ještě víc). Prcek se boulí o 106, nelíbí se mu, když sedím a hrbím se.
Přemýšlím, kdy tak sbalit tašku do porodky a co do ní dát. Sice jsem rodila před 2 lety, ale vůbec nic si nepamatuju! Nějak mám na vše furt dost času a přitom vím, že čas letí neúprosně a týdny naskakují jak blázen.
Snad zítra už bude to počasí trošku lepší, tohle je fakt o život, přeju všem, ať to přežijeme :slight_smile:
20. srp 2012 ve 23:20  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.