• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod říjen-listopad 2012

(Zamčená)
25. října 2012 
Ahojda,
dneska tu máme pod mrakem, zatím, ale teplo je. V noci jsem pořád pochodovala a 3x lezla do sprchy :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
Křečáky mně rápí taky, žádný div máme to v rodině ale po porodu bych to ráda nějak řešila. Asi půjdu udělat nějaký oběd, než zase začne to teplíčko. I když má být nesitelnější než včera.

@simour1 akcí je dost to je fakt, ale mně to fakt unavuje a jsem ráda když už je po všem.
21. srp 2012 v 07:28  • Odpověz
Tak hlásím - kontrola dopadla dobře - váha 1730g. Akorát se mi stále nezdá, že ještě není otočená hlavičkou dolů. Doktor říkal, že se může otočit až do 35 týdne, pak už tam prý nebude mít místo. Doufám, že se přetočí, bo na císaře se mi fakt nechce.....Jak to máte vy? Už máte mimiška hlavičkou dolů?
21. srp 2012 v 09:44  •  3 děti  • Odpověz
@martina26 No to věřím,že Tě to unavuje,já bych to ani nedala.Stačil mi dětský den,kdy jsem líčila dětský obličejíky 4 hod. v kuse.Myslela jsem,že nedolezu domů,jak jsem byla vyřízená. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@majka1976 Já jsem byla na posl. kontrole víc jak před týdnem a taky ještě malá nebyla otočená.Ségra mě uklidňuje,že hlavně teď v osmém měsíci se mimča točí,že je ještě čas.Já teda podle pohybů-hlavně pravá strana a podbřišek předpokládám,že to jsou nožky a tvrdá boule nahoře,která se občas objeví,je hlavička,takže zřejmě ještě pořád jsme hlavičkou nahoru ... nooo,taky už jsem z toho lehce na nervy. :slight_smile:
21. srp 2012 v 10:38  • Odpověz
my jsme teda hlavičkou dolů. A mně zase doktorka říkala, že se už neotočíme tak snad. :slight_smile:

@simour1 u nás jsme dělaly dětský den v červnu a to jsem toho měla taky plný zuby a to jsem ještě byla relativně neufuněná :grinning: :sunglasses: Teď si to moc nedovedu představit. No největší zátěž bude teď na Neckyádě tam to mám odmoderovat a zorganozovat pár soutěží a to ostatní už bude snad pohodovější a klidnější.

Holky a mám radost, podle výpisů ze školky jsem zjistila že všechny děti z CHotče budou v jedné třídě. Bude jich z Chotče ve třídě sedm tak mám radost. Zvykačka bude snažší. I když Kity by snad neměla mít s aklimatizací problém, je fakt celkem společenská a se seznamováním nemá problém, ale i tak jsem klidnější.
21. srp 2012 v 10:57  • Odpověz
Holky na RD o tomto víte? Já to teda netušila, no mně se to teď netýká ale třeba někoho z vás tady.

Na facebooku jedna holčina psala vzkaz pro maminky na rodičáku, tak předávám dál Nevím jestli jste to tu už řešili nebo ne, ale pro jistotu to sem dám

Maminky, tak jsem dnes byla na ÚP a je pravda, že maminky které pobírají rodičovský příspěvek či jiné dávky sociální podpory musí podepsat "Prohlášení o bydlišti". Pokud tak neučiníte, bude Vám rodičovská popř.jiné dávky pozastaveny dokud tak neučiníte. Tak si to holky pohlídejte, ať nejste bez peněz
21. srp 2012 v 11:02  • Odpověz
@martina26 hm hm, to jsem nevěděla. Stejně tam musím, páč nýbrž musím nahlásit konec rodičáku, pže nám začíná zas mateřská :wink:
21. srp 2012 ve 13:00  • Odpověz
@martina26 - taky jsem o tom slyšela, ale někde jsem četla, že je to blbost, že pokud to prohlášení budou potřebovat, měli by tě obeslat, že nemůžou jen tak z ničeho nic ti zastavit dávky.
21. srp 2012 ve 13:11  • Odpověz
@majka1976 gratuluji ke kontrole :slight_smile:
21. srp 2012 ve 13:59  • Odpověz
Já také hlásím včerejší kontrola dopadla dobře -váha 2200g otočený už je hlavičkou dolů a mám málo železa tak jsem dostala vitamíny.
21. srp 2012 ve 14:03  • Odpověz
@majka1976 Linda se otočila přesně den před kontrolou - minulé úterý :slight_smile: Neboj :wink:
21. srp 2012 ve 14:17  • Odpověz
Taky jsem se dnes vrátila z kontroly, mimi už je hlavičkou dolů, váží odhadem 2180 g a mám málo železa a krevních destiček. Nechtěla mi přesně říct, co to znamená. Jen, že kdyby se to do příště nezlepšilo, možná se bude muset vyvolávat porod dřív...
Ty horka jsou k nesnesení a to to u nás ráno vypadalo, že bude pod mrakem :-/
Včera jsem dožehlila výbavičku, tak aspoň něco, protože jinak nemáme ještě ani jméno, ani kočárek, ani sbaleno do porodnice a stěhovat do vlastního se budeme asi týden před porodem... Pohoda :slight_smile:
21. srp 2012 v 17:08  • Odpověz
@xuxie - jo, jo, je to lepší s tou stravu, v podstatě omezujeme jen spotřebu kravského mlíka a výrobků z něj, mívá někdy po tom dusivý kašel, hlavně v zimě po nachlazení..(takže třeba loni byl od podzimu do letošního června bez mléčného), ale jde i o to, že už jsme si zvykli a nepovažujeme mléčné výrobky za alfu omegu stravování, jak nám bylo kdysi tlačeno, spíše to považujeme za škodlivé..jen jsem chtěla napsat, že postupně naskakují nové a nové jídla, která chce jíst /dneska si poprvé pochutnával na květákové polívce/ a že i u nás se často střídaly dny, kdy snědl horu a pak dvě lžičky..že se to změní a ustabilizuje :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. srp 2012 v 19:55  • Odpověz
@majka1976 - existuje na to nějaký cvik, aby se miminko otočilo - už si to nepamatuji, tuším něco jako kočičí hřbet, zkus zabrouzdat na netu..já mám malou už otočenou od předminulé kontroly..ale miška nebyl dlouho otočený, rodila jsem ve 37 a otočil se kontrolu předtím..místo asi měl, protože plodovky jsem určitě neměla jen 800ml, jak píšou, ale přišlo mi to tak na tři litry...a břicho jako u dvojčat. :sunglasses:
21. srp 2012 ve 20:04  • Odpověz
Tak já právě doobjednala lékárnu. Tak alespoň něco mám komplet. :slight_smile: Tašku mám nachystanou tak napůl a vypráno ještě ne.
Jinak gratulka ke kontrolám. :slight_smile:
@aknel72 máme podobný váhový odhad miminek :slight_smile: Tak jsem trochu klidnější. Doktroka mně pořád straší jaký to bude obřík.
21. srp 2012 ve 22:10  • Odpověz
@martina26 prosím tě, co máš všechno z lékarny? Nějak dumám, dumám - a já používala Bepanthen, líh, a olivový olej do koupele..a už si nevzpomínám...uf ta paměť..Budu si muset najít nějaký seznam věcí, protože já zase mám jen vyprané oblečky a půjčené vajíčko do auta... :grinning:
21. srp 2012 ve 22:19  • Odpověz
Tak holky,dneska mi poprvé už i vyhrkly slzy nad křížovýma bolestma-a to se nepovažuju za žádnou třasořitku. :frowning2: Téměř 2 hodiny jsem seděla a dělala dceři nový nehty,a pak jsem nemohla bolestí vstát od stolu,myslela jsem,že ani nestihnu dojít na záchod se vyčůrat a pustím to,jak jsem měla záda jako ve svěráku a bolest spodku šílená.Já už to chci mít za sebou nebo chcípnu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Tašku do porodky taky ještě nemám sbalenou.Myslím,že na příští kontrole už vyfasuju seznam věcí a lístek na jména pro mimi. :slight_smile: Nevíte jak to je když už píšu o lístku na jména...musím na matriku,když chci dát jméno,který není v českém kalendáři?Vím,že to tak bývalo,ale teď netuším.
21. srp 2012 ve 23:00  • Odpověz
Ahiojda

@blandik já pořizovala bepanthen, infadolant, líh, vatu na čtverečky, pro sychr mast pupík, odsávačku hlenů,fenyklový čaj - ten jsem dávala vždycky oběma dětem po lžičkách protože obě trpěly na koliky. No a taky ubrousky na zadeček,prrsní vložky, vzala jsem i bavlněné osušky na koupáníJá objednám na www.lekarna,cz. vše při jednom.

@simour1 nezávidím a soucítím, mně taky záda chytaj ale zatím se to dá přežít, spíš nemůžu dejchat a krok na víc je pro mně v poslední době úmorec. Ráno u nás sprchlo celkem dost a teď je vzduch jak v prádelně.

Dneska jsem ještě koupila plíny a dovybavení Tomikovi do školy. Dobalila jsem i pro sychr tašku. Tak už jsem klidnější že něco mám v kupě.
22. srp 2012 ve 13:46  • Odpověz
@simour1 taky mám problém s bederkou tak si ji podkládám polštářkem ,ale sedět dvě hodiny to bych nezvládla :unamused:
22. srp 2012 v 17:43  • Odpověz
@martina26 mě MUDr. řekla že je větší ,ale je to v normě jen mě překvapilo,že za 3týdny přibral 900g tak doufám ,že takhle nepřibere pokaždé :unamused:
22. srp 2012 v 17:47  • Odpověz
No ponaučení pro mě,že už to opravdu nezvládám sedět v kuse 2 hod. na tvrdé židli.
Dneska jsem od rána makala-uklízela a vyvařovala,před polednem mi přijela na návštěvu ségra s děckama a před chvílí jsem je odvezla domů.Jaký bylo ovšem moje překvapení,když mi oznámili,že mají totálně zablešenýho kocoura doma a přidali kousance na nohách jako ukázku :angry: Takže teď jsem vyzvedla nejstarší dceru v práci a pěkně nas*aný sundáváme všude ložní,komplet všechno oblečení,který jsme měli na sobě i někde položený-hlavně dětskej pokoj,všechny ručníky,který si půjčili k bazénu atd. :angry: Nadřela jsem se před tím malováním jak hovado a můžu zase všechno drhnout.Byla jsem u nich doma 15 min. a už jsem zabila blechu na noze :astonished: Teda,aby to nevyznělo,že je ségra špína,to ne.Ale prostě mě fascinuje,že si sem vesele přijedou zablešení a já mám za chvíli rodit a chci mít všechno čisťounký!!! Já si fakt asi odpočinu až v hrobě!!! :unamused:
22. srp 2012 v 17:52  • Odpověz
@simour1 no tyjo tak to je mazec. To se ti nedivím, taky bych byla naštvaná. :unamused: Práce v niveč viď.
22. srp 2012 v 18:01  • Odpověz
@simour1 tak to máš pravdu a určitě ti to řekla až při odjezdu ,ale obdivuji tě já bych už takovouhle návštěvu nezvládla natož takový úklid já už vše piánko a mezi tím odpočívám v noci špatně spím tak to doháním po obědě :pensive: zítra jdu na cvičení do bazénu moc se těším protože si na chvíli připadám lehčí :grinning:
22. srp 2012 v 18:06  • Odpověz
ahoj holky,
tak po návratu od babičky opět zde ... minulý týden jsme byli na tom 3D, máme krásné fotečky. Mimčo je celý Ondrášek, ale pohlaví nám neukázalo... tak si počkáme do porodu, mě je to tedy jedno jestli to bude chlapeček nebo holčička, ale počítám spíš s tím chlapečkem a holčička by byla milé překvapení :slight_smile: uvidíme.
Já jsem dneska hodila do pračky první várku dětského prádla, božínku to dítě má už teď hader, že si sousedi musí myslet, že čekám trojčata :slight_smile: ale když kouknu do některých albíček tady na MK, tak toho máme dost málo :slight_smile: Dneska jsem se taky vrhla do úklidu a umyla jsem jedno okno, jen tak rychlovka a za hodinku začala buřina, tak jsem se na ty ostatní vykašlala :slight_smile: to je k vzteku.
Dneska jsem byla taky v lékárně a kupovala jsem úplně stejné věci, o kterých jste tu mluvily :slight_smile: ještě musím koupit nějaké ty jednorázové přebalovací podložky a snad už to bude všechno :slight_smile: i když ono se vždycky něco dalšího najde... a hlavnvě musím začít balit tu tašku do porodnice. V noci pěkně špatně spím, nejen tím příšerným vedrem, ale mimčo si tam pořádá kopací závody a já nevím, jak bych si lehla... a naštěstí mě přestalo bolet v podbřišku, jako minulý týden, to bylo taky veselé. A už se těším, jak skončím v práci, ale to mě chybí ještě 3 týdny, ale to už vydržím.

@simour1 taková návštěva to je k vzteku, ještě před porodem chytat blešky, to je radost... nezávidím ti to.
22. srp 2012 v 18:52  • Odpověz
No u nás doma jsme naštěstí nic neobjevili,ale člověk neví...jistota je jistota,takže předpokládám,že budu dneska prát tak do půlnoci. :unamused: Ve vaně jsme se okamžitě taky všichni povinně vydrhli. Hlavně že mi říká,ať se šetřím a nic nedělám,to je zlo.
Já už bych asi teda taky měla sbalit tu tašku do porodky,kdyby náhodou.Bříško už mám docela dole.S těmi pohyby v noci to mám stejně,dnes mě tak nakopávala,že jsem za noc musela 3x na záchod...samozřejmě pak jsem byla rozebraná,dusno šílený i u otevřenýho okna.
22. srp 2012 v 19:04  • Odpověz
@simour1 ... to vedro je nejhorší a pak hned ta kopaná z bříška :slight_smile: do toho měl dneska Ondra nějaké divoké sny, takže ještě 2x k němu, noc plná "vášní" :grinning:

Já jsem jednou chytla blechu na táboře a to byl tedy velký boj, než jsem se jí zbavila :slight_smile: tak buď ráda, že to dopadlo, jen tím praním a nikde ani jedna potvůrka.

Jinak mimčo má váhový odhad 2 kilča a hlavou dolů je už pěkně, doktorka říkala, že je natočené a připravené... ale ať tam ještě vydrží. Mohlo by to vyjít jako u Ondry přesně na termín v průkazce :slight_smile: je volno, tak by to šlo :slight_smile:
22. srp 2012 v 19:26  • Odpověz
Zdravim vsechny tehule!! I ja v tom vedru zdechavam :stuck_out_tongue_closed_eyes: nastesti kuba v noci spi, ale pres den to dostatecne vynahrazuje :stuck_out_tongue_closed_eyes: koukam ze chystate uz tasky do porodnic a lekarenske veci...to vse mi jeste chybi, no poresim to pristi tyden...chci si jeste objednat novou kojici nocni kosili...

Ja mam zase uz vse vyprano a nazehleno, i potahy autosedacek, kocar, povleceni, nebesa, atd...dnes jsem sterilizovala i dudliky a nejmensi lahvicky na caj...jeste zkontroluju odsavacku...

A dnes jsrm si chovala mesicni mimi...holky ja ani nevedela jak ho vzit :grinning: hruuuza!
22. srp 2012 ve 20:05  • Odpověz
@simour1 S tím jménem si radši zajdi na tu matriku anebo si zavolej do porodky, jestli to jméno, co jste vybrali mají v porodnici v seznamu povolených jmen. Na tom předporodním kurzu nám paní říkala, že když to nemají v porodnici v seznamu povolených jmen, tak do rodného listu píšou "beze jména" a napíšou jen příjmení. Pak musíš s takovým rodným listem lítat po matrice a vyřizovat nový rodný list.
23. srp 2012 v 10:08  •  3 děti  • Odpověz
@majka1976 OK,díky za info.Pokud tam budu chodit na ozvy,což myslím,že budu,tak se zeptám,jak to je ve vyškovské porodnici.A na matriku si raději zajdu taky,za to nic nedám,ať s tím pak není vyřizování navíc.
23. srp 2012 v 10:41  • Odpověz
Ahojky holky muzu se vas na neco zeptat? Jeste sem si nedelala test :wink: Ale kdyz si lehnu na zada a jemne stlacim na podbrisek po celem podbrisku citim tlak. A boli me v krizi :wink: Zazivala ste to nejaka na zacatku tehotenství? Budu moc rada za odpoved jelikoz jsem hledala na netu a nikde sem tam nenasla odpoved. Predem dekuji
23. srp 2012 v 10:48  • Odpověz
@sojca Ahoj,tak jestli můžu já odpovědět za sebe,nic takového jsem necítila.V podstatě jsem měla totožné příznaky jako před MS.Jen u tohoto těhu mi bývalo na zvracení už i v době před datem možné MS,která nakonec nepřišla.V kříži mě bolí pekelně až teď posl. týdny.Každopádně přeji hodně štěstí :wink: Každá z nás může mít příznaky odlišné.Pokud se cítíš "jinak," je možný,že je vše na dobré cestě. :wink:
23. srp 2012 ve 12:38  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.