• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod říjen-listopad 2012

(Zamčená)
25. října 2012 
Ahoj holky,
tak dneska mi přišla zavinovačka a peřinky do kočárku tak se kochám :slight_smile:)

@sojca já jsem tedy ze začátku pociťovala spíš pobolívání v podbříšku a připadlo mi jako že to břicho mám pořád plné, taky jsem byla víc unavená....no a po 2 týdnech vynechání MS udělala test a byly tam .-) Držím palce.
23. srp 2012 ve 12:43  • Odpověz
@sojca mě tedy také bolelo v podbřišku jak před menstruací a pak mě jeden den strašně začaly bolet záda cca v 6tt ,ale to už jsem to těhotenství měla potvrzeno alespoň testem.Počkej si na ten test a v 8tt ti to potvrdí i gynekolog ,ať pak nejsi zklamaná :wink:
23. srp 2012 ve 12:55  • Odpověz
ahoj holky,
dneska jsme byli s Ondrou celkem akční... nejdřív návštěva kámošky se dvěma dětmi (1 a 4), pak Ondrovo jízda na kole, já jen jistila z lavičky, kdyby náhodou a odpoledne jsme vyrazili do Boleslavi juknout, jestli nejezdí nějaká výletní loď. Jezdí a tak zítra, pokud to počasí dovolí, vyrazíme. Je to na 2 hodinky, tak snad nepůjde Ondra přes palubu a něco uvidíme. Největší zážitek dneska byl napouštění a vypouštění plavební komory na Labi a koupání v Labi, to jen Ondra a já ho jistila ze břehu :slight_smile:
Vyprala jsem další várku prádla a dneska večer mě čeká žehlení. A musím říct, že mi snad přes noc vyrostlo břicho, uf. ať už moc neroste, začíná být dost těžký :grinning: a prcek opět pořádá kopací olympiádu, takže to stojí za to.
tak pěkný večer zatím :slight_smile:
23. srp 2012 v 18:33  • Odpověz
Ja udelala objednavku na lekarna.cz a masakr teda!!! Mrknete :slight_smile: chybi mi tam neco??? Nurofeny, paraleny, odsavacku, bunicinove ctverecky mame...i betadinu pro sebe na jizvu mam..tak snad nic nechybi :grinning:
23. srp 2012 v 18:35  • Odpověz
@pajdula @simour1 Ta vedra v noci jsou fakt děsná, a nejvíc mně štve že když už se kopáním a vedrem probudím, jdu na záchod, tak pak přemýšlím jeslti to za tu štreku stálo. I když u mně už je to teď 37 tt, podívám se na jídlo a jsem najezená, jen při představě kam by to ještě tak mohlo vlézt .
od minulého týdne je to s pohyby dílo, myslím, že mimčo se rozhodlo narodit pusou, šplhá mi snad až do krku a tlak na žebra, plíce atd. je děsný, ale to je asi jedno na kterou stranu se tlačí, nepříjemné to bude vždycky. Do minulého týdne jsem o něm smýšlela jako o broučkovi, teď pomýšlím spíš na vetřelce........
Zítra v práci finišuju, pak už snad budu moci užívat mateřské, doufám, že dél než dva tři dny .(
V úterý jsem byla v poradně, ale doktor tam nebyl, sestra mně trošku hubovala že jsem ještě nic nepřibrala, ale za poslední měsíc mám břicho jako balon, roste v reálném čase a snad to zvětšování i vidím, když spozorním :wink: tak myslím, že prospívá dobře a příští týden jdu na ultrazvuk, tak zjistím víc. Ale vzhledem k tomu, že ozvy se našly někde pod žebry tak je asi špatně otočené. Co už, stejně to nějak dopadne.......
Tak přeju ať se neuvaříte a v noci ať si aspoň trošku odpočinete, a jeslti budete mít zítra přes den některá chvilku času, držte mi palce, čeká mně fakt pracovní životní zkouška , doufám, že neporodím v přímém přenosu.
23. srp 2012 v 18:44  •  1 dítě  • Odpověz
@imzadi tak z tvého seznamu mám vložky a kalhotky, a pak mám aviril olej pro mimčo a nějaký krém na prsa - jo, bepanten, to je prý i na zadečky. Kartáček na zuby, pastu a šampon pro sebe. Ten zbytek je k něčemu potřeba????? :fearful:
23. srp 2012 v 18:47  •  1 dítě  • Odpověz
@majajaja bepanten mame doma i sudokrem, oba jsou dobry...aviril moc nemusim...vlozky do podprdy jsou dobry kdyz tece mliko, cutasept je defakto lih na pupik...gravimilk, caj a ricinnus na podporu kojeni...vse mi pomohlo rozjet laktaci po cisari, lefax na prdiky..libenar na vytirani nosiku, je to roztok morske vody...
23. srp 2012 v 18:52  • Odpověz
@majajaja moc držím - ať je to cokoliv, ať to dopadne k tvé spokojenosti :wink:
23. srp 2012 ve 20:01  • Odpověz
@imzadi téda mámo, ty to máš systematicky - beru inspiraci, díky :wink:
23. srp 2012 ve 20:03  • Odpověz
@xuxie vid :slight_smile: ja miluju systemy :grinning: ale furt mam pocit ze neco chybi a na manzela se spolihat neda :stuck_out_tongue_closed_eyes: jinak nase peklo s obedy pokracuje...snad ho to do porodu prejde, jinak nevim!
23. srp 2012 ve 20:05  • Odpověz
@imzadi u nás totální bojkot večeří - maximálně malilinký kousek chleba a trošku sýra, toť vše...snad to do porodu přejde :wink:

Já tam mám v seznamu ještě sterilní gázové čtverečky, měsíčkový čaj (sypaný), antialergenní leukoplast (takový ten bílý perforovaný), Nasivin pro mimina (ten podzim :frowning2: ), Nurofen čípky a nějaká homeopatika pro sebe (traumeel na jizvu, arnicu, chinu a ricinus 5CH) a na prdíky espumisan kapky.
23. srp 2012 ve 20:20  • Odpověz
@xuxie co ty kluci vymejslej coo? :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jinak diky ohledne tech homeo, chtela jsem se podivat do chytre knizecky, co po porodu...nasivin u nas nikdy nefungoval :stuck_out_tongue_closed_eyes: a prave nevim jestli ten lefax nebo espumisan...u kuby zabrali az bio gaia ale to se mi dopredu kupovat nechce, prece jen 600 je dost :grinning:
23. srp 2012 ve 20:55  • Odpověz
@imzadi
@xuxie ... tedy vy jedete s tím seznamem, já mám bepanthen, čtverečky, líh, Lefax a ještě jsem si říkala, že musím koupit nějaké homeo, ty jsem si dávala i minule po porodu na laktaci a ta se mi tedy rozjela pořádně... pak jsem kojila skoro dva roky :grinning: ale zase to i tak dobře končilo a nebyl s tím žádný velký problém. Vložky a jednorázové kalhotky musím ještě dokoupit a k tomu přidám kojící čaj, ten mi i chutnal :slight_smile:
@majajaja ... přeju aby ti to zítra vyšlo, ať je to co je to :slight_smile:
S večeří mi povídejte, Ondra zas vymýšlí, že tohle mu nechutná a tohle, to je něco pro mě, co mu vymýšlet pořád :slight_smile:
Holky, dneska to s tím vedrem zatím nevypadá nejhůř, třeba se i vyspíme, pokud nás tedy ty naši drobečci nebudou moc okopávat :slight_smile:
23. srp 2012 ve 21:28  • Odpověz
@imzadi nám naštěstí nasivin zabírá - všem :slight_smile:
Ty Bio Gaia jsme kapali taky, ale taky koupím až pak :wink:
23. srp 2012 ve 21:49  • Odpověz
@pajdula kéž bys s tím spaním měla pravdu - mě je celý den strašně špatně :frowning2:
23. srp 2012 ve 21:50  • Odpověz
@imzadi Tak z toho Tvýho seznamu jsem polovinu věcí ani neznala,dokud jsi neuvedla na pravou míru co je co. :grinning: Já mám z kosmy jen šušňátka,Bepanthen velkej,olejíček tělový,zásyp,krém,mycí gel na citlivou.Pak už zbývá jen borová voda,líh na pupík,popř. fialka a odsávačka na hleníky.
@majajaja Máš můj velký obdiv,že i v tak pokročilém stadiu těhu jsi ještě schopná pracovat.Zítra na Tebe budu taky myslet a držet palečky. :wink: Třeba se přece jen mimi otočilo a když ne,tak svět se nezboří,tak jak tak musí ven.Já už jsem taky smířená se zadečkem,ale tak třeba ještě mile překvapí. :slight_smile:
Tak holky,dneska jsem si dala plavání v bazénu,i jsem neodolala a potápěla se a světe div se...vůbec mě dnes nebolí záda,jupííí :grinning: Dokonce jsem zvládla stát 2 hod. u žehličky a vyžehlit kompletní hromadu prádla a povléct všechny postele,krása. :slight_smile:
23. srp 2012 ve 22:13  • Odpověz
Ahoj vsem tehulkam, dlouho jsem mezi vami nebyla, resp. obcas jsem sem nakoukla, ale pouze pasivne. Zkusim se ted polepsit a komunikovat o neco vice. Muzu se vas zeptat, kolik jste od zacatku tehotenstvi pribraly? Ja mela puvodni vahu 49 kg a ted mam 61kg a zdaleka jeste nejsme u konce. Jsem mala a drobna a byla jsem vzdycky presvedcena, ze nikdy moc nepriberu. Tak ted jen konstatuji, ze jsem byla tezce naivni. Jinak si nemuzu na nic vyrazne stezovat, zatim vsechny strasti i slasti tehotenstvi zvladam, jen pohled do zrcadla me obcas vydesi :slight_smile:.
Taky me pomalu prepadaji ruzne chute. Zrovna dnes jsem v obchode zahledla kysele rybicky (neco jako zavinace) ... bez vahani jsem po nich sahla, ale nez jsem dojela domu, tak jsem si uvedomila, ze je to syrova ryba a ze by se asi nemela .. uff, ted tam na me kouka z lednice a ja trpim :slight_smile:.
Kdyz uz jsme u toho jidla, jite nektera lnene seminko? Na internetu ctu ruzne nazory, zda konzumovat ci ne, ja to neprehanim, ale pokud si ho nedam, tak me trapi zacpa. Se seminkem je to vzdy jistota :slight_smile:.
Preji vsem klidnou noc a zase brzy!
23. srp 2012 ve 22:21  • Odpověz
@imzadi - na prdíky jsou dobré baby calm, je to přírodní, směs tří olejů a ředí se vodou, pak se můžou používat měsíc..Bio Gaia V polsku vyjde na cca 240 Kč...taky jsme na začátku kupovali za 600..
23. srp 2012 ve 22:27  • Odpověz
@imzadi Tva lekarna me docela dostala, moc diky za tipy. Vzhledem k tomu, ze neziji v CR, budu muset udelat pruzkum mistniho trhu. Jeste ze jsi pridala dodatecne vysvetlivky, jinak bych byla uplne ztracena :slight_smile:.
23. srp 2012 ve 22:35  • Odpověz
JInak jak si to tady čtu, tak bych měla pohnout s různými seznamy, aspoň si je najít..vůbec se mi do toho nechce a to si říkám, že si sbalím tašku až nastoupím na MD, tedy už skoro za týden....Z drogerky mám jen lipobási a odsávačku po Miškovi, kterou jsem nikdy nepoužila a neplánuji použít, doufám...JInak z kosmetiky chci koupit jen olivový olej z lékárny a budu přidávat do koupele, jinak nepoužívám na miminko žádnou kosmetiku pěnící ani čistící..na prdíky když tak pořídíme baby calm, a chci si koupit pro sichr jedno balení nutrilonu allergy care...chci si pořídit i homeopatika, mě se laktace moc nerozjela u Mišky, tak doufám v zázrak..a švagrové teď hodně pomohly..co jste měly na laktaci?
Jo a to vedro, to nedávám, ať už se ochladí, fakt počítám s tím, že nejpozději prvního září se ochladí na krásných stupňů, i když nevím, jaký model pak na sebe natáhnu a jaké boty obuji..
23. srp 2012 ve 22:36  • Odpověz
@blandik Tak s tím obutím jsme na tom stejně.Ještě nedávno jsem tady psala,že štěstí,že nerodím až v prosinci,musela bych chodit v žabkách...nooo,teď už mám problém se dostat i do těch žabek. :unamused:

@minni15 Tak 61 kilo bych vůůůůbec neřešila,ale předpokládám,že čekáš první mimi?To by ta váha odpovídala.Já měla u první dcerky výchozí váhu 48 kg a přibrala jsem rovných 20 kg.Do roka vše shodila aniž bych se o to nějak snažila.Až budeš čekat čtvrté,budeš na 61 kilo s trpkým úsměvem vzpomínat :grinning:
23. srp 2012 ve 23:14  • Odpověz
@simour1 - mě nohy zatím neotékají, ale od prvního porodu mám všechny boty malé, noha se zvětšila natrvalo o číslo a půl..i když nevím, pořídila jsem si nové boty na léto, a ty se rozšláply..možná až se budu chtít nacpat do nějakých jarních/podzimních, tak se budu divit..ale u prvního mi nohy koncem těhu otékaly..
Váha 49 kilo mě baví, to jsem měla naposledy někdy na prvním stupni základní školy..tuším jsem základu končila s 63 kily..a tam už moje paměť nesahá,....teĎ jsem přibrala 10 kilo zatím, a je fakt, že už nějak nezvládám moc jíst..
23. srp 2012 ve 23:36  • Odpověz
@simour1 Diky za podporu, mas pravdu, je to nas prvni prirustek, tak si to mozna vse moc beru. Fakt si pripadam obrovska a nejak me to zaskocilo. Myslela jsem si, ze takhle budu vypadat tesne pred porodem, zkratka nezkusenost :slight_smile:.
23. srp 2012 ve 23:36  • Odpověz
@blandik no jo, proste jsem byla hubenour, aniz bych se o to snazila. O to vice ted vnimam tu "velkou" zmenu, ale zkusim se vyklidnit :slight_smile:.
Ja mam nohy zatim ok, ale kazde rano mam natekle prsty, jakoby uplne drevene. Behem dne se to zlepsi, ale i tak jsem musela odlozit snubni prstynek. Doufam, ze po porodu ho zase navleknu, neda se totiz zvetsit.
23. srp 2012 ve 23:51  • Odpověz
@minni15 - jasně, já u prvního přibrala 16 kilo čísté váhy a to jsem na začátku čtyři shodila, takže dohromady dvacet..doufám, že tentokrát nebudu takto moc přibírat..ale co si pamatuji, tak posledních pár týdnů jsem přibírala kilo týdně..i doktor mi už říkal - ale maminky už většinou ke konci nepřibírají, no já na tom byla jinak..Po týdnu z porodnice jsem šla o 13 kilo lehčí..já mívám nohy možná trošku nateklé večer..
23. srp 2012 ve 23:59  • Odpověz
@blandik ahojky...u kuby baby calm nezabiral :frowning2: jinak u nas zas odssavacka super..teda ta na lux...a ohledne laktace, porid ten riccinus a pak je nutny hodne pit...ten gravimilk je taky dobrej!
24. srp 2012 v 07:28  • Odpověz
Holky,já jsem teda nateklá v posl. dnech šíleně.Možná za to můžou i ty horka,která mě teda fakt už nebaví.Nadšeně jsem včera při pročítání předpovědi počasí zjistila,že se má od neděle ochlazovat,ovšem ne nadlouho.Koncem prázdnin opět míří rtuť ke třicítce :astonished:
@minni15 Nic si z toho nedělej,že si připadáš monstrozní :grinning: Já už se zrcadlu hooodně dlouho vyhýbám záměrně,protože ten odraz stojí opravdu za to :stuck_out_tongue_closed_eyes: Prstíky určitě zhubnou,snubák zase nasadíš.Já ho mám taky sundanej už dlouho.Pro mě je problém i příbory do myčky naskládat-většinou mi popadají na zem,jak jsem nateklá a nemám vůbec cit udržet v prstech drobnosti.
24. srp 2012 v 09:47  • Odpověz
ahoj holky, dneska jsem se krásně vyspala... při otevřeném okně a za deště :slight_smile: klidně každou noc ať prší.

Já jsem zatím přibrala 8 kg, ale jde to teď rychleji. Při Ondrovi jsem přibrala 13 kilo, ale nejvíc v těch posledním dvou měsících a myslím, že tentokrát to bude dost podobné. Naštěstí mě netrápí zatím otoky nohou, za což jsem ráda. Prstýnky jsem ale sundala už ze začátku těhotenství, protože ty jsem nemohla nosit ani minule a k tomu,že Simour1 padají věci z rukou... já sice nejsem moc nateklá, ale včera jsem upustila hrnek s kafem a pak mi spadl hrnec s bramborama :slight_smile: tak nevím čím to přesně je :grinning: K zrcadlu moc nechodím, stačí mi si oblékat kalhoty a sukně, do kterých se nevejdu a tak je vyřazuju rychlostí blesku a stav se snížil na počet 2 kalhoty a 2 sukně :slight_smile:

mě ještě čekají asi 3 týdny v práci nebo 14 dní, uvidím co řekne doktor na kontrole příští týden... jak se mu "budeme líbit" a příští týden mě čeká i poslední ultrazvuk ve 32 týdnu :slight_smile:
24. srp 2012 v 10:09  • Odpověz
@imzadi - aha, jinak my jsme dávali bio gaia asi do dvou let kvůli alergiím, a na začátku sab simplex, ale se mi zdál hrozně syntetický...baby calm pak fungoval..takže prdíky jste si taky užili? Děkuji za ten tip na homeopatika, chci to zkusit..prosím, kdy jsi je začala brát? který den po porodu?
24. srp 2012 ve 13:10  • Odpověz
Ahoj holky

@imzadi taky mám ráda tento portál, já na prdíky používala Sab simplex, i teď jsem ho objednala, je tam psáno od 3 měsíce ale je to sychtr, doktorka říkala že se může už od narození. Ještě mám pupíka mast. No a já si koupila i odsávačku hlenů na vysavač a pro sychr i odsávačku mlíka. Neb pokaždé jsem po ní 3 den po porodu sáhla jak po spáse, :slight_smile:Chybí mi ještě ty poporodní kalhotky, u nás v porodce píšou že máme mít bavlněné, je fakt že líp drží ale ty sexy síťované zase větraj takže ty dokoupím.
Zítra nás čeká ta akce Neckyáda. S manžou lítáme jak fretky, zařizujeme vreškeré přípravy.....od občerstvení přes odměny......mazec. Snad zítra ještě počasí vydrží. Podle předpovědi by mělo. Už se těším až zítra padnu do postele. To je vždy úleva. Já to tam mám ještě odkecat a připravit soutěže pro děti. S pupkem jak balón to bude zážitek.
24. srp 2012 ve 13:15  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.