• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod říjen-listopad 2012

(Zamčená)
25. října 2012 
@simour1 - tak prostě to nevidím jinak než že se s tou předpovědí seknou, moje zkušenost je, že prostě datem 1.9. končí léto, začíná sychravý podzim..pak možná nějaké babí léto, ale to už dám..a letos to příjde ještě dříve..jinak já se potím i v nehybné poloze, a co se děje v noci, to nekomentuji a to zase poslouchám z rádia, že u nás budem mít i 35...Jinak to musí být pěkně nepříjemné, když se ti i špatně drží věci...měla jsi tyhle bolesti zad a otékání i u předešlých dětí?
@pajdula - moje garderoba se smrskla na jednu letní sukni, která má v pase takový ten široký lem z jemných gumiček..takže vlastně imituje těhotenskou..jinak já těhu věci nepořídila, a ta sukně je tak planadavá a široká, že ani nevím, jak na objemu se zvětšuji... :confused: U prvního jsem taky dělala do nástupu na MD..a jak se tobě pracuje?
24. srp 2012 ve 13:24  • Odpověz
@blandik Bolesti křížový jsem měla úplně vždycky,bývalý manžel mě dokonce nosil i v náručí na WC-tehdy jsem fakt vážila pidi,dneska by se i jeřáb se mnou urval :grinning: A otoky jsem měla taky pokaždé,jen bych řekla,že tentokrát nějak víc. :unamused:
Marti,ty se drž,ať Ti ten zítřek rychle uteče a můžeš odpočívat :slight_smile:
24. srp 2012 ve 13:46  • Odpověz
Dámy, tady na západě už se chladí, sice je dusno, ale je pod třicet - držím palce na Moravu.

Poslední týden prožívám jak v akváriu, v noci nespím a přes den se potácím mezi hřištěm a kuchyní. Je mi tak nějak celkově strašně šoufl a břicho bolí téměř stále - už je to na mně velké. Koukala jsem fotky a takové jsem u prvního měla tou samou dobou - jenomže tehdy to bylo 4 dny před porodem :confounded: Nevím, kam až to poroste...váha 62 z původních 50 a už to tak nestoupá, jak se nepřejídám, tak snad 70 nebude, to by moje křečové žíly neustály :slight_smile:

Držte se, pupíci :slight_smile:
24. srp 2012 ve 14:39  • Odpověz
Holky drzte se, pocasi se urcite brzy umoudri a posle nejaky ten svezi vanek. Ja tuhle nadeji nemam, bydlim na druhe strane zemekoule, kde mame celorocne 30 stupnu a vice + 95% vlhkost. Takova vetsi pradelna, ale da se na to zvyknout a ma to i sve vyhody. Zabky to jisti kdykoli, uzavrene boty jsem na neobula ani nepamatuji.
24. srp 2012 v 17:59  • Odpověz
Tak hlásím,že i u nás na Moravě už začínám teď navečer pociťovat mírné ochlazení,juchůůů. :grinning: Dokonce jsem měla husinu,když jsem před chvílí lezla z bazénu,tož to se hnedtak nevidí u mě s mojí nadměrnou vrstvou tuku :slight_smile: Jdu pilovat nehty a pořád přemýšlím,jestli ještě zmáknu jedny kraťoučký gelovky do porodu nebo už se mám na to vyfláknout. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. srp 2012 v 18:50  • Odpověz
@minni15 si to "užíváš", viď :slight_smile: Aspoň že ty žabky :wink:
Takové klima pamatuji z míst, kde jsem byla jenom v Izraeli. Kde bydlíš, Jižní Amerika?
24. srp 2012 v 19:50  • Odpověz
@simour1 zmákneš :wink: pro radost, jdi do nich :slight_smile:
24. srp 2012 v 19:51  • Odpověz
@xuxie jo, skoro. Bydlime v Paname. Vsechno tady funguje trosku jinak, brouzdam po ceskych, americkych i mistnich webech a uz ted je mi jasne, ze az to prijde, budeme docela improvizovat, ale snad to vse zvladneme. Tady napr. pokud prodelas prirozeny porod a vse je v poradku, druhy den jdes z porodnice domu, v pripade cisare 4 dny a alou ven. Takze hlavne zpocatku to bude asi dosti zajimave :dizzy_face: .
24. srp 2012 ve 20:25  • Odpověz
@minni15 Hezký .-) To věřím, že vše úplně jiný. Pokud tě to trošíčku uklidní, tak normální porod nevím, ale po císaři (rodila jsem první dva roky zpátky v Praze) bych ten čtvrtý den šla domů nejradši taky. Nejsem žádná Amazonka, ale ten týden mi nijak nepomohl, spíš naopak. Doma, jak byl klid, tak všechno šlo 100x lépe, kojením počínaje, spaním konče. Kromě těch prvních 24h po operaci na JIPce se o mně pak nikdo nestaral víc, než jsem se starala doma. Koukli jednou denně na jizvu, změřili teplotu a tím to haslo - takže neboj :wink:
A až budeš mít chuť a čas, tak nám sem napiš, jak se vám tam vede, musí to být zajímavé :slight_smile:
Všechno dobré a krásný víkend :slight_smile:
24. srp 2012 ve 21:19  • Odpověz
@xuxie zajimavé to tady občas je, ma to svá pozitiva, ale i negativa. Napr. jak tady čtu, ze všechny perete, zehlite, uklizite, tak se trosku cervenam. Máme paní na úklid, která dochází denne a ja, co se tyce domacnosti, se v podstatě starám jen o nákupy, vaření a zahrádku. A i to je něco , co bych mohla přenechat naši paní, protoze je to zdejší běžná praxe. Nejsme žádní otrokari ani milionari, proste to tady tak funguje. Úklid a hlídání děti si platí i nase sekretářka. Pracovni sila je tady tak levna, ze střední a vyšší třída běžně zaměstnává doma 2 i více lidi. Ze zacatku to byl šílený nezvyk, porad jsem měla tendenci uklízet, pomáhat a bylo mi nepříjemné, ze nekdo pere me prádlo. Ale holky, řeknu vám, zvykly byste si, a přála bych vám to všem.
A co se týká pobytu v porodnici, tak me trosku straší ten 1 den . Přála bych si rodit přirozeně a doufám, ze bude vse v pořádku. Ale o miminkach nevím vůbec nic a mám obavy, ze za jeden den toho moc nepochytim. Jak miminko držet, kojit atd. to chce trosku praxe, která mi chybi. Ale snad matersky instinkt zapůsobi a vse zvládneme.
24. srp 2012 ve 22:35  • Odpověz
@minni15 Já chci taky do Panamy! To musí být krása :dizzy_face: A Tvůj muž je Čech nebo cizinec? S miminkem vše zvládneš,neboj.Každá z nás začínala,příroda to tak zařídí,že Ti to ani nepřijde a se vším si poradíš. :wink:
Holky,hurááá,je bouřka,krásnej vzduch :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@xuxie Tak jsem nehtíky dala :grinning:
24. srp 2012 ve 23:00  • Odpověz
@simour1 můj muz je Ital, takže máme doma maly Babylon, ale uz jsme si zvykli. Ještě máme čas, ale pak budeme muset vyřešit, jakým jazykem na toho našeho mrňouska mluvit, aby se z toho chudáček nepicnul :slight_smile:.
24. srp 2012 ve 23:20  • Odpověz
@minni15 No tak to je super,jen ať se mimi učí jazyky,to se mu neztratí.Vy dva spolu komunikujete italsky nebo anglicky?
24. srp 2012 ve 23:23  • Odpověz
@simour1 kdyz jsme sami doma mluvíme tak napůl, někdy česky, někdy italsky, jak to přijde :slight_smile:. Ale v praci vetsinou anglicky nebo španělsky. Jak říkám, slusny Babylon. Zní to asi moc chaoticky, ale vse je jen o zvyku. Kdyz jsme se sem přestěhovali, neuměli jsme ani slovo španělsky, ale kdyz člověk musí, tak se to proste naučí. Porad dělám spousty chyb, ale vždy se domluvim a zaridim, co potrebuji, což je to nejdůležitější.
24. srp 2012 ve 23:42  • Odpověz
Já bych taky chtěla nějakou pomocnou sílu do domácnosti :slight_smile: Zrovna dneska by se mi šikla, můj odjel makat na pole, holka na prázdninách, jsem sama doma a nemá mi kdo uklidit a navařit a já mám dnes tlak tak tipuju 90/60, tak bych nejradši dala nohy nahoru a spala.....
25. srp 2012 v 09:58  •  3 děti  • Odpověz
@minni15 mám kamarádku Slovenku, manžel je Francouz, původem Egypťan, žijí v Anglii :slight_smile: Doma mluví francouzsky, Egyptská babička tou jejich nějakou lokální arabštinou (bydlí také v Anglii, ale nenaučila se pořádně anglicky), slovenská babička a nmaminka na něj mluví slovensky a tatínek francouzsky - no a ve školce anglicky. Je mu 5 a je to pro mně fascinující, ale všem zmiňovaným odpovídá ve stejné řeči, jak je na něj mluveno :grinning:
Asi škola bude problém, ale snad to vyřeší...nejspíš se zaměří všichni na tu angličtinu, aby to měl stejné jak ve škole.

Chjo, paní na úklid bych faaakt potřebovala, moc ti to přeju a tiše závidím.
Držte se :wink:
25. srp 2012 v 11:34  • Odpověz
ahoj holky, tak dnešní noc byla opravdu "úžasná", samozřejmě v tom špatném slova smyslu, břuch mě bolel, mimčo se neustále mlelo a ještě k tomu vedro... spát jsem nemohla a tak jsem od půl jedné koukala do stropu skoro do tří a hledala tu správnou polohu. Teď u nás pofukuje větřík, ale je tu 27 stupňu a sluníčko :slight_smile: pořád lépe než v Panamě :slight_smile:

@minni15 ... jo nějakou pomocnici do domácnosti bych brala, mohla by za mě alespoň žehlit, to bych jí předala s velkou radostí :slight_smile: tiše závidím :slight_smile: a s řečí pro mimčo se neboj, však ono to nějak dopadne... m ám pár kamarádek ze smíšených manželství a všechny děcka mluví jak jazykem mamky, tak taťky, ale je fakt že se to musí vydržet a nemluvit na něj jinak. Prostě mamka česky, tatka u jedné kámošky francouzsky a holka chhodí ještě do anglické školky a odpovídá tak, jak jí kdo řekne :slight_smile: já myslím, že i vy to v pohodě zvládnete :slight_smile:
@blandik ... pracuje se mi celkem v pohodě, až na to vedro. U Ondry jsem pracovala do 6 týdnů před porodem a teď to mám naplánované stejně :slight_smile: uvidíme. Naštěstí je to víceméně kancelářská práce, takže největším problémem je neklimatizovaná kancelář :slight_smile: ale už jen tři týdny a ten poslední týden spíš tak pozvolna a předávání věcí a tak... ale uppřimně už se na to těším. Začínám mít problém vydržet sedět 8 hodin u pc. Taky jsem starší matka, tak je to znát :slight_smile:
25. srp 2012 ve 12:09  • Odpověz
Hezký víkend všem! Tak jsem ufuněná konečně uklidila po obědě a musím si dát odpol. oddech :stuck_out_tongue_closed_eyes: I já měla dnešní noc docela hnusnou,taky mě strašně pobolívalo břicho.Dnešní obídek jsem vařila na etapy,bramb. salát mi zabral dost času,když jsem musela poposedávat.Štěstí,že řízky ve friťáku jsou natošup a nemusím u nich stát. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Nejstarší dcera má u nás přítele na víkend a odpoledne přijde kamarád-elektrikář natahovat elektriku i do chlívů a k novému kotli na plyn,ať už se konečně zbavíme prodlužek.Takže zase tady bude bordel nanovo-ufff. :confounded:
25. srp 2012 ve 12:36  • Odpověz
Ahoj holky, s tou dnesni noci souhlasim, byl to des...Ja si trikrat prevlikala pyzamo, jak jsem se porad potila....:grinning: Jinak chtela jsem se zepat, jestli nekdo nemate zkusenosti s timhle - byla jsem na kontrole u dr a meril malemu hlavicku a telicko a taky kolik vazi...Podle PM to byl 27 tt... Vaha odpovidala 27 tt, hlavicka ale byla jiz na 29 tt a telicko malemu nameril na 25 tt...Rikal, ze hrozi podvyziva, ale ze to jeste je v hranici nejake meze, takze pokud se to nezlepsi do mesice, tak to teprve zacne nejak resit.... ale me se zda, ze bastim docela casto a normalni veci. nemate nahodou nejake dobre tipy, co papat, aby mi maly trosku v tom brisku povyrostl nebo nejakou jinou radu, co s tim?
25. srp 2012 v 15:18  • Odpověz
@blandik u prvniho porodu jsem homeopatika nasadila az sesty den po porodu...tentokrat je nasadim uz v porodnici...pokud budu mit ten cisar, tak mozna dva dni po te...kdybych rodila normalne, tak hned druhy den...
@martina26 odsavacku doporucuji i ja...:wink: jak jste zvladli dnesek???
25. srp 2012 v 19:03  • Odpověz
@pajinka88 - já jen vím, že kamarádka měla při měření hlavičku dítěte větší o tři týdny než ve kterém byla..ale víc nevím. Držím palce, ať je vše ok..
@imzadi - děkuji. Určitě to nasadím, doufám, že to pomůže¨..

My dneska byli celý den v zoo, jsem KO. Jdu upravovat fotky, protože chci využít akci ve fotolabu a nechat přidělat 500 fotek v akci..za celou dobu, co je Miška na světě, nemáme ani jednu ..a chci udělat i nějaké ty kombinované ve photoshopu..tak mám do konce srpna na večery vystaráno..a to jsem se těšila, že si Mišku zítra odveze babička na celý den...jenže Miška nechce, že chce být se mnou nebo mám jet s nimi...Uf :frowning2:
25. srp 2012 ve 21:30  • Odpověz
Ahoj holky,¨
tak teď jsem dorazila dom z akce. Povedlo se to na 100%, počasí klaplo a ještě tam spousta lidí sedí a popíjí. Neckyáda se fakt povedla, odkecala jsem to a prý jsem byla i vtipná což mně potěšilo, pak jsme dali pár soutěží jak pro děti tak pro dospělé. Myslím, že se všichni dobře bavili, najedli a napili a to je důležité a hlavně, že se lidé ve vesnici pobavili.

No ale mám toho plný kecky, vylezla jsem ze sprchy, břicho mám jak šutr, záda necítím. Samozřejmně na akci jsem rozdávala úsměvy a snažila se dělat hrdinku-) Klasika

@minni15 teda taky bych potřebovala někdy paní na úklid. :slight_smile:

Taj holky přeju klidnou noc, já jdu taky zalehnout.
25. srp 2012 ve 22:13  • Odpověz
@martina26 Jsi borka,že jsi to zvládla,hlavně odpočívej.
Dnes v noci za mnou přišla malá do postele,že chce spinkat se mnou...nooo,tak jsem polomrtvá z těch 20-ti cm,který jsem měla pro sebe.Záda opět jak ve svěráku.Ale řekněte tomu mazlíčkovi,že nesmí?To nejde :sweat_smile:
Dneska venku prší,hurá!Tak možná se konečně dočkám víc jak po měsíci přidělání vertikální žaluzie k malé do pokoje a výměny posledních dveří,který nám zbývají.To samozřejmě provede pan manžel a já mám v plánu krásný nicnedělání krom přípravy oběda. :grinning:
26. srp 2012 v 09:41  • Odpověz
autor
Ahoj holky!
Propadám se hanbou, že si založím diskuzi a pak sem ani nechodím. Nestíhám vás ani dočíst. Jsme od nevidím do nevidím na svavbě a pak padnu a spím. Jakpak se vám daří? Vše probíhá v pořádku? Konečně máme ta strašná horka za sebou, co? Už máte všechno nakoupeno? Co polštářek a peřinku? Z čeho jí kupujete a jakou velikost postýlky? Tabulka už se tu nedělá?
26. srp 2012 v 15:30  • Odpověz
Ahoj holky,
tak dneska mám pocit že mi Matyášek snad vypadne, jak mně šíleně tlačí na spodek. Moje chůze se podobá chůzi kachny. Ach jo asi jsem to včera přehnala a to dneska fakt odpočívám.
26. srp 2012 v 17:05  • Odpověz
Holky,já taky dnes téměř celý den trávím v posteli.O syna se předevčírem pokoušela střevní chřipka a mám pocit,že jsem teď na řadě já-žaludek jak na vodě,křeče v břichu,do toho princezna dostane chuť pořádně si zarýt pod žebra :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. srp 2012 v 17:39  • Odpověz
@janinacel Jakou tabulku myslíš? Asi něco z prvních stran,který jsem nepročítala,že jo? :grinning:
26. srp 2012 v 17:40  • Odpověz
@simour1 tak to brzké uzdravení, já taky celý den polehávám. Fakt to dneska jinak ani nejde.
26. srp 2012 v 18:59  • Odpověz
@martina26 Marti,ty to máš určitě kvůli tomu včerejšku.Ještě že to máš už za sebou.viď? Zkusila jsem teď vývar-miluju polévky,tak uvidím,co to se mnou udělá.Snad je to fakt jen ta jednodenní.
26. srp 2012 v 19:13  • Odpověz
@simour1
@martina26 holky jen pěkně odpočívejte, at je vám lépe, přece jen ještě je čas :slight_smile:

Já jsem dneska celkem pilná, ale to bude tím počasím, ochladilo se a tak je mi lépe. Jen v noci to nebylo nic moc, Ondra za námi přišel do ložnice, tak jsme se tak mačkali všichni čtyři :slight_smile: Ondrášek samozřejmě spí pokud možno naštorc, tedy napříč mezi námi, takže já ležela na kousíčku a byla jsem ráda :slight_smile: a navíc strašně kašle, nevím jestli někde něco chytil nebo má jen nějakou alergii. Tak jsem dneska povolala babičku a zítra bude hlídat. Já musím do práce, zkusím to tam všechno dodělat a přeházet tak, abych s ním mohla dojít k doktorce a uvidíme.
Včera jsem byla pilná večer a vyžehlila jsem, ale hned jsem myslela na tu pomocnici v domácnosti, jak by se mi hodila :grinning: tu bych holku využila na 120% :slight_smile:
Tak všechny pěkně odpočívejte a zítra ať je vám lépe. A já vás večer zkouknu až dorazím z práce :slight_smile: už jen tři týdny a budu doma :slight_smile:
26. srp 2012 v 19:33  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.