• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod říjen-listopad 2012

(Zamčená)
25. října 2012 
Dobré ranko,
tak dneska jsem se trochu líp vyspala, ať žije kojící polštář, nevím,proč jsem ho vytáhla až teď. Jinak ty tlaky mám pořád. :unamused:
Dneska máme schůzku ve školce, tak tam odpolko musím, jinak budu dneska ještě relaxovat. No a zítra potřebuju do města, za týden nás čeká svatba a Tomik nemá ještě nic na sebe. No a já taky ne, toť bude zajímavé :sunglasses:
@simour1 snad už je ti lépe.
27. srp 2012 v 07:29  • Odpověz
Ahoj maminky,díky moc,opravdu už je mi mnohem lépe.Sice noc byla ještě krutá,moc jsem toho nenaspala,ale i manžel byl neustále vzhůru :astonished: Dnes už musím určo na nákup odpoledne,takže musím být fit.Manžel mi teď psal,že odpol. až se vrátí z práce se pojedou naočkovat psi k veterináři-tak bišonek nám hárá a zlatýho retrívra jsme posledně 3 lidi nemohli udržet,to bude síla :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. srp 2012 v 10:23  • Odpověz
Ahoj holky, tak pomalu davam dokupy (dle vaseho vzoru) seznam veci, ktere mi chybi a mam jeden dotaz na zkusene maminky. Mam si kupovat dopredu i odsavacku, nebo mam pockat, az podle toho, kolik budu mit mleka a zda vubec budu moci kojit? Nektere kamaradky mi rekly, ze si ji braly uz do porodnice, tak mam ted dilema. Diky predem.
27. srp 2012 v 16:42  • Odpověz
@minni15 u nas v porodnici ji meli, ale ja ji kupovala cestou z porodnice :grinning: ale asi bych pockala...
27. srp 2012 v 16:53  • Odpověz
@minni15 já teda ji potřebovala pokaždé v porodce a pokaždé mi ji manžel musel přinést, takže pro sychr si ji přibaluju.
27. srp 2012 v 18:48  • Odpověz
@simour1 jééé my máme taky zlatýho reteívra, fenku a je to taky pěkná ďáblice :slight_smile:

Jinak jsem dneska konečně vyprala várku oblečku a zjistila že nemám žádné ponožky ani punčochy a bodynek taky málo. Takže budu muset ještě dokupovat,
27. srp 2012 v 18:49  • Odpověz
ahoj holky, tak jsem na vás jukla... moc jste toho nenapovídaly, tak to je v pohodě :slight_smile: v práci dobrý, počasí akorát a celkem to dneska šlo.
V noci jsem na tom byla dost podobně jako vy. A stále věřím, že to bude lepší :slight_smile: jinak odsávačku nemám, ale minule jsem jí měla a prodala jsem jí, tak teď řeším co s tím... no ještě mám čas a přinejhorším koupím dodatečně.
Holky, tak dobrou noc a já zas zítra nakouknu. O víkendu jedeme pro kočárek, tak se těším a snad už bude to pomalu všechno :slight_smile: je to ale věcí, uf.
27. srp 2012 ve 20:55  • Odpověz
@martina26, @imzadi diky za tip, jak vidim, tak co pripad, to nazor. Asi si poridim nejakou jednoduchu pro pripad nouze, abych nemusela vysilat manzela na nakupy. Asi by z toho byl trosku nesvuj :slight_smile:.
A taky mame fenku, rhodesky ridgeback, vencim poctive kazdy den, ale bydlime na kopci a navraty z vychazek mi uz davaji pekne zabrat. Ale zatim se drzim!
27. srp 2012 ve 20:59  • Odpověz
@martina26 Tak včerejší očkování dopadlo dle předpovědi-bišonek největší hééérečka tam pištěla při vpichu jehly a retrívr pobořil půl ordinace...až mně bylo trapně.Doktor řekl,že takovýho raplíka už tam dlouho neměl.Ten pes bude mít zanedlouho 6 let,ale asi se v životě nezklidní.Já si vůbec netroufám s ním na procházky sama,protože bych skončila někde na zemi,uznává jen manžela.
Jinak ještě včera jsem měla žaludek jak na vodě,nákup byl pro mě za trest.Ale dneska už se cítím zase líp.Libovala jsem si,že v posl. době dokonce spávám celou noc-samozřejmě chodím na WC,ale zase hned usnu.No,tak teď už jedu několikátý den zase ve starých kolejích,že jsem v noci na netu nebo si čtu :unamused: Mám taky pocit,že se malá konečně otočila v bříšku,protože konečně cítím kopance i v místech,kde by mohly být nožičky a boule na břichu se mi dělají tam,kde u děcek předešlých :grinning:
28. srp 2012 v 08:58  • Odpověz
@minni15 Ještě k té odsávačce...v porodce mi ji vždycky půjčovali a doma jsem byla brzy bez mlíka-dala jsem na rady sestřiček kojit max. 5 min. z každého a dostala jsem zánět,tak jsem ji nepotřebovala.Teď jsem rozhodnutá řídit se podle sebe a snad se mi podaří kojení rozjet.Odsávačku jsem nepořizovala,mám půjčenou od kamarádky.Do porodnice si ji neberu asi.Pokud bude potřeba,tak si řeknu sestřičce-mají tam ty kvalitní,já mám jen obyčejnou. :wink:
28. srp 2012 v 09:17  • Odpověz
Tak mi dnes došla hrací deka,je hezoučká. :slight_smile:
Holky,chtěla jsem se zeptat...viděla jsem tady u nějaké maminky na MK,že kupuje nosní sprejík místo odsávačky hlenů (ale zároveň slouží nejen u rýmečky,ale i ke každodennímu použití) tady tento:
http://aukro.cz/sterimar-bebe-sprej-50ml-i2577700441.html
a prý je fantastický.Nemáte některá zkušenost?Dala jsem hned první odkaz z vyhledavače.Jinak cena totožná v podstatě i na jiných stránkách. :wink:
28. srp 2012 ve 12:25  • Odpověz
@simour1 mam a pouzivam pri ryme ale rozhodne nenahradi odsavacku...ma to super rozptyl...ale jinak jako treba physiomer nebo libenar...
28. srp 2012 ve 20:29  • Odpověz
@simour1 - my třeba měli odsávačku jen tu obyčejnou z lékárny za dvacku, jednou jsem ji použila, nic neodsála..a malý při první rýmě v roce a pár měsících se naučil vysmrkat..takže doufám, že i tentokrát nebudu muset zapojovat hrůzy vysavačové odsávačky..A používali jsme kapky libenar..Jo a kojení se mi taky nepodařilo rozjet u prvního pořádně..a taky doufám, že to bude jinak..do porodky si beru i formovače bradavek a odsávačku...posledně mi tam neporadily, tak doufám, že tentokrát si porádím, jen doufám, že to nebude zase tak bolet jako poprvé..

já jsem dneska jako časovaná bomba, mám pocit, že se mi už druhý den nemůže břicho vlézt do břicha, začaly s mi i dělat prasklinky a nemůžu vysedět na turka, v podstatě se mi dobře jen leží a to zase usínám a Mišku to čertí..pořád jen dumám ve kterém jsem týdnu a jak bude asi probíhat porod a někdy se mi to zdá už za chvíli a pak zase ještě šíleně dlouho..
28. srp 2012 ve 21:12  • Odpověz
@simour1 Já mám koupenou odsávačku na vysavač a k tomu tenhle Sterimar, chtěla jsem v lékárně nějaký sprejík s mořskou solí a dostala jsem tento. Švagrová si ho hrozně vychvalovala, používala ho před odsáváním. :slight_smile:
28. srp 2012 ve 21:24  • Odpověz
autor
Ahoj holky!
Chystáte se některá rodit v Českých Budějovicích?
28. srp 2012 ve 21:30  • Odpověz
Tak holky,dnes od půl třetí vzhůru,záda mě bolí jak prase a mám pocit,že ty kopance do žeber už asi dlouho nevydržím :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@janinacel Já už chci rodit kdekoliv,třeba na Měsíci :slight_smile:))
29. srp 2012 ve 04:16  • Odpověz
Ahojda,
@simour1 já dneska spala celkem dobře i když maký se taky pěkně mlel.Mám pocit, že to moje dítko snad nikdy nespí.

Manža je dneska doma, doděláváme zimní zahradu a dneska dělá komín, takže bordel všude a čeká mně vývařovna, neb mu tady budou pomáhat 3 chlapi. Taky mám hafo žehlení.
29. srp 2012 v 06:54  • Odpověz
Ahoj holky, zdravím po čase, pak snad dočtu.
Narazila jsem dnes v letáku na zajímavou "multifunkční" postýlku - lze použít i jako tzv. balkon k rodičovské posteli, vč. roštu, matrace, povlečení, nebes, a myslím, že to má i přední žbrdlinkový díl, takže z toho lze udělat normoš postýlku. Teď ji mají v akci.
http://www.xxxlutz.cz/sortiment/c/product/Cestovní-postýlky/POSTÝLKA/007815000101-LA1607/index.html
29. srp 2012 v 08:28  • Odpověz
autor
@simour1 @martina26 Já jsem dneska usla v 1:30 a od 7:30 už jsem zase vzhůru. Včare mi celý den bylo strašně zle, píchalo mě v levém podbřišku, že už jsem nevěděla, jak si lehnout, z vteřiny na vteřinu jsem se opotila a bylo mi fakt zle, že jsem myslela, že jedem :frowning2: Ale na štěstí jsem si pak dala horkou spršku a přestalo to.
Copak máte dneska v plánu? A ještě jedna otázka, už máte sbalenou tašku do porodnice a co všechno jste si sbalily?
29. srp 2012 v 08:35  • Odpověz
@janinacel tak to byli poslíčci :slight_smile: chápu ale že tě to vyděsilo. Já zas mám dneska takové ty tlaky na spodek.
tašku do porodky už mám sbalenou, včera jsem tam přihodila poslední věc - sexy poporodní kalhotky :grinning: Jinak mám 2 osušky, odsávačku na mléko, dudlík, poporodní vložky, kalhotky i bavlněné, ponožky, omyvatelné pantofle,noční košile 2 - u nás teda dávají erár ale radši a župan + hyg. potřeby, vlhčené ubrousky, čepičku a rukavičky pro malého.

Dneska peru povlečení do postýlky a zavinovačky.

Holky budete pořizovat takové to polohovací lehátko s hrazdičkou? Já hi na Kristýnku měla ale prodala a teď zvažuju. Líbí se mi to od fisher price s tou vibrací ale ta cena, no zase je do 18 kg. No nevím nevím......Možná zkusím jestli mi ho nějaká hodná babča nenadělí k narozkám :slight_smile:
29. srp 2012 v 09:23  • Odpověz
@janinacel Já mám všechno vyprané,nažehlené,ale do porodky sbalená nejsem,nemůžu se k tomu jaksi dokopat. :grinning: Asi to nechám až za týden,4.9. mám zase poradnu,tak pak se nachystám.
@martina26 Tak povlečení oprat taky se teprve chystám.Hlásili,jak bude dnes krásně a je pod mrakem.Mám narvaný koš normoš prádla našeho,takže nejdřív mě čeká asi praní tohoto. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jinak já měla na Adrianku fungl novou cestovní postýlku,byla to super věc,když jsem vařila,měla jsem malou stále na očích.Samozřejmě jsem ji jako všechno ostatní nechala za pakatel kámošce a teď nemám nic.Takže jsem zvažovala taky to lehátko a chtěla jsem to samé co píšeš :wink: Ale kámoška mi to rozmluvila,že v tom její mala absolutně nechtěla být,ať raději koupím hrací deku s hrazdičkou,tak jsem dala na její radu. :slight_smile:
@sven Postýlka krásňoučká :wink: Kdybych čekala první nebo druhý,šla bych do ní.Já mám půjčenou bílou postýlku,kterou jsem měla už i na Aduš. :slight_smile:
29. srp 2012 v 09:39  • Odpověz
@martina26
@simour1 my predne tohle lehatko mame a za me super...da se dobre polohovat az do zidlicky...kubicek tam ted rad sedi a kdyz byl malej, hovel si tam kdyz jsem varila apod. A planuju ho brat vecer do koupelny a az okoupu malou, dam ji do lehatka nez dokoupu kubicka...
29. srp 2012 v 10:12  • Odpověz
o lehátku jsem též přemýšlela, nakonec jsem koupila v bazaru proutěný košík na kolečkách, přeci jen mi to na to mrně přijde zezačátku zdravější. Až bude větší, tak půjde na hrací deku (a budu doufat, že mi ho Mates nezašlápne :slight_smile:, případně pak mám lehátko, ale je takové už hodně jeté, pár dětí už zažilo, tak si moc o bezpečnosti nedělám iluze :slight_smile:. Ale pak na krmení bude dobré. Nebo jsem též krmila ve starém vajíčku autosedajdě.

Tak mě napadá - jakou máte autosedačku pro maloše? Já mám půjčenou Cybec Aton, vychází dobře v testech, akorát se nedá nosit v ruce, je těžká, ale pro bezpečí vše. Pak uvažuju koupit 0-18 kategorii Romer Britax firstclass - dobrá v testech a jde právě i dát do protisměru dlouho a vydrží vlastně "za dvě sedačky" co se týče kil. Pro syna máme Kiddy s pultíkem (9-18kg) a tu si nemůžu vynachválit, je super, jen ne všechny děti ten pultík před sebou zvládají.
29. srp 2012 v 10:56  • Odpověz
Panebože,já jsem se nechutně přejedla!!! :grinning: Já si taky myslím,že to lehátko je fajn věc a může ho člověk použít kdekoliv.No,nechala jsem se přemluvit a teď už na to kašlu,už ho pořizovat nebudu.
Autosedačku mám ke kočáru Chico,je hodně mohutná a těžká jak blázen sama o sobě.
Dneska mě zas přepadaly šílený představy o porodu po celou dobu vaření ... mně už vážně těžce hrabe!!! :frowning2:
Ještě jsem se chtěla zeptat,zda opravdu všechny si pořizujete poporodní vložky?Za mě to nikdy nebylo,možná u Aduš už ano,ale šlo to mimo mě.Jaký je v tom rozdíl oproti klasickým vložkám?Nekupuji si žádný obyč,spíš dražší.No určitě budou dlouhý,že jo.To bude moje smrt :grinning: A nebo jednorázový kalhotky?
29. srp 2012 ve 12:24  • Odpověz
@simour1 bazarovy sezenes levne..ja ho fakt ocenila...a porodnicke vlozky super ty batist...dlouhe a super saji a neni v tom ten umely igelit takze se nezaparuji a nedochazi k takovymu mnozeni bakterii v nich...po prvnim porodu jsem mela 3 baliky a padly vsechny...ted beru 4...a taky nevim co u vas v porodce, u nas davaji ty nemocnicni zadaco...a mury o porodu zazen..uz to znas, ono to nejak dopadne :grinning:
29. srp 2012 ve 12:44  • Odpověz
porodní vložky určo to chce speciální - normální mají v sobě igelit, aby nepropouštěli a pak se akorát zapaříš. Mě nejvíc vyhovovaly ty úplně obyč "cihly" :slight_smile: v porodce, v takové té síťce. Byli dostatečně velké a dobře sály. No musím nějaké nakoupit nebo mrkout, jestli nemám ještě nějaké zásoby z minula :slight_smile:. Už nevím od které firmy jsem měla porodní vložky koupené - normálně balené a ty stály zaprd, byly hrozně malé na můj vkus. Jinak u nás v porodce jsou taky volně k dispozici (aspoň u 1. porodu to tak bylo, tak myslím, že to bude i teď). Jediné omezení je u dětských plín, to dávají nějaký přesný počet na den a když ti dojdou, musíš mít svoje. Ale i tak super, protože jinde nedostaneš ani ty plínky.
29. srp 2012 ve 14:21  • Odpověz
jinak mám dnes celý den břicho jak šutr, prakticky furt tvrdý, holt jsem přepískla teď ten týden, bylo to náročné a završila jsem to samostatnou cestou s báglem, kočárem s dítkem vlakem Brno-Praha - kde jsem heverovala kočár sama do vlaku, takže jsem si to břicho asi namohla :frowning2:. A ještě si zapomněla teď ten týden doma Magnosolv, takže jsem byla bez něj, tak se to holt asi podepsalo. Snad se to zas zlepší. Když sedím nebo ležím a nic nedělám, tak dobrý, jakmile vstanu, tak tvrdne. No holt jsem přecenila své síly. :unamused:
29. srp 2012 ve 14:23  • Odpověz
Já poporodní vložky mám, koupila jsem je v lékárně a teda lékárnice mi ani nějaký výběr nenabízela. Mám 3 balíky. A poporodní kalhotky jsem si koupila troje prací.
Jinak mám vyžehlené hordy prádla a vyprané povlečení pro malého. No vařila jsem pro řemeslníky, ještě bych potřebovala vytřít- výsledek necítím záda a břicho taky tvrdne. Ještě že se nám to holky krátí co.
29. srp 2012 v 15:52  • Odpověz
Jo a porodu se teda taky pekelně bojím, i když obě dvě děti byly relativně rychle a v poho.
29. srp 2012 v 15:52  • Odpověz
@simour1 - já si beru normální vložky, dám si dvě najednou a poporodní kalhotky taky nebudu kupovat, vezmu si svoje starší..
mě dneska došlo, že příští týden jdu nastupuji MD a že minule jsem byla doma od MD jen dva a půl týdne a malý se narodil..nějak mě to sebralo, že to tak uteklo a to jsem tu včera jen v duchu počítala, že jak dlouho ještě a že se nedočkám...
Já se těším, až budu mít porod za sebou, strašně se těším na to, až malou uvidím a budu mít ten pocit - uf, obě jsme v pořádku..žijeme dál.
Tašku sbalenou nemám, nemám ani všechny věci a nemám věci dořešené..dny nějak utíkají..
29. srp 2012 v 16:29  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.