• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod říjen-listopad 2012

(Zamčená)
25. října 2012 
Tak to budu muset zavítat do lékárny...stejně se tam ještě chystám pro ten líh a něco do toho nosíku.
No právěže už vím co porod obnáší,tak to na mě nějak dolíhá,a to jsem se nikdy nebála...tentokrát je ve mně malá dušička :grinning:
@sven To máš určitě bříško namožený,snaž se co nejvíc odpočívat,ať neskončíš v nemocnici.Z toho já mám taky hrůzu...pořád dřu jak mezek,a pak když mi tvrdne břicho nebo mám jiný problémy,tak si nadávám,že nejsem na sebe dostatečně opatrná. :confounded:
@martina26 Tak co jsi vařila řemeslníkům dobrýho? Bože,pořád myslím jenom na to žrádlo! :grinning: Taky odpočívej.Mmch,dívala jsem se na fotečky,máte nádhernej domeček.
29. srp 2012 v 16:33  • Odpověz
@blandik Já bych měla nastoupit na MD tuto sobotu.Taky tomu nemůžu uvěřit,že to nějak letí...pořád se mi to zdálo nekonečný.A úplně mi mluvíš z duše s těmi pocity-taky se na malou hrozně těším a ten pocit až mi ji plesknou na břicho a já začnu vnímat svět kolem a zavolám hned mým dětem,že jsem to zvládla a sestřičku mají na světě :dizzy_face: No,hezky si to maluju,snad to tak dopadne. :slight_smile:
29. srp 2012 v 16:37  • Odpověz
@simour1 dělala jsem řízky a bramborový salát a jsme na tom stejně, taky jsem pěkně rozežraná. :sunglasses: Jo a taky už se těším až budeme psát sms že je malý venku. :slight_smile:
29. srp 2012 v 17:14  • Odpověz
ahoj holky, tak jsem vás dočetla a dneska jsem byla ráda, že jdu z práce... nějak se mimčo nahrnulo dolů a tlačí a tlačí. Odpoledne jsem pak jela k dr. na ultrazvuk. Doktor mi naštěstí uklidnil, že je vše v pořádku, jen je mimčo opravdu hodně dole a tlačí na spodek a taky se nám ukázalo v celé své kráse, takže to bude... chlapeček :slight_smile: ale to jsem já tak nějak tušila. Tedy se růžové nedočkám, manžel říkal, že příště, ale to určitě ne se mnou :grinning: já bych mu dala, jsme samozřejmě moc rádi i za chlapečka :slight_smile:
Já ještě 14 dní v práci, ale už je to fakt dlouhé. Tašku sbalenou nemám, věci mám vyprané, vyžehlené, už jen ložní povlečení a pár chlupatých věcí, které se musí prát v ruce :slight_smile:
A teď jdu padnout za vlast, manžel odjel na služebku na Slovensko, tak jsem doma jen s Ondrou a ten už naštěští chrupe :slight_smile:
29. srp 2012 ve 20:12  • Odpověz
@martina26 Jé,tak bramb. salát a řízky jsem dělala o víkendu...to bych mohla pořád :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@pajdula Tak gratulace ke chlapečkovi :wink: A s tou holčičkou však uvidíš do budoucna,na to špatný člověk rychle zapomene-myslím tím trable v těhu a porod :grinning:
Tak dnes bych si měla dát asi panáka obrazně řečeno,protože jsem se KONEČNĚ dočkala,že manžel nainstaloval Adriance do pokojíčku vertikální žaluzii,dokonce to šlo bez zbytečného nervačení,a tak jsem musela chválit,chválit a zase jen chválit. :grinning:
29. srp 2012 ve 21:30  • Odpověz
@simour1 ... tak si dej nějakého nealko panáka :slight_smile: žaluzie si to zaslouží :slight_smile:
s holčičkou do budoucna to je jasný, to už budu stará :slight_smile: takže fakt ne. Nejsem žádná celebrita, abych rodila po 40, takže holčička už nebude. Já jsem i tak spokojená s chlapečkem :slight_smile:

@martina26 ... bramborový salát a řízky bych si taky dala :slight_smile: mňam.
29. srp 2012 ve 22:02  • Odpověz
ahoj tehulky, s tim salatem a rizkami mi delate pekne chute. Dala bych si hned, ale v posledni dobe kdyz si dam neco tezsiho, tak pak zaludek docela trpi. Uz nekolikrat jsem to nezvladla a obsah sel ven. A to jsem cele tehotenstvi nevolnostmi skoro vubec netrpela. Tak asi aby mi nebylo lito :slight_smile:.
Jinak dnes jsem se musela odhodlat k akrobatickemu vykonu. Nekdo mi na parkovisti zablokoval vstup do auta, nechal mi na strane ridice asi 20 cm! Z druhe strany jsem mela zed (docela jsem se na ni namackla prave proto, abych mela ze sve strany prostor pro sve obri bricho), takze taky nic. Chvili jsem cekala, ale pak jsem pochopila, ze se vubec nemusim dockat, navic jsem mela hodne naspech, takze mi nezbylo nic jineho, nez se do auta nasoukat ze zadu pres kufr. Funela jsem jak velryba, nadavala jak spacek, ale dala jsem to. Opakovat by se mi to uz ale nechtelo...
29. srp 2012 ve 22:41  • Odpověz
@minni15 - super zážitek! :slight_smile: - ještě že teď ty auta mají kufr takto, co? U Škody 120 bys měla smolíka :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. srp 2012 v 08:30  • Odpověz
Ahojky

@minni15 tak to jsi dobrá :slight_smile:
@simour1 to potěší viď. :slight_smile:

No dneska se pro změnu dělá klempířina na komínu takže guláš už je na plotně. Já jako vařím ráda ale v poslední době mně to jako vše tak nějak ubíjí. Točím sváči, kafe, oběd, sváča....a hlavnš mi vše nějak víc trvá.
30. srp 2012 v 09:19  • Odpověz
@minni15 Tak to mohlo být hooodně komický,i když já bych byla na Tvým místě asi nasupená :grinning:
@pajdula Důležitý,aby bylo miminko zdravé,že jo. :wink: Chlapečci jsou zase větší mazlíčci...aspoň ten můj byl. :dizzy_face:
@martina26 Tak to Ti nezávidím ten kolotoč kolem pracantů,znám to moc dobře.A dneska má být vedro,tak v mezičase hoď nožky na stůl a relaxuj :wink:
Holky,tak teď mi volal zase fin. poradce,že opravdu na MD není povinnost nastoupit 6 týdnu před porodem,odkázal mě na Zákoník práce,kde je uvedeno,že může být nástup na MD později-o to se zkrátí MD,což je pro mě finančně pořád výhodnější.Nejkratší doba však může být 14 týdnů mateřské,což bych samozřejmě splňovala.Tak já nevím,jestli to risknout. :pensive:
30. srp 2012 v 09:48  • Odpověz
@martina26 to vaření řemeslníkům znám naprosto přesně - člověk, obzvlášť těhotenej, už nestihne za celej den pořádně nic jinýho - nákup, svačina, nádobí, oběd, kafe, buchta, nádobí, svačina a nádobí... Ještěže přísun piva zajišťuje manžel :slight_smile: A fakt si připadám čím dál pomalejší, obzvlášť když je horko...

@simour1 Já bych se přimlouvala za brzký nástup na MD, hlavně, když tu čtu co všechno zvládáš ještě okolo. Ale záleží, co obnáší tvoje zaměstnání. Jsem dneska druhý den na mateřské a představa, že ještě musím do práce, je hrozná. Mám svou práci ráda, ale je to dost náročný a hodinový dojíždění roztopeným autobusem s přesedáním... A to jsem byla v práci jen dva dny, předtím jsem měla prázdniny :slight_smile:
30. srp 2012 v 10:49  • Odpověz
@simour1 já bych asi taky volila brzký nástup. Ty jsi také akční, teda obdivuju tě, kolik toho zvládáš okolo. Ještě se třema dětma, brzy 4 :slight_smile: to je fakt super. Já kolikrát propadám depresi, jestli to 3 zmáknu. Přeci jen škola, cvíčení u nás, akce pro obec a 3 dítka, no budu to muset nějak zkloubit.
No jdu řemeslníkům naložit nášup. Manžu doma nemám doma, tak válčím s nima sama. Tomik ale vydatně pomáhá :slight_smile:
30. srp 2012 v 11:20  • Odpověz
Holky,tak jsem si volala ještě na MSSZ Brno,přímo s nějakou vedoucí jsem mluvila,a ta mě ubezpečila,že opravdu není žádná klička,která by umožnila pozdější nástup na MD.Takže tímto mám jasno,od soboty jsem na MD.Peníze budou,my nebudem. :wink:
No,já možná působím jako akční,ale zas tak horký to se mnou nebude :grinning: Do práce bych to rozhodně nezvládala jako
@bluecurrant Dojíždění autobusem,to už vůbec ne.Stačilo mi to na nákupy busem ještě před měsícem než jsem měla auto.Byla jsem úplně vyřízená.Dnes mi došla poštou kojící podprsenka,je moc hezká,ale tak nějak trošku malá :grinning: Tak já si asi na sebe přehodím za chvíli jen nějakej pytel-do toho se snad ještě dostanu. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. srp 2012 v 11:49  • Odpověz
@simour1 ja to resim taky, musim nastoupit na md 5.9. Ale potrebovala bych 11.9. Na socialce mi rekli ze u nich problem neni, ale doktorka mi to odmita takto napsat...takze mam taky smulu a prijdu o penize za dovolenou...coz u me dela 25 tis :( drsny...
30. srp 2012 ve 13:55  • Odpověz
@imzadi No já oknem vyhodím 40 tis. :unamused: Myslela jsem,jak ještě dětem udělám pěkný Vánoce a dovybavím starším pokoj,ale to už nezvládnu.Mrzí mě to,ale co nadělám.Já to mám zase obráceně-doktorka v naprosté pohodě souhlasila,ale sociálka ne.Dívala jsem se do Zákoníku práce,je tam paragraf,že můžeš nastoupit i později,ale MD musí trvat nejméně 14 týdnů.Jenže nástup pozdější se prý týká jen těch,které nemají zaplacené soc.+zdrav. a 14 týdnů je prý jen lhůta pro ty maminky,které na MD střídá posléze partner.Tak mám smolíka. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. srp 2012 v 15:09  • Odpověz
@imzadi to je to fakt takové přísné? Ty jo, drsný :frowning2:
Já mám tři TP, tak se mně ptal, jak to chci a dal mi nástup na ten poslední, od pondělí
Ta dovolená by mě taky mrzela, ale radši na to nemysli, nestresuj se, ať jste zdraví :slight_smile:.
30. srp 2012 v 15:12  • Odpověz
@simour1
@xuxie vidite to a u me se jedna o 6 dnu a doktorka se nehne! :( no zmenim ji :stuck_out_tongue_closed_eyes: chco po porodu telisko, prijde o prachy...
30. srp 2012 v 16:19  • Odpověz
@simour1 @imzadi Nejsem si úplně jistá, ale mělo by to být tak, že nevybranou dovolenou zaměstnavatel musí proplatit...
30. srp 2012 v 16:44  • Odpověz
@imzadi
@xuxie
@simour1
@bluecurrant
@martina26
ahoj holky, já mám nástup 17.9. a je to přesně 6 týdnů před porodem, ale včera mi doktor na utz řekl, že mimčo je už hodně dole a že mě možná pošle o týden dřív, což se mi taky zrovna moc nehodí, potřebuju to dořešit všechno v práci :slight_smile: ale co, to se nějak stihne. Jezdím do práce 30 min. busem a pak ještě v Praze metrem, naštěstí jen 15 min a pak už jen vylezu z metra a mám to 100 metrů. Jo být to ještě dál, tak už možná jsem na mateřské taky :slight_smile: já jsem ráda za každé "přesednutí"... obzvlášť dneska mě to nějak zmáhá, vedro, dusno a ještě tu mám na hlídání do večera kámošky holčičku.

@imzadi ... tak o týden to je divný, že to s ní nehne, vždyť tam zas o tolik nejde. Změň jí a máš to, ale zase záleží, jak ti vyhovuje.
@minni15 ... dobrý zážitek s autem :slight_smile: já se takhle minule soukala za pračku, ale to břicho mi tam tak vadilo, že jsem jí nakonec musela odsunout a pak jsem dostala od manžela vynadáno, proč to tahám... proč asi, že jo? :slight_smile:
30. srp 2012 v 16:50  • Odpověz
@bluecurrant jojo, po ukonceni md muzes zadat o cerpani dovolene...alias proplaceni..navic kdyz ti tva materska zasahne na 60 pracovnich dnu do nasledujiciho roku,mas moznost zadat o dovolenou za cely ten nasledujici rok...proto plasim s tim 11.9.
30. srp 2012 v 17:37  • Odpověz
@imzadi .... já tedy nevím, jak to přesně je, ale někdo mi říkal, že když si dovolenou vybereš po mateřské, tak to vyjde finančně lépe, ale samozřejmě s tím asi musí zaměstnavatel souhlasit... a prý nevadí, že už ten měsíc pobíráš rodičovský příspěvek a zároveň dostaneš peníze od zaměstnavatele za čerpání dovolené... musím to ještě ověřit.
30. srp 2012 v 19:50  • Odpověz
@pajdula vsak pisu ze po ukonceni md...a opravdu to nevadi ze pobiras rodicak...dostanes v danem mesici penize z prace i socialky :wink:
30. srp 2012 v 19:55  • Odpověz
@imzadi... no tak super, promiň já to nepochopila... tak to mi to snad vyjde, protože pak je každá koruna dobrá :slight_smile:
30. srp 2012 ve 20:31  • Odpověz
@pajdula tak nastupujes na md 17.9. Ze? To mas v pohode :wink:
30. srp 2012 ve 20:36  • Odpověz
Holky, taky to mám tak na hraně s těma dnama, v úterý budu přemlouvat doktora, aby mě taky poslal na MD až co nejpozděj. Ale předevčírem mi tak hodně spadlo břicho dolů, že se obávám, že mi taky opět posune termín o něco dřív, už minulý týden mi to z 28.10. přesunul na 20.10.....tak jsem zvědavá, jak to dopadne. Ale jak mi to bříško spadlo, tak aspoň konečně můžu normálně dýchat a v noci dokonce i spím. Jenom to lítání na záchod pořád mě už moc nebaví....
30. srp 2012 ve 20:59  •  3 děti  • Odpověz
@minni15 - hm, tak to muselo být..soukat se s břichem přes kufr..to jsem si jednou zažila v sukni v zimě, když nám zamrzly dveře a já musela do práce..a bez břicha..
@imzadi - jsem v těch věcech mimo, takže to znamená, když jsem na nemocenské od února a MD mi zasáhne min. těch 60 dní do nového roku, tak dostanu proplacenou celou nevyčerpanou letošní dovolenou a celou dovolenou za příští rok? Pišeš, že o to můžu žádat - mám to brát tak, že mám na to právo - tedy automaticky právo nebo je to o té žádosti? A o obojí si žádá až po skončení MD, ano? Na MD nastupuji 6.9., takže to asi nevyjde, když tak čtu, že ty bojuješ o nástup 11.9.
30. srp 2012 ve 21:15  • Odpověz
@blandik no takhle mi to bylo vysvetleno a musis o to zadat pisemne sveho zamestnavatele, pac kdyz nepozadas zaplatit ti to nemusi...a 6.9. Je fakt brzo...ja si prave spocitala ze nejdrivejsi mozny termin je toho 11.9. :( ale meli by proplatit aspon dovolenou za ten letosek...
30. srp 2012 ve 21:22  • Odpověz
@blandik
@imzadi holky to je hrozný, co... počítat každý den, aby to vyšlo kvůli penězům, ale člověk si říká, že každá koruna je dobrá :slight_smile: já už se na toho 17.9. táááák těším, ani nevíte jak :slight_smile:
tak užívejte pěkný večer a ať jste všichni v pohodě a mimča v noci moc nezlobí :slight_smile:
30. srp 2012 ve 21:47  • Odpověz
@blandik O to čerpání dovolené po MD si u zaměstnavatele požádej, proplatí Ti ten rok 2012 + pokud Ti nevyjde celý nárok na 2013, tak aspoň poměrnou část.
30. srp 2012 ve 22:52  •  3 děti  • Odpověz
Ahojky,
dneska u nás máme deštivý den a zimu, no změna po těch teplech, tak jsem se dala do nejdéle odkládané a oblíbeníé činnosti - úklid kuchyňské linky, šuplíky....+ špajzka.

Jak píšete o těch bříškách tak taky mám pocit že mi pěkně kleslo, taktéž se mi lépe dýchá.

No já bych se nezlobila rodit třeba v tom 38.tt nakonec Tomik byl tak narozen a Kristýnka ta byla přesně na termín.

V pondělí mám kontrolu tak uvidíme
31. srp 2012 v 07:52  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.