• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod říjen-listopad 2012

(Zamčená)
25. října 2012 
I já vás zdravím ze zamračené Moravy.Manžel právě odjel na ryby,bude pryč přes noc,zřejmě už naposled před porodem.Starší dvě děti jedou na víkend ke svému taťkovi po hooodně dlouhé době a nejmladší Adrianka si naplánovala,že dnes bude spát u babičky-mojí mamky.Takže absolutně netuším,co tady budu sama dělat :astonished:
I já se přidávám se spadlým bříškem a lepším dýcháním.Dokonce dvě noci jsem nešla na záchod a spala jak zabitá! :astonished:
Včera mi soused předával klíče od jejich domu,že odjíždějí na 2 týdny do Francie a prosil mě,ať ještě vydržím s porodem dokud se nevrátí :grinning: No tak vzhledem k tomu,že všechny 3 porody mám vyvolávané,tak nepředpokládám,že bych tentokrát rodila dřív. :grinning:
31. srp 2012 v 08:45  • Odpověz
Ahoj zeny...tak jsem byla na kontrole...nizky tlak, bilkovina v moci, moc pribiram...zmerila mi panev, udelala ster a pristi tyden posledni kontrola a pak uz do porodky...na malou se ani nemrkla :( ani na jizvu a to rikam, ze me docela boli...a materska vypsana na toho 5.9. ... ach jo :frowning2:
31. srp 2012 v 11:05  • Odpověz
@imzadi Co to máš za můru doktorku? A jakto, že už půjdeš do porodky? Máš plánovaný dřívější císař?
31. srp 2012 ve 12:46  •  3 děti  • Odpověz
@majka1976 pry to maji ze zakona a pres to nejede vlak :( a do porodky budu chodit na kontroly a monitory...dr se me chce zbavit kvuli sledovani jizvy,ale stejne od 36tt se chodi na monitory vsude:wink:
31. srp 2012 ve 13:05  • Odpověz
Ahoj holky.. I když docela pozdě, chtěla bych se k vám přidat :slight_smile:Termín mám taky v říjnu a musím říct, že sice mám nakoupeno pro mimčo atd...ale nějak se mi pořád zdálo, že je ještě dost času a teď jsem začala docela stresovat, že to může přijít dřív a já nejsem připravená... Začaly mi hlavně vrtat v hlavě předporodní kurzy, myslíte, že se dá ještě takhle narychlo někam začít chodit? Vím, že jsou na to různé názory, ale zase ještě mi zbývá 600, co mi pojišťovna v souvislosti s těhotenstvím proplatí, tak bych to alespoň využila a jen si něco doplatila... Není tady náhodou některá z Prahy, která bude rodit na Bulovce a chodí tam i na kurz nebo se teprve chystá? Popř. kde se v Praze můžu takhle na poslední chvilku přihlásti???
Já protože dálkově studuju VŠ a docela jsem teď měla v červnu záhul se zkouškama + teď ještě dvě v srpnu - jedna mě ještě čeká ve středu, jsem taková rozlítaná a už se těším, až si dopřipravím vše pro miminko a budu jen čekat a těšit se :slight_smile::slight_smile: Takovou tašku do porodky bych už taky měla ráda pro jistotu sbalenou, jak čtu, co vše už řešíte a jak jste připravené, docela mě to stresuje:D:D
31. srp 2012 ve 13:54  • Odpověz
@barus88 Čauky mladá mamčo,vítám Tě. :wink: Buď v klidu,ne všechny jsme sbalené :grinning: Mě to teda taky teprve čeká. :sunglasses:
Tak jsem doma sama,fuuuj hnusný ticho.Manžel mi volal,jestli nechci za ním přijet na ryby,tak asi pojedu.Sice počasí nic moc,ale co doma.Do večera daleko.Nabalím jídlo,pití,psa a za chvíli pofrčím. :slight_smile:
31. srp 2012 ve 14:30  • Odpověz
@barus88 i já tě vítám. :slight_smile:

@imzadi jak hodně přibíráš? Mně taky připadne že tloustnu každý den tak jsem zvědavá na kontrolu v pondělí. A to se nijak necpu. :unamused:
31. srp 2012 ve 14:50  • Odpověz
@simour1 Tak to jsem ráda, že v tom nejsem sama s tím balením:slight_smile: Teda počásko není na ryby zrovna ideální, já jsem momentálně v Havířově a lije a lije, ale tak taky bych jela, než být doma sama :wink:
31. srp 2012 v 15:00  • Odpověz
@martina26 Díky za uvítání :slight_smile: Jinak taky by mě zajímalo, kolik imzadi přibírá, jelikož já už mám nahoře nějakých 18 kg a taky se nepřejídám, ale jde mi to nahoru prostě dost...Byla jsem před porodem docela hubená, ale jak se mi to vyhouplo...Nebylo mi ani ze začátku špatně, že bych nejdřív zhubla, takže jsem přibírala pěkně od začátku a na těch 18 kg mě třeba doktor říkal, že to je úplně v pořádku, přitom co jsem občas četla, někomu by už za to vynadali...
31. srp 2012 v 15:05  • Odpověz
@martina26
@barus88 zacinala jsrm na 78 a ted mam 91 :( poslednich 14 dnu 2 kila navrch....nechci dosahnout 100 :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jinak me dnes prisla objednavka z lekarny, nova kojici kosile a zupan...snad mam vse :grinning:
31. srp 2012 v 15:14  • Odpověz
Teda, tak to jsem z toho fakt překvapená, že u mě to vidí doktor v pořádku a přibrala jsem přitom ještě o dost více:slight_smile: Mě se to totiž vyhouplo ze začátku, a teď už přibírám pravidelně, taky to kilo o půl, dva každých 14 dní, takže co mi má říct, teď přece nemůžu hubnout a s tím začátkem se stejně nic už nenadělá :slight_smile: Takže ty máš taky vše, no musím vás dohnat, já si nakoupila to, co mě bavilo hodně brzy...kočárek už ve 3.měsíci, dokonce už mám kočárky dva :D oblečků a těchto blbostiček, to mám až nezdravě moc, ale ty nutnosti do porodnice atd....nějak odkládám :slight_smile::slight_smile::slight_smile: Až právě včera jsem se lekla...že je na čase...
31. srp 2012 v 15:24  • Odpověz
@imzadi Teda, tak to jsem z toho fakt překvapená, že u mě to vidí doktor v pořádku a přibrala jsem přitom ještě o dost víceemoticon Mě se to totiž vyhouplo ze začátku, a teď už přibírám pravidelně, taky to kilo o půl, dva každých 14 dní, takže co mi má říct, teď přece nemůžu hubnout a s tím začátkem se stejně nic už nenadělá emoticon Takže ty máš taky vše, no musím vás dohnat, já si nakoupila to, co mě bavilo hodně brzy...kočárek už ve 3.měsíci, dokonce už mám kočárky dva :D oblečků a těchto blbostiček, to mám až nezdravě moc, ale ty nutnosti do porodnice atd....nějak odkládám emoticonemoticonemoticon Až právě včera jsem se lekla...že je na čase...
31. srp 2012 v 15:24  • Odpověz
Ahoj holky, zdravim z Panamy. Ctu, jak tady resite materskou dovolenou a pocitate kazdy den. Muzu vas uklidnit, ze jste na tom vsechny jeste bajecne. Ceska republika zustala v tomto ohledu socialnim statem a vyhody, ktere poskytuje napr. pri materstvi jsou nesrovnatelne s ostatnimi zememi. Tady dostanete materskou na 3 mesice a hotovo. Pak bud nastoupite zpatky do prace a za vas hlida babicka, sestra, chuva .. nebo zustanete doma bez jakekoli podpory a ztratite i zamestnani. Zni to tvrde, ale tenhle americky system tady existuje od nepameti, takze to nikdo neresi. Zkratka budte rady za vsechny ty prispevky, ktere CR poskytuje. Ja chapu, ze clovek pocita kazdou korunu a kdyz ta moznost je, tak proc ji nevyuzit a kdyz neco nevyjde, tak to nastve. Ale v tom pripade si vzpomente na Panamu a zjistite, ze se mate jako v raji :slight_smile:.
31. srp 2012 v 16:21  • Odpověz
@minni15 Máš naprostou pravdu,v tomto směru máme ještě spoustu výhod,vím o tom.
@imzadi Tak já začínala tentokrát na 76 kg,což je hrůza při mé výšce 164 cm,a měla jsem před měsícem 93!!! V úterý kontrola,a jelikož v posl. 14-ti dnech nejím,ale přímo žeru,předpokládám,že k tomu trojcifernýmu číslu už nebudu daleko :fearful: :confused:
Tak jsem s manžílkem strávila krásný 2 hodinky na rybách...bože,to je relax jak blázen :sunglasses: Poprvé jsem vzala i bišona,ta byla vyřízená z toho prostředí krásnýho :grinning: Zrovna jsem to vychytala,že bylo docela teplo a nepršelo.Pak teda po těch 2 hod. už začalo,tak jsem sbalila psa,luskla manžílkovi pusu a jela zpět domů.Ještě jsem se stavila za staršíma dětma u bývalýho manžela.Snad už to do zítřejšího oběda tady sama v tom tichu zvládnu.
31. srp 2012 v 19:26  • Odpověz
@minni15 - je pravda, že ČR je v tom zlatá, americký systém se zdá být silně antikojící a antimateřský..jak to tam pak většina rodin dělá? Žena se vrací na částečný úvazek? A jak to budeš mít ty?
31. srp 2012 v 19:42  • Odpověz
@blandik vetsinou zeny prestanou kojit po tech 3 mesicich :(, nebo si pripravi zasoby mleka do mrazaku ... no proste nic moc .. ja se pokusim kojit co nejdele .. mame tady vlastni firmu, takze si prizpusobim rezim, jak budu chtit .. uplne prestat pracovat nemuzu, 1-2 hodky denne snad zvladnu .. uvidime .. v prioritach mam kazdopadne jasno .. prvni dite a az potom prace .. nastesti si to muzu dovolit
31. srp 2012 v 19:53  • Odpověz
Ahoj vespolek,
minulý víkend jsem napsala dlooouhý příspěvek , ve kterém jsem mimo jiné děkovala všem, co jste mi držely palce. Pomohlo to, minulý pátek vyšel perfektně, nad očekávání. Všechno co jsem napsla, se před odesláním smazalo a dodnes jsem se sem ani nedostala :slight_smile:)
Tak jen zběžně probíhám Vaše psaní a co Vám závidím, je spadlé bříško. Mám dva týdny do porodu a nic se neděje. Pořád mně pálí žáha, otékají nohy a blbě se dýchá, ale mám jistotu že nejpozději 14 bude konec, jsem nahlášená na plánovaný císař.
Tak jsem konečně dva dny na mateřské, snažím se trochu uklidit dům a připravit na mimčo, nadělaná jak kůň a nikde to není vidět.
Zítra chci umýt okna, snad aspoň to bude vidět....
Zároveň mám konečně čas uvažovat jak to vlastně uděláme, když nebudu moc skončit v práci, přemýšlím nad chůvou a už teď z toho mám kopřivku, nejsme z města, takže to asi nebude jednoduché. Budu muset zajet na pracák aby mi poradili jak to řešit, minule na mně hleděli jak na zjevení a říkali ať přijdu za 14 dnů, že se poradí :fearful: , snad něco vykoumali.Bodlo by mi , kdyby někdo začal s tím sousedským hlídáním, ale je tu vcelku nezaměstnanost, pochybuju že se to někomu podaří rozjet. Navíc jsme měli sešlost s kolegyněmi , jedna z nich taky měla miminko při práci a říkala že to zvládla se dvěma chůvami a byl to horor - dnes na to celý den myslím a asi proto jsem tak rozladěná.
Ještě chci poděkovat za tu tabulku nákupu v lékárně, před 17 lety z toho nic nebylo , tak se všemu divím, příští týden tedy vyrážím do lékárny s novým seznamem, obzvlášť s kojením jsem mívala potíže, takže se asi fakt vybavím. Mějte všechny krásný víikend a lepší náladu než já :slight_smile:))
31. srp 2012 ve 20:17  •  1 dítě  • Odpověz
ahoj holky, tak v Brandýse je celý den taky deštivo a v Praze taky :slight_smile: manžel se dneska vrátil ze slovenska, tak se Ondrášek bude chvilku "věšet" na něj :slight_smile:

@minni15 ... to tedy opravdu v ČR to je pohodička, ale když si to můžeš přizpůsobit, tak snad to bude dobrý... ale stejně jsme na tom pořád dobře.
Mě teď přijde, že vidím strašně těhotných , ale to spíš si toho moc všímám :slight_smile:
Holky, mě tedy břicho zatím nespadlo... doufám, že spadne, protože mě strašně tlačí. Ondra byl taky přesně na termín, tak to by mi vyhovovala... státní svátek, volno :slight_smile: ale znáte to plány většinou nevycházejí :slight_smile: V práci už to pomalu balím, ve středu mě čeká kontrola u doktora.
Jinak s doktorama to je někdy boj, u mě se jim pořád zase minule zdálo, že mám břicho malé... neustále mě přeměřovali, až jsem si připadala jak pokusný králík a prý jak bude Ondra malinký a kde si cosi... jo a Ondra měl 3600 g a bylo to. Tentokrát to je podobné, začínala jsem na 60 a mám 8 navrch, ale ještě to vyleze počítám tak na 12-13 kg, ale neřeším to. Vždyť každý přibírá úplně jinak a břicho je taky každé jiné. V práci jsme dvě těhotné a poměřovali jsme si břicha a já mám menší o 1 cm přes pupík a ta druhá přibrala 1 kg, protože do 4 měsíce blinkala... takže ta tvoje doktora imzadi ta je fakt divná. Jinak já bych taky od 36 tt měla chodit na monitor do nemocnice.
@barus88 vítám tě :slight_smile:

@simour1 doufám, že splníš sousedovi přání a vydržíš mu hlídat dům než dorazí z ciziny :slight_smile:

holky dobrou a klidnou noc :slight_smile:
31. srp 2012 ve 21:06  • Odpověz
Ahoj holky!
@imzadi Trochu jsem teď dočítala tu Tvou kauzu s MD, ale myslím, že Ti to s tou dovolenou za rok 2013 vyjde i tak, protože v tom roce 2013 se Ti započítá do těch 60 pracovních dnů jak doba za MD, tak právě ještě těch pár dnů dovolené za rok 2012, na které Ti vznikne nárok, Protože čerpání řádné dovolené se normálně do pracovních dnů započítává stejně jako MD. Takže vlastně Ti vznikne nárok na dovolenou za rok 2012 (ten se bude krátit, nevím, kolik to přesně bude dnů, ale krátí se to vždycky za 100 dnů o 1/12 a za každých dalších 21 dnů o 1/12) a tu dovolenou za rok 2012 budeš čerpat v roce 2013 a tyto dny se Ti právě připočtou do těch 60 povinných pracovních dnů a tím Ti vznikne i plná dovolená za rok 2013. Ale nevím, jestli si to nemyslím blbě, no. Já de facto řeším to stejné a na MD nastupuju už od 1. 9. (nechtěla jsem zase vracet rodičák, tak kvůli tomu...).
31. srp 2012 ve 21:07  • Odpověz
@majajaja ahojda, píšeš o seznamu do lékárny, nemohla bys mi ho prosím také poslat, ptala jsem se pár kamarádek, ale že by mi nějaká přesně řekla co mám koupit to zatím ne. Nechci zatím moc utrácet za drahý krémíky a olejíčky, věci na kojení jsem chtěla řešit operativně, ale na druhou stranu z toho mám samozřejmě strach jak to pak se mnou bude vypadat.Poradíš mi, prosím.děkuji
31. srp 2012 ve 21:13  • Odpověz
@papuchalk dekuju!! No nejak to dopadne :grinning:
@luciskap ten seznam jsem davala ja, je asi dve stranky nazad...
31. srp 2012 ve 21:37  • Odpověz
ahoj, děkuji, našla jsem, teda to je věda, co všecno je potřeba:slight_smile:je vidět, že seš zkušená matka
31. srp 2012 ve 23:33  • Odpověz
@imzadi ahoj, děkuji, našla jsem, teda to je věda, co všecno je potřebaemoticonje vidět, že seš zkušená matka
31. srp 2012 ve 23:33  • Odpověz
@pajdula No vzhledem k tomu,že sousedi před pár lety značně vyhořeli,tak mají strach,kdyby náhodou se zase něco vyvrbilo,tak proto ten klíč u nás.A taky si myslím,že mohli odjet klidně i na měsíc a stejně by o nic zajímavýho tady nepřišli :grinning:
Jinak vás pracující opravdu obdivuji a hluboce před vámi smekám,tolik síly bych u sebe asi těžko hledala.Dokonce i vy,které si nemůžete užít MD,to je nářez teda.
1. zář 2012 v 00:19  • Odpověz
@luciskap zkusena ne...ale jeden porod za sebou mam :grinning:
@simour1 ja teda celou dobu co jsrm doma tak delam pro sveho zamestnavatele tak hodku denne ale jak to budu zvladat s dvema prckama netusim :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. zář 2012 v 06:14  • Odpověz
@imzadi Hodinka je v pohodě.Ze začátku Ti miminko spinká natvrdo,určitě si zajedeš určitý systém. :wink:
Tak dnes jsem nějak brzo vzhůru,na to,že mi nikdo násilím neotevírá oči,že má hroznej hlad a žízeň a venku je zamračeno,což svádí k protažení spánku. :slight_smile:
Takže dneškem začíná moje mateřská!Teeeda řeknu vám,že ta představa posledních šesti týdnů mě docela zaráží,nějak se nám to rychle přehouplo najednou ke konci. :grinning:
1. zář 2012 v 07:36  • Odpověz
Ahoj holky,
já teda dneska v noci ukázkové poslíčci. Jsem si chvílema myslela že snad pojedem, i dneska mně teda táhne břicho. A to nás čeká narozeninová oslava. V pondělí mám kontrolu tak jsem zvědavá. Dneska se mi taky nějak motá hlava, nemůžu stát...no klasika. Ve středu mně čeká zápis do dalšího ročníku, jedu do Litomyšle a hned máme konzultace 8 hodin. Budu žádat o individuální plán studia tak pak budu moc jezdit občas. No a příští víkend ještě svatba sestřenky.

@imzadi hoďka je v poho,určo to hravě zvládneš. :slight_smile:
1. zář 2012 v 09:23  • Odpověz
@martina26 Zrovna dnes ráno se mě ptala na FB moje tchýňule,jak jsem na tom s poslíčkama...a mě teprve zarazilo,že je vlastně tentokrát zatím vůbec nemám,což ve všech ostatních těhu jsem je měla minim. 2 měsíce před termínem. :grinning: Dokonce i včera tady některá zmiňovala pálení žáhy,který mě zase pro změnu tentokrát v těhu hodně potrápilo,ale zase obráceně UŽ pálení nemám :grinning:
1. zář 2012 v 10:55  • Odpověz
@papuchalk Pro nárok na ŘD se počítají jen odpracované dny. Dny řádné dovolené se nezapočítávají :frowning2: škoda
1. zář 2012 v 11:26  •  3 děti  • Odpověz
Váhový přírustek můj doktor teda nijak neřeší, od začátku jsem pořád -1 kg, mám břicho, ale ne kila.Kila mám přirozeně vždycky .) Do minula neříkal vůbec nic a řešit to tři týdny před porodem a cpát se asi nemá význam, a fakt mně tím nikdo nestresuje. Určitě záleží na pohledu doktora a na přeměření mimča, což minule jen proměřil obvod hlavičky a řekl že odpovídá.
1. zář 2012 v 11:38  •  1 dítě  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.